Magyar Nemzet, Csepel.info
Egységes Kárpát-medencei tudástér kialakításáról is beszélt Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár a székelyföldi Tusnádfürdőn a 22. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) oktatással foglalkozó tanácskozásán.
Az államtitkár azért tartja fontosnak az egységes Kárpát-medencei tudástér kialakítását, hogy nyelvében, kultúrájában és identitásában erősödjön a magyarság. Szerinte ahhoz, hogy az összmagyarság az oktatáson keresztül erősödjék, hozzá fog járulni a „pedagógiai kultúra magyarországi erősödése”, amely – mint fogalmazott – éreztetni fogja hatását a határon túl is.
Hangsúlyozta, hogy nem ideológiák mentén, hanem az összmagyarság felemelkedését szolgálva szeretnék felépíteni az egységes oktatási rendszert. Ne fordulhasson elő például – mondta –, hogy határon túli tanulmányi kirándulásokon csodálkozzanak rá magyarországi diákok arra, hogy a határtól több száz kilométerre magyarul beszélnek. A nemzeti alaptanterven belül „tanítani kell Trianont, az 56-os lyukas zászlót” – tette hozzá.
A készülő köz- és felsőoktatási törvényről elmondta: az előkészítés során tapasztalható viharok csak a látszatot, a felszínt jelentik, a terveknek igen komoly a szakmai támogatottsága. „Minden esélyünk megvan arra, hogy a parlament a következő időszakban elfogadja előterjesztésünket” – fűzte hozzá.
Kiemelt feladatnak nevezte a gyakorlati képzésre az eddigieknél nagyobb hangsúlyt fektető szakképzés erősítését, a tehetséggondozást és az iskolai kötelesség teljesítésén alapuló szorgalmas munka támogatását, mert – mint mondta – csak az ilyen munka fog értéket teremteni.
Szép Sándor, a Sapientia – Erdélyi Magyar Tudományegyetem rektorhelyettese elmondta, hogy a Sapientia is „Tusványos szülötte”. Az egyetem elsődleges feladatának tartja „a tudást átadni és a régiót szolgálni” – fogalmazott, hozzátéve, hogy ehhez rendszeresen kapnak segítséget magyarországi egyetemektől.
János-Szatmári Szabolcs, a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem rektora előadásában a romániai magyar felsőoktatás továbbfejlesztéséről szólt. Elmondta, hogy a magyar nyelvű agrárképzés még mindig tabunak számít Romániában. Hangsúlyozta: a jövőben élni kellene annak a lehetőségével, hogy az Európai Unión belül a magyarországi akkreditációs szervek is akkreditálhatnak romániai új egyetemi, főiskolai szakokat.
Jó reggelt, ezzel talán laza 20 évet késtünk!!!!!!! De amíg a liberálisok osztják még ma is azt észt, és a mostani kormány is csak egy bábu, addig miről beszélünk?????
Fidesz, nagyon kezd nem nemzeti lenni, és az majd visszaüt! Nem csak Brüsszelben kell megvédeni a Hazát, hanem itthon is az állampolgárokat!
“Joggal retteg a KDNP?
Az év első öt hónapjában csaknem 10 százalékkal kevesebb gyermek született, mint az előző esztendő hasonló időszakában, a halálozások száma pedig mintegy három százalékkal nőtt – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH), hozzáfűzve: az ország becsült lélekszáma május végén 9 millió 969 ezer volt. ”
“Fontos megállapodás született, az OTP is aktívan közreműködik
A hazai és a szomszédos államokban található fiókhálózatán keresztül partnerként közreműködik a jövőben az OTP a határon túli magyaroknak nyújtandó költségvetési támogatások célba juttatásában – Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és Csányi Sándor OTP Bank elnök-vezérigazgató megállapodásáról szerdán tájékoztatták az MTI-t.”
Az elszámoltatási cirkusz újabb gyöngyszeme:
http://www.baon.hu/bacs-kiskun/kozelet/tanacsado-lett-a-megvadolt-kolompar-orban-390139
“Fidesz, nagyon kezd nem nemzeti lenni”
Ezt miből gondolod?
abcd!Te kivel vagy?Te is hazaáruló vagy,mint az elvtársak?Miért jó ez neked?
Gordon: volt mostanában a Fidesznek néhány olyan “húzása”, ami-lehet, hogy csak személy szerint-nekem,de nem tetszett! Nem sorolnám fel őket, hiszen biztosan tudod, melyekre gondolok, azzal együtt, hogy fidesz-fan vagyok!
“Fidesz, nagyon kezd nem nemzeti lenni” A Fidesz???????
Ja, tanítani kell! Akkor a vörös gróf és a ruszkiobeliszk eltávolítására miért szavaztak nemmel a nagyságos hölgyek és urak a parlamentben?
Kedves Mária! A Fidesz kommunikációjában nemzeti, de egyébként ugyanolyan globalista, mint a maszop. Ideje lenne már rájönni. Tudom, hogy nagyon rossz érzés lesz, mert átéltem.
Nem attól lesz egy politikai erő nemzeti, hogy Károlyi szobrát elviteti, vagy hogy halott katonák emlékművét elbontatja.
Ez a “globalista” is egy felkapott kifejezés.
Bár szerintem akik használják azok nagy többségükben nincsenek tisztában a jelentésével.
Gordon! A szimbolika rossz. Károlyi a hadsereget lefegyvereztette, így az képtelen volt ellenállni a külső (pl.: román) támadásnak. A történet ismert gondolom. Számomra rendkívül ízléstelen, hogy egy nemzetinek mondott erő egy ilyen személy szobrát megtűri az ország háza mellett.
A másik a ruszkiobeliszk. A hazánkat elárasztó vörös horda életek ezreit tette tönkre és akkor nagyon alábecsültem a számot. Itt megint a szimbólum a lényeg.
Az az emlékmű nem a katonáknak, hanem a dicsőséges szovjet hadsereg katonáinak állít emléket, még akkor is, ha a csillag helyett esetleg medvét vagy cári jelképet tesznek rá utólag.
Érti?
Valóban pacifista nézeteket vallott (ez önmagában véve még nem bűn, legfeljebb nem értek vele egyet).
Viszont az is érthető, hogy négy év világháborúzás és nélkülözés (ráadásul eredménytelenül, mert a katonai sikerek elmaradtak) után sokaknak elegük lett a vérontásból. A katonák egy része is kezdett hazaszökdösni. Elég volt.
Egyáltalán nem biztos, hogy az ország lakosságának (vegyük figyelembe, hogy jelentős a nemzetiség) jelentős része újabb háborút, vagy belháborút akart volna olyan területekért, melyek már csak névleg (ez Horvát-Szlavónország – egy ostoba jobbikos Szlovéniát írt egyszer 🙂 ) volt a mienk, vagy ahol túlnyomó többségben nemzetiségek éltek, akik talán még magyarul sem tudtak (emiatt voltak korábban magyarosítási törekvések, melyek szintén tagadni “illik” (illik a fenét!) mostanában, de a tények attól még nem változnak, hogy egyesek szeretnék letagadni hazánk történelmének számukra talán kínos részeit).
Folyt.köv
Ha igazságosak akarunk lenni és nem saját bigott gyűlöletünk alapján nézzük egy-egy történelmi személyiségünk életútját, akkor ezeket az objektív momentumokat érdemes figyelembe venni.
Mint ahogy az is Károlyi életművéhez tartozik, hogy földet osztott parasztjainak, kiterjesztették a választójogot, betiltották a gyermekmunkát, vagy hogy végül felülbírálta pacifista nézeteinek egy részét (beszéd Szatmárnémetiben).
Bár akkor már késő volt.
Egyébként nemcsak a románok indultak meg mint ahogy állítod, hanem a csehek és a szerbek is. (Úgy azért már egy kicsit más a helyzet.)
Lehet hogy neked “szemét”, másnak talán “nem szemét”, ez mind nem számít, mert ettől függetlenül Magyarország miniszterelnöke volt.
A magyarság jelentős része egyébként az sem tudja, hogy ki az a Károlyi vagy a Trianon. Az átlagembernek (tisztelet a politika és/vagy a történelem iránt érdeklődő keveseknek) fogalmuk sincs saját hazájuk történelméről.
folyt.köv
Károlyi nem volt karizmatikus, téves elképzelései voltak korszakának egyes folyamatairól, kicsit talán naívan gondolkodott, hibás személyi döntéseket hozott (tehetséges katonai vezetők letartóztattatása és internálása), de ettől függetlenül Magyarország egyik miniszterelnökéről beszélünk.
Nem tartom nagy politikusnak, de nem egy Sztálin vagy Lenin, akinek szobrát valóban el kell bontani, amint van rá lehetőség (vagy ameddig, attól függ honnan nézzük).
Károlyi szobrot döntögetni nem olyan egyértelműen hazafias cselekedet, mint anno a Sztálin szobor, vagy a Lenin szobrok döntése és beolvasztása.
A Károlyi életmű még feldolgozás alatt áll.
Ennyit Károlyiról röviden, mindjárt folytathatjuk a szovjet emlékművel.
Persze csak ha “állod” a vitát. 🙂
(Tartok tőle hogy nem.)
Nem akartam történelmi kérdésekbe bonyolódni, azért is írtam, hogy a “történet ismert”. A románokat is példaként hoztam fel, nem taxatív listát állítva. 🙂
A Sztálin és Lenin szobrok kérdésében persze igaza van, de attól még, hogy Károlyi miniszterelnök volt, még nem kellene az ország háza mellett állnia. Nem szobordöntögetést írtam, hanem azt, hogy Trianonról, nemzeti összetartozásról szónokoló, nemzeti karszalagot csuklójukon viselő politikusok erkölcsileg nem állhatnak ki egy VÖRÖS mellett. Egyszerűen semmi helye ott. Volt nekünk (és remélem soha nem lesz) olyan miniszerelnökünk is, aki a tömegbe lövetett. Ha neki – csak úgy feltételesen mondom – valaha szobrot állítana a Kossuth téren egy – remélem soha el nem jövő komcsi kormány -, akkor és ott nem ellenezné a majdani Gordon a meglétét? Szerintem igen, pedig Ő is miniszterelnök volt és a jelenlegi helyzet szerint még csak dutyiba sem kerül, az “életműve” pedig “még feldolgozás alatt” lesz. 😀
Egyébként nem vitázunk, mert azt szerintem csak szóban lehet. Véleményt cserélünk. 🙂