Csepel.info
Németh Szilárd lesz a vendég az Echo Televízió Napi aktuális című hétfői műsorában.
Az adás 20 óra 15 perckor kezdődik.
csepel.info
This entry was posted on 2011. május 16. hétfő at 16:49 and is filed under Önkormányzat, Csepel, Média. Valamennyi hozzászólás követhető az RSS 2.0 hírcsatornán keresztül.
Hozzá lehet szólni, vagy küldhető visszajelzés a saját oldalról.
Ez is egy médiás hír, nagyon elgondolkodtató, annak ellenére hogy a hvg-ben jelent meg.
Én úgy gondolom, hogy sikerrel járt a szocialisták, és a mögöttük lappangó szdsz-es árnyékhadsereg ténykedése. De lássuk a cikket:
Wolf Kati kudarcának igazi okairól
Kár szépíteni a dolgot: csúnyán leszerepeltünk. Nem szavaztak ránk, nem tetszett a magyar előadó, nem aratott sikert a magyar dal. Ezen még az sem vátoztat, hogy a felvidéki magyarok Wolf Katira leadott szavazatait a szlovákiai szolgáltató egyszerűen nem továbbította.
Szögezzük le, ez a fesztivál valójában egy szavazós televíziós program, európai szintű médiahűhó, s csak a nevében dalverseny. Valójában a végső helyezésnél nem a dal, még csak nem is az előadó képessége vagy a produkció összbenyomása a döntő, hanem a részt vevő országok (s azok nézőinek) egymáshoz való jó vagy rossz viszonya. A végső helyezésről sokkal inkább érzelmi tényezők, az egyes nemzetek közötti szimpátia és antipátia dönt, mint az előadói teljesítmény vagy a zsűrik szakmai szempontjai.
Vegyük előbb a számokat, a tényeket: Wolf Kati a döntőbe jutott 25 versenyző közül a 22. helyen végzett. Dala a szavazásra jogosult 43 ország közül csak tíz nézőinél, illetve szakmai zsűrijénél került be a legjobb tíz közé, s mindössze 53 pontot gyűjtött. Finnországtól 12, Szerbiától 8, Romániától 7, Spanyolországtól 6, Izlandtól és Svédországtól 5-5, Ukrajnától 4, míg Ausztriától, Azerbajdzsántól, Franciaországtól 2-2 pontot kaptunk. Nem szavaztak viszont ránk a környező országokból a horvátok, a szlovének, a csehek, a szlovákok, de a lengyelek vagy a németek sem érdemesítettek bennünket egyetlen pontra sem. Ezen még az sem változtat, hogy egyes kommentelők szerint Felvidéken élő ismerőseik Wolf Katira leadott SMS-ét az alábbi hibaüzenettel dobta vissza a rendszer: “Od:9933 Vazeny zakaznik, obsah spravz aslanych z vybraneho cisla nie je pre vas povoleny. V pripade otazok (válasz a 9933 -ról: Tisztelt ügyfél, a választott számról ilyen tartalmú szöveg küldése Önnek nincs megengedve”).
Magyarország jelenléte tehát sokkal inkább negatív vagy közömbös, mint pozitív érzelmi reakciókat váltott ki. Ha a “rendszerváltás” előtt még azt gondolhattuk, hogy szeretik a magyarokat Európában, akkor most kifejezetten nem szeretnek bennünket vagy közömbösek irántunk, s ennek az antipátiának még egy vetélkedő kapcsán is hangot adnak. A német Tageszeitung a verseny előtt odáig ment, hogy amikor külön-külön értékelte az indulókat, a magyar versenyzőről ezt írta: „Kati Wolf: What About My Dreams…. Muss leider aus politischen Gründen abgelehnt werden: Sie ist eine von Gnaden Viktor Orbáns! ” „Sajnos, politikai okokból el kell, hogy utasítsuk. Orbán Viktor kegyeltjeinek egyike!”
A szavazási eredményekben – sajnos – a jószomszédi viszonynak sem mutatkozott nyoma (a határon túli magyarok szavazatai az adott országban nem mindenhol érték el a pontra jogosító küszöböt), mint ahogy a történelmi hagyományoknak (lengyel „barátok”, osztrák „sógorok”) is kevés befolyása volt a pontosztogatásnál. A döntőről írt cikkek hozzászólásait olvasva sokan el is kezdtek a szokásos módon keseregni, hogy mi egyedül vagyunk, testvértelenek vagyunk, sziget vagyunk a környező szláv és germán tengerben, nincsenek rokonaink, mint a mediterránumban élő latinoknak, vagy az északon élő skandinávoknak, nem szavaznak ránk a volt Jugoszlávia vagy a volt Szovjetunió országaiban élők sem stb.
Kétségtelen, Wolf Kati a dala és előadása alapján bőven befért volna a mezőny első felébe, mégis hátulról lett a negyedik.
Magyarország megítélése, presztízse ma – úgy általában – rossz Európában. Országimázsunk a rendszerváltás óta sokat romlott (ennek részleteiről majd máskor). Európai uniós elnökségünk ezt a negatív képet még tovább árnyalta, hiszen a kormányzat hónapok óta tartó hadakozása az Európai Unióval folyamatos címlapszereplést s negatív imázst biztosít a „magyaroknak”, aminek jelei a hétköznapok szintjén is mutatkoznak. Ez a hadakozás most is visszaütött, a politika még a popdalok versenyébe is beszivárgott, s az esélyesnek gondolt magyar versenyzőt a németek nyíltan lenullázták, a szomszédos országokban élő magyarok szimpátiája pedig valamiért nem jött át. Mindez arra utal, hogy a magyar nézőpont és értékítélet, bizony, sok esetben nagyon eltérő, nagyon más az európaitól. S talán ideje volna felülvizsgálni a gondolkodásmódunkat, hozzáállásunkat, hiszen a pofonokat nem mi osztjuk, hanem a legtöbb esetben nekünk osztják. Konkrétan, ebben az esetben Wolf Katinak.
A versenynek azért mégis volt örömteli pillanata, ami szintén továbbgondolásra érdemes.
A finnek – akiknek mi egyetlen pontot sem adtunk! – egyedüliként, maximum pontszámmal jelezték a szimpátiájukat irántunk. Ebben bizonyára nemcsak szakmai szempontok döntöttek, hanem az is, hogy számon tartanak bennünket, rokon népek vagyunk, szimpátiával tekintenek ránk, s nekünk is volna miért odafigyelni rájuk. Ahogy a japánokra vagy a kínaiakra (ahol Petőfi kötelező tananyag már az általános iskolában), s még több más, irántunk érdeklődést és szimpátiát tanúsító országra is (nem feltétlen a politika szintjén).
Mi azonban vigyázó szemünket máshová vetjük. Ám az országimázs szempontjából mára erősen leamortizáltuk magunkat Berlinben, Párizsban vagy Washingtonban is. S ez nemcsak a politikára, a diplomáciára vonatkozik, hanem napjainkra a kisemberek szintjén is érdektelen országgá váltunk. Vannak jó dolgaink (Sziget, Budapest kulturális gazdagsága stb.), de a magyarságról ma Európában kialakult összkép – önámításaink, politikusi nagyotmondásaink ellenére – nem túl kedvező. Sokan vélekednek úgy, hogy ez az ország az energiáit, az erőforrásait, a szellemi-kulturális innovációit belső marakodásokban éli fel, tékozolja el. S mivel mostanában ezt a „harcoskodást” és a hozzá társuló „arcoskodást” (Merjünk nagynak látszani!) immár külföldre is exportáljuk, eközben nemcsak hogy nem marad erő, idő vonzó önkép kreálására, felmutatására, de a világ számára momentán nincs is olyan említésre méltó teljesítményünk, amit nemcsak mi, de a külvilág is sokra értékelne.
Hogy stílszerű maradjak: What About Our Dreams? Mi lesz az álmainkkal?
A hvg-ből idézett förmedvényhez csak annyi a megjegyzésem, hogy a hvg firkászai is rendesen kivették a részüket a jelenlegi hazai és külföldi közhangulat létrehozásából!
Ez a tetves firkász is (aki ezt a förmedvényt írta), az Orbán-kormányra igyekszik lőcsölni a felelősséget, és arcátlanul azt rója fel, hogy Európa más népeihez hasonlóan nálunk is kezdenek mutatkozni a nemzeti büszkeség csírái, és az írásával most azt sugallja, hogy ne merjünk nagynak látszani, mert a mocskos tetű szerint “nincs olyan említésre méltó teljesítményünk, amit nemcsak mi, de a külvilág is sokra értékelne”!
Az általa leírtakból úgy tűnik, hogy ez nyomorult patkány valószínűleg nem hallott még a Nobel-díjas magyarokról és azokról a magyar feltalálókról akik a találmányaikkal az egész emberiség fejlődéséhez a magyarság létszámarányához viszonyítva kiemelkedően hozzájárultak!
És mot meg mire hőbörögsz “!?”Ez a véleménye Európának az orbáni magyarországról ez van
balla bianka talált egy cikket, amivel megpróbálja Németh Szilárd a Napi aktuálisban történő megszólalását csökkenteni, esetleg lenullázni azzal, hogy egészen más témáról szól.
Ettől függetlenül várjuk a polgármester megszólalását.
Mi van kedves “csaba péter”? Ismét ilyen korán berúgtál, vagy ideges vagy és azért dadogsz?
Tanuld meg, hogy a magyarok a “most meg” kifejezést, nem “mot meg”-nek szokták írni?!
csak smittizek ez már az alkotmányba is bele lett szavazva
Balta bianka esze vág, mint a bunkócska. Még arra is képes, hogy saját magát alulmúlja, pedig erős a mezőny, Csaba elvtárs és Red Bull is erősen küzdenek.
Milyen kár, hogy a UPC kilistázta az ECHO Tv-t a csatornakiosztásból.
(jöhetnek az összeesküvés-elméletek)
A cikket nem én írtam (a forrást megjelöltem), tehát innentől magad minősíted Manitu!
Biztos a fideszes cenzúra végezte ki a UPC-ből az ECHO Tv-t. Meg a Népszavából, Népszabadságból a Gyurcsány-fan Gréczyt.
Kedves manitu ettől még egyre szemetebb a fidesz és ha őket véded te is
Neked szerintem nem lesz egyre szemetebb, mert őrült vagy. Mások nevében meg ne beszélj.
Lassan egydül maradsz de te csak tarts ki a végéig
Az már látszik hogy gengeszterek kerültek hatalomra . A nagy vezér megmondja mit kell csinálni és mi a jó meg a rossz.
Ez ismerős volt már ilyen , sajnos tragédia lesz a vége.
Aki a csepeli gengsztereket elvtársainak tartja, annak a rendes emberek a rosszak. Fuss vissza Gyurcsány talpához, mert még megszárad!
látod ezt hívják gengszterváltásnak
Aki így intézi a korkedvezményes nyugdíj ügyét az gengszter
Ha aki egyenlőséget akar, az neked a gengszer, aki meg lop, az az aranyember és demokrata, akkor neked Deme Gábor az Isten.
attól még gengszterek vagytok bármit fröcsögsz
Figyeljetek habzó szájjal röfögő mocskos mszp-s disznók!
Az alábbiakban itt láthatjátok a Gyurcsány által hagyatékként ránk hagyott legszégyenteljesebb mszp-s kormányrendelet, amely azokat az EU felé tett vállalásokat tartalmazza, amelyeket részben a Bajnai-kormánynak kellett, részben pedig az Orbán kormánynak most kell végrehajtani Gyurcsány-banda által csődhelyzetbe juttatott Magyarországnak 2008. őszén és 2009-ben nyújtott uniós válsághitel ellenében!
A Kormány 67/2009. (IV. 2.) Korm. rendelete
az Európai Közösség és a Magyar Köztársaság közötti Kiegészítő Egyetértési Megállapodás kihirdetéséről
1. §
A Kormány e rendelettel felhatalmazást ad az Európai Közösség és a Magyar Köztársaság közötti Kiegészítő Egyetértési Megállapodás kötelező hatályának elismerésére.
2. §
A kormány a Megállapodást e rendelettel kihirdeti.
3. §
A Megállapodás hiteles magyarnyelvű fordítása a következő:
KIEGÉSZÍTŐ EGYETÉRTÉSI MEGÁLLAPODÁS AZ EURÓPAI KÖZÖSSÉG ÉS A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG KÖZÖTT
1. 2008. november 4-én az Európai Unió Tanácsa határozatot fogadott el, melynek értelmében Magyarországnak 6,5 milliárd euró összegű középtávú pénzügyi támogatást nyújtanak. A támogatás középlejáratú hitel, fizetési mérleg kiegyensúlyozó pénzügyi konstrukció keretében, továbbá kapcsolódva a Nemzetközi Valutaalap 2008. november 6-án jóváhagyott készenléti hitelmegállapodással alátámasztott 12,5 milliárd euró összegű hitelnyújtáshoz és a Világbank 1 milliárd euró összegű hitelnyújtásához.
2. Az Egyetértési megállapodás, melyet a felek 2008. november 19-én írtak alá, megállapítja a hitel egyes részleteihez kapcsolódó gazdaságpolitikai kritériumokat, valamint a beszámolási és ellenőrzési feltételeket. Az első részlet összege 2 milliárd euró, melyet 2008. december 9-én folyósítottak. A további részletek ütemezése a 2009 első, második, illetve negyedik negyedéves fázishoz igazodik.
3. A közelmúltban felmerült gazdasági fejlemények fényében, a Kormány gazdasági programjának alapjául szolgáló növekedési kilátás túlhaladottnak tűnik, ezért a tervezettnél nagyobb fiskális kiigazítások szükségesek. Ezekhez társulnak még strukturális intézkedések , különös tekintettel a nyugdíj- és a szociális ellátó rendszerekre.
4. Az aktualizált kilátásokon nyugvó módosuló gazdaságpolitikai feltételeket e Kiegészítő Egyetértési Megállapodás melléklete tartalmazza.
Kelt Brüsszelben 2009. 03. 11-én és Budapesten 2009. 03. 10-én négy eredeti példányban.
Magyar Köztársaság képviseletében az Európai Bizottság képviseletében
Dr. Veres János pénzügyminiszter Joaquin Almunia az Európai Bizottság tagja
Simor András MNB elnök
Melléklet:
KONKRÉT GAZDASÁGPOLITIKAI KRITÉRIUMOK
A magyar hatóságok vállalják, hogy előrehaladást érnek el a költségvetési konszolidáció és a kiadások mérséklése, a fiskális irányítás reformja, az árstabilitás, a bankszektor stabilitása, a pénzügyi szektor szabályozása és felügyeleti reformja, valaminta strukturális reformok területén.
Az eredeti Egyetértési Megállapodásban rögzített konkrét gazdaságpolitikai kritériumok kibővülnek az alábbi feltételekkel:
A) Költségvetési konszolidáció:
(i) a költségvetési fejezeti előirányzatok működési kiadásainak további csökkentése;
(ii) az uniós mezőgazdasági támogatások nemzeti kiegészítésének lefaragása;
(iii) a rokkantsági nyugdíjak és rehabilitációs járadékok jogosultsági kritériumainak érdemi szűkítése.
D) Strukturális reformok:
– Törvénytervezet benyújtása az Országgyűlésnek a nyugdíjrendszer fenntarthatósága érdekében
(i) a nyugdíj indexálási rendszer szigorítása;
(ii) a 13. havi nyugdíj eltörlése;
(iii) a nyugdíj korrekciós program utolsó lépcsőjének korlátozása;
(iv) a nyugdíjkorhatár megemelése 3 évvel 2016 és 2020 között.
– Törvénytervezet benyújtása az Országgyűlésnek a szociális ellátórendszer fenntarthatósága érdekében
(i) a lakástámogatás jogosultsági kritériumainak szigorítása és lakáshitelek kamattámogatásának a csökkentése;
(ii) megtakarítások elérése érdekében a gyermekgondozási támogatás (GYED) időtartamának a csökkentése és a jogosult munkaviszonyának az időtartamához igazítása.
5. §
(1) Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.
Gyurcsány Ferenc s. k. miniszterelnök
Erre vagytok büszkék és ezért nagy a pofátok mocskos mszp-s agitátorok?
Orbán azt hazudta, hogy megvédi a magyar embereket! Orbánt ki fogja megvédeni a magyar emberek haragjától??
Vírusember, már negyed öt van, és még nem kaptad meg a délutáni gumicsontodat? Az ápolók megint nagy hibát követtek el, és a troll kiszabadult az internetre. 🙁
Orbánt? A “kis” magánhadserege…
A madarak azt csiripleték, hogy több területet is lefoglaltatott emiatt.
Reméljük, hogy ebből nem igaz semmi…