Helyi Téma
Az önkormányzat és a lakók is azt szeretnék, ha eltűnne az óvoda mellől a rádiótorony
A Királyerdőben, a Tamariska-dombon lévő rádióállomás lebontására szólította fel a Magyar Telekomot a csepeli önkormányzat, miután a terület bérleti szerződése lejárt, az ott található óvoda és a környék lakói pedig régóta tiltakoznak ellene. A Magyar Telekom eddig halogatta a bontást.
A rádióállomást 1993-ban létesítették, s az akkori önkormányzat 15 évre szóló szerződést kötött a cég tulajdonában lévő, akkor még Westel nevű mobilszolgáltatóval. Ugyan a szerződés 2008-ban lejárt, azt a korábbi önkormányzat a lakók folyamatos tiltakozása ellenére meghosszabbította. – Eredetileg az óvoda tetejére akarták állítani az adótornyot, de végül mellé helyezték – emlékeztet Gárday Balázs fideszes önkormányzati képviselő. – A szerződés úgy szólt, hogy annak lejárta után a cég lebontja a tornyot, a területet pedig az eredeti állapotnak megfelelően helyreállítja. A korábbi önkormányzat azonban nem lépett fel határozottan a szerződés betartatásáért, és úgy gondoljuk, hogy bizonyos háttéralkuk folytán fennmaradhatott a torony. A képviselő szerint a szocialista kerületi vezetés ezt annak ellenére tette, hogy a helyszínen lévő Gyermekláncfű Óvoda vezetői és a lakók egyértelműen tiltakoztak az adóállomás ellen.
Választási ígéretünkben is kinyilvánítottuk, hogy az adótornyot el kell tüntetni a Tamariska-dombról, mivel az óvodások szüleit és a helyi polgárokat zavarja, arról nem is beszélve, hogy a környék természetvédelmi terület – mondta a Helyi Témának Gárday Balázs. – A rádióállomás bérleti díja ráadásul jóval alacsonyabb, mint más hasonló adótoronyé. Az újonnan megalakult képviselő-testület első ülésén ezért úgy döntöttünk, érvényt szerzünk a szerződésben foglaltaknak, a Tamariska-dombon pedig építési tilalmat rendeltünk el. Németh Szilárd polgármester november elején levélben fordult Maradi Istvánhoz, a Magyar Telekom vezérigazgató-helyetteséhez, hogy a szerződésnek megfelelően haladéktalanul bontsák le az adótornyot, s az önkormányzat tulajdonában lévő területrészt adják vissza az óvodának. A telekommunikációs cég részéről válaszként annyi érkezett, hogy szerintük a megállapodás határozatlan időre szól. Az önkormányzat szerint ez csupán jogi csűrés-csavarás; nem felel meg a valóságnak. Az utóbbi napok eseményei azt jelzik, hogy a telekommunikációs cég is belátta a helyzet tarthatatlanságát, ezért állítólag új helyet keres a környéken az adótorony felállítására.
Az ügyben megkerestük a Magyar Telekomot is, melynek PR-igazgatósága a következő tájékoztatást adta: „A Magyar Telekom jogszabályban előírt kötelezettsége, hogy szolgáltatást nyújtson a magyar állammal kötött koncessziós szerződése értelmében létesített mobilhálózatán. A csepeli Fenyves utcai óvoda udvarán működő mobiltelefon-adótorony kiváltása érdekében a szolgáltató továbbra is keresi a minden érdekeltnek elfogadható, a mobiltelefonálást minden ügyfélnek biztosító és műszaki fejlesztéssel megvalósítható megoldást. Bízunk abban, hogy a következő egyeztetések során az önkormányzattal együtt meg fogjuk találni azokat a konstruktív megoldásokat, amelyek segítségével a lakosok, illetve ügyfeleink részére folyamatosan biztosítani tudjuk a megfelelő lefedettséget és ezáltal a mobilkommunikációs szolgáltatások elérhetőségét.
Gárday Balázs lapunkkal közölte, hogy a csepeli önkormányzat kompromisszumra törekszik, hiszen adótoronyra szükség van, de csak olyan helyen lehetséges a felépítése, ahol az a lakókat a lehető legkevésbé zavarja.
Csarnai Attila
Jó helyen van az adó torony! Használat szempontjából a legjobb helyen.
Azoknak a madaraknak, akik szeretnek a tornyon üldögélni – a legjobb helyen, van. Ha a gólyák is rá tudnának fészkelni, tanyát verni, akkor annak a csepeli népesség szaporulatára is jó hatással lenne.
-“A rádióállomás bérleti díja ráadásul jóval alacsonyabb, mint más hasonló adótoronyé.”
-És legalább az óvodára lett fordítva a bérletből befolyt összeg?…
A mobilra mindenkinek szüksége van. Ez a torony közérdek. A Faterom is szeret telefonálni, bár azt mondja az Öreg, – Ő azért a pincéket jobban szereti. 🙂
Szomorú az apám mert úgy látja, hogy a Rózsa utcai komp megnyitása a hirtelen fellángolt “ötletezés” után kezd feledésbe merülni. A kétéltű járatokról már álmodozni sem mer.
Hm, akkor megy a családi házakra a torony, köszönjük…:(
Pedig nekünk is megígérte NSZ, hogy a családi házakon nem lesznek tornyok…ha ő lesz a polgármester…:(
A cikk nem írja hogy háztetőkön lesznek a tornyok. Kár pánikot kelteni.
A cikk nem ír semmit az előzményekről, csak homály az egész…
Már építési engedélyeket kért a T-com a kijelölt házakra…
Ha ez igaz lenne, akkor eddig miért nem költöztek át
A T-com profit orientált cég. Minek fizessen bármiért, amíg ott a régi. Homály, hidd el, ez egy több éves történet és vki rosszul fog járni. Valahol lesz torony. Óvodán, Domb másik felén, vagy a családi házakon a környéken. NSZ valamelyik ujját meg kell hogy harapja…
Persze a kampányban ezt nem kötötte senkinek az orrára…:)
A T-com megeszi a csepeli önkorit szőröstűl-narancsostúl…Kár.
Talán egy helyi rendelet, amit Szilárd emlegetett. A II. kerületben már van ilyen…
Jön majd a Balázs, hogy nem is káros az egészségre…minek nyafogunk, ahelyett, hogy örülnénk, hogy lehet majd telefonálni…meg, hogy csak annak a szerencsés embernek a pénzét sajnáljuk, akinek a házán lesz a torony…volt itt már minden, nekünk nehéz újjat mondani…
egy j-vel, persze
Ha Gárday Balázsra gondolsz, akkor tévedsz tőle ilyet nem hallhattál, mint amit írsz és szerintem nem is fogsz. Nézd meg a CSEPP TV felvételeit a témával kapcsolatban. A Fidesz részéről általában ő nyilatkozott, már az előző vezetés alatt is. Én a neten néztem meg az összes kapcsolatos anyagot, mert a környéken lakom és eléggé érdekel, hogy mi lesz.
Azért érdemes nekik is lehetőséget adni, hogy bizonyítsanak.
itt a lehetőség
Erről beszélek. De azt még senki nem tudja, hogy amit tesznek, vagy tenni fognak az jó vagy rossz. Éppen ezért nem tartom korrektnek, hogy a munkájukat már rossznak előlegezik meg egyesek, például te.
A T-com nem jelölhet ki semmilyen magánházat. Önkormányzati ingatlanból meg sokféle van. Nézzétek meg a művházakat, azok se szőrösek, hanem antennásak. 😉
Teljesen érthető és elfogadható, hogy óvodán, bölcsődén ne legyen sugárzó antenna.
Szomorú hogy egy sugárzó torony egy környezetvédelmi területen egy óvoda hátsókertjében van. 3 csoportnyi azaz kb 75 gyermek játszik, alszik tőle alig pár méternyire napi 8 órában. Felháborító hogy már rég túl vagyunk a szerződés lejárati idején, óvónénikkel szülőkkel nagyon!!! sok aláírás összegyűjtésén és leadásán és a torony még mindig ott áll. A gyerkőcökre az óvónénik és a dadusok vigyáznak. És felülről mit kapnak….?
Homályos, megismétlem, valahol lesz torony. Valakinek rossz lesz, és akinek rossz lesz, az nem fogja a munkájukat dícsérni…
Mantunak: a T-com lelkes(?) lakókat megvett üveggyöngyért, akinek a háza a legoptimálisabb helyen volt, és ezért kisajátíthatja a tetőt. Önkori épület nincs a környéken…
Mackósajtnak: most ugyan annak a gyereknek a födémén lesz a torony, ahol lakik, ill. a szomszéd házán, nem napi hat órában, hanem 18-ban…
Ezek a nehéz kérdések…
Boccs, Manitu, ez kimaradt: “i”…:)
Földhözragadva. Ne gondold hogy helyeslem azt hogy bárkinek a háza tetején legyen. Ugyan ez a helyzet a négy emeletes házaknál is. Adott ház beleegyezik de a környező házak szívnak.
Ez így van az adótornyok sugárzási karakterisztikája ponn olyan hogy lefele nincs akkora erősségű sugárzás mint oldal irányban. Én is laktam alatta kimértem.
Véleményem szerint ha nem is a közeli jövőben de lesz még a GSM szolgáltatásról kimondva , hogy egészség károsító, ugyan úgy mint a wifi. Viszont rohadt kényelmes…..
Ja jól beszélsz, de ha nem lenne méfg most is füst jelekkel komunikálnánk. 🙂 🙂 🙂
én behúztam most a lakásfelújításnál kábelt is a falba van is minden szobában hálócsati, úgy hogy ki is akarnám kapcsolni a wifit , mert elég lenne mint sima rooter használni…. . Monnyuk így is 4 wifi jelet látok úgy hogy csak köll az embernek egy rendes Faraday-kalitka http://hu.wikipedia.org/wiki/Faraday-kalitka
Lenne alternatíva a jó öreg kábel!
Ja meg egy másik okosság is lehetne. Ottan van az okos-telefonok lehetősége amikben van wifi alapból és mint telefon egy kisebb teljesítményű adó vevő kb 1-5 km teljesítménnyel.
Egy kutatócsoport akik valahol a civilizációtól és GSM adótornyokon túl dolgoztak 🙂 kifejlesztettek egy kis szoftvert ami ezt kihasználva hálózat függetlenül csak a saját adóját használva is tudott kommunikálni. Sőt ha a telefon adótávolságán kívülre is ha közben volt valaki akinek a telefonján szintén futott ez az alkalmazás.
E praktikusan azt jelenti hogy egy nagyvárosi környezetben ezt a szoftvert használva mindenki ingyen hálózat függetlenül telefonálna , hívhatjuk torrent telefonnak is hisz kb ugyan az a technológia 🙂 Nem kell mondjam hogy a szolgáltatókat kitörte tőle a szarszeplő 🙂
Itten van a cikk
http://eurotechnews.blogspot.com/2007/09/p2p-gsm.html
itten meg maga az alkalmazás
http://www.terranet.se/
Ezzel el lehet küldeni a GSM szolgáltatót a múzeumba , rögtön a táskaírógép mellé 🙂
Mögtaláltam a magyar nyelvű cikket is
http://csillagpor.hu/remek/terranet-mobiltelefon-rendszer
Ez nekem is tetszik. A torony meg jó lesz kilátónak…:)
A konszenzus megszületett, megoldás lenne :).
Valószínűsítem előbb utóbb lesz alkalmazás valamelyik okos-telefonra valószínűsítem az androidra lesz elsőnek. Akkor veszek én is egyet de addig nem 🙂
Kíváncsi leszek mit fognak majd nyüszíteni a GSM szolgáltatók 🙂
Javaslom áthelyezni a Zengőre, annak már úgyis mindegy!
Én például kérnék az adótoronyból néhány kerítésoszlopra valót, mert a kolbászkerítés csak nem akar elkészülni!!!
Grün, csak te vártál kolbászból kerítést, és te is csak az elvtársaidtól. Olyankor ugyanis, amikor az elvtársaid vezetok a kerületet, nektek kolbászból is lehet a kerítés.
Azt meg, hogy nem lesz az óvodán adótorony, nemcsak, hogy megígérte a Fidesz, de szerintem teljesen érthető dolog is. A Fidesz megígérte, és láss csodát, meg is teszik. Nektek meg fáj. Pedig nem kell félni, nem fog fájni 😉
A kilenc milliárdból még járdára is futotta volna kolbászból, és akkor most mehetnének négykézláb a kolbászos járdán…
Kedves csepeliek!
Komoly gondjaim vannak Gárday Balázs úrral, mert könnyű hőzöngeni anélkül, hogy megkeresnénk a megfelelő megoldást.
Az előterjesztő GB határozatokat fogadtatott el a képviselő testülettel annak érdekében, hogy ne a dombon legyen az adótorony, de a mai napig mély hallgatásba burkolózik arról, hogy hova tenné az adókat?
Gárday Balázs úr! Tessék itt, nyílt színen felvállalni azt, hogy Ön kinek a szomszédjába tenné az adókat (helytől függően minimum 3, maximum 9 darabot)?
Sajnos, a TCom könnyen meg fogja találni a telepítési helyeket, mert igen sok magánszemély örömmel venné, ha a háza tetejére helyezett antenna után pénzt kapna.
Az Önkormányzattól azonban joggal várjuk el, hogy mivel az alacsony, kisebb teljesítményű adók felállítása nem igényel hatósági engedélyt, ne hivatkozzon arra, hogy nem tud róla, hanem védje meg a SZOMSZÉDOK érdekeit!
Várom a helyre vonatkozó alternatívákat!
Üdv menyus
Ez is csak egy olyan téma, ahol az emberi ostobaságot kihasználva tehet szert olcsó népszerűségre a Fidesz. Mindig is ez volt a politikájuk.
Menyhért!
Ne szórikázz már. Nem a Gárdaynak kell megmondania, hogy a torony bontásával hova kerüljön adótorony. Legfeljebb azt mondhatja meg hogy hova nem kerülhet.
Nem az önkori vagy Gárday feladata hogy a szakmai háttérmunkát elvégezze a T-COM helyett. (Kell-e egyáltalán, hány helyre és milyen adó.)
A T-COM nyílván elő fog állni a javaslataival ha szükségét látja. Az önkori csak a T-COM javaslatainak ismeretében tud “igen”-t vagy “nem”-et mondani (a lakosság érdekeinek figyelembevételével).
Mivel a torony nem lefelé, hanem oldalra sugároz, ha a tornyot távolabbra telepítik, akkor az óvodások sugárterhelése nem csökkenni, hanem nőni fog!
Kedves csepeliek!
A pontos tájékoztatás érdekében érdemes elolvasni a
http://csepel.info/?p=9141
liken megtalálható anyagokat.
Különösen a 11 óra 46-kor bejegyzett hozzászólásomra hívnám fel az érdeklődők figyelmét.
Üdv menyus
Kedves Gordon!
Tudtommal GB az előterjesztője ennek a projektnek.
Tudtommal a már engedélyezési fázisban lévő terv ellen semmilyen érdemi szakmai érv nem szól.
Tudtommal az önkormányzat a település lakóit képviseli, ezért nem a profit érdekelt cég fog a lakók érdekeire vigyázni. A cél az lenne, hogy az önkormányzat a saját ingatlanaiból keressen optimális alternatívát, hiszen a Tcom-nak egyszerűbb egy-egy családi ház tulajdonosával boltolni.
Gárday feladata tehát, hogy megmondja: az önkormányzat hova engedi építtetni a tornyo(ka)t.
A hely kijelölése NEM szakmai feladat.
Üdv menyus
Kedves csepeli!
Az adótornyok hegyesszögben sugároznak, tehát igazad lenne, ha csak arrébb helyeznék a létesítményt azonos szinten.
A háttér sugárzás azonban jelentős mértékben csökken, ha kényegesen magasabbra helyezzük az adót – ez a jelenlegi tervben legalább 20 métert jelent.
Egyszerű geometria kérdése az, hogy a sugárzás szöge és a sugárzó forrás elhelyezkedése alapján a különböző veszélyeztetettségi köröket megrajzoljuk – ez azonban már a megfelelő pontos információkkaal bíró szakemberek feladata.
Üdv menyus
A hely kijelölése szakmai feladat, hisz egy politikai döntés olyan helyre is teheti az adó(ka)t, ahol egész egyszerűen nem működik megfelelően.
A kijelölt hely elfogadása vagy elutasítása (vagyis hogy “ott legyen-e vagy sem”)az ami politikai feladat.
Ha a “nem” lesz a válasz, akkor ismét a szakma kerül előtérbe hisz új helyet kell javasolni. Aztán a politika ismét dönt arról, hogy az elfogadható-e vagy sem.
És ez így megy majd addig amíg konszenzus születik.
Ez a logikus. Nem Gárday feladata hogy műszerekkel felszerelkezve elvégezze a T-COM szakmai feladatait (szakmai javaslat a helyre).
Ne keverjük a szerepeket.
Kedves Gordon!
Az én logikám szerint a dolognak pont fordítva kellene működnie.
Szerintem a tulajdonos joga az, hogy meghatározza: hol és mit enged építeni – a hely kijelölése tehát a közösségi érdek érvényesítése, és nem szakmai feladat.
Szakmai kérdéssé akkor válik a dolog, amikor a tulajdonos által ajánlott lehetőségek közül a beruházó a szakmai feltételek alapján mérlegel: mit, hova és, milyen műszaki megoldással tud megvalósítani. A felmerülő műszaki problémákat oldja meg Ő, hiszen neki fűződik anyagi érdeke a dologhoz!
Szerintem a helyi társadalom érdeke magasabb rendű a műszaki, pénzügyi, jogi, stb szempontoknál, és ezért kell a helyi társadalom érdekeit képviselő önkormányzatnak javasolnia a lehetséges helye(ke)t.
A Gárday feladata tehát nem a műszerekkel való méricskélés, hanem annak a meghatározása, hogy a fellelhető lehetőségek közül a helyi közösség számára mi a legkisebb kockázatot hordozó megoldás.
Mindezek alapján szerintem nem keverem a szerepeket.
Üdv menyus
Gordon, a T-com előállt a javaslataival. Építési engedélyeket kért pár éhenkórász nyugdíjas családi házának a tetejére. 4 m alatt az önkori bele sem szólhat, csak elbírálhat, a törvények szerint. Ha a beadott terven minden rendben van, nem utasíthatja el az engedélyt. Helyi rendeletet kellene alkotni ezzel kapcsolatban és utána borítani fel a tornyot…
A telenor is épít egyet a József A. u. 30 tetejére éppen. Pontosan a Rákóczi Kert melletti ovi-bölcsi mellett áll ez a négy emeletes ház.
Valaki kérdezte: Napi öt-hat óra mobilozás árt-e a zagynak?
Nyugodjon meg Kedves, már nem!!!
T. GRÜN ÚR!
ÖN sokkal többre hivatott, tessék szíves lenni jóval többet foglalkozni, terjeszteni a kultúra területeiről! Ez Önnek kötelessége, még akkor is, ha manapság kevés táptalajra talál. Nos éppen ezért is !!!
Köszönettel s üdvözlettel GONDOLKODÓ
GONDOLKODÓ!
Remélem ismeri, amikor két cowboy biztatja egymást a csatazajtól hangos saloon előtt:
Menj előre Joe, ne félj megbosszullak!
grün szerint:
2010. december 06., hétfő – 09:17
Én beneveztem az “Egyetlen vers” versenyére nem kevesebb min nyolc verssel!
Amelyet e héten 9én rendeznek. Vajon Ön ekkor hol fog tartózkodni?
Szomorúan tapasztaltam, hogy még menyus sem említi azt a tavalyi kompromisszumos megoldást, ami sem az ovis megoldást, sem a családi házasat nem érinti: a domb bunkerlejárathoz közeli részén van egy olyan placc, amit már a T-comos szakemberek is megfelelőnek mértek, és a Csepeli Zöld Kör meg kilátóvá bővíteni javasolta az épülő torony esztétikáját.
Mi lett ezzel a javaslattal, menyus? Miért nem kerül ez most szóba sem? A fővárosi környezetvédelmisek vétózták meg?
A cikkírónak meg üzenem: nem árt az előzményekkel tisztában lenni. Írja: ” (…) Az utóbbi napok eseményei azt jelzik, hogy a telekommunikációs cég is belátta a helyzet tarthatatlanságát, ezért állítólag új helyet keres a környéken az adótorony felállítására.” Tény: nem csak most keresik ama kiváltó helyet, hanem hosszú hónapok óta…
Kedves Gigi!
Én minden érvemet elmondtam a Képviselő Testület előtt.
Ismereteim szerint nincs jobb hely az elhelyezésre, mint amit javasoltam.
Ettől függetlenül arra várok, hogy mi lesz az önkormányzat javaslata, mert az én ismereteim a lehetséges helyekről meglehetősen korlátozottak.
A domb tetejére áthelyezendő terv építésre készen áll: az a kérdés, hogy megkapják-e hozzá a szükséges támogatásokat.
Legrosszabb esetben az önkormányzat több milliós kártérítést fizethet a Tcomnak okozott, semmi ésszerű indokkal alá nem támasztott tervért.
Én csak reménykedem abban, hogy a vezetőink bölcs döntést hoznak ez ügyben.
Üdv menyus
Kedves Gigi!
Elnézést, az egyik mondatom pontatlan, félreérthető. Helyesen:
Legrosszabb esetben az önkormányzat több milliós kártérítést fizethet a Tcomnak okozott, az elkészített terv semmi ésszerű indokkal alá nem támasztott elutasításért.
Üdv menyus
Köszönöm!
És én is bízom…