A tét a csepeli költségvetés rendbetétele
Csepel.hu
Az elmúlt években több mint 7,3 milliárd forinttal csökkent Csepel vagyona. Ha az új vezetés nem mérsékli azonnal a kiadásokat, nemcsak a hiány lépte volna át a négymilliárd forintot, hanem az önkormányzat működőképessége is veszélybe kerül – számolt be Csepel cseppet sem irigylésre méltó helyzetéről Borbély Lénárd alpolgármester.
Emlékezetes, hogy a választások előtt a korábbi városvezetés még egy majdnem 500 millió forintos javaslatcsomagot fogadott el a hiány terhére. Ezt annak ellenére szavazták meg, hogy előtte Halmos Istvánné pénzügyi ágazatvezető figyelmeztetett: az újabb költekezés nélkül is súlyos helyzetben van a kerület költségvetése. A csepeli önkormányzat a havi fizetéseket is évek óta folyószámla-hitelből fedezi.
Hat Népszabadság, „újsághegyek” és pénzszórás
– Amikor először bementem a polgármesteri hivatalba, azt hittem, hogy tévedésből én kaptam meg a polgármester úr napi sajtóját – számolt be első tapasztalatairól Borbély Lénárd. – Valamennyi új tisztségviselő így járt. Mint kiderült, hat Népszabadság-előfizetés volt házon belül, de ezen felül a Magyar Nemzettől a Magyar Hírlapon keresztül a Népszaváig minden politikai napilapra volt előfizetés, és akkor még nem is számoltam a hetilapokat vagy a különböző más önkormányzati szervekhez járó politikai újságokat. Előfordult, hogy több kilónyi újság érkezett naponta, ami a mi szemünkben teljesen elképesztő volt. A felesleges előfizetéseket azonnal leállítottuk. Ahogy azonban teltek a napok, minden szinten arra kellett rádöbbennünk, hogy Csepelen nem volt divat spórolni az adófizetők pénzével.
Az előző önkormányzat a választási kampány során elképesztő pénzosztásba fogott. Indokolatlanul drága munkákra különítettek el pénzt, a háttérben pedig rendre MSZP-s kötődésű cégek álltak. Ezeket a kifizetéseket leállítottuk. Ugyancsak leállítottuk a Csevak Zrt-nél azokat a kifizetéseket, amelyek egy olyan vállalkozóhoz kötődnek, aki üzleti kapcsolatban állt Szenteczky János volt Csevak vezérigazgatóval. A gyanúsan megkötött és méregdrága szerződések kivizsgálása megkezdődött.
Az előző önkormányzat különféle alapítványoknak, civil szervezeteknek is bőkezűen osztogatott pénzt a hiány terhére. Ezek közül nem egy MSZP-s kötődésű politikai szervezet is volt, több más szervezet működésére pedig nem volt semmilyen bizonyíték. A Csepel SC-t működtető alapítványnak szóló átutalást is kénytelenek voltunk visszavonni, mivel a Csepel SC 8 millió euró kölcsönt vett fel, és kijelentette, hogy az önkormányzatnak semmi köze hozzá, mit kezdenek ezzel az összeggel. Mi tudni akarjuk minden átutalt adóforintról, hogy mire költik el. Ezeket a kifizetéseket tehát visszavontuk, és összesen mintegy 400 millió forintot takarítottunk meg – közölte Borbély Lénárd.
Ugyanakkor természetesen nem akarjuk lehetetlen helyzetbe sodorni a valódi civileket. A jövőben ezért olyan pályázati formában szeretnénk támogatást nyújtani, ami biztosítja, hogy mindig lássuk, hogy a támogatásért cserében mi valósul meg. Nekünk is el kell számolnunk a csepeli adófizetők pénzével – emelte ki az alpolgármester.
A politika elsőként magán spórol
Az elmúlt nyolc év gátlástalan költekezései után az új Országgyűlésben a politikusokon kezdtük a spórolást. Valamennyi önkormányzatban csökkentettük a képviselők számát, Csepelen ez a polgármesterrel együtt 29-ről 21-re mérséklődött. Korábban hat bizottság működött, amit négyre apasztottunk. Kevesebb lett a tanácsnokok és más tisztségviselők száma is. Ezzel havonta legalább kettő, éves szinten mintegy 25 millió forintot takarítunk meg.
Amikor a kerület nehéz helyzetben van, mindenkinek példát kell mutatnia. A polgármester és a három alpolgármester fizetését a törvény szerinti legalacsonyabb szinten határoztuk meg. Bár Csepelen ez eddig nem volt szokás, Németh Szilárd polgármesterrel lemondtunk az önkormányzat által biztosított havi költségtérítésünkről is. A polgármester esetében ez 151, nálam 51 ezer forint havonta, ami éves szinten újabb 2,4 millió forint spórolást jelent. A képviselők tiszteletdíja nem növekedett, mindenki ugyanannyit kap, mint 2006-ban. Semmiféle „urizálást” nem engedünk. Nem cseréltük le a bútorokat, nincsenek új szőnyegek, luxuscikkek.
A takarékosság jegyében abban a formában, ahogy működött, megszüntettük a Csepel újságot. Helyette Csepeli Hírmondó néven egy jóval kisebb költségvetésű havi lapot jelentetünk meg decembertől. Még a 18 fős szerkesztőség megszüntetésével és az új lap megalakításával is 15 millió forintot spóroltunk! A méregdrága lapkiadás árát mi a HPV vírus elleni védőoltás bevezetésére szeretnénk költeni, amivel évente akár három csepeli lakó halálát is megelőzhetjük.
Dolgozunk azon, hogy az önkormányzat áramszámláján évente legalább 10-12 millió forintot spóroljunk meg. A telekommunikációs kiadásokat a felére szeretnénk csökkenteni, de szigorítjuk az önkormányzati tisztségviselők, illetve az önkormányzati intézmények mobiltelefonjainak használatát. Ezzel a számításaink szerint csak a polgármesteri hivatalnál havi félmillió forinttal kevesebb pénz folyna el.
A jövő évi költségvetést is úgy kell összeállítani, hogy ne fenyegessen az állandó válsághelyzet, ami az elmúlt években beszűkítette az önkormányzat mozgásterét. Százmilliókkal kell mérsékelni a kiadásokat, a mostani négymilliárdos hiány ugyanis tarthatatlan és megengedhetetlen. Tekintettel arra, hogy év vége van, alig néhány hónapunk van részletesen megismerni és rendbe tenni a csepeli költségvetést – hangsúlyozta Borbély Lénárd alpolgármester.
Hajrá.
Szép,jó csak tartson sokáig ez a lendület…
A CSÚ szerkesztősége nem 18 fős volt, de még csak 10 fős se, maximum ha ebbe beleértette a t. cikkszerző a külsőző munkatársak számát is, ami nemcsak azért fals, mert volt, aki évente egyszer jelent meg (természetesen egyszeri-alkalmi díjazással), hanem mert a Csepeli Hírmondó munkatársai is külsőzők lesznek a hírek szerint.
A hamis tényeken túl az már csak merő rosszindulat, hogy a spórolást (ami szerintem is lehet 15 milliós) azzal állítja párhuzamba, hogy pont ebből a 15 millából fog életben maradni “akár” három csepeli.
Mi szükség van már erre a gyűlölködésre?! 🙁
Erre mondják kedves Gigi,hogy neked a szar is szar!!
Gigi! Mik a hamis tények? Hogy pazarlás folyt pincétől a padlásig?
Tényleg baj, hogy új gárda kell ahhoz (hja, aki nem is új) hogy ezeket észrevegyék…:(
Reméltem, hogy sokkal több dolgot észrevesznek és kiskerületünk felvirágzik…Egyébként Sphere-hez hasonló a véleményem, Hajrá.
Németh Szilárd ma nagyot alakított a közmeghallgatáson. Látszik, fáradhatatlan.
Amit leírtak, teljesen egyetértek vele, és csatlakozom az első kommentelőhöz és osztom a véleményét..:)
Lesz mit kivakarni a …ból!Az a baj,hogy országos szinten baj van!
Az nem semmi, hogy így szórták a pénzt! Végre kiderülnek a gyanús ügyek…
“Ugyanakkor természetesen nem akarjuk lehetetlen helyzetbe sodorni a valódi civileket.”
Valódi civilek = amelyek a Fideszhez kötődnek.
Hédy,
ha figyelmesen olvastál volna, nem a spórolás tényét kifogásoltam, hanem a csúsztatott adatot és a hamis, pusztán hangulatkeltő párhuzamot.
fülöpke,
hamis tény 18 főről beszélni, mert legfeljebb a Csepp TV stábjával együtt voltak annyian, de a tévések még most is tevékenykednek! Vagyis valójában nem 18 ember munkáját és fizuját/honorját (a kettő korántsem ugyanaz) spórolják meg, hanem a megjelenések száma esik a negyedére (havi négy-öt szám helyett lesz egy).
Ehhez képest még firtatható is lenne, hogy miért csak 15 M Ft a megtakarítás? A korábbi évi 65 M Ft önkormányzati lapkiadási hozzájárulásnak éppenséggel kb. 50 M Ft-tal 15 M Ft-ra kellene zsugorodnia!
Vagy az új stáb mégis túl lesz fizetve? (Amit biztosan tudok, hogy nem úgy lesz: a piaci tarifa minimumát sem fogja elérni a már felkért szerzők karakterdíja!)
Vagy a havilapos magazinos megjelenés kerül ennyivel többe? Akkor viszont sokan fognak csodálkozni, hogy a nadrágszíj-politika miért vette el a heti tájékozódási lehetőséget (újságpapíron), és cserébe miért ad ritkább lehetőséget (drága műnyomó papíron).
Ismétlem: nem kérdés a spórolás, mert szükséges, így maximálisan támogatható. Még az új arculat új arcokkal is tolerálhatóan a változások szelének hozadéka. Csak nem árt a kirakatpolitika mögé nézni és számolni…
Hja, és arról miért nem beszél senki, hogy a CSÚ utolsó főszerkesztőjének betegállományát még most is a munkáltatója, a Csepp TV fizeti? Ha valami pazarlás, akkor ez nagyon az…
Ki tud arról,hogy Borbély Lénárd mi elől bújt a mentelmi joga mögé?
Azt hallottam,hogy Német nem engedi feleségét az utcára sem!
Vajon miért?Igaz a hír?Ki tud valamit?
Csepelikém!Mondd már el kérlek, hogy mi a büdös lócitromank kellet újságokra előfizetni közpénzből???Tóth Miska, Orosz Úr és a többi elvtárs nem tudta volna saját pénzből fizetni??Szánalmas öreg kommunista banda, elképesztő, hogy mit hagytak a kerületre..A tegnapi közmeghallgatáson csak kapkodtuk a fejünket, hogy mire mentek ki milliók, miközben Hároson arra nem tellett, hogy utcanevet találjanak ki tisztességesen, vagy a közvilágítás meglegyen!szemét banda, szétlopták Csepelt, hálát rebeghetünk, hogy végre eltakarodtak!
A Csepel Újság volt főszerkesztőja-ha lenne benne annyi becsület,amennyi nincs,- a jó példát látva lemondana minden pénzről,ami neki jár, hiszen évek alatt a Tóth-Orosz páros jól megtömködte már a zsebeit..Van neki mit a tejbe aprítania, nem sajnálom egy percig se!!!!
Én tegnap láttam Németh Szilárd feleségét az utcán.
Nem lehet hogy inkább Bélát nem engedik ki az utcára az elmegyógyintézetből?
Gigi!
Savanyú a szőlő. Én azért kikapartam volna a csíkot a nadrágomból, ha tanult szakmámmal csak egy helyen tudtam volna bizonyítani.
A két úr, aki a parlamentből is kapja a fizetését, ne vegye föl az önkormányzati alapbérét! Ez egy gesztus lenne, hogy ők is spórolnak, csak nem a mások pénzével!
Gigi! Lehet, hogy neked is távoznod kéne már! Legalább erről az oldalról!!!
Narancsvírus! Az előző vezetés 16 év alatt nem tett annyit Csepel fejlődéséért és az emberek tájékoztatásáért és meghallgatásáért, mint a mostani másfél hónap alatt. És miért is kellene lemondani arról a bérről, amiért két helyen dolgoznak meg. A probléma akkor van ha egy bérért sem dolgozik meg valaki és 2-3 helyről is felveszi a “bért”. Érzed a különbséget?
Én azért azt is megkérdezném, hogy a szocialista képviselők vajon lemondanak-e költségtérítésükről, már csak azért is, mert vastagon benne voltak, hogy idáig jutott Csepel.
Vagy korábban lemondtak-e költségtérítésükről, pl. Tóth Mihály, Orosz Ferenc, vagy Avarkeszi és társai?
Ernõ! Elõbb Te mondj le a fizetésedrõl! Bezzeg az MSZP-sek mindent szétlophattak, és nekik járt a fizetés. De amikor Fidesz van, és a legkisebb fizetést veszik fel és lemondanak a költségtérítésrõl, akkor neked az is kevés. Tapló.
Én emlékszem még rá amikor egy bizonyos Borsány György több mint 3 millió forintos végkielégítést vett fel az önkormányzattól.
Gigi és Narancsvírus akkor nem tiltakozott.
No ezért nem hiteles a mondandójuk.
Ráadásul Gigi még csak nem is csepeli.
Hugi szerint: Nem vagyok álláshalmozó, egy rabszolgabérből élek! Ha a pártodnak lett volna vér azon a bizonyos helyen, akkor a rendszernemváltástól kezdve visszamenőkig tette volna az elszámoltatást, illetve a 98% visszafizetését! Csak az a baj, hogy ők is sárosak, nem kicsit, hanem nagyon, de erre jővöre sokan ráfognak jönni tőletek is!
Fülke forr a dalom http://www.youtube.com/watch?v=KtmRYeoNb6Q
Csepelen “nagy” a rend?
http://www.kepfeltoltes.hu/view/101119/20101119_002__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ernő! Szerintem is le kellene mondanod a fizetésedről. Nem csinálsz semmit, csak fórumozol.
Ernő, arról volt szó, hogy Csepelen rend lesz és nem arról, hogy nem fognak szemetelő emberek élni a kerületben.
Valaki meg tudná nekem azt mondani, hogy mi a lófaszért kell végkielégítést kapni bármelyik politikusnak, ha a mandátuma fix négy évre szól?! A civil életben ha valaki elmegy dolgozni valahová és határozott idejű munkaszerződése van, annak lejárta után egy fillért sem kap. Ezt tényleg nem értem. Segítsen valaki elmagyarázni aki hozzáértő!
Ernővírus kirakta az eddig féltve őrzött kacatokat a kuka mellé 🙂 , és most csodálkozik hogy rendetlenség van az utcában.
Megjegyzem: az ilyen típusú holmit talán nem a kuka mellé kellene kirakni, hanem vagy lomtalanításkor, vagy vitessék el a saját pénzükön.
Arra viszont még jók lennének ezek a kétségtelenül impozáns bútorok, hogy Szegedi Csanád meguzsonázzon rajtuk (anno a szemetesen is ment). 🙂
Aztán néha dob egy falatkát Ernővírusnak is. 🙂
Ernő, ha netán eszedbe jutna a számítógépedet és tartozékait (veszélyes hulladék) kidobni, szívesen kifizetem a büntetést helyetted, ha átküldöd a számlaszámodat!
Mindenkinek jó lenne!
– Neked, mert nem fizetnél büntetést
– Mindenki másnak, mert nem víruskodnál tovább a fórumokon!
Várom további felajánlók jelentkezését! 🙂
Nem értem, miért baj, hogy a Fidesz dolgozik? Miért baj, hogy magukon spórolnak? Miért baj, hogy egyáltalán spórolnak?
Már bocs, de nem ezt kellett volna tennie a korábbi önkormányzatnak is?
Gordon, kezdheted ezt az ostoba érvet ahelyett, hogy értelmesen, érvekkel ütköztetnénk a nézeteinket, bár időközben (az elmúlt “csendesebb” pár hétben) akár oda is költözhettem, nem? 🙂
Amúgy a 3 milla miatt azért nem tiltakoztam, mert nem szoktam olyan témákhoz hozzászólni, amihez kicsit sem konyítok. A sajtóhoz értek, tehát ott van markáns véleményem.
TI,
tőled is várom az indoklást, ha már utálkozol! Légy szíves, személyeskedés helyett legalább kezdj el számolni, hogy ha negyedére esik vissza a megjelenés, akkor miért csak negyedével, vagyis háromnegyedére esik vissza az önkormányzati hozzájárulás a CSH kiadásához!
Huba,
nekem ugyan nem savanyú, csak érdemes számolgatni, ha a megszüntetés indoka a takarékosság volt.
Felőlem nyugodtan megszavazhatták volna azzal a magyarázattal is a CSÚ-t, hogy “nekünk ez nem kell, mi mást akarunk”.
A lényegen nem változtatna.
Csak éppen őszintébb lett volna…
Nem így látod?
Amúgy kire gondolsz, hogy csak egy helyen bizonyít?
“Amúgy a 3 milla miatt azért nem tiltakoztam, mert nem szoktam olyan témákhoz hozzászólni, amihez kicsit sem konyítok. A sajtóhoz értek, tehát ott van markáns véleményem.” – írja Gigi.
Hetek óta olyasmihez szólsz hozzá amihez közöd sincs. Bárány úr fizetésének és a méregdrága CSÚ-nak ugyanis nincs köze a sajtóhoz. A közpénzek felhasználásához van köze.
Szóval, kezdődnek (vagy folytatódnak) a megszorítások, csak most másnak (spórolásnak) fogják hívni
Nem kellene spórolni, ha nem szórták volna szét a pénz az MSZP-sek.
Lucifer! Miért baj az, hogy a polgármester és helyettesei a lehető legalacsonyabb fizetést kapják? Miért baj, hogy nem járatják azt a sok újságot? Miért baj a spórolás?
Otthon, nálatok annyira felver beneteket a pénz, hogy nem is szoktatok spórolni?
Szigetország!
Szép, és követendő dolog, amikor a vezetők saját magukon kezdik a spórolást. Azonban nem csak arról van szó, hogy szép gesztusként NSz lemond jövedelmének egy nagyon kis százalékáról. Nézd meg az új testület első ülésén hozott döntéseket, ahol több milliós fejlesztések leállításáról döntöttek.
Aztán, ami a hozzászólásodat illeti, az annyiban szól nekem, hogy az én nick nevemre címezted, egyébként az általam felvetett problémával még köszönő viszonyban sincs. Ha nem értetted meg mondanivalómat, részletesebben elmagyarázom. A választások előtt a FIDESz – sokszor jogosan – ostorozta az előző vezetést, amiért szigorú gazdasági megszorító intézkedéseket foganatosított, mondván, hogy nyúzza az embereket. A mostani vezetés a hatalom átvétele után “rájött” (eddig is tudta) hogy szarban van az ország, és vele együtt az önkormányzatok is, kénytelen takarékossági (gazdasági megszorító) intézkedéseket hozni. Nehogy azt hidd, hogy a kormány és az önkormányzat spórolási (megszorító) intézkedéseit a pórnép nem fogja megérezni.
Kedves Gordon,
annak viszont van köze a sajtóhoz, ha egy termékét – legalábbis hivatalosan – takarékossági okokból szüntetik meg, aztán a helyébe lép új orgánum (ha új neve van, nem az “ideiglenesen szünetelő” CSÚ folytatása!) negyedannyi megjelenéssel mégsem negyedakkora költségvetéssel készül, hanem az eredeti támogatás 75 százalékából. Vagyis éppen háromszor annyiból, mint amennyibe a drágának titulált CSÚ került.
Vagy a konkrét felvetéseimre “adott” hallgatásodat vegyem beleegyezésnek?
Gigi szerintem elnézett valamit, mert ezt írja:
“negyedannyi megjelenéssel mégsem negyedakkora költségvetéssel készül, hanem az eredeti támogatás 75 százalékából. Vagyis éppen háromszor annyiból, mint amennyibe a drágának titulált CSÚ került.”
Szóval. Akkor fussunk neki mégegyszer csak Gigi kedvéért (mintha csak a gyógyóban lennénk):
A Csepel Újság havi négy száma 7,5 millió forintba kerül. Ez évi 90 millió forint. Egy megjelenés költsége kb. 1,875 millió forint.
A Csepeli Hírmondó évi 12 száma 8 millió forintba fog kerülni éves szinten. Egy mejelelenés költsége így 667ezer forint.
Tehát egy Csepeli Hírmondó szám majdnem harmad annyiba (2,81) fog kerülni, mint egy Csepel Újság.
Jelentkezzen aki ez alapján úgy gondolja, hogy a Csepeli Hírmondó 1 száma kerül majd többe (megjelenés/ költség).
Lucifer!
Persze, hogy a Fidesz is tudta, milyen helyzetben van az ország. Ezt szajkózta régóta, de a választók kicsit későn ocsúdtak.
Most itt van ez a helyzet, amit nem a Fidesz teremtett, hanem az MSZP. Az ország sz@rban van. Muszáj takarákoskodni, vagy nevezzük megszorításnak. De a Fidesz elsősorban nem a népre hárítja ezt, hanem próbál más megoldásokat találni. Világos, hogy a nép is megissza a levét ennek, de ez a nép szavazta meg kétszer egymás után a szocialistákat, akik előidézték a nyomort. A nép most siránkozhat, de ez a nép (vagy része) volt az, amely elhittte: “Lendületben az ország”, meg más hasonló hazugságok.
Ha otthon nálatok kevesebb pénz van, mit csináltok? Gondolom, spóroltok, összébb húzzátok magatokat, mert mi mást lehet tenni?
Lucifernek még:
Írod, hogy “NSz lemondott jövedelmének egy nagyon kis százalékáról”. Ha jól tudom, havi 151 ezer fonrintról mondott le. Ez neked kis pénz? Neked nagyon jól mehet akkor, ha 151 ezer forint meg sem kottyan.
Kedves Gordon,
leragadtam két egyéb adatnál (a CSÚ éves önkormányzati hozzájárulása 65 M Ft volt, most a CSH-t Lénárd -15 M Ft-tal számolja, azaz évi 50 M Ft-tal), vagy bennfentesként többet tudsz ezekről a számokról?
Valami itt nem kerek!
Ha a te számaid felelnek meg a valóságnak, nyomatékosan kérlek szépen, add elő a forrást!
Előre is köszönöm!
Jó akkor tovább magyarázom. Borbély Lénárd azt mondja:
“Még a 18 fős szerkesztőség megszüntetésével és az új lap megalakításával is 15 millió forintot spóroltunk!”
Ez szerintem az idei évre vonatkozik. A két hónapnyi CSÚ kiesés 15 millió ft megtakarítás. Tehát a CSú 7,5×12 lehett, ami 90 millió ft lenne logikusan. Persze ez lehet hogy nem egy egyszerű szorzás kérdése, bár logikus lenne, és korábbi sajtózásokból úgy emlékszem, hogy a CseppTV Kft kb. 120 millió körül kapott a 2010-es évre. Hogy a pénz házon belül pontosan hogy oszlik meg az újság és a tv között azt nem tudom.
A Csepeli Hírmondó tehát nem 50 millió lesz ahogy te félreértetted (65 millió ft mínusz 15 millió ft spórolás, tehát 50 millió ft), hanem ismerteim szerint kb. évi 8 millió.
Tehát mégegyszer. A mínusz 15 millió ft az én értelmezésem szerint az idei (két hónapig nem volt CSÚ) megtakarítás, és nem 2011-es teljes évre vetített megtakarításról szól.
Kösz, Gordon,
így értelmezve árnyaltabb a kép, bár az az egyértelműsítő kifejezés, hogy “ebben az évben”, lemaradt a tudósításos mondat végéről. Hja, ” ?! ” ezt már rég kibökte volna… 😉
Ennek fényében viszont túlzó 15 M Ft megtakarításról beszélni, hiszen nyomdaköltség a CSÚ megjelenés nélkül is adódott (a szerződés éves volt, tehát nem lehetett következmény nélkül felmondani), ráadásul a korábbi főszerkesztő táppénzét/végkielégítését is ki kell fizetni. Honnan jött össze a 15 M? Kíváncsi lennék rá.
A 18 főből biztosan nem, hiszen a CSÚ szerkesztősége az utóbbi négy évben soha nem volt ekkora létszámú, még az alkalmi foglalkoztatott külsőzőkkel együtt sem! Miért kell ilyen légből kapott számokat a köztudatba dobni? Ez az, amit nem értek.
Ami az éves költségvetést illeti, a szorzás valóban nem elegendő, hiszen tény: a CSÚ (nem a tévével) 2010-ben 65 M Ft-ot kapott. Ebből még nem lehetett volna előállítani, ehhez jócskán kellettek a hirdetési bevételek is. Amik azonban – tudtommal – már a tévéével együtt voltak kezelve.
De fátylat a múltra; nézzük a CSH-t!
Évi 8 M Ft-ból kihozni egy havi tájékoztatást reálisnak tűnik, bár a – kizárólag külsősként foglalkoztatott – munkatársak alulfizetése mellett. Ez egyébként tény is (flekkenként, azaz 1800 karakterenként 3000 Ft-ot ajánlottak nekik számlára, tehát bruttóban éppen a piaci minimumot), de ha megoldható ennyiből, mert hobbiból fognak írni, akkor nem is kell rá több közpénzt fordítani, ez igaz.
Ráadásul egyelőre nem csiripelnek a verebek önálló főszerkesztőről, tehát ott is sok költség fogható meg. A szakmai kérdésem csak annyi: kié lesz az újság szerkesztési joga? Ha politikai státuszú emberé (Ábel Attila?), akkor hogyan valósul meg a tájékoztatás vágyott pártatlansága? Nem a személye kevés garancia, hanem a beosztása.