Csepel.info
A főváros belső kerületeiben harcoló fegyveres ellenálló csoportok felszámolása után a szovjet katonai vezetés a pesterzsébeti és csepeli ellenállás lehető leggyorsabb megtörésére törekedett.
A napok óta szovjet tüzérségi támadásoknak kitett és részben romokban heverő, ostromgyűrűbe fogott kerület a november 9-én induló újabb nagy szovjet támadást még sikerrel tartóztatta fel. Két napra rá azonban – az országban utoljára – Csepelen is vérbe fojtották a fegyveres harcot. Ezt követően a politikai ellenállás új formái pár hónapra – felszámolásukig – a munkástanácsok lettek.
A szabadságharc bukása után kimondottan kemény megtorlás következett Csepelen. Munkásemberek, kétkezi dolgozók lettek a terror áldozatai. A koncepciós perekben több tucat embert ítéltek halálra, esetleg hosszabb vagy rövidebb börtönbüntetésre.
Ismert: a politikai terror következményeként országosan több száz embert végezek ki, és mintegy negyedmillió ember hagyta el az országot.
csepel.info
Lemaradt az évszám. Gondolom, ez az olvasó fantáziájára van bízva.
“vérbe folytották” – a helyesírással még akadnak azért problémák.
Én azért magamtól is be tudom “lőni”, hogy melyik évben volt.
csepeli! Szólj ha neked nem megy!
Bár annyiban igaza van csepelinek, hogy a kommancs agymosás elképesztő mértékeket öltött az eltelt évtizedekben, ezért elképzelhető, hogy van olyan felnőtt ember ma Magyarországon aki nem tudja miről szól a cikk.
Találkoztam már olyan történelem szakos egyetemistával, aki el tudta téveszteni, hogy mikor volt a második világháború.
Gordon! Simán e tudom képzelni! És hány jobbikos, fajgyűlölő töri szakos egyetemista van! Nekünk még minden történelemfüzet első lapjára fel kellett vésnünk, hogy “historia est magistra vitae”, azaz a történelem az élet tanítómestere. Innentől no komment.
csepeli szerint:
“vérbe folytották” )))) 😀 ((((
😀