HVG
Nincs rejtélyes lábnyom a csepeli kettős gyilkosság ügyében, és fel sem merül, hogy ismeretlen elkövető is szerepelne benne – tudta meg a hvg.hu. Múlt heti sajtóértesülések szerint ugyanis olyan lábnyomot is rögzítettek a helyszínen, amely sem a gyanúsítotthoz, sem az áldozathoz nem köthető.
A Csepel-sziget Általános Iskola és Szakképző Intézetben 2009. január 7-én történt kettős emberölés ügyében két ember van előzetes letartóztatásban. A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) életvédelmi osztályának munkatársai az iskola volt gondnokát, Kun Tamást, illetve az intézmény egykori gazdasági igazgatóját, Deme Gábort – bűnsegédként – gyanúsítják Takács József igazgató és Papp László tanár lelövésével. Ismert, Deme tagadja szerepét a kettős gyilkosságban, amiről ő maga beszélt a nyilvánosságnak. Kun viszont érdemben nem tett vallomást.
Deme Gábor állítását ügyvédje, Ruttner György szerint az is alátámasztja, hogy a helyszínen rögzítettek egy olyan lábnyomot is, amely nem az áldozatoké és a gyanúsítottaké. Azt, hogy kinek a lábbelijétől származik a nyom, még a rendőrség sem tudta azonosítani.
Ezzel szemben a hvg.hu úgy tudja, szó nincs rejtélyes lábnyomról, és ennek alapján újabb, eddig fel nem derített tettesről. Értesüléseink szerint a helyszínen 96 lábnyomtöredéket rögzítettek, és ezek közül egy olyan sincs, amelynek ne lenne gazdája. Igaz, létezik egy olyan töredék, amely annyira kicsi, hogy nem tudják beazonosítani. Az ismeretlen személy viszont itt is ki van zárva, mert információink szerint a rendőrség nyomszakértőinek sikerült meghatározniuk, hogy a lábnyomtöredék az iskolához kihívott mentő háromfős személyzete valamelyik tagjának cipőjétől származik. Erre a mentő dolgozóinak speciális barázdájú cipőinek nyomáról lehetett következtetni.
Amennyiben mégis lenne az ügyvéd által felvetett, a rendőrség által nem azonosított lábnyom, az akár Deme Gábortól is származhatott, hiszen a férfi több órát távol volt a helyszíntől, és ennyi idő alatt akár át is öltözhetett, így lábbelit is válthatott. Ami elfogadható magyarázat lehetne arra, miért nincs meg a helyszínen annak a cipőnek a nyoma, amit őrizetbe vételekor viselt. Úgy tudjuk, ezt a lábbelit a BRFK munkatársai csak több nappal később foglalták le.
Ezt a lehetséges verziót erősítheti az is, hogy maga Deme is elismerte, ott volt a helyszínen, és Kun Tamás utasítására – azért, hogy a biztonsági kamera felvételei által készített képek ne legyenek meg és ne tanúsítsák a történteket – elvitte onnan a szervergépet, amit aztán később szétszerelt és eldobott. Demének a gyilkosság helyszínén – a lövések pillanatában – való ott létét igazolja egyébként az a hangfelvétel is, amelyet egy diktafonnal rögzített az egyik áldozat.
Elképzelhető, hogy ennek a felvételnek az előkerülése zavarhatta meg Deme Gábort, aki egészen addig nem szólt az elvitt szervergépről, amíg tudomást nem szerzett a diktafonról. Emlékezetes ugyanis, hogy a volt igazgatóhelyettest a kettős gyilkosság után több órával – mint a kamerarendszer működését jól ismerő vezetőt – később vitték vissza a rendőrök az oktatási intézményhez a Tesco áruházból. Maga Deme ezt utóbb azzal magyarázta, annyira ideges volt a történtek miatt, hogy mindenképpen inni akart valamit, miután megvált a szervertől. Először úgy emlékezett, a gépet a Dunába dobta. A folyópartra rendőri kísérettel megérkezve döbbenhetett rá, hogy a víz be van fagyva. Ekkor már azt mondta a nyomozóknak, hogy valamelyik környékbeli kukában hagyta a szervert. Hogy melyikben, azóta sem derült ki, mert az eszköz még a felajánlott nyomravezetői díj ellenében sem lett meg.
A nyomozó hatóság nyilván mindezek alapján biztos a dolgában, beterjesztette a vádiratot az ügyészségre Kun Tamással és Deme Gáborral szemben a múlt héten. Mindkét gyanúsított előzetes letartóztatását egyébként a Fővárosi Bíróság 2011. január 9-ig meghosszabbította. A rendőrség szerint a bűncselekmény végrehajtásának oka az a csalási és sikkasztási ügy lehetett, amelyben szintén a BRFK gazdaságvédelmi osztálya vizsgálódott. Emiatt függesztette fel ugyanis Takács József iskolaigazgató Demét és Kunt az állásából, és tervezett velük szemben feljelentést tenni.
Forrás: HVG
Melyik Duna volt befagyva? A szigetközi vagy az al-Duna?
Rohadt unalmas Ruttner hazudozása.
Az al-Duna.
Deme kompromittáló felvételeit a bagázsra vonatkozót megtalálták már?
Mi derült ki a nyomozás során? Semmi!