A tegnapi Máért a holnapért

3szék.ro, Csepel.info

A magyar nemzetet becsületsüllyesztőbe taszigáló kormány hat évvel ezelőtt holtvágányra állította a magyarság egészének ügyeit (az anyaországiak, a határon kívüliek, az emigrációba kényszerültek) legalább a kölcsönös konzultáció szintjén felvállaló fórum, a Máért működését.

A magyar kormány és a határon kívüli érdekképviseletek közötti szakítópróba a kettős állampolgárság megadása vagy meg nem adása volt. A kormány, személyesen az akkori kormányfő által dirigált kampány megtette hatását: a magyarországi választók többsége nem vett részt a témában szerencsétlenül kiírt népszavazáson, és emiatt az igen szavazatok viszonylagos többsége ellenére a népszavazás nem volt érvényes.

Ezzel párhuzamosan a kormány becstelen manőverekbe kezdett a nemzetegyesítés virtuális megvalósítása ellen. A Magyarországot elözönlő ,,23 millió román” és a hasonló politikai aberrációk, amelyeket az akkori rossz emlékű magyar külügyminiszter képviselt, a közéletet sokkoló, az egészséges nemzeti érzést mélyen sértő manőverek ellen fordultak. Olyasmi történt, mint amikor nagy felületen mély égési sebeket okoz valami szerencsétlenség, ami ellen az élni akaró szervezet felveszi a harcot. A magyarországi lakosság különféle intézményi, testvértelepülési, szakmai kapcsolatok kiépítésébe menekítette az együvé tartozás igényét és parancsát, és egyébként ezeket a megkopó érintkezési formákat élettel, aktivitással töltötte fel. Eközben érdekes volt érzékelni, hogy mondhatni majdnem pártállástól függetlenül Erdélyben a szocialisták az összmagyar érdekek képviseletének pályájára álltak.

Sőt, államvezetési szinten is történtek kísérletek a becsületmentésre. Ilyenek voltak egyrészt, a csonka-Máért helyébe lépett találkozók, amelyeken a durcás magyar kormány nem vett részt, valamint a Szili Katalin országgyűlési elnök kezdeményezte Magyar Képviselők Fóruma.

A tegnap Budapesten tartott Magyar Állandó Értekezlet mérföldkő a magyar—magyar kapcsolatok, a nemzetegyesítés történetében. Azt a gyalázatot próbálja lemosni a mostani értekezlet, amelyet erre az intézményre rákent a majdnem évtizedes gyurcsányizmus.

A mostani Máért a magyar nemzet holnapjának útjait jelöli ki, és jelzi: érdemes a Kárpát-medencében magyar embernek lenni.

Sylvester Lajos,

Háromszék független napilap

3szek.ro

Kapcsolódó bejegyzésünk:

Orbán: Véget ért a MÁÉRT nélküli korszak

20 hozzászólás “A tegnapi Máért a holnapért” bejegyzésre

  1. gyalog szerint:

    “…a témában szerencsétlenül kiírt népszavazáson.”:
    Ez itt az igazi probléma – azt hiszem. Amikor 2005-ben népszavazásra buzdított az ízlésem szerint szélsőséges MVSZ, kifelejtett valami nagyon fontosat: az MSZP valós társadalmi közhangulatra reagált. Nevezetesen: az erdélyi magyarokat simán lerománozzuk, felvidékieket leszlovákozzuk (stb. stb.), ráadásul, még le is nézzük őket, mint annak az alábbvaló népnek képviselőjét.
    Ez a nagy nemzeti probléma!

    Szeretettel, gyalog

  2. Gordon szerint:

    Az mszp szégylhetné magát a mocskos kampánya miatt.

  3. gyalog szerint:

    Igaz! És a többiről mit gondolsz?
    szeretettel, gyalog

  4. abcd szerint:

    És a szlovákiai Magyarokat ki képviseli ???

    A tanácskozás témái között az oktatási-nevelési támogatás és a státusztörvény módosítása szerepel – közölte Semjén Zsolt. A nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes szerint a szlovákiai Híd-Mostot azért nem hívták meg, mert a kormány a tanácskozást a legitim magyar szervezetek fórumának tekinti.

    Semjén ennek dacára ismét a nemzet egységességéről, illetve arról beszélt, hogy a magyar nemzetpolitikai koncepciót nem lehet kialakítani a külhoni magyarok nélkül. A Híd-Mosttal – amely többször deklarálta, hogy nem magyar, hanem vegyes pártnak tekinti magát – korrekt és partneri viszonyra törekednek – tette hozzá. “A korrekt partneri kapcsolat az egy dolog, és a MÁÉRT-ra való meghívás az egy másik dolog” – fogalmazott a kereszténydemokrata politikus.

  5. Gordon szerint:

    A Híd vállaltan nem nemzetiségi pártként határozza meg magát. Ezzel az erővel a román liberális pártot is meghívhatnák, melynek van magyar politikusa.

    A döntés tehát logikus.

  6. csaba péter szerint:

    Ebbe az egészben az volt ,és ma is az a szörnyű, hogy akkor is, most is napi politikai érdekek döntöttek .

    Aki még emlékszik, az tán tudja hogy egy Fidesz által felhergelt MVSZ akart a Fidesztől elszakadó önálló pályára lépni.
    Patrubányi bűne az , hogy biztos sikert remélt egy előkészítetlen irreális céltól , úgy hogy ahhoz senkitől nem kért se támogatást se együttműködést.
    Ezt nem felejtette el a mostani hatalom sem.
    Az, hogy a mai MÁÉRT- ra az MVSZ nem kapott meghívást jelzi: Patrubányi fiaskóját nem felejtették el.
    Ez politikai hiba és nem bűn volt.
    A bűnt ugyan is meg lehet bocsátani.
    Patrubányi történelmi felelőssége hogy a Magyarok Világszövetsége ellehetetlenült .

  7. Gordon szerint:

    gyalog 13:42-esére:

    Egyébként december 5-én a szavazás nem csak a Kárpát-medencében élő magyarokról szólt, hanem a világon bárhol élő magyarokról. Élhet az a magyar származású ember bárhol.

    A kérdés szó szerint így szólt:

    “Akarja-e, hogy az Országgyűlés törvényt alkosson arról, hogy kedvezményes honosítással – kérelmére – magyar állampolgárságot kapjon az a magát magyar nemzetiségűnek valló, nem Magyarországon lakó, nem magyar állampolgár, aki magyar nemzetiségét a 2001. évi LXII. törvény 19. §-a szerinti “Magyar igazolvánnyal” vagy a megalkotandó törvényben meghatározott egyéb módon igazolja?”

    “a törvényben meghatározott egyéb módon igazolja” kitétel igen tág teret ad a jogalkotónak

    Érdemes lenne először a “határon túli magyar” fogalmát tisztázni. Vajon “határon túli magyar”-e az Kelet-Szlovákiában élő magyar nyelvű cigány ember (szerintem igen). De ha ő magyar, akkor az ózdi cigány miért ne lenne magyar (szerintem ő is az, sok itteni nagymagyar szerint nem az – butuskák).

    A szocik az erdélyiek szavazatai miatt aggódnak, a kakastollas nagymagyarok meg az Izraelben élők szavazata miatt. A logika ugyanúgy elhibázott, ugyanis a kérdés nem a szavazásról szól. Legalábbis számomra, akit meg csak ez érdekel, annak gőze sincs (még nagyvonalakban se) arról, hogy miről is kellene szólnia egy értelemes nemzetpolitikának.

    Nem olyan egyszerű kérdések a fentiek.

  8. Ditte szerint:

    “A magyar név megint szép lesz, Méltó régi nagy híréhez; Mit rákentek a századok, Lemossuk a gyalázatot!”

  9. gyalog szerint:

    Dittének
    Ámen!
    Ezt kívánja minden bal és jobboldali hazafi. Csak előbb nekünk kell megváltozni!
    Szeretettel, gyalog

  10. panelproli szerint:

    gyalog!

    jobb és baloldali hazafi nem létezhet, csak hazafi!
    Koppányék idejében már megosztották a magyarságot,/keresztény -pogány/ majd az évszázadok során folytatták a megosztást, jelenleg -úgy száz éve – pedig a bal-jobbal.
    Oszd meg és uralkodj! Divide et Impere! Ha ezt a megosztást megszüntetjük, jön majd el, hogy “A magyar név megint szép lesz, Méltó régi nagy híréhez; Mit rákentek a századok, Lemossuk a gyalázatot!”

  11. grün szerint:

    gyalog!
    Legyen inkább 2004.12.05.
    Persze lehet, hogy visszamenőleg buzdítottak! Az most nagy divat!

  12. munkásököl szerint:

    Lehet fikázni az MVSZ-t, de ha annak idején nincs az a gyászos emlékű népszavazás, akkor nem került volna be a téma a köztudatba, nem generált volna megannyi vitát, megannyi indulatot, és most sem érezne magán semmilyen nyomást a Fidesz-kormány, hogy megadja az állampolgárságot azoknak (és leszármazottaiknak), akiktől jogtalanul vették el azt. Az a népszavazás egy nagyon fontos, történelmi pillanat volt, amely megmutatta, hogy a magyarság egy erkölcsi mélypontra érkezett. Azóta nagyon sok, anno nemmel szavazó, vagy távolmaradó ismerősömnek változott meg a véleménye, és ábrándult ki – részben ennek hatására – az MSZP-ből. Az a népszavazás több évvel később, az MSZP többi bűnével összeadódva nagyon sok lélekben indított el változást.

    Mindennek így kellett történnie.

  13. Csaba Péter szerint:

    Igen egyetértek munkásököllel nagyon fontos történelmimpillanat volt.

    Ekkor derült ki ,hogy midkét oldalon idióták akarják képviselni a magyarságot .
    A részvételi minimum és a gyenge igen erre volt megerősítéés.

    Ma is az a véleményem ez nem népszavazási kompetencia .

    Csak és tisztán politikai indikáció.

    Sajnos azt tudomásul kell azért venni , hogy a kárpát medencében a magyarság akkor is (1914)most is ( 2010) abszolult kissebbségben volt, van ,lessz.
    Erre nem lehet politikai tirádákkal gombot varrni.

    Holvannak a tömeges gyermekszületések ?
    Még a cigányok is lekörözik a magyarságot.
    Ki akar itt nemzetet utódok nékül?

    Ratkó unokák egyszerüen nincsenek.
    Úgy gondolja valaki igy meg lehet tartani a mai magyarország 90 000 Km2 ét
    KIVEL? HOGYAN ?

    Előre fideszes honanyák , honatyák csináljatok gyereket lyukas gatyára és éhgyomorra!
    Várom a jó példákat!?

  14. csepeli szerint:

    Hát baszki, Orbán 1998-2002 között miért nem csináta meg a kettős állampolgárságot? Akkor persze aszonta, hogy ez a kérdés nincs napirenden.

    Miért pont 2005-ben került napirendre? Mert akkor lehetett politikailag felhasználni, verni a habot körülötte.

  15. munkásököl szerint:

    csepeli:

    2004-ben került napirendre, nem 2005-ben. Egyébként meg 1998 és 2002 között senkinek sem volt 2/3-a, konszenzusra meg esély sem volt. Más kérdés, hogy a szándék sem volt egyértelmű, éppen ezért írtam, hogy az MVSZ akkori kezdeményezése nélkül ma sem lenne nyomás a Fideszen. Talán szándék sem. Születhetnének újabb fából vaskarika megoldások, mint a státusztörvény volt, meg a magyar igazolvány, de nem vagyok benne biztos, hogy ennél több is történne. Nem a Fidesz indította el ezt a játszmát, hanem azok, akiknek valóban fontos a magyarság hosszútávú nemzetstratégiája. Annak a nem területi alapon értelmezett állampolgárság az egyik igen hasznos eleme kell, hogy legyen.

    De nem az egyetlen eleme. És itt egyetértek Csaba Péterrel a demográfiai állapotok vonatkozásában, már ami a pillanatnyi helyzetet illeti. Bár azért a “Még a cigányok is lekörözik a magyarságot.” mondat kicsit erős, mivel ebben a kontextusban azt sugallja, mintha a cigány az egy abszolút szaporodásra képtelen nép lenne, és még ők is leköröznek. Ezzel szemben a cigány lekörözi szaporodásban nem csak a magyart, de az összes európai népet. 🙂

    Csaba Péter hozzászólásának záró gondolata viszont a populizmus és a demagógia mintapéldája. A Fidesz kormány – beleértve a 1998 és 2002 közöttit is – lényegesen többet tett a demográfiai kérdés kezelése érdekében, mint az elmúlt 20 év bármelyik másik kormánya. Sőt, azok épp ellentétes hatást értek el. Persze ettől még nem vagyok elájulva a Fidesz teljesítményétől, sőt, sokkal jobbat is el tudnék képzelni demográfiai téren is, de ennyi idő után demográfiai folyamatokat számon kérni olcsó demagógia, ezt még részben ellenzéki szavazóként is így látom.

  16. Csaba Péter szerint:

    T anonim munkásököl : Akkor lenne igazad ha csak egy fideszes ötlet is okozott volna akár 0,01 értékű népességnövekedést is .

  17. munkásököl szerint:

    Csaba Péter: vagy ha akár csak 0,01 %ponttal (gondolom valami ilyesmire gondoltál, bár mértékegységet nem írtál) csökkentette volna a népességfogyást. Az erőteljes fogyás ugyanis a bázis, nem a nulla. De ez már matek, az meg nem kötelező kellék a demagógia eszköztárában.

  18. Csaba Péter szerint:

    A hülyeség meg egyetemes ! Bárki szövegelhet bármit . Kérdem én miért nem vállal gyermeket az aktuális korosztály?
    Ez valóban nem matematika hanem nemzetpolitika !
    Na mivan ? Elő a farbával !
    Maradt a komcsi jelszó : leánynak dicsőség, asszonynak kötelesség.
    Éljen Ratkó , éljen Rákosi .Mert pénz az nincs rá.

  19. munkásököl szerint:

    Kedves Péter, ezek összetett dolgok. Nemzetpolitika pedig sajnos még nyomokban sem létezett a II. Világháború óta. Tudom, volt egy Ratkó-korszak, de azt hadd ne tekintsem nemzetpolitikának. Egyszerűnek tűnő kérdésed megválaszolásához egy kisebb tanulmányt kellene írnom, amiben az erkölcsi neveléstől kezdve a generációs konfliktusok mesterséges szításán és a médiapolitikán át az adórendszerünkig elég sok témát tudnék kivesézni. Utóbbi pedig színtiszta matek. 🙂

    Az előző Fidesz-kormány az utóbbi eszközhöz például jó irányból nyúlt hozzá. De a médiához meg nem. Van ez így, mondom, nem fogok róluk dicshimnuszokat zengeni, mert egyelőre csak elvárásaim vannak velük szemben. Eredményt meg majd pár év múlva fogok számon kérni, nem most. Ez a téma pont nem az, amiben pár hónap alatt maradandót lehetne alkotni. Aki mást állít, az demagóg. Ennyi. Lehet hangulatot szítani meg Rákosizni, de ez a konstruktivitástól eléggé messze van…

  20. ernő szerint:

    Mikor malackának semmi dolga nem akadt,
    Rájött, hogy hol lehet lopni sokat és jó nagyokat,
    A gonosz törpe seggét nyalta minden étkezés után,
    és polgármester lett belőle, Csepelen s nem Budán:)

Itt lehet hozzászólni !