A Kormány védi a devizahiteleseket

Nem lehet majd áthárítani az ügyfelekre a bankadót

Magyar Nemzet, MH, Csepel.info

Hatalmasat nyertek az utóbbi hat évben a Magyarországon működő bankok a devizahitelezés felfutásán. Maguk állapíthatták meg ugyanis azt, hogy milyen árfolyamon számolják el az adósok forintban befizetett törlesztőrészleteit. Azért tehették, mert az előző kormányzat hagyta őket elrugaszkodni a jegybanki középárfolyamtól.

A vételi és az eladási kurzus közötti tetemes különbséget is maguk határozták meg, mert a hitelek felvételekor az adósok eladási áron juthattak valutához, a visszafizetéskor pedig vételivel törlesztettek. Ez minden svájci franknál legalább tíz forintunkba került. Most viszont alapjaiban változhat a helyzet.

A devizahitelesek ugyanis tízezreket spórolhatnak meg, ha a kormány elfogadja a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének elkészült javaslatát, mely szerint ezentúl a bankoknak a Magyar Nemzeti Bank középárfolyamán, esetleg saját középárfolyamukon kellene elszámolniuk a havi fizetési kötelezettséget.

A háttérszámítások szerint ezen milliárdokat buknak majd a bankok, ám nem kell ezért őket nagyon sajnálni: a pénzügyi szektor hazánkban évek óta jelentős nyereséget könyvel el. Tavaly, amikor is hatalmasat zuhant a magyar gazdaság, 309 milliárdos profitot értek el a pénzintézetek, az idei első negyedévben pedig 120 milliárd volt a hasznuk.

Bővebben a mai Magyar Hírlapban.

magyarhirlap.hu

Nem lehet áthárítani a bankadót

A különadó költségeinek átháríthatósága nem alkudozás tárgya, hiszen jövőre is kötik a meglévő jogszabályok az intézeteket – jelentette ki Binder István, a PSZÁF szóvivője annak kapcsán, hogy a bankszövetség tanácsadója úgy nyilatkozott, a pénzintézetek az ügyfelekre háríthatják a bankadó egy részét.

Binder István

Az ügyfelekre háríthatják a bankadó egy részét a pénzintézetek jövőre – mondta el korábban a bankszövetség vezető tanácsadója. Müller János úgy vélekedett: ha a kormány jövőre sem változtat az adó mértékén és a gazdasági növekedés sem indul be, kénytelenek lesznek az ügyfelekkel megfizettetni plusz költségeiket.

A kabinet idén és 2011-ben is 200 milliárd forint bevételt vár az ágazattól. Korábban az OTP vezérigazgatójához hasonlóan a bankszövetség elnöke is azt állította: a pénzintézeteknek nem érdeke, hogy akár lakossági, akár vállalati ügyfeleiket ellehetetlenítsék, ezért a plusz terhet idén a tartalékokból illetve a tőkéjükből fedezik.

A hitelintézeteket ugyanúgy kötik a meglévő jogszabályok és a magatartási kódex jövőre is, mint az idén – hívta fel a figyelmet Binder István a bankadóval kapcsolatban. A PSZÁF szóvivője hozzátette: a különadó költségeinek átháríthatósága nem ígéretek vagy alkudozás tárgya.

mno.hu

48 hozzászólás “A Kormány védi a devizahiteleseket” bejegyzésre

  1. csepeli szerint:

    A Fidesz-kormány máris 800 milliárd forint kárt okozott a devizahiteleseknek a forintárfolyam bedöntésével. Ezt most hiába próbálják szépítgetni, ezt már nem lehet visszacsinálni.

    Az pedig teljesen egyértelmű, hogy a bankadó jelentős része át lesz hárítva az ügyfelekre, így vagy úgy. Egyszerűen nincsen jogi lehetőség ennek a megakadályozására. A Költségvetési Tanács kerek perec megmondta, hogy a 190 milliárdos adóból a bankok és más pénzintézetek 140 milliárdot minden gond nélkül át tudnak és át fognak hárítani az ügyfeleikre. Tehát végső soron a bankadó is a lakosság zsebéből lesz kiszedve.

  2. Manitu szerint:

    csepeli!

    Ha nem tudnád nem a Fidesz kormány készítette azt a hazug sz@r költségvetést, ami időzített bomba volt, és megszorításokat kellett emiatt behozni. És igen: amikor kiderül Bajnaiék hazugsága, 800 milliárd forintos kárt okozott az a magyar embereknek.

    Hozzá lehet vésni ahhoz a több ezer milliárd forintos kárhoz és eltolvajlott, tönkretett értékhez, amit az MSZP-SZDSZ kormányok okoztak.

  3. csepeli szerint:

    Manitu: Amit írsz, az ugyan egyértelműen hazugság, de szeretném felhívni a figyelmedet arra, hogy Orbán Viktor a választások előtt kijelentette: Minél nagyobb a baj, annál inkább szükség van azonnali, drasztikus adócsökkentésre. Na hát akkor most döntsd el, hogy kiderült, hogy egyáltalán nincs baj, és ezért nincs szükség az adócsökkentésre, vagy pedig blöff volt az ígéret. Merthogy valahogy nem tartották be.

  4. Manitu szerint:

    Mi a hazugság? Csak nem tagadod le, hogy három hónapja még Bajnai kormány volt? Ennyire nem hülyék az emberek, hiába hiszitek.

  5. grün szerint:

    A Lázár János azt mondta, hogy a Csányi Sándor azt mondta, hogy a zOrbán Viktor azt mondta, hogy a bankadót nem hárítják át a hitelesekre!
    Mint a fonóban!
    “Száll az ének szájrul, szájra!”

  6. csepeli szerint:

    Manitu: Az a hazugság, hogy a költségvetéssel baj lenne. Egyáltalán nem igaz. Teljesen jó költségvetést csinált a Bajnai-kormány, ezt az EU, az IMF, a Költségvetési Tanács és az MNB is megállapította. Csak pár tized százalékos kockázatokat találtak, ami minden költségvetésben normális. Ráadásul Bajnaiék 200 milliárd forintot félretettek tartaléknak az új kormány részére.

  7. Gordon szerint:

    Május 29-én tett esküt az Orbán-kormány. Az bő két hónapja volt, és nem három hónapja.

    Akkor 275 körül volt az euro, ma 282 körül.

    Milyen bedőlésről meg 800 milliárdról beszélnek csepeliék? A hét forintos gyengülésről? És amikor a szocik jóvoltából 310 volt az euró, akkor miért nem sírtak a gyengülés miatt? Az nem gyengülés? De gyengülés volt. 2006-hoz képest mintegy 60 forintos gyengülés.

    csepeli és a többi jobbik – kommancs hazudnak mintha könyvből olvasnák. Pár hete még csak 150 milliárdról beszéltek, de nemrég Szekeres kiadta az ukázt, hogy 800 milliárd. Hát most 800 milliárdról beszélnek. Holnap már 1500 milliárd lesz, a ciklus közepére 6000 milliárd.

    folyt.köv

  8. Gordon szerint:

    Közben meg pont Szekeresék tették a jégre az országot. A gazdaságban a bizalom nagyon fontos.

    Erről Gordon már beszélt korábban, akkor a komcsiból nemzetivé átvedlett velejéig hazug vörösjobbikosok (pl.: Kovács Ernő) lezsidózták, tőkebarátozták, holott Gordon épp az ország érdekeiről beszélt. Gazdasági termelés, a gazdaság beindítása nélkül ugyanis nem lesz mit “újraelosztani”, csak a csőd vár ránk – amin még a Jobbik nagy barátja, a gazdasági erejéről oly “híres” Üzbegisztán, jurtaország sem segíthet. 🙂

    Az elmúlt nyolc évben folyamatosan hazudtak a szocik. Meghamisították a költségvetési adatokat, trükkök százait vetették be csak hogy a népet és a befektetőket át tudják verni.

    Nehéz lesz a bizalmat helyreállítani, a szocialisták ugyanis elkótyavetétyélték ezt is.

  9. Gordon szerint:

    Számoljunk egy kicsit. Ha a hét forintos gyengülés 800 milliárdot jelentett a devizahiteleseknek (ahogy azt az mszp állítja), akkor a 2006-os kezdő árfolyam és a 310 forintra való gyengülés (mely a szoci kormány idején volt) pont 6857 milliárdnyi többlet terhet rótt a devizahitelesekre.

    Jobbik-kommancsok! Na ezért nem kellene hülyeségeket beszélni.

  10. csepeli szerint:

    Gordon! Nem a kormány megalakulása számít, hanem a választások megnyerése. A választások előtt, április közepén 262 Ft volt az euró.

    A 310-et már megbeszéltük ezerszer: a pénzügyi világválság okozta, az összes régiós valuta hasonló mértékben gyengült. Nem a szocik okozták!

    A 150 milliárd az a Kósa-Szíjjártó akció miatti veszteség volt, ami néhány nap alatt következett be, az IMF számítása szerint. A 600 milliárdos veszteség június hónapra vonatkozik, ez az MNB számítása, megtalálod az MNB honlapján. Ehhez jön még a májusi árfolyamromlás miatti 200 milliárdos veszteség, így jön ki a 800 milliárd. Persze tudom, az MNB is kommancsokból áll, stb.

  11. Gordon szerint:

    Beteg vagy csepeli. 2006 elején 250 körül volt az euró, és ezt sikerült felvernetek 310-re.

    Anno még 2002-ben azért aggódtatók, hogy a forin túl erős, és a forintócsítást követeltétek. Ez volt az mszp kommunikáció egy fontos része. Már akkor jót röhögtem rajtatok. Mindenesetre nyolc év alatt sikeresen 300 fölé ócsította a szoc.kormány a forintot.

    1999 és 2004 között csak 30 forintot mozdult el a huf/euro árfolyam, de 2006 és 2010 között 60 forint volt a kilengés (többek között a hazudozásaitok következtében). Miről beszélsz csepeli? Nézzetek már magatokba! 🙂

    Arról az MNB-ről beszélsz amit egy offsorlovag vezet? Ha-ha-ha. 🙂 Az MNB számítása!? Ugye most csak viccelsz? Azé az MNB-é, melynek vezetője szembeköpte az embereket és luxusmódon él, holott a nemzeti Kormány egyértelműen értésére adta hogy vége a bankárok dőzsölésének?

    Amint lehetőség lesz rá az első pillanatban ki kell penderíteni onnan azt az offsorlovagot!

    Rendnek kell lennie az MNB-ben is. Csak idő kérdése és így lesz.

  12. Manitu szerint:

    Csepeli teljesen agyhalott. Egyetlen reflexet hagytak benne a kommancs mosodában: ha meghallja Gyurcsány nevét, azonnal tapsol.

    Kár értük, lehet, hogy valamikor az ilyen Csepeli-félék is épp olyan emberek voltak, mint bárki más.

  13. Gordon szerint:

    Az én véleményem szerint az ember születésétől fogva jó. A későbbi behatások (nevelés, tapsztalatok, minták stb.) ócsítják le pl. csepeli szintjére a jellemét. Van ilyen.

  14. cseppetsem szerint:

    Kedves Gordon!

    A forint-euró árfolyam alakulása 1999 óta:
    http://www.tititudorancea.com/lib/fx/eur_to_huf_since99.png

    A zloty-euró árfolyam alakulása 1999 óta:
    http://www.tititudorancea.com/lib/fx/eur_to_pln_since99.png

    Érdemes összehasonlítani, aztán elgondolkodni, hogy a 2008 közepe és 2009 eleje közötti nagy ugrást vajon mi okozhatta.

  15. kroppancs szerint:

    eddig árfolyamkockázatról papoltak, most meg kamatkockázatról.
    mindegy hogy, csak szívják a vérünket. évente változtathatják önhatalmúlag a kamatot. zsidó maffia.

  16. Gordon szerint:

    Kedves cseppetsem!

    Köszönöm a diagrammot és hogy megerősítetted mondandómat. Jól látható, hogy az I. Orbán-kormány idején nem voltak jelentős kilengések az árfolyamban, még a D-209 alatt sem. A nagy elmozdulások korszaka 2006-tól, a Gyurcsányi mszp-s hazugsággyár lebukásai után kezdődött el.

    Mindenesetre érdekes újra látni, hogy a szocik a 2002-es 245-ös forintot túl erősnek hidették, és követelték az ócsítást (sajnos idővel sikerrel jártak).

  17. cseppetsem szerint:

    Kedves Gordon!

    Ühüm. A zloty árfolyamát is az mszp-s hazugsággyár lebukása rontotta le? Hát persze! 🙂

  18. Gordon szerint:

    Én úgy látom, hogy a zloty 2006-ban inkább stagnált, míg a forint elég erőteljeset gyengült. Az mennyibe került a devizahiteleseknek?

    A hibákról meg ugye tudjuk, hogy elég sok uniós tag van szégyenpadon az elmúlt időszak költségvetési politikájáért. A bajokat a válság csak felerősítette (Gyurcsányék kellőképpen legyengítették addigra az országot). Lehetett volna jobban is kormányozni, sokkal jobban, és talán ez a térségünk jelentős részére igaz. De attól hogy a szomszéd hülye és kútba ugrik, Gyurcsányéknak nem kellett volna kútba dobni minket is.

    Valószínűleg Fidesz kormány idején is gyengült volna a forint, csak nem ilyen magasságokig. 310 volt a kommancsok idején az euró. Akkor elfelejtettek aggódni a devizahitelesekért. Ha a hét forintos gyengülés 800 milliárd, akkor az a 86 forintos gyengülés hány milliárd?

    Egyébként az is látszik, hogy a zloty az utóbbi időben a forinthoz hasonlóan valamit gyengült. Gondolom az is a Kósa miatt van. He-he. 🙂 Nektek elment az eszetek.

  19. Nemmondommeg szerint:

    Mocskos bérírnokok ! Akinek nem inge nem veszi magára természetesen…..

  20. cseppetsem szerint:

    Gordon!

    Az ingadozások nagyságának az értékeléséhez nem árt tudni egy s mást a forint árfolyamrendszerének alakulásáról. Tudniillik a forint árfolyama egészen pontosan 2008 február 26-a óta változhat szabadon. Előtte csak egy előre meghatározott sávban mozoghatott, amelynek a szélessége a következőképpen alakult:

    # 1992. július 1-jétől ± 0,3%
    # 1994. június 1-jétől ± 0,5%
    # 1994. augusztus 5-étől ± 1,25%
    # 1994. december 22-étől ± 2,25%
    # 2001. május 4-étől ± 15,00% (2003. június 4-én a sáv közepét 2,26%-kal leértékelték)

    Tehát az I. Orbán-kormány alatt azért volt olyan csekély az ingadozás, mert akkor még 2,25% széles volt az árfolyamsáv. A nagyobb ingadozás csak 2001 májusától vált lehetővé.

    2006-ban valóban volt egy komolyabb leértékelődés (kb. 281 Ft-os euróig), azonban a Gyurcsány-kormány által bevezetett költségvetési szigornak és a konvergenciaprogram mellett való elköteleződésnek köszönhetően ez az utolsó negyedévben visszakorrigálódott (miközben a Fidesz az őszödi beszéd és az állítólagos hazugságok miatt folyamatosan csinálta a felhajtást, a befektetők ellenkezőleg vélekedtek és a forint erőteljes javulásba kezdett). Ezután meglehetősen stabil volt az árfolyam egészen 2008 közepéig, amikor is egyértelműen külső körülményeknek (a pénzügyi világválságnak) köszönhetően történt drasztikus leértékelődés, párhuzamosan az összes régiós valutával (ld. zloty árfolyamának pontosan ugyanolyan lefutása). A Bajnai-kormány hathatós válságkezelésének köszönhetően ezt sikerült átvészelni, és áprilisra 262-re erősödött a forint. Ami ezután történt (292-ig felugró árfolyam, lassú visszaerősödéssel, de mindig a korábbinál gyengébb szintre), az már a Fidesz műve.

  21. Kovács Ernő szerint:

    Ha egy narancs kinyitja a száját, hazudik! Fidesz citrom, a tiétek! Kósa, Szíjjártó, és bűnöző társai, eljön az idő amikor jön a számonkérés!!!!

  22. nagyapó szerint:

    A két szélsőség összeér. Bunkó csepeli, meg Kovács Ernő egy követ fújnak. Cseppetsem meg szemellenzősen nézi az eseményeket. NEM a világgazdasági válság ingatta meg az országot, mert 2008-ra Gyurcsány(i) és tsai csődhelyzetbe vitték az országot, ezért bukott meg Gyurcsány(i). Erre rásegített a világválság. Ezután a „szakértő” libás Bajnai felvette a megahitelt (hatalmas közgazdasági bravúr), amit már jövőre kell kezdeni törleszteni.
    Apropó, a szocik miért aggódnak annyira a külföldi bankok miatt? Ez az igazi baloldaliság bunkó csepeli?

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.

  23. Gordon szerint:

    Ha a mostani 7 forintos gyengülés 800 milliárd, akkor a 2006-os több ezer milliárdba került a magyar embereknek.

    Ezt a vitát nem én indítottam el, hanem az mszp.

    Csak a saját kommunikációjukat fordítottam – sikeresen – ellenük. Ezért nem kell butaságokat beszélni. A saját kardjukba dőltek be az mszp-s és a hozzájuk csapódó jobbikos fórumozók.

    Az adatokat se én linkeltem be. Arról nem tehetek, hogy nagyrészt engem igazolnak. Ha a mostani kismértékű gyengülés az mszp szerint katasztrófa, akkor a 2006-os jóval nagyobb volumenü is. Sőt, még jobban.

    A gazdasági mutatókat tekintve a 2002 és 2010 közti időszak kudarcnak tekinthető (a huf/eur nem is alegfontosabb). Elvesztegetett 8 év az elmúlt két ciklus.

  24. grün szerint:

    nagyapó!
    “Apropó, a szocik miért aggódnak annyira a külföldi bankok miatt?”
    Nem csak a szocik!
    Ha eddig még nem mondta volna valaki, ők tartanak el bennünket!
    Amíg százezer nettó átlagjövedelemből úgy élünk mintha kettőszázezer lenne, a különbözetet valahonnan elő kell teremteni, akár eladósodás árán is!

  25. csepeli szerint:

    Egy dolgot kihagytál a számításból, Gordon! Azt, hogy az egész devizahitelezés 2004 körül indult, és 2006-ban még sokkal kevesebb embernek volt devizahitele, mint most. Az elmúlt négy évben a lakossági devizahitel-állomány mintegy megnégyszereződött! Tehát 2006-ban az árfolyamgyengülés még sokkal kevésbé érintette a lakosságot! Nem véletlen, hogy akkor nem merült fel hangsúlyosan ez a probléma, még a Fidesz sem óbégatott miatta! Most viszont hétszázezer családot érint a dolog. No persze te szarsz rájuk, minek vettek fel hitelt, az ő bajuk, ugyebár.

  26. nagyapó szerint:

    Grün!
    Ekkora marhaságot. Olvassa Marxot, régi kedves olvasmányát! A bankok mikor teremtenek értéket? Avagy Marx buta?
    A Letzte Bank mennyivel járul hozzá a magyar költségvetéshez? Az igaz, hogy a hozzánemértő, tolvaj szocik mindig csak eladósítani tudtak. Egyedül a polgári kormány alatt csökkent az adósság. Vajon miért?

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.

  27. csepeli szerint:

    Hazug nagyapó ismét hazugságokkal traktálja az olvasókat. Aszongya: “hozzánemértő, tolvaj szocik mindig csak eladósítani tudtak”.

    Ami persze nem igaz. Nézzük csak meg az államadósság alakulását:
    http://index.hu/cikkepek/0901/gazdasag/adossag001450319.jpg

    Mint látható, már a Horn-kormány alatt jelentősen csökkent a GDP-hez viszonyított államadósság, javarészt a Bokros-csomagnak köszönhetően. Ez a tendencia folytatódott az 1. Orbán-kormány alatt, egészen 2001-ig, ugyanis Orbánék addig nem avatkoztak be, csak hagyták, hogy a Bokros által megalapozott úton haladjanak a dolgok. 2001-ben azonban hibás pályára állították az országot, ezért elkezdett nőni az államadósság.

    Minden jel szerint Orbánék most ugyanazt a hibás pályát akarják folytatni, amelyre 2001-ben vezették rá az országot.

  28. Gordon szerint:

    csepeli 22:49-esére

    Azt írja csepeli:

    „Egy dolgot kihagytál a számításból, Gordon! Azt, hogy az egész devizahitelezés 2004 körül indult, és 2006-ban még sokkal kevesebb embernek volt devizahitele, mint most.”

    Tévedsz csepeli. Gondoltam rá korábban miközben vitatkoztunk, és tudtam, hogy elő fogod szedni mint ütőkártyát. Ezért is vártam, és vettem a bátorságot, hogy a most olvasható válaszom gerincét előre megírjam, így most csak ki kell egészítenem.

    Nos tehát, abban igazad van hogy 2006-ban jóval kisebb volt a magyarországi devizahitel állomány. Abban is igazad van hogy a 2010 tavaszára kialakult mértéke már veszélyes. Kockázati tényezőt jelent.

    folyt.köv

  29. Gordon szerint:

    Azt írja csepeli:

    „No persze te szarsz rájuk, minek vettek fel hitelt, az ő bajuk, ugyebár.”

    Ez nem igaz, nem xarok rájuk. Bár megközelítésem kerüli a barnabolsis populizmust, és az egyén felelősségét is kiemeli. Ez így korrekt.

    Ugyanis:
    Aki képes eladósodni 10-20 évre devizában annak tisztában kell lennie azzal, hogy az árfolyam garantálása egyetlen Kormánynak se feladata. Nem faladata, hogy 240-en tartsa az eurót bármi áron, mert egyesek abban adósodtak el ész nélkül hosszú évtizedekre. A hitelt igénybe vevő egyénnek tudnia kell, hogy nincs olyan, hogy mondjuk az euró egy bizonyos mértéknél nem lehet erősebb a forinttal szemben. Lehet az euró 220-on, 250-en, 280-on, de akár 400-on is, ha a piac abba az irányba mozdul el. Nincs olyan, és nem is lesz olyan Kormány melynek feladata és erőforrása lenne hogy a forintot bebetonozza egy adott helyzetben (nincs kötött árfolyam) egy fix árfolyamon. Ezt senki se várhatja el, ezért is utaltam már fél szóban arra, hogy az árfolyamon kívül sokkal fontosabb mutatók is vannak a nemzetgazdaságban. Bár azokból nem csinálnak oktondi bulvárhírt a holnapi Fókuszban, ez is igaz.

    folyt.köv

  30. Gordon szerint:

    Korábban azt is megírtam, hogy nem tartom érettnek a magyar társadalmat, az átlag magyart a ingatlan alapú jelzáloghitelezésre. Ez a probléma másik oldala. A szocrendszerből nemrég kilépett magyar társadalom jelzáloghitelről legfeljebb a Dallasban, vagy a Guldenburgok örökségében hallott. Nem tudja értelmezni. Képtelen felfogni hogy mindenét elveszítheti ha nem jönnek be a számításai.

    Nem is értem az embereket: 20 évre eladósodnak devizában, elvárják a kormánytól, hogy az adófizetők pénzén garantálja az árfolyamstabilistást, elvárják az államtól, hogy megvédje őket a kilakoltatástól, és ahelyett hogy magukba szállnának még nekik áll feljebb. „Mert az jár!”

    Van egy rossz hírem: Nem jár. Nem jár automatikusan lakás, kocsi, nyaraló, nyaralás és plazmatévé. Semmi ilyesmi nem jár. Az ország teherbíróképessége véges.

    folyt.köv

  31. Gordon szerint:

    A mostani nemzeti kormány azonban elindult egy úton. Megtette a szükséges lépéseket.
    1. Devizahitelezésnek konyec
    2. Tömeges kényszerárverések leállítása.
    Plusz egyéb részintézkedések. Gordon korábban azt is kiemelte, hogy az egyes szabályozásokon módosítani kell. Pl. a törlesztő kiszámítás középárfolyamon lesz és nem a jelenlegi vételi-eladási árfolyammal fognak kavarni.

    Miután a épp a fenti 22:46-os hsz-edben ismerted el, hogy a devizahitelek kockázatot jelentenek értelmetlen számomra, hogy miért ágálsz a Kormány ezirányú intézkedései ellen.

    A jelzálog alap devizahitelezést be kell fejezni, mert veszélyforrás.

    Érdekes az egész mszp-s hozzáállás (imf támogatás, mnb támogatás, bankárbarátság, és a kisemberek semmibe vétele). Egy baloldali erő így nem viselkedhet(ne). De tudjuk, hogy az mszp nem az a formáció, mely következetes lenne.

    Mindenesetre tudtam előre, hogy kijátszod ezt a „2006-ban még nem volt annyi devizahitel mint most” érvet. Olyan jó tudni a vitapartnereim következő lépéseit. 🙂

  32. " ?! " szerint:

    Kommancsok!

    Elkezdődött a visszaszámlálás.
    A mai nappal együtt már csak 60 napotok van hátra!

    “Kovács Ernőke”, Te volt OKNI ápolt!

    Maradj már csendben, mert nyomodban vannak az elmegyógyintézeti ápolók a kényszerzubbonnyal.
    Ha nem tudsz csendben maradni, akkor elkapnak és visszaraknak a gumiszobába.
    Hiányzik az neked? Vagy szándékosan vissza akarsz kerülni?

  33. " ?! " szerint:

    #
    csepeli: 2010. augusztus 04., szerda 23:04-kor

    Hazug nagyapó ismét hazugságokkal traktálja az olvasókat. Aszongya: “hozzánemértő, tolvaj szocik mindig csak eladósítani tudtak”.

    Ami persze nem igaz. Nézzük csak meg az államadósság alakulását:
    http://img.index.hu/cikkepek/0901/gazdasag/adossag001450319.jpg

    Mint látható, már a Horn-kormány alatt jelentősen csökkent a GDP-hez viszonyított államadósság, javarészt a Bokros-csomagnak köszönhetően.
    Ez a tendencia folytatódott az 1. Orbán-kormány alatt, egészen 2001-ig, ugyanis Orbánék addig nem avatkoztak be, csak hagyták, hogy a Bokros által megalapozott úton haladjanak a dolgok.
    2001-ben azonban hibás pályára állították az országot, ezért elkezdett nőni az államadósság.

    Minden jel szerint Orbánék most ugyanazt a hibás pályát akarják folytatni, amelyre 2001-ben vezették rá az országot.
    #

    “csepeli”, Te teflonarcú idióta bugris barom!

    Mielőtt a fentieket leírtad igazán megnézhetted volna az index grafikonját, és akkor nem járattad volna le ismét magadat.

    A grafikon azt bizonyítja, hogy az első Orbán-kormány alatt süllyedt legalacsonyabbra az államadósság szintje.

    A grafikonnak a 2002-es állapotot bemutató részén pedig azt láthatod, hogy a 2002. január 1-től a kormányváltásig terjedő időszakot egy vízszintes vonalszakasz azt ábrázolja, amely azt jelenti, hogy a 2002. év elejétől az év közepén lezajlott kormányváltásig sem nem süllyedt, sem nem emelkedett az államadósságnak a GDP-hez viszonyított szintje.

    Azt is látod (csak gerinctelenül elhazudod), hogy a 2002. év közepén lezajlott kormányváltás után kezdett emelkedni az államadósság.
    Ez az emelkedés 2007. közepéig is gyors ütemű volt, de 2007. őszén átváltott meredek emelkedésbe, és így jutottunk el a Medgyessy kormány hivatalba lépésekor a GDP-hez viszonyított még csak 60,3 %-os szintről, a 2010-es kormányváltáskor már kb. 80 %-os szintig.

    Ezt a helyzetet csak egy teflonarcbőrű és beszáradt vörös festékkel borított tudatú idióta idióta hazug barom magyarázhatja úgy, hogy a kommancs Medgyesi-Gyurcsány-Bajnai kormányok időszakában bekövetkezett államadósság növekedést az Orbán-kormány idézte elő.

    Javaslom mindenkinek a csepeli által hivatkozott grafikon figyelmes tanulmányozását, és emlékeztetek mindenkit arra, hogy a 2002-es kormányváltáskor a szocialisták azzal vádolták az Orbán- kormányt, hogy nem adtak eleget a népnek, pedig szerintük a gazdaság helyzete ezt lehetővé tette volna.
    Erre alapozva a hivatalba lépésük után azonnal osztogatásba kezdtek, és a gazdaság jó állapotára hivatkozva megígérték az euró 2006 végén történő bevezetését.
    Ha a kétbalkezes Medgyesi-Gyurcsány-Bajnai kommancs kormányok nem cseszték volna el a helyzetet, és az államadósság megfelelő szinten tartásának eredményeként teljesítették volna az ígéretüket és 2006. végén bevezették volna az eurót, akkor most nem okozna problémát senkinek a forint árfolyammozgása, és a deviza hitelesek problémája, valamint az ország eladósodottsága.

    Ezek ismeretében felháborító arcátlanság a kommancs-seggnyaló hazudozó trágár-tróger “csepeli” fenti véleménynyilvánítása, és a kommancs kormányok által kialakított helyzetért az Orbán-kormány hibáztatása.

  34. " ?! " szerint:

    Helyesbítés:

    “…. a Medgyessy kormány hivatalba lépésekor a GDP-hez viszonyított még csak 60,3 %-os szint…”

    A fenti mondatrészben a 2002. első félévében érvényes GDP-hez viszonyított állam adósság nem 60,3 %, hanem 58,3 % volt.

  35. grün szerint:

    “?!”!
    “kommancs-seggnyaló hazudozó trágár-tróger “csepeli”
    Ezt bírom Benned, ezt a finoman cizellált, kutúrált hangnemet!
    Mit fog szólni Schmitt Palkó, aki a magyar nyelv védelmét tekinti fő feladatának, a demokrácia és az alkotmányosság mellett!
    Utóbbi kettővel annyi baja lesz mint Neked az eszeddel, vagyis semmi!

  36. csepeli szerint:

    Gordon!

    Köszönöm, hogy elismerted, hogy igazam van. Ez rendes dolog.

    Ami meg az árfolyamot illeti, természetesen a kormánynak nem feladata ennek garantálása. Azonban Orbánék teljesen fölöslegesen és értelmetlenül tettek olyan lépéseket, amelyek következtében romlott az árfolyam. Pusztán ostobaságból! Ostobákat nyilatkozott Kósa és Szíjjártó, és óriási ostobaság volt az IMF-fel hepciáskodni. Ezekre a lépésekre semmi szükség nem volt! Ha okosan viselkedtek volna, nem romlott, hanem javult volna az árfolyam. De sajnos ezek dilettáns parasztok, akik most kúrják el.

  37. csepeli szerint:

    ?!: Hazudozás helyett elővehetnéd az olvasószemüvegedet! Nézd már meg azt a kurva grafikont! Láthatod, hogy 2000-ben és 2001-ben is volt egy növekedő szakasz benne, egyértelműen a 2002-es kormányváltás előtt! Tehát Orbánék is tudták növelni az államadósságot. Ez Matolcsynak köszönhető, és az ő dilettáns gazdaságpolitikájának.

    Ami meg a Medgyessy-féle osztogatást illeti, felhívom becses figyelmedet arra, hogy a Fidesz a legmesszebbmenőkig támogatta az osztogatást, megszavazta Medgyessy száznapos programját, sőt, még azzal támadta, hogy nem osztanak eleget! És 2005-ben is támogatta és megszavazta a Fidesz az áfa-csökkentést, az egyetlen kifogásuk az volt, hogy még jobban kéne csökkenteni! Tehát ha a Fideszen múlt volna, még sokkal jobban nőtt volna az államadósság! Úgyhogy ne gyere itt álszent szövegekkel, te sötét tahó!

  38. csepeli szerint:

    Gordon ráadásul még azt sem vette figyelembe, hogy nemcsak a lakosság, hanem az állam adósságának is sokkal nagyobb része van ma devizában, mint forintban. Ezért minden olyan ostoba lépéssel, ami a forintot gyengíti, az állam a saját helyzetét rontja, hiszen ezzel növekszik az államadósság visszafizetésével kapcsolatos teher a költségvetésen. Magyarul a romló forint egyet jelent a növekvő költségvetési hiánnyal, amit aztán megszorításokkal kell ellensúlyozni. Tehát az ostoba forintgyengítő lépésekkel saját maga alatt vágja a fát a kontárkormány!

    Itt van egy elemzés arról, mekkora böszmeség volt az IMF-fel kakaskodni:
    http://portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=136745&sp=1&p=1&is=1

  39. Gordon szerint:

    Na látjátok csepeli teljesen megszelidült. Az áltaalm leírtakat érdemben enm cáfolta. Egy kicsit “hülyeorbánék”-ozott, de semmi tényekkel alátámasztott extra ellentámadás.

    Ha már államadósság:
    Beszélhetnénk arról, hogy az elmúlt 8 évben mely politikai erő növelte radikális mértékben a gdp arányos államadósság szintjét.

    Igen, jó helyen kapisgál mindenki: az MSZP.

    Jó nagy xarban hagyták itt ezt kormányt, de ezen senki sem lepődik meg.

  40. csepeli szerint:

    Gordon: a Fidesz az elmúlt 8 évben minden adósságnövelő lépést messzemenően támogatott, sőt, még kevesellte is ezeket a lépéseket. Ha rajtuk múlt volna, ma duplája lenne az államadósság. Ezt azért nem árt figyelembe venni… és most ezek vannak hatalmon!

  41. Gordon szerint:

    csepeli egyre inkább kezd összezuhanni. Már csak ilyen látszattámadásokra képes, hogy a ha fidesz itt vagy ott lett volna, akkor mi hogy lenne. Csak azért ágál mert szükségét érzi hogy az övé legyen az utolsó szó, de az erejét elvesztette.

    Ez a semleges kívülállók száméra nem jön át. A logika és a tények azt mutatják hogy az országot az Országgyűlés vezeti. Az pedig az elmúlt 8 évben nem volt fideszes többségű.

    csepeli rossz vonalon vagy. Ha belekezdesz ebbe az “ellenzék is részt vett benne, ő is ugyanúgy ott volt” kommunikációba, akkor könnyen abba a csapdába jutsz hogy az általd oly nagyhangon mondogatott “sikerek” is ugyanúgy ellenzéki érdemek lesznek, mont a volt és az általad védett mszp-s elité.

    csepeli! Szerintem te csapdába zártad magad. 🙂

  42. Manitu szerint:

    Zed meg már úgy összeroppant, hogy röfögni sincs kedve.

    😀

  43. " ?! " szerint:

    Kedves, drága “csepeli”! Te cuki-pofa!

    A “grün” fedőnevű Fityisz Jenő tanár úr csütörtökön 10:27-kor azt írta, hogy nem szép dolog csúnyán beszélni, ezért a rád vonatkozó jelzőktől megtisztítva az alábbiakban megismétlem részedre a csütörtökön 10:10-kor neked címzett hozzászólásomat:

    “csepeli”, Te teflonarcú idióta bugris barom! (A “teflonarcú idióta bugris barom” törölve.)

    Mielőtt a fentieket leírtad igazán megnézhetted volna az index grafikonját, és akkor nem járattad volna le ismét magadat.

    A grafikon azt bizonyítja, hogy az első Orbán-kormány alatt süllyedt legalacsonyabbra az államadósság szintje.

    A grafikonnak a 2002-es állapotot bemutató részén azt láthatod, hogy a 2002. január 1-től a kormányváltásig terjedő időszakot egy vízszintes vonalszakasz azt ábrázolja, amely azt jelenti, hogy a 2002. év elejétől az év közepén lezajlott kormányváltásig sem nem süllyedt, sem nem emelkedett az államadósságnak a GDP-hez viszonyított 58,3 %-os szintje.

    Azt is láthatod (csak gerinctelenül elhazudod), hogy a 2002. év közepén lezajlott kormányváltás után kezdett emelkedni az államadósság.

    Ez az emelkedés 2007. közepéig is gyors ütemű volt, de 2007. őszén átváltott meredek emelkedésbe, és így jutottunk el a Medgyessy kormány hivatalba lépésekor a GDP-hez viszonyított még csak 58,3 %-os szintről, a 2010-es kormányváltáskor már kb. 80 %-os szintig.

    Ezt a helyzetet csak egy teflonarcbőrű és beszáradt vörös festékkel borított tudatú idióta hazug barom magyarázhatja úgy, hogy a kommancs Medgyesi-Gyurcsány-Bajnai kormányok időszakában bekövetkezett államadósság növekedést az Orbán-kormány idézte elő.
    (A fenti mondatból törölve a “teflonarcbőrű és beszáradt vörös festékkel borított tudatú idióta hazug barom” jelzők.)

    Javaslom mindenkinek a csepeli által hivatkozott grafikon figyelmes tanulmányozását, és emlékeztetek mindenkit arra, hogy a 2002-es kormányváltáskor a szocialisták azzal vádolták az Orbán- kormányt, hogy nem adtak eleget a népnek, pedig szerintük a gazdaság helyzete ezt lehetővé tette volna.
    Erre a véleményükre alapozva, a hivatalba lépésük után Medgyessyék azonnal osztogatásba kezdtek, és a gazdaság jó állapotára hivatkozva megígérték az euró 2006 végén történő bevezetését.

    Ha a kétbalkezes Medgyesi-Gyurcsány-Bajnai kommancs kormányok nem cseszték volna el a helyzetet, és az államadósság megfelelő szinten tartásának eredményeként teljesítették volna az ígéretüket és 2006. végén bevezették volna az eurót, akkor most nem okozna problémát senkinek a forint árfolyammozgása, és a deviza hitelesek problémája, valamint az ország eladósodottsága.

    Ezek ismeretében felháborító arcátlanság a kommancs-seggnyaló hazudozó trágár-tróger “csepeli” fenti véleménynyilvánítása, és a kommancs kormányok által kialakított helyzetért az Orbán-kormány hibáztatása. (Törölve a “kommancs-seggnyaló hazudozó trágár-tróger csepeli” szavak.)

    Remélem Te kedves cuki-pofa “csepeli”, hogy ebben a finomított változatban már egyet értesz a hozzászólásomban leírt tényekkel.

  44. csepeli szerint:

    ?!: Erre már válaszoltam, olvass vissza, gyengeelméjű!

  45. csepeli szerint:

    Szerencsétlen Gordon már elismerte, hogy igazam van, aztán most kezét-lábát törve próbálja megmagyarázni, hogy mégsem. De a tényekkel sajnos nem lehet vitatkozni.

  46. " ?! " szerint:

    Kedves drága “csepeli”!

    Nagy-nagy csalódás számomra, hogy a gyengeelméjűséged miatt akkor sem értesz egyet a tényekkel, ha ilyen megkülönböztetetten barátságos hangnemben szólok hozzád.
    Kár, hogy most nem sikerült, de azért még nem adom fel.
    Orvosságként ezután is bombázlak a tényekkel, hátha mégis megszűnik a gyengeelméjűséged.

  47. " ?! " szerint:

    Most tájékoztatott egy barátom, hogy “csepeli” azért védi a bankokat, mert a “csepeli” fejében egy spermabank van.

Itt lehet hozzászólni !