Csepel.hu, Csepel.info
Dr. Szeles Gábor, a Csepeli Önkormányzat jegyzője a közelgő önkormányzati választással kapcsolatban hirdetményben adott tájékoztatást arról, hogy Csepelen az új törvényi szabályozás után hány egyéni választókerület van, továbbá hány ajánlásra lesz szüksége egyes képviselő-jelölteknek, illetve a polgármester-jelölteknek.
A hirdetmény megtekintéséhez kattintson ide.
Csepelen az eddigi 17 helyett 14 egyéni önkormányzati körzet maradt. A polgármester – jelölt állításhoz 1280 érvényes ajánlás összegyűjtésére van szükség.
Mikor derül ki, hogy kik indulnak egyéniben és hogy Németh Szilárdon kívül kik lesznek a polgármester-jelöltek?
Éljen Gulyás Gábor doktor úr…
Landy!
“Éljen Gulyás Gábor doktor úr…” – száraz kenyéren és vízen a börtönben 🙂 !
A narancssárga vírust meg kell állítani!
“Ernőke”!
Ismét nem hallgattál rám.
Óvatlanul felfedted magad, pedig jönnek érted az ápolók, és visznek a gumiszobába.
Ha már az önkormányzati választásokról van szó, akkor ideje számvetést készíteni a kerületünk élén 16 éve regnáló Csepeli MSZP eredményeiről.
Az alábbiakban a 2002. évi választási ígéretek teljesítését értékelem:
1.) Azt ígérték, hogy “A kormány megálljt parancsolt a korrupciónak, a visszaéléseknek, a közpénzek elherdálásának és a hatalmi gőgnek”.
Eredmény: Zuschlag ügy, Hagyó ügy, Hunvald ügy, Wieszt ügy, Főtáv-Csepel Kovács Lajos ügy, BKV-s Mesterházi ügy, sukorói telekügy, kormányzati-negyed ügy, Deme ügy, Gulyás ügy, Császár ügy, stb.
2.) Ígéretet tettek arra, hogy “A következő években felgyorsítják a kerületfejlesztést.
Az ígérethez kapcsolódóan, a következő célok megvalósításához kérték a csepeli választók szavazatait”:
a.) Azt ígérték, hogy “Határozott és eredményes intézkedéseket kezdeményeznek a kormánynál, Budapest vezetőinél és követelik a gerincút megépítését”.
Eredmény: A gerincútból a mai napig egyetlen méternyi szakasz sem épült meg.
b.) Azt ígérték, hogy “Az északi terület hasznosításából származó bevételeket Királyerdő, Csillagtelep, Ófalu, és Háros fejlesztésére fordítják”.
Eredmény: Az északi terület bevételének nagyobb részét elköltötték, de a bevételből a mai napig semmit ne fordítottak sem Királyerdő, sem Ófalu, sem Háros fejlesztésére.
c.) Azt ígérték, hogy “Nyomatékosan igényelik a tömegközlekedés feltételeinek javítását, továbbá, hogy megvizsgálják, hogy van-e mód újabb buszjárat saját erőből történő beindítására”.
Eredmény: A tömegközlekedés színvonala romlott és új buszjáratok indítására nem került sor.
d.) Azt ígérték, hogy “Felgyorsítják a csatornázást és az útépítést a Királyerdőben”.
Eredmény:
– Királyerdőben említésre méltó mennyiségű csatorna építésre nem került sor, mert a csatorna építési feladat a kerület és a főváros megállapodása alapján 2003. január 1-től átkerült fővárosi hatáskörbe, de a főváros ezt a vállalását is úgy teljesítette, mint a gerincút megépítését.
– 2001-ben 460 millió Ft, 2002-ben 480 millió Ft értékben szilárd burkolattal látták el Királyerdő számos földútját, de ezek megépítése az első Orbán-kormány érdeme, mert az ehhez szükséges a pénzeket közvetlenül az első Orbán-kormány adta Csepelnek a jelentős mennyiségű földutakkal rendelkező külső kerületek úthálózatának fejlesztése keretében.
A Medgyesi/Gyurcsány/Bajnai kormányok ezt a hagyományt megszüntették és azóta számottevő mennyiségű szilárd burkolat nem készült Királyerdőben.
e.) Azt ígérték, hogy “Csepel teljes csatornázottsága érdekében részt vesznek a régió szennyvíz-elvezetési és szennyvíztisztítási programjának megvalósításában”.
Eredmény: Csepel díszeként megépült a más kerületek szennyvizét befogadó észak-csepeli szennyvíztisztító, de miközben a szennyvíztisztító létesítési és működtetési költségeit a csepelieknek is fizetni kell csatornadíjban, a Csepel szennyvize a Vas Gereben utcánál továbbra is tisztítatlanul ömlik a Dunába, és kerületnek a szennyvíztisztító építésével egyidejűleg történő teljes csatornázását sem valósították meg.
f.) Azt ígérték, hogy “Húsz kilométer közcsatornát építünk”.
Eredmény: Az ígéret, ígéret maradt.
g.) Azt ígérték, hogy “Huszonkét kilométer földutat látunk el szilárd burkolattal”.
Eredmény: Annyi valósult meg belőle, amennyinek a megépítéséhez az első Orbán-kormány pénzt biztosított.
h.) Azt ígérték, hogy “Előkészítjük Háros közművesítését”.
Eredmény:
A mai napig érdemi előrelépés nem történt Csepel-Háros közművesítésének az előkészítésében, ezért a fővároshoz méltatlan körülmények között ott élő több ezer ember jelentős része vezetékes ivóvízzel sincs ellátva.
A csatornahálózat hiánya miatt az ott lakók hagyományos árnyékszékekkel és szennyvíz-szikkasztókkal szennyezik a terület alatti ivóvízbázist, amely vízbázis a Fővárosi Vízművek csepeli kútjainak a vízét biztosítja.
Így a csepeli lakosság a hárosi árnyékszékekkel és szennyvíz-szikkasztókkal szennyezett vizet fogyaszthatja.
i.) Azt ígérték, hogy “Megkezdjük a teherforgalmi mentesítő út építését”.
Eredmény: Ebből az útból a mai napig egyetlen méter sem valósult meg, de az északi terület bevételéből erre a célra már elköltöttek több mint 700 millió forintot.
j.) Azt ígérték, hogy “Csepel közbiztonságának az erősítése érdekében a körzeti megbízotti rendszert két csepeli rendőrőrs létrehozásával bővítjük”.
Eredmény: Sok egyéb mellett ezt az ígéretet sem teljesítették.
k.) Azt ígérték, hogy “Kezdeményezzük és szorgalmazzuk a Weis Manfréd kórház korszerűsítését, fejlesztését”.
Eredmény: A korszerűsítés és fejlesztés helyett a kórházat gyógyító intézményből elfekvő intézménnyé alakították, ezért a csepeli betegek más kerületek kórházaikba kénytelenek utazgatni. Arról nem is beszélve, hogy súlyos esetben az sem biztos, kibírják a szállítást a kórházig.
l.) Azt ígérték, hogy “Kezdeményezzük, hogy törvény mondja ki a lakhatáshoz való jogot, továbbá azt, hogy az állam biztosítsa az első lakáshoz való jutás elérhető feltételeit.
Eredmény:
Nem kezdeményeztek semmit, és Csepel Önkormányzata az elmúlt 16 évben csak a 2002-2006 közötti ciklusban épített bérlakásokat.
Ezek a lakások azokban a II. Rákóczi Ferenc út nyugati oldalán látható pocsék vörös házakban vannak, amelyek az első Orbán-kormány által meghirdetett “Széchenyi-terv” keretében az Orbán-kormány által adott pénzből lettek megépítve, ezért ezek létesítése is az első Orbán-kormány érdeme.
m.) Azt ígérték, hogy “Felgyorsítjuk a kerületi iskolák rekonstrukcióját, az épületek korszerűsítését, a taneszközök cseréjét”.
Eredmény: Csak halaszthatatlan felújításokat végeztek, és csak az iskola-bezárásokat gyorsították fel. Pl.: bezárták és bagóért eladták Csepel legújabb és legkorszerűbb iskoláját, a Csikó sétányi 24 tantermes általános iskolát.
n.) Azt ígérték, hogy “Olyan Csepelt akarunk, ahol
– tisztaság, és rend van, egészséges a környezet,
– erős a közbiztonság,
– gyors, kényelmes és biztonságos a közlekedés.”
Eredmény: A lakosság többségének a véleménye szerint az itt felsorolt óhajok ellenkezőjének a megvalósulásáról beszélhetünk.
Ernő:
Bár nem vagyok elfogulatalan, szerintem a nem a narancs, hanem a szegfű a veszélyes. Szegfűtlenítésre van Csepelen szükség; de nem egymás ellenében.