Pokoli.hu
A Napló adása
Igaz, hogy a csepeli kettős gyilkosság fő gyanúsítottja felhívta az egykori rendőrkapitányt az emberölés után? Igaz, hogy korábban ő ajánlotta a gondnokot munkára? Igaz, hogy a tragédia után a kórházban a nyomozók a gyilkossággal vádolt gondnok mellett találták Császár Mihályt?
És legfőképpen: mi lett a sorsa a megölt intézményvezető feljelentésének? Kérdések, melyekre csak egy ember adhat választ: Császár Mihály, Csepel egykori rendőrkapitánya!
Tizennégy hónappal a csepeli iskolai kettős gyilkosság után újra a bűncselekménytől hangos az ország. Sokan felkapták a fejüket arra a tényre, hogy halála napján Takács József bement a csepeli rendőrkapitányságra, hogy ott feljelentést tegyen, többek között későbbi gyilkosai ellen. A feljelentés azonban sohasem született meg. Miért nem?
Az előzmények röviden
Takács József napok óta dolgozott azon a bizonyos feljelentésen. Adatokat, dokumentumokat gyűjtött és rendszerezett, sok oldalas összegzést készített. Munkájában segítette felesége, egy könyvvizsgáló, egy ügyvéd és mások is. Özvegye szerint akkor szakadt el nála a cérna, amikor saját szemével látta, hogy még az ő nevében is csaltak: papíron sok pénzért külföldre utaztatták, oda, ahol ő nem is járt. Ekkor döntötte el végleg: Deme Gábor számára nincs több esély és bocsánat! Takács Józsefné azt mondja: teljesen egyértelmű, hogy férje feljelentést akart tenni!
Miért dolgoztunk volna? Az asztalfióknak gyártottuk a feljelentés anyagát? Álmomban sem jutott volna eszembe, hogy azon a napon nem veszik át a feljelentését!- mondta nekem a meggyilkolt intézményvezető özvegye.
2009. január 7-én reggel Takács József – a nála lévő dokumentumhalmazzal – bement a csepeli városházára, és ott Orosz Ferenc alpolgármesternek is elmondta, hogy mire jött rá. Ezen kívül azt is közölte, hogy most megy a rendőrségre, feljelentést tenni.
Le sem vette a kabátját, annyira sietett! Határozottan azt mondta, hogy most megy és megteszi a feljelentést!- emlékszik az alpolgármester.
Takács József átsétált a Szent Imre tér túloldalára, és a BRFK nyilvántartása (és hivatalos közleménye) szerint bement a kerületi rendőrkapitányság épületébe.
A TV2 Naplójának nyilatkozó egykori magas rangú rendőrségi vezető azt mondta: Takács József a kapitányt kereste és vele is tárgyalt. De a feljelentésnek nyoma sincs!
Telefonon felhívtam Csepel egykori rendőri vezetőjét, Császár Mihályt, aki sűrű káromkodások közepette azt mondta, csak az özvegy beszél a meg sem született feljelentésről:
Császár Mihály, Csepel egykori rendőrkapitánya (szó szerint):
„Ilyen marhaságot mond a Marika, hogy elküldtem én? Küldte az anyja p*csáját, nem is azért jött be az öreg hozzám! Azért jött be uram, mert hozott egy üveg bort, mert a karácsonyi borát lent felejtette a kocsiban. Azt beszéltük meg, hogy 21-én ultizunk, és együtt megisszuk.”
Amikor elmondtam Császár Mihálynak, hogy nem csak az özvegy, hanem még nagyon sokan állítják, hogy Takács József azzal a határozott szándékkal ment a rendőrségre, hogy feljelentést tegyen, a volt kapitány közölte, hogy szóba sem került semmiféle feljelentés!
Előzmények vs. kapitányi verzió
Tehát: az ember, aki már-már mániákusan készült a feljelentésre, rendszerezett, összegzett és ezen dolgozott még az ünnepek alatt is, erről beszélt szinte mindenkinek, mire megérkezett a rendőrségre, éppen csak beadott egy üveg bort, megbeszélt egy kártyapartit, és szóba sem hozta a feljelentést!
Ki kit ajánlott? És hová?
Császár Mihály személye azért is került a figyelem központjába, mert többen is egybehangzóan állítják: a későbbi gyilkost ő ajánlotta gondnoknak az iskolába. A Napló riportja óta mások is azzal kerestek meg, hogy Kun Tamást náluk is beajánlotta a kapitány! Tegyük hozzá: ő mindezt tagadja!
Kérdések a kapitányhoz
A Népszabadság információi szerint riportom után a BRFK újravizsgálja Császár Mihály szerepét és azt is, hogy mi lett a soha meg nem született feljelentés sorsa. Mi az oknyomozó riportunkkal elmentünk addig, amíg lehet. A többi a hatóság dolga.
Néhány kérdésre azonban – hiszem, hogy sokakkal együtt – várnánk a válaszokat. És ezeket nem kaphatjuk meg mástól, csak Császár Mihálytól. Kérdéseink a következők:
Igaz-e (ahogy azt több forrásunk is egybehangzóan állítja), hogy a gyilkos gondnok telefonon felhívta a kapitányt a tragikus események után?
Ha igaz, miről beszélgettek?
Igaz-e a Népszabadság (rendőrségi berkekből származó) értesülése, mely szerint, miközben a rendőrség nagy erőkkel helyszínelt, az akkori kapitány a gyilkossá vált gondnokhoz sietett a kórházba? Igaz-e, hogy még akkor is a klinikán tartózkodott, amikor az életvédelmi nyomozók odaértek?
Ha igaz, miért sietett a Merényi Gusztáv kórházba? Miért volt ez annyira fontos? Miről beszélgetett Csepel rendőrkapitánya a kórházban Kun Tamással?
A feljelentésről:
Hihető, hogy egy ember, aki – szűkebb és tágabb környezete szerint is – megszállottan készült a feljelentésre, éppen annak a rendőrségi vezetőnek nem hozza szóba azt, akihez a leleplező dokumentumhalmazzal teli aktatáskával ment?
Császár Mihály azt nyilatkozza a Blikk című napilapban, hogy Takács József egy óra hosszat várt rá a rendőrkapitányság egy másik szobájában. Létezik az, hogy valaki – akinek ennyire nyilvánvaló a szándéka – egy egész órát vár csak azért, hogy megbeszélhessen egy ultipartit és átadhasson egy üveg bort?
Az utóbbi napokban egyre több teória látott napvilágot azzal kapcsolatban, hogy mi történt a csepeli kapitányság épületében, és mi történt közvetlenül a gyilkosság után. Én a magam részéről nem vagyok híve az összeesküvés-elméleteknek. Éppen ezért – a dolgok tisztázásához – jó lenne tudni a válaszokat.
Végezetül még egy kérdés, ezúttal a pokoli.hu olvasóihoz: Önöknek mi a véleménye a fejleményekkel kapcsolatban?
Forrás: Pokoli.hu
Ismét felmerülnek a kérdések:
Mi volt az oka, hogy Takács József utolsó reggelén Orosz Ferenchez rohant bejelenteni, hogy a rendőrségre megy?
Milyen szerepe volt Orosznak az alapítványi iskola és más egyéb ügyekben, hogy Takács hozzá, majd tőle ment a rendőrségre?
Mi történhetett azután az alpolgármester és a rendőrkapitány között, amíg Takács átért a rendőrségre, hogy megtegye a feljelentést?
Valójában mi hangzott el ezek után Takács József és Császár Mihály között? Miért nem lett semmi a feljelentésből?
Miért kellett két embernek aznap brutális módon meghalnia?
Igen kusza és homályos ez az ügy, egyre jobban. Bizzunk abban, – ha már ilyen nagy nyilvánosságot kapott az ügy- hogy a nyomozásba bekapcsolódó BRFK talán -többek között- a telefonbeszélgetések után is néz és lehallgatja azokat (Orosz-Császár elvtársakét). Mily érdekes, hogy a Császárt elmozdították a helyéről ??!! De azért kíváncsi lennék, hogy Podolák és Deme elvtársak miről beszélgettek találkozásukkor. Az az iskola a beépített (Avarkesziné, Deme élettárs stb.) haverok, cimborák és barátok pénzszerzési pénztára volt, ahonnan talán sok embernek jutott pénz. Nemrég olvastam valamelyik net.híren, (persze névtelenségét kérte az iskola informátora, hogy több tanuló volt bejelentve, mint ami a valóság, így a fejkóta pénzt azok után is felszedték!) Reméljük, hogy valaha kiderül az igazság !!
Hát igen, a hálózat csapdájából, csak holtan lehet kiszállni.
Aki nincs velünk, az ellenünk!
MSZP!
KICSINÁLJUK!
Anikó (Krizantém utcából)!
Én is remélem, de ha nem, önfényező vátesz (vates) majd megmagyarázza, ill. megoldja.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.