Bajban Csepel volt rendőrkapitánya

Újabb rejtély a csepeli kettős gyilkossággal kapcsolatban

Blikk, Népszava

Császár Mihály, Csepel volt rendőrkapitánya állítja: elfogultságot  jelentett volna be, ha nála tesz feljelentést Takács József, aki  barátja és helyi politikus  is volt egyben
Császár Mihály, Csepel volt rendőrkapitánya állítja: elfogultságot jelentett volna be, ha nála tesz feljelentést Takács József, aki barátja és helyi politikus is volt egyben

Felsőbb utasításra már a BRFK is vizsgálja, mi történt a csepeli rendőrkapitány irodájában 2009. január 7-én délelőtt.

A csepeli kettős gyilkosság egyik áldozatának, Takács József iskolaigazgatónak a felesége szerint férje azért készítette elő az iskolában történő sikkasztás bizonyítékait, mert azzal a rendőrségen feljelentést kívánt tenni. Néhány órával halála előtt járt is Császár Mihálynál, Csepel akkori rendőrkapitányánál, számolt be róla a TV2 Napló című műsora. Előtte a városházán Orosz Ferenc alpolgármesterrel találkozott. Közölte Orosszal, hogy tőle egyenesen a rendőrségre megy, s feljelenti a gazdasági ügyekért felelős helyettesét, Deme Gábort, mert az a birtokában lévő adatok szerint súlyos pénzügyi visszaéléseket követett el. A volt kerületi kapitány azonban tagadja, hogy akár említést tett volna néhai barátja a bűncselekményekről.

– Egyfelől ha nálam tette volna a feljelentést, azonnal elfogultságra hivatkozom, mivel Józsi politikus, másrészt a barátom volt. Másfelől, amíg rám várt, egy órát töltött egy másik irodában. Ott is meg lehet kérdezni, hogy beszélt-e a feljelentési szándékáról. Nekem semmibe sem telt volna megkérni egy nyomozót, hogy felvegye a jegyzőkönyvet – nyilatkozta a Blikknek Császár Mihály arra a hírre reagálva, hogy újra vizsgálják a BRFK-nál, hogy mulasztott-e a gyilkosság előtti találkozón.

– A kettős emberölés és a gazdasági bűncselekmények nyomozása során, figyelemmel az utóbbi napokban a sajtóban megjelent információkra is, ismételten vizsgáljuk néhai Takács József úr kapitányságon tett látogatása kapcsán egy esetleges bűncselekmény megvalósulásának lehetőségét. Amennyiben hivatali bűncselekményre utaló megalapozott gyanú merül fel, az azzal kapcsolatos adatokat továbbítjuk az illetékes nyomozó ügyészség részére – erősítette meg a Blikk értesüléseit Tafferner Éva, a BRFK szóvivője, és hozzátette: a rendőrség nemcsak a gyilkosság, hanem az alapítványi iskolában történt pénzügyi visszaélések miatt is nagy erőkkel nyomoz.

Forrás: Blikk

Egyelőre Podolák György (jobbról) és Avarkeszi Dezső (balról) érintettségét nem pedzegetik

Újabb rejtély a csepeli kettős gyilkossággal kapcsolatban

Vizsgálják néhai Takács Józsefnek, a tavaly januárban lelőtt iskolaigazgatónak a csepeli kapitányságon tett látogatása kapcsán felmerült új információkat – közölte lapunkkal a BRFK kommunikációs osztálya.

Lapértesülések szerint Takács a halála előtt felkereste Császár Mihályt, Csepel akkori rendőrkapitányát, azzal a szándékkal, hogy feljelentést tegyen súlyos pénzügyi visszaélés miatt Deme Gábor ellen, aki a kettős gyilkosságban tettestársával, Kun Tamással együtt jelenleg is előzetes letartóztatásban van.

Újabb információk jelentek meg annak a brutális gyilkosságnak az ügyében, amely még 2009 januárjában történt. A Csepel-szigeti Általános és Szakképző Iskola igazgatóját, Takács Józsefet, illetve annak helyettesét, Papp Lászlót az iskola egykori biztonsági őre fejbe lőtte. A különös kegyetlenséggel elkövetett gyilkosságot – a nyomozás eddigi állása szerint – azonban nem egyedül követte el Kun Tamás, hanem Deme Gáborral együtt, aki az iskola gazdasági igazgatója volt. Mindketten jelenleg is előzetes letartóztatásban vannak. A szörnyű tett hátterében feltehetőleg sikkasztás áll, amelyet a gazdasági vezető és a biztonsági őr követett el közel négymillió forint értékben, illetve az, hogy mind a két felet a támadás napján bocsátották el. A vagyon elleni bűncselekményekre a nyomozók bizonyítékokat is találtak, így lefoglaltak több dokumentumot, hamis számlákat, illetve bizonylatokat.

A közelmúltban derült ki az, hogy a meggyilkolt igazgató a halála előtt látogatást tett Császár Mihálynál, Csepel akkori rendőrkapitányánál, azzal a szándékkal, hogy feljelentést tegyen súlyos pénzügyi visszaélés miatt Deme Gábor ellen. Ezt a tényt a XXI. kerületi rendőrkapitányság által vezetett beléptetési nyilvántartás is megerősítette. Eszerint Takács József 2009. január 7-én délelőtt járt a csepeli kapitányság épületében, de aznap tőle nem érkezett feljelentés. További érdekesség, hogy Császár és Takács azon a napon – szemtanúk szerint – másfél órás tárgyalást folytatott, ám ez úgymond nem Demével volt kapcsolatos, hanem egy későbbi kártyapartiról értekeztek. Állítólag abban állapodtak meg, hogy az igazgató másnap felkeresi és megteszi a feljelenést. Ez azonban nem valósult meg, hiszen még aznap életét vesztette. Ezen új tényekkel kapcsolatban tegnap a Budapesti Rendőr-főkapitányság kommunikációs osztálya lapunkkal csak annyit közölt: ismételten vizsgálják néhai Takács József kapitányságon tett látogatása kapcsán egy esetleges bűncselekmény megvalósulását.

Az ügy jelen állása több kérdést vet fel. Hiszen: ha Takács feljelentést akart tenni, akkor ez miért nem valósult meg, továbbá miért csak most, több mint egy évvel a gyilkosság után derült erre fény. Különösen érdekes, hogy a volt rendőrkapitány – információk szerint – a bűntett után telefonon beszélt Kun Tamással. Az egyik napilap úgy értesült, hogy Császár nem csak telefonon beszélt a gyanúsítottal, hanem személyesen is találkozott vele, mégpedig a kórházban, ahol Kunt a magának okozott sérülése miatt ellátták, s ahol később az életvédelmi nyomozók is megjelentek. Arra vonatkozóan, hogy Császár Mihály ellen folytatnak-e nyomozást, nem kaptunk választ.

Forrás: Népszava

11 hozzászólás “Bajban Csepel volt rendőrkapitánya” bejegyzésre

  1. codec szerint:

    Még szerencse, hogy a BRFK – a kerület illetékeseitől függetlenül – lefolytatja a nyomozást a gazdasági visszaélésekkel szemben.
    Úgy tűnik, hogy a mai napig nincs ember a XXI. kerület illetékes vezetői közül, akit zavart volna a sikkasztás ténye és feljelentést tett volna.
    Állítólag azt sem tudták, tett-e feljelentést az áldozat?
    Kérdésem: ilyen gazdái voltak a közrendnek a kerületben?
    Vagy csak a sebességmérők vásárlásával és a fizető parkolás bevezetésével voltak elfoglalva?

  2. én szerint:

    Az biztos, hogy az utóbbi néhány évben őrült zuhanás történt Csepelen is a közbiztonság területén. Mintha csak közlekedési rendőreink lennének, abból is csak 3-4. Hol vannak a járőrök pl.?

  3. ... szerint:

    “További érdekesség, hogy Császár és Takács azon a napon – szemtanúk szerint – másfél órás tárgyalást folytatott, ám ez úgymond nem Demével volt kapcsolatos, hanem egy későbbi kártyapartiról értekeztek. Állítólag abban állapodtak meg, hogy az igazgató másnap felkeresi és megteszi a feljelenést.”

    Ezek szerint Császár tudott Takács feljelentési szándékáról, mégis valahogy meggyőzte, hogy másnap menjen be. Nem az lenne elvárható egy rendőrségi vezetőtől, hogy ilyen esetben azonnal tegye meg a szükséges lépéseket?

    És Podolák menjen el tanúskodni!

  4. Jeniszej szerint:

    Kulcskérdés szerintem továbbra is, hogy miért nem merte – a Jóska felesége állítása szerint – „szívinfarktus előtt álló Takács a feljelentést megtenni.
    Miért nem vették át tőle a rendőrségen az iratokat. Na miért?
    Miért trágárkodik „Öreg barátjának” felesége neve hallatán a rendőrkapitány?
    Akik tudtak a feljelentés meglétéről miért nem, forszírozták az ügyet az ügyészségen, hosszú hónapokon keresztül. – ”Úgymond szörnyen meglepődtek”. 🙂
    Miért hallgattak a bevatatottak? Na miért?
    Szerintem nagyon de nagyon gázos dolgok lehettek Takács feljelentésében, ami simán túlmutatott az általa vezetett iskola gazdasági ügyein.
    El tudom képzelni miképp mentek a telefonok a bevatatottak között akkor és most a riportfilm készítése közben – amit a jó szemű riporter észre is vett.
    Persze könnyű helyzetben van a nyomozó hatóság, mert pillanatok alatt birtokában lehet az akkori hívások irányainak meg egyéb másnak.
    Kamerák műkődnek vajon a rendőrségen? Ha nem szerintem pótolni kellene.
    Takács lehet, hogy deme szörnyű magasra mutató összeköttetései hangoztatására önmérsékletet tanúsított? Lehet, hogy félt demétől, hogy elpofázza a bagázs disznóságait illetékteleneknek.

  5. Csepelino1 szerint:

    Van még több Mszp-s politikus barátja a Császárnak. Nyugodjatok meg!

  6. miska72 szerint:

    “Császár Mihály, Csepel volt rendőrkapitánya állítja: elfogultságot jelentett volna be, ha nála tesz feljelentést Takács József, aki barátja és helyi politikus is volt egyben”

    Ez érdekes? A napló riportjában még öreg volt.

  7. nem csepeli szerint:

    Le kell hallgatni a telefonokat. Telefonált-e valaki Császárnak a meghiúsult feljelentés előtt (pl. Orosz). Császár telefonált-e valakinek Takács távozása után?
    Kun miről beszélt Császárral a gyilkosság után?
    Egyértelmű, hogy Császár sáros.
    Deme miről beszélt Podolákkal?
    Nem hiszem, hogy a családi ügyeiről.
    És egy évig mit csinált a rendőrség?
    Hogy a Napló kapcsán újra vizsgálják az ügyet.
    A rendőrség eddig a …..-át vakarászta?
    Persze, Avarkeszi gondolom ügyesen tüntette el, amit csak lehet.
    A feltételezésem, hogy Takács belenyúlt valamibe, amibe nem kellett volna, és ezért ölték meg. Szegény Papp Lacit meg azért, mert elkísérte Takácsot.
    Szeretném, ha az egész maffiát lecsuknák. De ehhez bizonyítékok kellenek. És ezek úgyis eltüntetnek mindent.
    Félek, hogy megússzák.

  8. obama szerint:

    Elfogultságot bejelenteni tudtommal csak akkor lehet, ha már elkészült a feljelentés. Amíg azt nem veszik fel, honnan tudná az érintett, hogy mi is annak a tartalma. Egy tény van, nem készült feljelentés a rendőrségen az ügyben.
    Azt is vizsgálni kellene, hogy azok közül akik tudtak, és tudniuk kellett az iskolában történtekről (Gulyás, Avarkeszi, Tóth, Orosz stb) miért nem intézkedtek, miért igyekeztek eltusolni az ügyet!? Miért hagyták magára Takácsot?
    Tudtak Deme disznóságairól, mert a 2008. december 10.-i helyi MSZP alapszervezet tisztújítóján már nem választották be az elnökségbe őt, csak az oktatási bizottság tagja lehetett. (hallatlan nagy büntetés!!!)

  9. Anikó (Krizantém utcából) szerint:

    Sok kérdés merül fel valamennyiünkben, nehogy kitudódjon az igazság és a sok disznóság a sikkasztásról, pénzcsalásukról, azért akarták valamennyien eltusolni (igen sokan lehetnek benne) az érdekelt elvtársak ! (Császár, Gulyás, Orosz, Tóth, Avarkeszi, Podolák, Deme stb. a díszpintyek névsora ) de lehet, hogy talán még többen is, ki tudja ! Várjuk a BRFK vizsgálatát !! Hátha fény derül az igazságra, vagy naiv vagyok ?

  10. miska72 szerint:

    Obama lehet, hogy készült, csak megsemmisítették!
    Ezemk mindenre képesek!
    TAPASZTALAT!

  11. miska72 szerint:

    Hát igen, a hálózat csapdájából, csak holtan lehet kiszállni.
    Aki nincs velünk, az ellenünk!
    MSZP!
    KICSINÁLJUK!

Itt lehet hozzászólni !