Bese Benővel beszélgettek
Csepeli Hírmondó
Az általános szabályok a tavalyihoz képest nem változtak, illetve idén nem törölték el az előre hozott érettségit. Szóbeli vizsga nem lesz, csak bizonyos kivételes esetekben. Ha például a diák írásbeli dolgozatának értékelése a 12 százalékot eléri, de a 25 százalékot nem, akkor szóbeliznie kell. Ilyen eset előfordulhat még a Sajátos Nevelési Igényű diákoknál vagy bármilyen fejlődési rendellenességi probléma miatt a szakértői bizottsági határozatok alapján az intézményvezető engedélyezheti a szóbeli vizsgát. (További részleteket az Oktatási Hivatal honlapján találnak.)
Tízen egy teremben
A Jedlik Ányos Gimnáziumban az élsportoló szakon a testnevelés tantárgyat érinti a gyakorlati vizsga mellett a szóbeli vizsga emelt- és középszinten is – tájékoztatta lapunkat Bese Benő intézményvezető. A gimnázium a tavalyihoz hasonlóan ismét érettségi központ lesz a négy tantárgyból (angol, német, kémia, informatika). A 12. végzős évfolyamból 145-en tesznek középszintű vizsgát és háromszáz külsős diák fog itt érettségizni – mondta el kérdésünkre az intézményvezető.
„Idén egy helyszínen három épületrészben bonyolítjuk a vizsgákat, mivel még nem lesz tanítás. Az első hét indul a legnagyobb létszámmal a fő tantárgyak miatt. Továbbra is tízen lehetnek egy tanteremben, a maszk viselése mindig kötelező, kivéve dolgozatíráskor, de ajánlott. Ugyanúgy a felügyelő tanároknak és a szervezőknek is kötelező a kormány által előírt egészségvédelmi óvintézkedések betartása”
– tette hozzá.
Megfontolt nyitás
„Nálunk közel 570 gyerek megjelenését hirtelen elég veszélyesnek tartom, ha nincsenek beoltva. Ugyanakkor azt is be kell látni, hogy akármennyire is próbáljuk, az online oktatással nem lehet elérni még azt a hatékonyságot, mint a jelenléti oktatással. Persze év vége előtt az egy hónap oktatás is sokat számítana azoknál a gyerekeknél, akik szeretnének tanulmányi eredményeiken javítani. A nyitás előnyére írható még, hogy a diákok visszatérhetnének a megszokott közösségükhöz, ami nagyon sokuknak hiányzik.
A legfontosabb dolog azonban az, hogy az újrainduláskor éppen milyenek lesznek az aktuális fertőzöttségi adatok. Hiszen sajnos azt tapasztaljuk, hogy a fiatalabbak is egyre inkább érintettebbek lehetnek a betegségtől. Kevés olyan gyerek van, akinek családjában ne fordult volna elő megbetegedés, esetleg halálozás.
Mielőtt visszatérnek a gyerekek az iskolába, lesz egy újabb nagytakarítás, amelyet a technikai dolgozók eddig is elvégeztek. Két ózongenerátorunkkal fertőtleníthetjük a helyiségeket, az informatika teremben a klaviatúrákat is. Belépéskor pedig marad a testhőmérséklet-mérés, a fertőtlenítés és a maszk”
– osztotta meg lapunknak az intézményvezető.
Forrás: Csepeli Hírmondó