Kimagasló eredményeket értek el a Csepeli DAC versenyzői a Fedettpályás Újévi GYAC Kupán

csepel.hu

Három újonc, két serdülő, egy ifjúsági és egy felnőtt versenyzővel képviseltette magát egyesületünk a versenyen.

Az újonc életkorúak /2008, 2009/ életük első nagy versenyén vettek részt és elért eredményeikkel bizonyították tehetségüket, rátermettségüket, felkészültségüket és a Csepeli Diák Atlétikai Clubnál folyó szakmai munka hatékonyságát ugyan úgy, mint az idősebb egyesületi versenytársaik is, akik felmérhették, hogy hol tartanak az alapozó időszak vége felé, a fedettpályás versenyidény kezdetén.

A Győri Olimpiai Sportpark fedett, nyolc sávos futófolyosójában, ideális körülmények között megrendezett versenyen rendkívül népes mezőnyök gyűltek össze, több versenyszámban negyven feletti volt az indulók létszáma.

Újonc leány 60 m gátfutásban Dévald Boglárka 9,89 mp-es egyéni rekordot jelentő futásával második helyezést ért el a 17 indulót felvonultató mezőnyben.

Újonc leány súlylökésben Vágó Zsófia 10,85 m-es egyéni rekordot jelentő eredményével másodikként állhatott fel a dobogóra, míg Tas Nóra Anna szintén egyéni rekordot jelentő 8,30 m-es eredményével a 20 fős mezőnyben nyolcadik helyezett lett.

Újonc távolugrásban 42 induló közül Vágó Zsófia nyolcadik helyezést ért el 423 cm-es ugrásával.

Újonc leány 60 m-es síkfutásban Tas Nóra Anna 9,27 mp-es új egyéni rekordot jelentő futásával 36 induló közül 18. helyezést ért el.

Serdülő fiúk 60 m-es síkfutásában Komáromi Ádám Mátyás 7,50 mp-es eredményével maga mögé utasította a további 20 indulót, s vehette át győzelméért az aranyérmet.

Serdülő leány 60 m-es gátfutásban Pintér Nóra 9,44 mp-es futásával harmadikként ért célba 12 induló közül, így Ő vehette át a bronzérmet.

Férfi ifjúsági-U18-Abszolút kategória 60 m-es síkfutásában 54 induló közül az ifjúsági korú, gátfutó specialista Pesti Máté is megmérette magát és 7,52 mp-es eredményével 22., a felnőtt korú Szűcs Richárd 7,50 mp-es eredményével 20. helyezett lett, bizonyítva azt, hogy jó úton haladnak a szabadtéri idényre történő felkészülésben.

Gratulálunk versenyzőinknek és felkészítő edzőiknek! Hajrá Csepeli DAC!