NAPI, Mr.Gabee, Csepel.info
A tájékoztatás szerint a 2023. évi atlétikai világbajnokságra megépülő Nemzeti Atlétikai Stadion kivitelezésével összefüggésben robbantásos technológiával bontják el a VITUKI Környezetvédelmi és Vízgazdálkodási Tudományos Kutató Központ toronyházát december 10-én.
Új stadion épül – csak az ellenőri munka hárommilliárd lesz
Ismertetik, hogy a fejlesztési területen a Rákóczi hídtól a Kvassay zsilipig, valamint az új Kábelhídon át egészen Észak-Csepelig új árvízi védmű, part menti gyalogos sétányok, kerékpáros utak, valamint hajóállomások is készülnek.
A fejlesztéssel megvalósul továbbá a teljes pesti rakpart északi és déli területeinek gyalogos, kerékpáros és vízi összeköttetése egészen a Csepel-szigetig.
A közleményben kiemelték, hogy a jelenlegi tervezési területet érintő városrendezési tervek módosításával a Duna felőli látványfolyosó városképet meghatározó arculata megtisztul. A volt ipari funkciók és a korábban tervjavaslatként megfogalmazott magas beépítésű lakóparkok, irodaházak látványa helyett alacsony beépítésű, sport és rekreációs funkciók jönnek létre. A projekt egyik fő célja, hogy a terület kiemelkedő természeti értékeihez a fejlesztés méltó módon kapcsolódjon.
Kitérnek arra, hogy a kivitelezési munka előkészítése során felmérték az 1976-ban épült VITUKI toronyházának állapotát is. A megvalósíthatósági tanulmány vizsgálta a Mühlbacher István (Iparterv) tervezte toronyház szerkezetét, állékonyságát, valamint későbbi lehetséges funkcióját, és megállapította, hogy a torony jelenlegi állapotában tovább nem hasznosítható, így műszaki-gazdasági okokból szükségessé vált annak bontása.
A közbeszerzési eljárásban nyertes kivitelező konzorcium a hierarchikus bontási technológia helyett a jelentős időmegtakarítást eredményező robbantásos technológiát választotta, melynek engedélyeztetése lezajlott. Az elbontás során a toronyépületet a Rákóczi híd felé, a hosszabbik oldalával párhuzamosan döntik el. Az épületegyüttes 1864 négyzetméteres “lepényépületét” hagyományos technológiával bontják el – tájékoztatott a beruházási ügynökség.
A képen nem látható a HÉV vonala. Az hova van tervezve?
Ez nem a nyertes pályamü. A HÉV marad a helyén.
A VITUKI tornyot nemzeti emlékhellyé kellett volna nyilvánítani, ott dolgozott Németh Szilárd és Ábel Attila! 😉
Kicsi hangya voltam,ott épült, ott dolgoztam, láttam , hogy kinő a földből.Most nézem…70-évesen. Akkor meg voltam, nagyjából 21. És felcipeltük a páncélszekrényt a hetedikre mert még épült, mert még a lift is csak épült.Most lerobbantják!
#Tóth Ervin#Ez a kép még a 2024-es olimpiai terv volt, addigra már a föld alatt ment volna mert rosszul mutatott volna azon a sokezer m2 fehér térkövön ami a képen látszik.
Az új tervek szerint még csak akkor fognak nekikezdeni az ásásnak…