MTI, Kossuth Rádió, Csepel.info
A győztes csapat
Aranyérmet szerzett a magyar csapat semi-contactban az olaszországi Lignanóban zajló kick-box-világbajnokságon. A magyar szövetség vasárnapi tájékoztatása szerint a sikert a Veres Richárd, Gömbös László, Mórádi Zsolt, Jároszkievicz Krisztián, Minda Zsófia, Kondár Anna összeállítású egység érte el, megelőzve a nagy rivális olaszokat. A magyarok korábban öt arany-, három ezüst- és négy bronzérmet szereztek a vb-n.
Az alábbiakban a résztvevők beszámolóját olvashatják:
Kedves Sportbarátunk!
Engedje meg, hogy egy óriási sikerről, egy igazi sportcsodáról számoljak be, mely az olaszországi felnőtt kick-box világbajnokságon történt.
Egy csodálatos teljesítményről, csodálatos emberekről, egy csodálatos csapatról, mely megrengette az egész kick-box világot.
Az történt ugyanis, hogy a magyar válogatott a megnyerhető 16 aranyéremből 6 arany, 3 ezüst, és 3 bronzérmet szerzett ezen a VB-n.
Ez önmagában is egy kiemelkedő siker, melyhez minden sporthoz értő kalapot emel, továbbá, ez a magyar éremeső sportágunk nemzetközi és hazai történetének legeredményesebb szereplése egy szabályrendszeren belül, de ami miatt nem tud megnyugodni az egész kick-box világ, és levelek ezrei özönlenek a világhálón nap, mint nap, az az tény, hogy ebből a 6 arany, 3 ezüst és 3 bronzéremből, 6 arany, 2 ezüst és 2 bronzérmet a csepeli KirályTeam harcosai nyertek.
Ez a kis csepeli csapat több aranyérmet nyert, mint a világbajnokság éremtáblázatán második helyen álló egész olasz válogatott, akik 4 arany, 2 ezüst és 2 bronzérmmel tértek haza. Vagy az angol válogatott, akiknek összesen 3 aranyérem jött össze. A maradék 3 aranyérmen Horvátország 2 és Norvégia 1 osztozott. Nem beszélve a világbajnokságon résztvevő többi 37 országról, kiknek aranyérem nélkül kellett hazautazniuk.
Engedtessen meg tehát, hogy ez a történet róluk szóljon, és elkalauzolhassam önöket erre a VB-re, hogy önök is ott álljanak Sas Géza apuka mellett, kinek a tollából született ez a beszámoló, és ragadja magával önöket is, minden, ami ezen a csodálatos világbajnokságon megtörtént!
Egy olyan csoda, amely kemény munkán, és mérhetetlen összetartáson alapszik. Ez utóbbira jó példa ez a kis történet, melyet a teljes beszámoló végéről ragadtam ki, s melynek koreográfiáját az élet írta a világbajnokság legvégére.
“A világbajnoki csapat döntő után ugyanis Gömbös László rosszul lett. Nehezen vett levegőt, a mellkasát fájlalta, illetve a karja is zsibbadt.
Nagyon megijedtünk, azonnal orvost hívtak a fiatal csepelihez, aki természetesen a tünetek alapján azonnal kórházba szállítást rendelt el. Szörnyű látvány volt, ahogy a friss-kétszeres világbajnok magyar fiút hordágyon teszik be a mentőautóba.
Gere Marci kísérte el Gömbit a kórházba, ám Király István és Róth Dániel, tudván, hogy ilyenkor hol a helyük, rövid instrukciók kiosztása után szintén a magyar fiú után siettek. Így a magyar csapat a kupa átvételére szakvezető és Gömbi nélkül maradt.
Néhány perccel a magyar csapat dobogóra szólítása előtt csörgött a telefonom, Király István mester volt a vonal másik végén. Ott ült Gömbi mellett a kórházban az ágyon és arra kért, maradjunk vonalban, szeretné, ha Gömbi hallhatná a magyar himnuszt, ha már nem lehet jelen!
Így történt, hogy amint a magyar csapatot dobogóra szólították és felcsendült a magyar himnusz én ott álltam a pulpitus előtt feltartott telefonnal a kezemben. A magyar csapat tagjai először picit értetlenül néztek rám, ám amikor rámutattam a készülékre, szinte egyből megértették valamennyien, hogy a vonal másik végén Gömbi van, és teljesen egyszerre kiáltottak le a dobogóról a feltartott telefon irányába: ,,szép volt Gömbi”!
Hát ilyen emberek alkotják a világ legerősebb semi-contact válogatottját…
Király István tájékoztatása szerint Gömbi már jobban van, a rosszullét oka inkább csak a feszültség elhetet, és már aznap este csatlakozott a csapathoz.
csepel.info
Gratulálok! Méltók vagytok Csepel vitézhez, Árpád vezér főlovászmesteréhez, szigetünk és lakóhelyünk névadójához!
Szívből gratulálok a csapatnak és mesterüknek! Hajrá Csepel!
Gratulálok szép volt gyerekek további sok sikert nektek és mestereteknek.