Négy arany és három ezüstérmet nyerve a Csepeli Diák Atlétikai Club lett a legeredményesebb egyesület a Magyarország Fedettpályás Serdülő Atlétikai Bajnokságán

csepel.hu

26 számban álltak rajthoz hétvégén a serdülő korosztályos atléták. 27 egyesület szerzett érmet, 18 klub versenyzője nyert aranyérmet, melyből 4 került Csepelre.

Legeredményesebb versenyzőnk Babinyecz Anna lett, aki 1500 m síkfutásban taktikus versenyzéssel, nagyszerű egyéni rekorddal lett aranyérmes a számában /4:49.84 p/, valamint a leány 800 m síkfutást /2:19.91 p/ is megnyerte, megszerezve második bajnoki címét. Országos bajnok lett 60 m fiú gátfutásban Pesti Máté, új egyéni rekordot is jelentő futással /8.19 mp/, ugyanebben a versenyszámban Tari Tibor György /8.78 mp/ negyedik helyezett lett. 60 m leány gátfutásban szintén új egyéni rekordot futva /9.10 mp/ utasította maga mögé a mezőnyt Botos Katalin Ilona és nyerte el az országos bajnoki címet.

Negyvenöt induló közül második legjobb eredménnyel, új egyéni rekorddal ért célba a 300 m síkfutásban Tóth Domonkos /38.48 mp/ és lett ezüstérmes az igencsak népes mezőnyben. Ugyanebben a versenyszámban Tari Tibor György nagyszerű új egyéni rekordot futva /39.36 mp/ lett nyolcadik, Bazsó levente /39.78 mp/ tizenkettedik, Debrődi Zoltán /41.61 mp/ huszonharmadik, Schuch Szilárd Péter /43.13 mp/ harmincadik. A Pesti Máté, Tari Tibor György, Bazsó Levente, Tóth Domonkos összeállítású, 4×200 m futóváltónk /1:37.83 p/, a korábbi országos rekordnál jobb idővel, másodikként érkezett célba. Fiú ötös ugrásban Bazsó Levente az egyéni rekordjához közeli eredménnyel ezüstérmesként fejezte be a versenyt /17,80 m/. 60 m síkfutásban Pesti Máté nagyszerű /7.47 mp/ időeredménnyel negyedik helyezést ért el. Leány 4×200 m futóváltónk Kenyeres Jázmin Ágnes, Hevesi Flóra Katinka, Hegyes Zsanett, Botos Katalin Ilona összeállításban, a tizenkilenc váltó versenyében a hetedik legjobb időeredményt érték el.

1500 m fiú síkfutásban Veres-Nagy Soma új egyéni rekordot futva /4:57.89 p/ nyolcadikként, míg 3000 m síkfutásban szintén új egyéni rekordot futva /10:46.74 p/ tizenegyedikként ért célba. Leány súlylökésben mindkét versenyzőnk a népes mezőnyben egyéni rekordot lökve érte el helyezéseit, Németh Zsófia /9,81 m/ tízedik, Fekete Boglárka /9,03 m/ tizenharmadik lett. Leány 60 m síkfutás „B” döntőjében másodikként érkezett célba Botos Katalin Ilona /8.22 mp/ ami összesítésben 10. helyezést jelentette a nyolcvankét induló között. Leány 3000 m síkfutásban Tóth Karolina /12:19.97 p/ tízedik helyezett lett. Leány ötös ugrásban harminchét versenyző közül a tizenegyedik helyre ugrott Hegyes Zsanett /14,87 m/.

Gratulálunk a versenyzőinknek és edzőiknek! Hajrá Csepeli DAC!

Fotón: Babinyecz Anna kétszeres országos serdülő bajnok