Csepel.hu
Muray Róbert (1931-2009) grafikus- és festőművész, a természetábrázolás kiemelkedő alakja tiszteletére emléktáblát avattak a csepeli önkormányzat jóvoltából a Hollandi úton található ifjúsági táborban július 9-én. Az alkotó számos más elismerése mellett Csepel díszpolgára címét is kiérdemelte.
A csepeli ifjúsági táborban 2001-től vezette a Muray Műhelyt egészen haláláig. Az avatáson Ábel Attila alpolgármester röviden méltatta az alkotó tevékenységét. Reményei szerint az alkotók folytatják művészi tevékenységüket a megújult ifjúsági táborban. Az eseményen Erdei Éva művészetszervező, festőművész, valamint Muray Róbert családja is részt vett.
Erdei Éva személyes barátként beszélt Muray Róbertről, akit már kora gyerekként vonzott az állatok világa és a természet. Megfigyeléseit papírra vetette, rajzkészsége hamar kitűnt. Felsőfokú tanulmányait a Képzőművészeti Főiskolán végezte. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesületnek 1974-től az alapító tagja és munkatársa. Ebben az évben készítette el a Vadászható madaraink című füzetet és plakátot. Az Országos Környezet- és Természetvédelmi Hivatalnak tíz éven keresztül volt a főmunkatársa 1976-tól. Az 1971-ben megrendezett vadászati kiállításon számos plakátot készített. Közben kiállításokat rendezett, elkészítette Magyarország vadászati térképét. Falfestményei számos hazai kastélyban, vadászházban megtalálhatóak. A csepeli ifjúsági táborban a Muray Műhelyben támogatta a fiatal, kezdő alkotókat. Csepelen a Tamariska-domb és a Duna-part varázsa ejtette rabul. Rendszeres vendége volt az Erdei Galériának.
Munkásságáért 1994-ben megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést.
Serdült Éva a csepeli alkotótábor egykori szervezője személyes benyomásairól, élményeiről beszélt. Úgy emlékezett Muray Róbertre, mint akivel egy nagy családban éltek itt.
Az emléktáblát megkoszorúzta Ábel Attila, Erdei Éva, Serdült Éva, valamint a Csepeli Alkotó Fórum nevében Molnár Edit és Gulyás Anna. A család részéről az alkotó két gyermeke koszorúzott: Muray Katalin és Muray Péter Pál.
Cs. A.
T. Ábel!
Hol található pontosan ez az ifjúsági tábor?
Ki az a T. Ábel? A cikket Cs. Attila írta.
Remek kérdés az “admin”-tól!
A képen szereplő Ábelnek szólt a kérdés, de talán az admin is tudja a választ.
Akkor miért nem A. Attilát írtál Csak úgy?
T. mint Tisztelt.
Majdnem udvarias megszólítás, címzés, mert az úr lemaradt. Sajnálom, hogy ez ismeretlen az Önök számára.
De azért még reménykedem, hogy valaki válaszol az eredetileg feltett kérdésemre. Előre is köszönöm.
Újra a csepelieké a Kis-Duna-parti napközis tábor
2016. április 06., szerda 17:18 –
Hát erre még várni kell!
https://www.csepel.hu/hireink/fejlesztesek/item/8449-ujra-a-csepelieke-a-kis-duna-parti-napkozis-tabor
„Emellett az ifjúsági tábor területén épül meg az a többfunkciós sportcsarnok is, amely semmit nem vesz el a zöldterületből, de tovább erősíti a part pihenő-, sport- és szabadidő lehetőségeit.”
Talán más címet kellett volna adni a bejegyzésnek!
Te hülye vagy? A komcsi elvtársaid éppen azon háborognak, hogy úgy nő a csarnok, mint a gomba 🙂
Újra a csepelieké a Kis-Duna-parti napközis tábor
2016. április 06., szerda 17:18 –
Hát erre még várni kell!
Majd festenek hattyúnyakú birkózókat.
Itt:
https://www.csepel.hu/hireink/kozerdeku/item/11352-ugyelet-az-iskolakban-a-napkozis-tabor-alatt
Németh Szilárdék minden korábban beígért fejlesztését leszavazta a Fidesz a parlament illetékes bizottságában.
https://www.csepel.hu/hireink/kozelet/item/10849-weiss-manfred-terv-tobb-szaz-milliard-csepelnek
http://www.parlament.hu/irom41/00503/00503-0346.pdf
a Fidesz már bizottsági szinten elkaszálja a javaslatot, azaz érdemi vitára és parlamenti szavazásra sem hajlandó bocsátani.
—————————————
„Csepel önkormányzata az elmúlt években (…) semmilyen érdemi fejlődést nem tudott megvalósítani.” Így kezdi Bangóné Borbély Ildikó annak a parlamenti módosító javaslatnak az indoklását, amit a jövő évi központi költségvetéshez nyújtott be, és amit kedden csont nélkül a kukába dobott a gazdasági bizottság kormánypárti többsége.
Pedig a szocialisták csepeli elnöke által benyújtott javaslat elfogadása esetén
már jövőre megkezdődhetne az új Duna-híd építése,
a Dél-Pestet Csepelen keresztül Dél-Budával összekötő új villamosvonal kivitelezése,
befejeződhetne a csepeli gerincút értelmetlenül félbe hagyott beruházása,
megújulhatnának a kerület kritikán aluli útjai,
az Egressy Béni Zeneiskola és a Weiss Manfréd Középiskola épületei is megújulhatnának,
új kollégium épülhetne Csepelen,
már 2019-ben megkezdődhetne a Dunai Evezős Központ építése, valamint a nagy múltú Csepel SC pálya megújulása,
családi programok új helyszínévé válhatna a Kis-Duna partja egy új kerékpáros híddal, valamint a csepeli strand élményfürdővé fejlesztésével,
végül, de nem utolsó sorban a kerületi háziorvosi rendelők felújítása is megkezdődhetne.
Ismerős elképzelések?
Nem véletlenül. Ezek pontosan azok a beruházások, amiket a csepeli önkormányzat 8 éve ígér folyamatosan, hol halkabban, hol hangosabban, attól függően, hogy választási időszak van-e a 21. kerületben vagy sem.
Az idei kampányban például Weiss Manfréd Terv néven futottak ezek az ígéretek, az MSZP országgyűlési képviselője pedig úgy gondolhatta, ideje tisztán látni, hogy a „Németh Szilárd nevével fémjelzett” tervből bármit is komolyan gondolnak, vagy csak egy újabb olcsó kampányfogás, amolyan áprilisi tréfa volt a részükről.
Úgyhogy egy az egyben benyújtotta a tavasszal is belengetett terveket. Bangóné a javaslata szöveges indoklásában úgy fogalmaz: „ha a Fidesz és a kormány valóban komolyan gondolja az ígéreteit, jelen módosítás támogatásával” a csepeliek életében fontos fejlesztések már jövőre megindulhatnak.
Csak úgy…!
Pompás összeállítás.
Mit gondol a Fidesz komolyan? – Ezt. Fityiszt az orrodra.
(Nem valami hálás dolog képviselni vagy támogatni őket. Következetesen és csúnyán büntetik.)