NB III felkészülés: egyenrangú ellenfelei voltunk a Csákvárnak

CsepelFc, MR.Gabee, Csepel.info

Lejátszotta idei második téli felkészülési mérkőzését a Csepel FC felnőtt csapata az NB II-es Csákvár ellen. A szigetszentmiklósi találkozón 3:2-es vendégsiker született.

A nem is oly rég még NB II-es, jelenleg pedig felnőtt labdarúgást nélkülöző Szigetszentmiklós műfüves pályája ideális választás volt az edzőmeccs helyszínéül, ahol az első játékrészben a másodosztályú kiesés ellen menekülő Csákvár volt a kezdeményezőbb. A korábbi NBI -es játékosokat is soraikban tudó, a csepelinél anyagilag fényévekkel jobb lehetőségekkel rendelkező vendégek javarészt egyéni hibák okán el is húztak 3:0-ra, de a félidő vége előtt egy tetszetős támadás végén Tóth Csaba szépíteni tudott. A második játékrézben szinte egyáltalán nem látszott a két csapat közti osztálykülönbség, sőt a félidő elején Szabó Ádám is betalált (2:3) amivel szorossá tette a találkozót. A hátralévő időben nagyobb sanszunk nekünk volt a gólszerzésre, de sajnos nem tudtunk élni a lehetőségekkel. A csereként beállt Busai például gyönyörű lövéssel vette célba a kaput, de a vendégel hálóőre hárítani tudott. Sajnos egy szerencsétlen mozdulatot követően Busai meg is sérült, ám Hinics Róbert gyúrónk szakszerű beavatkozásának köszönhetően vissza tudott menni  a pályára, ahol azonban akkor már nem változott az eredmény. Összességében elmondható, hogy együttesünk az első félidei hibáktól eltekintve derekasan helytállt az egy osztállyal feljebb játszó, vasárnap 2 hetes törökországi edzőtáborba utazó Aqvital FC Csákvár ellen.