Eddigi legjobb eredményeiket érték el a Csepeli DAC atlétái az országos váltófutó bajnokságon

Csepel.hu

Magyarország 2017. évi Országos Váltófutó Bajnokságán 175 csapat versenyzett az érmekért és a helyezésekért Mátyásföldön, melyek közül 13 szakosztály nyert bajnoki címet.

Legtöbbet az ARAK Up. Akadémia (6), a BHSE (4), a VEDAC (3), majd 2-2 győzelemmel követte őket a DVSC, az FTC, és nagy meglepetésre a Csepeli DAC gárdája, akik még egy 3. helyezést is elértek.

Nagyszerű időeredménnyel és nagy fölénnyel nyerte meg az újonc 4×100 m-es váltófutást a Bazsó Levente, Pesti Máté, Bárkányi-Lenkei Dániel, Tóth Domonkos összetételű DAC-csapat.

Szoros küzdelemben nyert az újonc 4×600 m-es síkfutásban a Debrődi Zoltán, Tari Tibor György, Bazsó Levente, Páczai Dávid alkotta csapat.

Harmadik helyezést ért el nagyszerű időeredménnyel a serdülő fiú 4×800 m-es síkfutó váltó, Bakó Martin Attila, Fülöp Áron, Horváth Róbert, Horváth Zsolt összeállításban.

A Csepeli DAC versenyzői tisztességesen helytálltak a sokkal jobb feltételek között felkészülő atlétatársaikkal szemben.

A korosztályos Magyar Szuper Liga Döntőkben, a Liga sorozatversenyein legjobban teljesített 8 illetve egyes versenyszámokban a legjobb 12 atléta vehetett részt.

Atlétikai Ifjúsági Magyar Liga Döntő

Fiú 100 m síkfutásban Maróthy Péter 3., míg a 110 m gátfutásban 5. helyezést ért el.

Atlétikai Serdülő Magyar Liga Döntő

Fiú 1500 m akadályfutásban Horváth Zsolt végzett az első helyen.

Fiú 100 m síkfutásban Bakó Martin Attila 8., leány 100 m síkfutásban Ivancsó Adrienn Mónika 7., leány magasugrásban Wéber Csenge Fanni 9.,leány távolugrásban Ivancsó Adrienn Mónika szintén 9. helyezést ért el.

Újonc-serdülő fiú 800 m síkfutásban Horváth Zsolt 8., újonc-serdülőleány 1500 m síkfutás Szabó Izabella Anna 7. helyezést ért el.

Szekszárd Város ranglistaversenyén is letették névjegyüket a Csepeli DAC versenyzői

Férfi 100 m síkfutás időfutam:  2. Szűcs Richard, 3. Maróthy Péter,

Női 100 m síkfutás időfutam:  5. Ivancsó Adrienn Mónika,

Női magasugrás: 2. Wéber Csenge Fanni,

Női távolugrás: 6. Wéber Csenge Fanni,

Újonc fiú 80 m gátfutás: 1. Pesti Máté, 4. Bazsó Levente,

Újonc leány 80 m gátfutás: 1. Botos Katalin Ilona,

Gratuláció illeti a versenyzőkön kívül Damm József István, Fehér Gábor, Füredi Zsuzsanna és Babinyecz-Tusai Brigitta, Tari Tibor és Vizsoli Mária edzőket is, akik a sikerek kovácsai.