Futsal: izzadságszagú győzelemmel rájátszásban a Csepel

Futsal, Csepel.info, MR.Gabee

Teljesítette célkitűzését a Pizza King Csepel Futsal csapata, miután, az NB II Nyugati csoport alapszakaszának utolsó bajnoki mérkőzésén a Törökbálint elleni győzelmével kiharcolta a rájátszásban való részvételt.

Az alábbiakban a Pizza King Csepel Futsal sajtóközleményét olvashatják:

Futsal: izzadságszagú győzelemmel rájátszásban a Csepel!
A férfi futsal NB II Nyugati csoport 2016/2017-es bajnoki évad alapszakaszának záró fordulóját rendezték február utolsó hétfőjén. A Pizza King Csep- Gól FC a vártnál nehezebben, de végül kétgólos sikerrel vette a Törökbálint elleni találkozót és biztosította be rájátszást érő 5. helyét a Soroksári Sportcsarnokban.
A csepeli csapat számára rendkívül fontos találkozóra ismét összegyűlt a kék-piros szurkolótábor magja, hogy a nagypályás Csepel FC meccsekhez hasonlóan teli torokból buzdítsa a srácokat a találkozón, így hamisítatlan csepeli mérkőzéshangulatban indult útjára a labda hétfőn este. A mieink a Székely Csaba – Révész György, Viza Krisztián, Csendes Roland, Nagy Tibor összeállításban futottak ki a pályára (csereként pedig Varga Csaba, Rácz Botond, András István és Szabó Norbert várt bevetésre majd kapcsolódott be folyamatosan a játékba). A kispadról Merkl Péter dirigálta a csepeli együttest, a lelátón természetesen ott volt a még mindig begipszelt kezű Szabó Zoltán edző, aki eltiltása miatt csak a közönség soriból tudott némi jó tanáccsal szolgálni csapatának. Az első játékrészben a mieink domináltak, a kiváló képességekkel rendelkező és bravúrt-bravúrra halmozó törökbálinti kapus, Lipők Benjamin többet volt a levegőben mint a földön, annyiszor tették próbára tudását játékosaink, de nem tudtak kifogni rajta… Jelen sorok írója Szabó Zoltán mellől nézte a találkozót, akinek nem kis bosszúságot okoztak a kihagyott gólhelyzetek, s aki leginkább a higgadt megoldásokat hiányolta azokban a percekben. A 14.  minutumban aztán megtört a jég, Szabó Norbert egy remekül eltalált lövéssel végre bevette a vendégek kapuját (1:0). Sajnos sokáig nem örvendezhettünk, ugyanis Bolla hamar kiegyenlítette a hátrányt (1:1), amire szerencsére rögvest reagált Rácz Botond (2:1), majd Nagy Tibor is (3:1), így a félidőre kétgólos előnyre tett szert a Pizza King Csep- Gól FC. A második játékrész kezdetére, mintha az öltözőben maradt volna a csepeli együttes, a Törökbálint viszont semmitől sem zavartatva, rendre vezette támadásait, amiből kettőt is gólra váltott: először a 21. percben Vattamány volt eredményes. A mieink érthetetlen módon kissé visszaálltak, pontatlanok voltak és rendkívül idegesen játszottak, Szabó Zoltán részéről nem egyszer harsant fel a „pörögjünk már fel!” kiáltás, ami először csak arra volt elég, hogy kihagyjuk a kihagyhatatlan ziccereket is: többször is eltaláltuk a kapufát, vagy éppen újra Lipők mentett többször is bravúrral, ám gólt sajnos nem sikerült lőnünk… Cserébe sajnos várható volt, hogy ez megbosszulja magát, ami a 35. percben következett be, akkor Rostás bombagólt ragasztott az egyébként ugyancsak kitűnően védő Székely Csaba kapujába (3:3). A hátralévő 5 percben idegőrlő pillanatok következtek, csapatunk minden energiáját mozgósította egy újabb gól érdekében, de a vendégek kontráiban is volt fantázia, ami meglehetősen izgalmassá tette a végjátékot. Szerencsére a szűnni nem akaró szurkolás közepette játszó mieink összpontosítása bizonyult jobbnak: a 38. percben Nagy Tibor gólja láthatóan megszabadította csapatunkat a béklyótól (4:3) és slusszpoénként Rácz Botond -a dudaszó megszólalásának pillanatában- is betalált (5:3) bebiztosítva így a csepeli sikert a feszült hangulatú, ugyanakkor végig sportszerű találkozón. Szabó Zoltán edző még a meccs lázában égve, de már mosolyogva és a gratulációkat fogadva arról beszélt a találkozót követően, hogy csapata elérte első kitűzött célját, ami ugyan rögös úton át vezetett idáig, de abszolút megérdemelt. Arra a kérdésre, hogy mire lehet számítani a rájátszásban ezt mondta: – Ott már nincsenek gyengébb ellenfelek, de senkivel szemben nem fogunk feltett kézzel pályára lépni, „ez volt a vacsora, most jön a desszert!”