A világháború óta nem volt ennyi menedékkérő

Origo

A világháború óta nem volt ennyi menedékkérő

2015-ben megduplázódott, és ezzel 1,65 millióra nőtt a menedékkérelmet benyújtók száma az OECD-országokban, amire a második világháború vége óta nem volt példa – mutatott rá a párizsi székhelyű Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet az éves nemzetközi migrációs jelentésében hétfőn.

Összesen mintegy 4,8 millió bevándorló és menedékkérő áramlott a 35 OECD-tagállamba 2015-ben, ami 10 százalékkal több az előző év adataihoz képest. “Történelmi pillanathoz értünk: ha 2016-ot vizsgáljuk, a menedékkérők számának további emelkedését látjuk annak ellenére, hogy a migráció csökkent” – mondta el Jean-Christophe Dumont, a nemzetközi szervezet migrációs alosztályának vezetője.

Tavaly a menedékkérők 25 százaléka Szíriából, 16 százaléka Afganisztánból érkezett.
Az összes migráns háromnegyede nyújtott be menedékkérelmet az Európai Unióban, többségük Németországban – jelezte az OECD az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának (UNHCR) adataira hivatkozva.

A tanulmány szerzői strukturális válaszokat és átfogó nemzetközi együttműködést sürgettek a helyzet hatékonyabb kezelése érdekében. Emellett a jelentés alternatív migrációs lehetőségeket szorgalmazott, amelyek csökkenthetik a veszélyes útvonalakon illegálisan beutazók számát. A szerzők szerint ilyen alternatív lehetőség lehet a munkaügyi, a humanitárius vagy a diákvízum.

A jelentés kiadása egybeesik a ENSZ menekültügyi csúcstalálkozójának hétfői kezdetével.

Forrás: Origo

Egy hozzászólás “A világháború óta nem volt ennyi menedékkérő” bejegyzésre

  1. Qvick szerint:

    Ezek nem “menedékre” szorulók !
    Arrogáns csürhe.
    Menjenek hazájukba újjáépíteni !
    A II. VH után mi, magyarok – apáink, nagyapáink építették újjá a lerombolt országot, sőt más népek is a SAJÁT HAZÁJUKAT !
    A sajátjukat nem akarják a migránsok. Micsoda népség ez ?

Itt lehet hozzászólni !