M4 Sport
Szerdán 8 óra után leszállt Budapesten az úgynevezett aranygép, amellyel hazatértek Rio de Janeiróból azok a magyar sportolók, akik utolsóként még az olimpia helyszínén tartózkodtak.
A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) tájékoztatása szerint az érmet nyert versenyzők közül a három arany- és egy ezüstéremmel záró úszó, Hosszú Katinka, a párbajtőrben olimpiai bajnok Szász Emese, az aranyérmes női kajaknégyesből Szabó Gabriella, Csipes Tamara és Fazekas-Zur Krisztina, továbbá a férfi párbajtőrcsapattal bronzérmes Rédli András tartózkodott a fedélzeten. A járattal csaknem 150 fő érkezett, köztük sportolók, kísérők, orvosok és a MOB stábjának tagjai is. A légikikötőben a hagyományoknak megfelelően kettős tűzoltó vízsugárral fogadták a repülőgépet.
A küldöttség köszöntésére nem a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren került sor – ott nem szerveztek nyilvános fogadást, a delegáció azonnal buszra ült -, hanem a Syma Csarnoknál.
A versenyzőket és edzőiket szállító buszok fél 10 előtt néhány perccel gördültek be a Syma Csarnok elé. A fogadásra nemcsak a szurkolók, hanem az árusok is készültek: az egyik slágertermék az egyik oldalán piros-fehér-zöld, a másikon Hosszú Katinkát aranyérmeivel ábrázoló sál volt. A szurkolók körében a már kedden hazatért, Brazíliában három aranyérmet nyert Kozák Danuta volt a legnépszerűbb, minden fiatal rajongó vele akart fotót készíteni, tőle akart aláírást kérni.
Az olimpikonok hivatalos köszöntése nem sokkal fél 10 után kezdődött.
A magyar csapat tagjai vastaps és hangos éljenzés közepette, a háromszoros olimpiai arany- és egyszeres ezüstérmes Hosszú Katinkával, és edző-férjével, Shane Tusuppal az élen vonultak be csarnokba.
Az olimpiai himnusz felcsendülése után Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke tartott rövid köszöntőt, amelyben hangsúlyozta: büszkék lehetünk, mert sok olyan pillanat volt Rióban, amely nagyon sok magyar embernek okozott gyönyörű perceket, órákat és napokat. Az elnök köszönetet mondott a versenyzők felkészítéséért a szövetségeknek, a kluboknak, ezen kívül a szülőknek és a családtagoknak, valamint a magyar kormánynak, amiért az elmúlt három évben komoly támogatást adott a sportnak. Végül arra kérte a sportolókat, hogy élvezzék a szurkolók szeretetét, mert megérdemlik.
Balog Zoltán emberi erőforrás miniszter arról beszélt, nagy élmény, hogy sikerek idején az idegen emberek is közeli ismerősökké válnak, s a jó nemzetből jó család válik. “Jó döntés volt, amikor a kormány 2010-ben úgy határozott, hogy stratégiai ágazatként kezeli a sportot” – húzta alá a miniszter. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár pedig arra emlékeztetett, hogy a magyar sportolók teljes odaadással versenyezve példát mutattak mindenkinek. Hangsúlyozta, hogy Rióban Magyarország a 207 ország közül a 12. helyen zárt, s immár 501 ötkarikás éremmel büszkélkedhet. Hozzátette: magyar világcsúcs és több magyar címvédés is született Rióban.
Magyarország nyolc arannyal, három ezüsttel és négy bronzzal zárta a riói játékokat, amelynek tiszteletére újra felcsendült a magyar himnusz az ünnepség egyik zárómozzanataként.
Forrás: M4 Sport
Austrian Airlines?
😉
fghfjhgkjhk!
A Felcsút Airlines kicsit késik! 😛 😀
A Sólyom Airwaysszel együtt! 😀
Két szemét! Az érmek és a dicsőséget hozó sportolók egy osztrák gépen elfértek, mert a MALÉV-et kedves eetásaik ellopták. Igaz, hogy a lopott pénz a zeetásaké, de az olimpiai dicsőség a mienk, magyaroké!!
2010-ben 100 000 igazolt sportoló volt, 2016-ban 300 000. A versenyzők száma növekedni fog, mert épülnek a stadionok, uszodák, tornatermek, így 2024-ben még inkább örülhetünk!! (apropó idióta dr grün Izidor Charlie Rodrigez, lesz paralimpia is!)
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Istennek legyen hála, hogy vége a “Merjünk kicsik lenni!” korszaknak.
Hajrá Magyarország, magyarok! Hajrá Csepel!
Fogyatékosok!
Hol írta bárki, hogy az érmek, így-úgy? 🙂
Az EB-re jó volt a Wizzair? Az a Wizzair, ahol ott volt Oszkó! 😛
Mol részvény helyett lehetett volna Malévet rendberakni, de az a géppark nem ért semmit, nem véletlen, hogy az ír tulaj küldte őket a bontóba.
Nagyapónak még annyit, hogy van olcsóbb az Austrian Airlines-nál, csak góglizzon egyet.
Miért nem mindjárt az Emiretes-től béreltek egy A380-at??? 😉
Merjünk nagyzolni, ja igen…
Vén Fogyatékos!
Szurkolok Neked a paralimpián, ha már lesz!
De szólok előre, hogy igazságos kormányunk csak “félpézt” fizet az eredményekért! 😛 😀
fghfjhgkjhk,
Tudod, vannak, amikor egyetértek Veled, de most a Wizzair vs Austrian kérdésben nem. Mégpedig azért (nincs igazad), mert a WizzAir NEM RENDELKEZIK interkontinentális repülésre alkalmas géppel, továbbá a Wizzairnek NINCS repülési joga az Atlanti oceán felett, illetve a Brazil légtér használatára sincs engedélye.
Ez a magyarázata, nem az ár…
kerdezo!
Ütköztessük a gondolatokat, civilizáltan, megy ez nekünk, szerintem?! 🙂
Van itt-ott “okos ismerős”, aki azt mondta, hogy ez az A330 félig volt és a Lufthansa 2/3-ért elhozta volna ezt a desztinációt, de még a TAP is.
Átszállással pedig a TAP – Wizz a negyedéért? Elfért volna a fuvar itt már egy A 321-en is, mert ugye 737-800 nincs a flottában.
fghfjhgkjhk,
Arra a felvetésedre reagáltam, hogy miért nem a wizzair hozta őket 😉
Persze, lehetett volna átszállással jönni, de az olyan “pórias”, ha érted mire gondolok. És azért cca 100-150 embert átszállással mozgatni. Ugyebár azt sem tudni, mikor és mennyiért szerződtek le. Ha nyilvános adat, ki kell kérni. De sajnos utólag bárki mondhat, és mondja is, hogy ő olcsóbban megcsinálta volna a fuvart. Ez így szokott lenni.
Összefoglalva, az ötleted nem rossz, de kényelmi szempontokat figyelembe véve érthető a magyar döntés. Mert ugye a gépnek üresen is meg kellett tennie egy Bécs-Budapest-Bécs távolságot 😉
Megmondom őszintén, én sem vagyok oda az átszállásos repülésért, inkább szoktam picit többet fizetni, de direktbe repülni megnyugtatóbb. Igaz, néha Bécsbe megyek kocsival, és onnan indoló géppel utazom.