Hazaértek Rióból a magyar olimpikonok

M4 Sport

Hazaértek Rióból a magyar olimpikonok

Szerdán 8 óra után leszállt Budapesten az úgynevezett aranygép, amellyel hazatértek Rio de Janeiróból azok a magyar sportolók, akik utolsóként még az olimpia helyszínén tartózkodtak.

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) tájékoztatása szerint az érmet nyert versenyzők közül a három arany- és egy ezüstéremmel záró úszó, Hosszú Katinka, a párbajtőrben olimpiai bajnok Szász Emese, az aranyérmes női kajaknégyesből Szabó Gabriella, Csipes Tamara és Fazekas-Zur Krisztina, továbbá a férfi párbajtőrcsapattal bronzérmes Rédli András tartózkodott a fedélzeten. A járattal csaknem 150 fő érkezett, köztük sportolók, kísérők, orvosok és a MOB stábjának tagjai is. A légikikötőben a hagyományoknak megfelelően kettős tűzoltó vízsugárral fogadták a repülőgépet.

A küldöttség köszöntésére nem a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren került sor – ott nem szerveztek nyilvános fogadást, a delegáció azonnal buszra ült -, hanem a Syma Csarnoknál.

A versenyzőket és edzőiket szállító buszok fél 10 előtt néhány perccel gördültek be a Syma Csarnok elé. A fogadásra nemcsak a szurkolók, hanem az árusok is készültek: az egyik slágertermék az egyik oldalán piros-fehér-zöld, a másikon Hosszú Katinkát aranyérmeivel ábrázoló sál volt. A szurkolók körében a már kedden hazatért, Brazíliában három aranyérmet nyert Kozák Danuta volt a legnépszerűbb, minden fiatal rajongó vele akart fotót készíteni, tőle akart aláírást kérni.

Az olimpikonok hivatalos köszöntése nem sokkal fél 10 után kezdődött.

A magyar csapat tagjai vastaps és hangos éljenzés közepette, a háromszoros olimpiai arany- és egyszeres ezüstérmes Hosszú Katinkával, és edző-férjével, Shane Tusuppal az élen vonultak be csarnokba.

Az olimpiai himnusz felcsendülése után Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke tartott rövid köszöntőt, amelyben hangsúlyozta: büszkék lehetünk, mert sok olyan pillanat volt Rióban, amely nagyon sok magyar embernek okozott gyönyörű perceket, órákat és napokat. Az elnök köszönetet mondott a versenyzők felkészítéséért a szövetségeknek, a kluboknak, ezen kívül a szülőknek és a családtagoknak, valamint a magyar kormánynak, amiért az elmúlt három évben komoly támogatást adott a sportnak. Végül arra kérte a sportolókat, hogy élvezzék a szurkolók szeretetét, mert megérdemlik.

Balog Zoltán emberi erőforrás miniszter arról beszélt, nagy élmény, hogy sikerek idején az idegen emberek is közeli ismerősökké válnak, s a jó nemzetből jó család válik. “Jó döntés volt, amikor a kormány 2010-ben úgy határozott, hogy stratégiai ágazatként kezeli a sportot” – húzta alá a miniszter. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár pedig arra emlékeztetett, hogy a magyar sportolók teljes odaadással versenyezve példát mutattak mindenkinek. Hangsúlyozta, hogy Rióban Magyarország a 207 ország közül a 12. helyen zárt, s immár 501 ötkarikás éremmel büszkélkedhet. Hozzátette: magyar világcsúcs és több magyar címvédés is született Rióban.

Magyarország nyolc arannyal, három ezüsttel és négy bronzzal zárta a riói játékokat, amelynek tiszteletére újra felcsendült a magyar himnusz az ünnepség egyik zárómozzanataként.

Forrás: M4 Sport

11 hozzászólás “Hazaértek Rióból a magyar olimpikonok” bejegyzésre

  1. fghfjhgkjhk szerint:

    Austrian Airlines?
    😉

  2. Grün Izidor szerint:

    fghfjhgkjhk!
    A Felcsút Airlines kicsit késik! 😛 😀

  3. fghfjhgkjhk szerint:

    A Sólyom Airwaysszel együtt! 😀

  4. Nagyapó szerint:

    Két szemét! Az érmek és a dicsőséget hozó sportolók egy osztrák gépen elfértek, mert a MALÉV-et kedves eetásaik ellopták. Igaz, hogy a lopott pénz a zeetásaké, de az olimpiai dicsőség a mienk, magyaroké!!
    2010-ben 100 000 igazolt sportoló volt, 2016-ban 300 000. A versenyzők száma növekedni fog, mert épülnek a stadionok, uszodák, tornatermek, így 2024-ben még inkább örülhetünk!! (apropó idióta dr grün Izidor Charlie Rodrigez, lesz paralimpia is!)

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.

  5. Jobban szerint:

    Istennek legyen hála, hogy vége a “Merjünk kicsik lenni!” korszaknak.

  6. Jobban szerint:

    Hajrá Magyarország, magyarok! Hajrá Csepel!

  7. fghfjhgkjhk szerint:

    Fogyatékosok!
    Hol írta bárki, hogy az érmek, így-úgy? 🙂
    Az EB-re jó volt a Wizzair? Az a Wizzair, ahol ott volt Oszkó! 😛
    Mol részvény helyett lehetett volna Malévet rendberakni, de az a géppark nem ért semmit, nem véletlen, hogy az ír tulaj küldte őket a bontóba.
    Nagyapónak még annyit, hogy van olcsóbb az Austrian Airlines-nál, csak góglizzon egyet.
    Miért nem mindjárt az Emiretes-től béreltek egy A380-at??? 😉
    Merjünk nagyzolni, ja igen…

  8. Grün Izidor szerint:

    Vén Fogyatékos!
    Szurkolok Neked a paralimpián, ha már lesz!
    De szólok előre, hogy igazságos kormányunk csak “félpézt” fizet az eredményekért! 😛 😀

  9. kerdezo szerint:

    fghfjhgkjhk,

    Tudod, vannak, amikor egyetértek Veled, de most a Wizzair vs Austrian kérdésben nem. Mégpedig azért (nincs igazad), mert a WizzAir NEM RENDELKEZIK interkontinentális repülésre alkalmas géppel, továbbá a Wizzairnek NINCS repülési joga az Atlanti oceán felett, illetve a Brazil légtér használatára sincs engedélye.
    Ez a magyarázata, nem az ár…

  10. fghfjhgkjhk szerint:

    kerdezo!
    Ütköztessük a gondolatokat, civilizáltan, megy ez nekünk, szerintem?! 🙂
    Van itt-ott “okos ismerős”, aki azt mondta, hogy ez az A330 félig volt és a Lufthansa 2/3-ért elhozta volna ezt a desztinációt, de még a TAP is.
    Átszállással pedig a TAP – Wizz a negyedéért? Elfért volna a fuvar itt már egy A 321-en is, mert ugye 737-800 nincs a flottában.

  11. kerdezo szerint:

    fghfjhgkjhk,

    Arra a felvetésedre reagáltam, hogy miért nem a wizzair hozta őket 😉
    Persze, lehetett volna átszállással jönni, de az olyan “pórias”, ha érted mire gondolok. És azért cca 100-150 embert átszállással mozgatni. Ugyebár azt sem tudni, mikor és mennyiért szerződtek le. Ha nyilvános adat, ki kell kérni. De sajnos utólag bárki mondhat, és mondja is, hogy ő olcsóbban megcsinálta volna a fuvart. Ez így szokott lenni.

    Összefoglalva, az ötleted nem rossz, de kényelmi szempontokat figyelembe véve érthető a magyar döntés. Mert ugye a gépnek üresen is meg kellett tennie egy Bécs-Budapest-Bécs távolságot 😉

    Megmondom őszintén, én sem vagyok oda az átszállásos repülésért, inkább szoktam picit többet fizetni, de direktbe repülni megnyugtatóbb. Igaz, néha Bécsbe megyek kocsival, és onnan indoló géppel utazom.

Itt lehet hozzászólni !