Közös program helyett előválasztás
Magyar Idők
A baloldali ellenzéki pártok nemhogy közös programról, az együttműködés kialakításáról sem kezdenek egyhamar tárgyalásokat Gyurcsány Ferencékkel. Az Együtt és az MSZP szerint is az előválasztás a feltétele bármiféle közösködésnek. A szocialisták ezért idén elsősorban arra koncentrálnak, hogy meglegyenek az országgyűlési jelölti aspiránsok.
Egyelőre tartják a távolságot a baloldalon a DK-tól, miközben a párt tagjai már júliusban arról beszéltek, hogy ősszel meg kell kezdődniük az együttműködés kereteinek kialakításáról szóló tárgyalásoknak. Gréczy Zsolt, a párt szóvivője lapunknak a minap pedig kijelentette: ezzel párhuzamosan olyan közös programot is el kell készíteni, amelyről a választók is úgy gondolják, hogy kiutat jelent az Orbán-kormány okozta válságból.
– A közös program nem az első lépés, így ez időszerűtlen felvetés. Ráadásul a DK az egykulcsos adó pártján van, ami az Együtt szerint igazságtalan, és a munkaerőpiaci válság megoldására sem válasz – mondta a Magyar Időknek az Együtt elnöke. Szigetvári Viktor hangsúlyozta: az ellenzéknek most az előválasztás versenyére, a Fidesz utáni Magyarország programjainak összemérésére van szüksége.
Szerinte győzelem csak akkor lehetséges, ha először maguk a választópolgárok választhatnak a különböző hitelességű ellenzéki víziók közül, a hiteltelen politikusok által képviselt közös program 2014-ben is csak vereséghez vezetett. Mint az Együtt elnöke fogalmazott, a zárt szobákban kialkudott választási együttműködés újra ellenzéki parlamenti székekhez segíthet egyeseket, de győzelemre nem vezet. – Márpedig az Együtt csak a győzelemre törekvő partnerekkel fog együttműködni – jelentette ki Szigetvári Viktor.
Az MSZP sajtófőnöke a Magyar Időknek hangsúlyozta: nem lehet ismét ugyanazt a helyzetet előidézni, ami 2014-ben volt, amikor néhány hónap alatt kellett bármiféle megállapodást, programegyeztetést, jelöltkiválasztást elvégezni.
– Molnár Gyula elnök már lerakott egy menetrendet. Ennek legfontosabb eleme, hogy az MSZP idén elvégzi azt a munkát, amelynek eredményeként meglesznek az országgyűlési jelölti aspiránsok – mondta Nyakó István.
A demokratikus ellenzéki pártoknak pedig a jövő nyáron egy előválasztás keretében kell eldönteniük, hogy melyik az a jelölt, „aki feláll és leveri a rezsim emberét” – fogalmazott.
Nyakó szerint az MSZP politikai testületeiben biztosan szó lesz majd az együttműködés különböző formáinak kérdéseiről, vagy akár a DK által felvetett közös program ügyéről, ám a lehetséges időponttal kapcsolatban hangsúlyozta: a szocialisták október 2-ig csak a népszavazással kapcsolatos teendőkkel foglalkoznak majd.
A közös programmal kapcsolatban érdemes felidézni, hogy a korábbi tervek ellenére a DK mégsem zárta le nyár elején a Sokak Magyarországa című program társadalmi vitáját, amit Gyurcsány Ferenc még a párt februári kongresszusán ismertetett. A DK elnöke már-már sportot űz a programalkotásból. Még miniszterelnökként meghirdette a 100 lépés, az Új Magyarország, az Új egyensúly, a Zászlóshajó, a Munka, tudás, tulajdon és a Megegyezés programot, a 48 pontot, illetve a 7 pontos, úgynevezett tisztasági csomagot.
A DK elnökeként hirdetett már 16 pontos programot, a békés rendszerváltás 10 pontját, nemzeti ellenállást, sőt Európai Egyesült Államokat is követelt.
Forrás: Magyar Idők
Ha lesz előválasztás, arra én is elmegyek 🙂 A leghülyébbet kell választani. Bár, ha jobban belegondolok, ezt a libsik maguktól is megoldják. 😀
Lovas!
“A leghülyébbet kell választani.”
Rendes ember magára nem szavaz! 😀
A közös programot meg majd eldöntik ökölvívásban. 😉
Gyurcsány Ferenc “Elment Nárittyomba jeget aszalni”…
Azért szörnyű, hogy az ellenzéknek nincs kiemelkedő vezetője, nincs programja, egyik párt sem áll a bérből és fizetésből élők mellett (ez a kormánypártok dolga!!)
Az egyetlen szavahihető pártvezér Thürmer Gyula. Ime: “Gyere, induljunk!
A brit népszavazás jócskán ráijesztett a tőkés Európa vezetőire. Nem Nagy Britannia távozása ütötte szíven őket. Végül is a britek nem mindig voltak az EU tagjai. Csak 1973-ban csatlakozhattak. Szerettek volna előbb is, de nem ment. Tudod, miért? De Gaulle, a franciák legendás köztársasági elnöke megvétózta. Az EU-t annak tartotta, ami: a németek és a franciák számukra előnyös bulijának. A jón nem nagyon kívánt osztozni az angolokkal, akiket már a háborúban se szívlelt. Úgyhogy, haláláig az angolok nem tehették be a lábukat.
Az EU vezetőit már egy kicsit jobban zavarja, hogy az egységes Európa álma foszlik szét. Az álom mögött az európai nagytőke prózai számítása áll: a határok nélküli gazdagodás lehetősége. Szabadon mozog a tőke, az áru, a munkaerő, következésképpen nagyobb a profit. Igazán az lenne jó, ha egész Európában egységes munkajogi törvény lenne, mert akkor nem csak Pesten nem lehetne sztrájkolni, hanem Párizsban sem. Nemcsak Angliában kellene heti 43-44 órát dolgozni, hanem Franciaországban is, meg nálunk is. A nyugdíjba menetelnél meg célozzuk meg a németek 67 évét, de még jobb az írek 68 éve!
Mindehhez egységes európai állam is kellene. Egy törvény, egy rendőrség, egy hadsereg. A menekültügy ilyen szempontból direkt jól jött. Gondolj bele! Ha beengedünk pár millió migránst, a kormányoknak már nem kell a minimálbérekről a szakszervezetekkel csatázniuk, hiszen a minimálbér az lesz, amennyiért a migráns elvállalja a munkát. Ennyi migránst persze egyetlen nemzeti rendőrség sem tud kordában tartani, úgyhogy jöjjön a nagy közös rendőrség, mely majd szemmel tartja a migránst is, és biztonság kedvéért téged is……”
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Nagyapó, nem csak vezetője nincs az ellenzéknek, de valamire való politikusa sem.
Bár szerencsétlenkednek a balliberális politikusok, viszont az értelmes emberek átlátják csúsztatásaikat, valódi szándékaikat. A “nagyszerű” EU-s vezetők pedig alkalmatlanságukkal félő, hogy valóban szakadékba taszítják Európát.