Itt a hangfelvétel: ilyen egy telefonos csalás Csepelen

Csepel.info, Mr.Gabee

Egy csepeli olvasónk arról értesítette lapunkat, hogy családját telefonos csalók próbálták átverni. Az alábbiakban leveléből idézünk, fent pedig az általa készített hangfelvételt hallgathatják.

Csepeli lakosként sikerült szombaton “elkapni” egy telefonos csalót. A történet:

A párom anyukája szombaton este felhívott minket, hogy azonnal kell neki a bankkártya. Kérdeztük, hogy miért kell neki péntek este? Felhívták a Telenortól hogy nyert 450.000 forintot és el kell neki menni egy ATM automatához a kártyájával, hogy megkapja a nyereményt és hogy 10 perce van rá hogy elérjen vele az ATM-ig. Elmondta nekik, hogy a kártya a lányánál van és idő kell neki mire elkéri. Mondtam neki, hogy mondja a telefonálónak, hogy mi elmentünk a belvárosba és, ha valamit szeretnének, akkor hívjanak fel engem (az én telefonom minden hívást rögzít ami olyan telefonszámról jön ami nincsen benne a telefonkönyvembe). Hozzávetőleg 15 perc múlva csörgött is a telefonom ami persze rögzítette az egész hanganyagot. Szeretném, hogy a hanganyag megjelenne, hogy más nyugdíjasok ne dőlhessenek be ennek a csalásnak.

Voltam a rendőrségen este, ők azt mondták, mivel a tranzakció nem jött létre így nem tudnak mit csinálni vele, csak gratulálni, hogy nem dőltünk be a csalásnak, és hogy a párom anyukájának a kártyájával nem történt semmi visszaélés.” – fejezte be történetét csepeli olvasónk. Esete nem egyedi, az elmúlt hónapokban sokakat próbáltak így átverni, de voltak olyan esetek is, ahol sikerült a csalókat nyakon csípni.

Csepel.info

8 hozzászólás “Itt a hangfelvétel: ilyen egy telefonos csalás Csepelen” bejegyzésre

  1. Grün Izidor szerint:

    “Itt a hangfelvétel: ilyen egy telefonos csalás Csepelen”
    .
    Pontosabban:
    Ilyen egy telefonos csalási kísérlet Csepelen! 😀

  2. bubu szerint:

    Sok esetben nyilvános adatbázisból, pl. tudakozóból tudják meg a telefonszámot. Célszerű előzetes óvintézkedéseket tenni, pl. rejtetté tenni a számot, hogy ne tudjanak valakit név és cím alapján egyértelműen beazonosítani a csalók. Az ilyen típusú szélhámosok elsősorban egyedülálló idős emberekre utaznak, akiket előre megfigyelnek, olyan helyen nézik ki az áldozatot, ahol sok idős ember fordul meg, pl. a piac, az orvosi rendelő vagy a temető, követik hazáig, megnézik a névtáblát az ajtón vagy a postaládán esetleg a kaputelefonon, majd a telefonkönyvben név és cím alapján megkeresik az illető számát.
    Emellett jellemző tendencia, hogy a fiatalabbak mindinkább a közösségi oldalakon találhatók meg, míg az idősek inkább a telefonkönyvben. Így ha valaki az 50 éves érettségi találkozóját szervezi, akkor több egykori tanulótársát találja meg a telefonkönyvben, mint a közösségi oldalakon.

  3. Letiltatni szerint:

    Rendőrség… megint eltusol egy ügyet. Tessék megtenni a feljelentést btk. csalás 150.000 ft-ra, szabs. értékhatárt áttörő bűncselekmény kísérlete miatt és panasszal élni a rendőrséggel szemben.

  4. Grün Izidor szerint:

    Letiltatni!
    Eleve bukta!
    A csalás mint bűncselekmény nem valósult meg!
    A kisérlete pedig nem büntetőjogi kategória! 😛

  5. Letiltatni szerint:

    ?
    2012. évi C. törvény
    “A kísérlet
    10. § (1) Kísérlet miatt büntetendő, aki a szándékos bűncselekmény elkövetését megkezdi, de nem fejezi be.
    (2) A kísérletre a befejezett bűncselekmény büntetési tételét kell alkalmazni.”

    “373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.
    (2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha
    a) a csalás kisebb kárt okoz (…)

    (…)
    (4) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha
    (…)
    c) a csalást a bűncselekmény felismerésére vagy elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére követik el.”

  6. Grün Izidor szerint:

    Letiltatni!
    “Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.”
    A záltalad beidézett tényálladék nem valósult meg!
    Ha jól értelmeztem a beszélgetést nem nyalták be a dógot,
    Kár pedig nem keletkezett! Legfeljebb a hívó félnél, mivel a beszélgetést ő fizette! 😛

  7. Letiltatni szerint:

    materiális bűncselekmény. Befejezetlen amíg az eredmény, a “kár” nem következik be.
    Így addig kísérleti szakban van a cselekmény.
    A tévedésbe ejtés ott megvalósult, hogy a t-mobile nevében nyereményt kínált fel. Majd folytatólagos elkövetésként, második hívásnál is igyekezett a cselekményt végrehajtani.

  8. Grün Izidor szerint:

    Letiltatni!
    És sikerült tévedésbe ejtenie?!
    Nem!
    Akkor miről beszélsz?!
    Úgy látom Te nem szoktál a piacon zoknit vásárolni a romáktól! 😀 😛

Itt lehet hozzászólni !