Portfolio
Kiderült: azért, mert egy országban magas a GDP, még nem garantálja, hogy emiatt jobb életkörülményekkel rendelkeznek az ott élő polgárok. A Social Progress Index (SPI) legfrissebb elemzése egészségügy, oktatás, toleranciaszint és többek között életminőség alapján rangsorolta a világ országait aszerint, hogy azok társadalma mennyire fejlődik. A nagyjából 150-es országlistán Magyarország viszonylag előkelő helyet foglal el, de messze vagyunk még attól, amit a finnek, a kanadaiak vagy éppen a dánok tudnak.
A finnek a legjobbak
A felállított sorrend szerint a finnek kapták a legmagasabb pontszámot, őket követik a kanadaiak, majd a dánok. Bár ezeknek az országoknak az SPI indexe nagyjából hasonló, az egy főre jutó GDP-ben már lényeges különbségek vannak. Finnországnak van például a legalacsonyabb egy főre jutó GDP-je az első öt ország közül 38,5 ezer dollárral, míg az ötödik helyezett Svájcnak van a legmagasabb 55,3 ezer dollárral.
Az SPI adataiból az is kiderül, hogy gyenge a korrelációs kapcsolat a kapott pontszámok és jövedelmi egyenlőtlenségek között. Például Ghánában és Nigériában megegyezik a jövedelmi egyenlőtlenség szintje, mégis teljes más pozíciót kaptak a rangsorban.
Alapszükségletek terén jól áll Magyarország
Magyarország az összesített listán 76,88 ponttal a 35. helyet csípte el, ami egyébként nem rossz, tekintve, hogy az adatgyűjtés nagyjából 150 országra terjedt ki. Három területen pontozták az országokat, amelyek közül a legjobban hazánk az alap emberi szükségletekre adott válaszokban teljesít a legjobban, ezek között az alap egészségügyi ellátásban és vízhez való hozzáférésben is szinte maximális pontszámot kaptunk.
Vannak azért olyan területek, ahol fejlődnünk kell, ilyen a jólét megteremtéséhez szükséges egészségügyi- és wellness lehetőségek kibővítése vagy a tolerancia és mások elfogadása, mivel ezekre nem sokkal több, mint 50 pontot kaptunk:
Elkészítettük a szomszédos országok szerinti rangsort is, ahol Magyarország az elért pontszámmal nagyjából a középmezőnyben foglal helyet. A társadalmi fejlettség magasabb szinten van az osztrákoknál, a szlovénoknál, a szlovákoknál és a horvátoknál, viszont a románok, a bolgárok és az ukránok csak mögöttünk végeztek.
Azért arra nagyon kíváncsi lennék,vajon kik??? zsűrizték az országokat?
És milyen eredmények??? alapján?
És ezt,mi,a magyar többség!!! miért nem érzi??
“A legismertebb „osztályozók”: Worldwide Governance Indicators (World Bank), Democracy Index (The Economist Intelligence Unit), Freedom Index (Freedom House), Freedom of the Press Index (Freedom House), Corruption Perception Index (Transparency International), Social Progress Index (Deloit and et al.), Gender Gap Index (World Economic Forum), Legatum Prosperity Index (Legatum Institute), Global Competiveness Index (World Economic Forum), Index of Economic Freedom (Heritage Foundation), Economic Freedom of the World Index (Fraser Institute), The Rule of Law Index (World Justice Project), Sustainable Governance Indicators (Berthelsman Stiftung), World Happiness Report (The Earth Institute Columbia University, LSE, Vancuver Univ.), Better life index (OECD), World Business Environment Ranking (The Economist Intelligence Unit), Human Development Index (United Nation Develpoment Program).”
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
“Pénteken, július 8-án vizsgálja Magyarország államadós-besorolását a Moody’s Investors Service.”
–
Ezt a grafikont azért ne felejtsétek nekik megmutatni!
Bemondásra nem fogják elhinni, hogy jók vagyunk! 😛 😀
,
http://propeller.hu/itthon/3228470-ezen-izgul-legjobban-most-orban-varga