Csepel.info, Mr.Gabee
Ha önnek is van lomizós fotója,
külje el a csepel.info@gmail.com címre!
Ahogy korábban beszámoltunk róla, 2016. június 29. és július 11 között lomtalanítás lesz kerületünkben. Már 23-án megjelentek az ország különféle pontjáról érkező családok és emberek, akik a lomtalanítási helyszíneket foglalják. A lomizás tilos, minden évben tömegesen büntetik a lomisokat, de ez csak akkor lehetséges, ha éppen a lomok eltulajdonítása közben kapják el őket. Úgy tűnik nekik megéri a kockázatot.
Köszönjük a fenti fotót olvasónknak, ami a Rakéta utcában készült. A lomisok okozta kellemetlenségeket csak akkor lehet kikerülni, ha a lakosság az előírások szerint teszi ki a megunt bútorokat, használati cikkeket.
Az elszállítás zavartalansága és a munkánk megkönnyítése érdekében kérjük, hogy nemesfém tárgyaikat (ezüstöt, aranyat) finomság szerint, kötegelve helyezzék ki!
Csak hivatalos fémjellel ellátott darabokat áll módunkban elfogadni! 😛 😀
Mit csinál a rendőrség?
Folytatólagosan elkövetett, lopás bűncselekmény valósul meg, előre eltervezetten.
Mr.Gabee:
Te is lomizol? 🙂
Idézlek: “…abból a célból, ha esetleg ki kerülne valamilyen olyan apróság, amiért pénzt lehet érte kapni, akkor le tudjak rá csapni.”
😀 😀 😀
kispajtás!
Áááááá, dehogyis!
Csak belekeveredett megint a szokásos hibáiba mint kisebbslgi a nadrágtartóba! 😛 😀
Nem értem. Kirakom a lomot, a lomizók elviszik egy részét, a többit a szemetesek, a maradékot összesöpröm, berakom a kukába. Igaz így nem tudok jó cigányellenes cikket írni, meg fényképet az emeletről.
Különben vasárnaponként jár egy gyűjtő, aki még fizet is.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
nagyapó!
Kíváncsi lennék arra a gyűjtőre is, hogy van-e NAV engedélye? 😉
nagyapó: Megpróbálom elmagyarázni. ( Valószínűleg hiába, de mit lehet tudni? )
Az a gond, ahogy viselkednek a lomizók. Arra gondolok, hogy napokra oda telepszenek házak mellé, és mindenféle szükségleteiket ott végzik el, ( pisi, kaka, pia, répa, berúgás ) hiszen máshogy nem tudják megoldani. Az már csak hab a tortán, hogy ellenállhatatlan kényszert éreznek aziránt, hogy a kellemesen langyos nyári éjszakákon verjék szét a háztartási gépeket, amik rezet tartalmaznak! Rendkívül jól lehet pihenni ezeken az éjszakákon 🙁 Úgy látszik maga azon szerencsések közé tartozik, akiknek ezekkel nem kell szembesülni, de ettől függetlenül ez még gond, ráadásul teljességgel törvény ellenes, és ezeket a törvényeket a jelenlegi hatalom hozta. ( Ordnung muss sein! )
Remélem érthetően fejeztem ki magam.
Rázsó!
A kihelyezett lomokat védje meg a törvényes tulajdonosuk!
Az addigi tulajdonosuk azzal, hogy kirakta őket átruházta a tulajdonjogukat a lomtalanítást végző szervezetre!
Valahogy így emlékszek a törvényre! 😛
Grün: Tökéletesen igazad van, de hát azért az önkormányzatnak is lenne ez ügyben dolga.
Még is csak a helyi lakosok nyugalmáról van szó, az adókat Ők fizetik.
Aközteresek miért engedik, hogy ezek “zöld területen” parkoljanak?
Jeniszej!
A közteresek nem engedik!
Anélkül állnak oda! 😀
A hulladékról szóló 2012. évi CLXXXV. törvény (továbbiakban: Ht.) 43. § (2) bekezdésében szerint a lomtalanításkor kihelyezett tárgyak a kihelyezés pillanatában értéktől függetlenül a szolgáltató – Fővárosi Közterület Fenntartó Zrt. – tulajdonába kerülnek. Ebből következik, hogy aki ezekből a dolgokból eltulajdonít, az lopást követ el. Lomhulladékok jogtalan eltulajdonítása során előfordulhat, hogy az FKF Zrt. kára meghaladja az 50.000 Ft-ot. Ilyen esetben a Btk. és a 2012. évi C. törvény alapján az elkövető lopás vétsége miatt akár 2 évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető, ha a szabálysértési értékre elkövetett lopást üzletszerűen követik el, vagyis ha lopások által valaki rendszeres haszonszerzésre törekszik. (Kisebb értékre elkövetett lopás vétsége esetén a kár 50.000 – 500.000 Ft közötti.)
A Btk. és a 2012. évi II. törvény, a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló törvény szerint amennyiben a lopást 50.000 Ft-ot meg nem haladó értékre követik el, akkor nem bűncselekmény, hanem szabálysértés valósul meg.
A szabálysértési törvény az elzárással is büntethető szabálysértések között rendelkezik a tulajdon elleni szabálysértésről. Főszabály szerint a szabálysértési elzárás legrövidebb tartama 1 nap, leghosszabb tartama 60 nap. A pénzbírság legalacsonyabb összege 5.000 Ft, legmagasabb összege szabálysértési elzárással is büntethető szabálysértések esetén 300.000 Ft.
fghfjhgkjhk!
Erre próbáltam emlékeztetni fentebb!
Köszönöm a pontosítást! 😛
A hatalom birtokosainak szúrtam be, nehogy ne értsék meg miről van szó.
Az, hogy semmi nem fog változni, az borítékolható! 🙂