Politológusok szerint törékeny az MSZP-n belüli megegyezés

Index, Inforadio.hu

Bár az MSZP vasárnapi rendkívüli kongresszusán sikerült megteremteni az egységet mind a miniszterelnök-jelölt, mind az új pártelnök mögött, ez az egység nagyon törékeny, ami a felálló Bajnai-kormány számára nem ad kellően erős hátteret – vélik az MTI által megkérdezett politológusok.

Az MSZP-kongresszuson a kormányfőjelöltre leadott szavazati arány azt mutatja, nincs komoly ellenállás az MSZP-n belül Bajnai Gordon miniszterelnökké választásával szemben – vélekedett Juhász Attila, a Political Capital elemzője. Kiszelly Zoltán hozzátette: a szocialisták befagyasztották ellentéteiket az eredmény érdekében.

Az elemzők szerint a mostani helyzet nem jelenti azt, hogy az ellentétek a mélyben is megszűntek.
A Bajnai-program megvalósítása olyan társadalmi feszültségeket gerjeszthet, hogy az ellentétek újra robbanhatnak. Emellett – vélekednek – számolni kell az SZDSZ-en belüli feszültségek felélénkülésével is. Mindez nem ad erős hátteret a felálló kormánynak.

Kern Tamás, a Századvég Alapítvány tudományos főmunkatársa a felálló Bajnai-kormányról úgy vélekedett: a soklépcsős döntési folyamat instabillá teszi a kormányt. Juhász Attila megjegyezte: Bajnai, mint a Gyurcsány-kormány tagja, alkalmas arra, hogy a jobboldal támadja, s ezzel politikai előnyt kovácsoljon.

Kiszelly Zoltán azt emelte ki, fontos szerepük lesz a Bajnai-kormány minisztereinek, mert nem mindegy, hogy kiket választanak maguk mellé államtitkárnak. Ez a harc szintén felszínre hozhatja az ellentéteket. Az elemző emlékeztetett: most sok erős szocialista van államtitkár poszton.

Az, hogy Bajnai bejelentette: egy évre vállalja, annak reálpolitikai jelentősége van, jelzi, hogy nem akarja “uralni” a pártot – véli Kern Tamás. Juhász Attila szerint a beszéd ezen részével Bajnai azt is jelezte: ha nincs meg a támogatottsága, lemond. Úgy vélte, ez is jelzi: lehetséges forgatókönyv, hogy nem tölti ki az egy évet ez a kormány.

Kern Tamás szerint a kongresszus “összezárási” kongresszus volt, s ennek tulajdonítható a nagyarányú igen szavazat a pártelnök esetében. Hozzátette: az MSZP-ben vannak olyan csoportok, amelyek szerint Bajnai Gordon miniszterelnöksége alatt – bár megszorításokat el kell szenvedni – felmutathatja a párt, hogy kormányzóképes. Ezzel – reményeik szerint – visszaszerezhetik az elmúlt években elpártolt szavazók egy részét.

Az MSZP-n belüli másik csoport számára – amely csoportban sok polgármester van – ezek az intézkedések felvállalhatatlanok. Ők más szempontból akarnak időt nyerni egy őszi előre hozott választással. Abban reménykednek, hogy ha 2009 őszén sor kerül előre hozott választásra, akkor az azt megnyerő Fidesznek, s a felálló kormánynak a Bajnai által jelzett megszorításokat meg kell hoznia, így a 2010. őszi önkormányzati választásokra erodálódnak. Ezzel a szocialista polgármesterek megint pozícióba kerülhetnek – tette hozzá.

Juhász Attila szerint az időnyerés azért is fontos az MSZP-nek, hogy valami eredményt fel tudjanak mutatni, hiszen egy bukással nem lehet nekimenni egy új választásnak. Ezért is van az, hogy az MSZP próbálta eddig is elkerülni az előre hozott választást. Mint mondta, az MSZP számára fő kérdés – figyelembe véve a Bajnai-csomagot -, hogy egy új választás után mi lesz a baloldallal. Az ezzel kapcsolatos kétségeket jelzi, hogy megint elnapolták a Hiller István által készített ideológiai alapprogram vitáját.

Kiszelly Zoltán a pártelnök-választás kapcsán Lendvai Ildikó konszenzusteremtő képességét emelte ki. Úgy vélte, ez a hármas jó háttéralkuk eredményeként születhetett meg.

Lendvai Ildikó helyzetéről Kern Tamás azt mondta: ugyancsak az összezárást lehet látni, ami vélhetően rövid idejű lesz. Az elemző szerint a Kiss- és Szekeres-szárny közötti feszültség a színfalak mögött további sebeket fog ejteni egymáson.

Juhász Attila szerint az MSZP deklaráltan átmeneti állapotban van, s az új elnök maga is jelezte ezt. Úgy vélte, hogy Lendvai, Kiss és Szekeres szövetséget kötött a működőképesség érdekében. Mindegyik elemző egyetértett abban, hogy az MSZP jövője sokban függ attól, milyen eredményt hoz a pártnak az EP választás.

Kiszelly Zoltán szerint Gyurcsány Ferenc visszavonulása nem bukott politikus visszavonulása, hanem “rendezett, stratégiai” visszavonulás, ami jelzi azt, hogy akár vissza is tud térni. Hozzátette: a Táncsics alapítvány jó hátteret teremt Gyurcsánynak a megerősödéshez, a megújuláshoz és a visszatéréshez.

Gyurcsány Ferenc jövőjével kapcsolatban Kern Tamás úgy vélekedett: ő már most a visszatérésben gondolkodik, s a következő években is a magyar baloldal meghatározója akar maradni. Úgy vélte, ha a Fidesz kormányzása esetén három-négy év alatt elbukik, akkor a párt is és a választók is elfelejtik a Gyurcsány által elkövetett hibákat és újra “felfedezik” a politikust. Juhász Attila szerint Gyurcsány akár pozitív, akár negatív értelemben, de mérce lesz az MSZP-ben, hiszen mindent, így Bajnai Gordon munkáját is Gyurcsányhoz fogják hasonlítani, Gyurcsány politikája folyton fel fog merülni. Ez is a már említett átmenetiséget mutatja.

Arra a kérdésre, hogy Gyurcsány jót vagy rosszat hozott az MSZP-nek, az elemző azt mondta: ez nem ilyen egyszerű kérdés. 2006-ban Gyurcsány a semmiből hozta vissza a kormányzást és a 2002-es győzelemben is szerepe volt. Mindezt nem lehet semmissé tenni a baloldalon, még akkor sem, ha rendkívül gyenge kormányzás áll mögötte, hiszen a mostani gazdasági helyzetért az első és a második Gyurcsány-kormány kiemelten felelős.

Forrás: Inforadio.hu

Török: Kételkedem abban, hogy mennyire új kormány Bajnaié

Nem biztos, hogy a formai mellett tartalmi változással is kiegészül a még hivatalban lévő Gyurcsány-kormányt váltó új, Bajnai Gordon vezette adminisztráció – mondta az InfoRádiónak a Vision Consulting igazgatója. Török Gábor kételkedik abban, hogy a szocialista-frakció a választási kampány közeledtével is úgy kiáll az új miniszterelnök mellett, mint most.

Török Gábor szerint nagy kérdés, hogy mennyire tűnik ez a kormány újnak. Mint mondta, személycserék történtek ugyan, de ez olyan, mint amikor a madarak felreppennek a drótról, s más sorrendben ülnek vissza. Azt még nem lehet tudni, hogy a formai változások tartalmi változásokkal is járnak-e majd.

Török megfigyelése szerint három különböző szakasz különíthető el az MSZP és miniszterelnökei kapcsolatában: Az első időszak a támogatásé, amikor a szociaista párt nagyon megkönnyebbül, hogy van vezető és kialakult a kényes egyensúly. Ezt követi egy kritikusabb szakasz, a kétely időszaka, amikor felmerül, hogy vajon ez-e a helyes út. A politológus azt mondta, ezután jön a harmadik szakasz, ami előbb látens, majd nyílt támadásokat hoz.

Török úgy látja, az a kérdés, hogy Bajnai esetében még idén eljut-e a párt a harmadik szakaszba, mert ha igen, akkor akár előrehozott választások is lehetnek. Mivel kevés idő van hátra 2010-ig, ezért elképzelhetőnek tartja, hogy csak a kétely szakaszába jut el a párt és a miniszterelnök kapcsolata.

Forrás: Inforadio.hu

15 hozzászólás “Politológusok szerint törékeny az MSZP-n belüli megegyezés” bejegyzésre

  1. én szerint:

    Török Gábor szerintem nagyon jóhiszemű.

    1. Görcsösen szorítják egymás kezét, el ne szakadjon a kör. Ezért támogatták a libatömőt. Ha szakad, vége a hatalomnak és a munka nélkül kapott hatalmas jövedelmeknek.

    2. Feltételezi, hogy elgondolkodnak azon, jól döntöttek-e. Ezzel azt mondja: van a politikusoknak lelkiismerete. Én megsúgom: NINCS!

    3. Lehet, hogy dumálni fognak össze-vissza, de tenni semmit. Ld Karsai és a többiek, akik halált megvető bátorsággal “beszólnak”, aztán elsők között teszik fel a kezüket szavazáskor. Tudják, hogy ha választás lenne nem jutnának el még a Parlament előtti zebráig sem. És ezt piszkosul nem akarják. Még a végén dolgozniuk kéne. Az pedig nem megy.

    Persze ebben a mocsokban nincsenek egyedül. Méltó társ a 00 %-os szdsz, a pofátlan zsarolók pártja.

    Azért érdekes volt hallani, hogy a nép vérén-verejtékén meggazdagodott milliárdosok-milliomosok énekelték “Föl-föl, ti rabjai a Földnek…”

  2. balszélső szerint:

    1./Tessék tudomásul venni: a hatalomban maradás többet ér a legjobb biztosításnál. Ha ez a tét, akkor összetert barát és ellenség.
    Ha lőttek a befolyásnak, kiszámíthatatlan a személyes jövő és a nyugalom.
    2./Megható, hogy mindnyájan az orszá sorsának a javítását igérik, de Kérdés: hol voltak mostanáig.
    3./ Az elmúlt 20 évben a nem gondolkodó, minden mesét bekajáló állampolgárok jól elvoltak.
    Felmerül a kérdés: a megszorítások után sokan rádöbbennek-e, hogy a párttitkárból milliárdossá vált nagyvállalkozó és a triviális megélhetési gondokkal küzdő mit keres egy oldalon.
    Látják-e, hogy az előbbiek is részt vállalnak a terhekből, vagy csak velük etetik meg a csőd következményeit?
    Rádöbbennek-e, hogy amit a szemináriumokon hallgattak egykor, az ma is igaz?

  3. Nagyapó szerint:

    Pesterzsébet szoci polgármestere lemondott listás képviselőségéről. Ő már tudja, ha polgármester akar maradni, menekülnie kell. Mikor követi a többi?
    A várható polgári győzelem esetén nem kell félni a megszorításoktól, mivel pénz van csak a szoclib vezetés híján van a szürkeállománynak ill. csak a lopáshoz értenek. A multik a GDP 15 %-át viszik ki az országból. Ez kb. 1200 MFt (8000 MFt költségvetéssel számolva). Ha csak felét itthon tartjuk ennek az összegnek, már nem kell a nyugdíjat és a gyest csökkenteni. Mi hasznunk van a Hankook-ból? Ez is 10 MFt. Mennyit fizetünk a Merci-nek?

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.

  4. Menyhért Péter szerint:

    Föl, föl, te éhes proletár!
    Ez a régi-új jelszó híven tükrözi a MA állapotát.
    Az mszpés és a szadeszes éhes proletárok még bátran lenyúlhatják a válságkezelő ezer milliárdokat; kioszthatják egymásnak a maradék EU-s pályázati neyreményeket; eladhatják a maradék állami vagyont egymásnak, bagóért.
    Ami ma ebben az országban folyik, az nyílt politikai KORRUPCIÓ!
    194 élőállat kell a gordonka hatalmon tartásához.
    Kit érdekel a nép? Hogy emberek rokkannak bele kilátástalan helyzetükbe?
    Hogy a bankok átverték őketm és most a bajban állami segítséggel adják el a fejük felől a házat?
    Ma, Magyarország a népnyúzó globáltőke legerősebb bástyája a világon!
    Üdv menyus

  5. Tamási Juli szerint:

    Menyus, hát bizony így állunk! 🙁
    Sajnálom, hogy nincs minden nap nagygyûlés, akár ülõdemonstráció, mert ez tarthatatlan. TUDOM, hogy ezt nekünk civileknek kell megszervezni, de hol kezdjük??

  6. Menyhért Péter szerint:

    Kedves Juli!
    Én azt sajnálom igazán, hogy várhatóan a rendes választásokig el fog tengődni a Bajnai brancs!
    Kiürítenek minden lehetőséget; kifosztanak minden kasszát, s olyan pályára állítják a magyar gazdaságot, ahol már nem lesz semmilyen alternatíva!
    Elvarnak minden szálat, eltüntetnek maguk után minden nyomot – ami alapján be lehetne számoltatni őket áldásos tevékenységükről!
    S utána, mint aki jól végezte átslisszolnak az összelopott vagyonok magánszférájába.
    Ez a mi jövőképünk.
    Üdv menyus

  7. Menyhért Péter szerint:

    Végül egy kis visszatekintő adalék, melyre a fidesz vezetői sem reagáltak:

    Nyílt levél Orbán Viktornak;
    a „radikális” és a mérsékelt magyar ellenzék képviselőinek,
    és a „csendes többségnek”!
    Tisztelt Elnök úr, képviselők, magyar polgárok!

    Baloldali érzelmű, radikális gondolkodású ember voltam, amióta az eszem tudom. A magyar politika azonban kihúzta a talajt a lábam alól. 1994-ben a magyar liberális párt eladta lelkét, feladva elveit, beállt a kommunista párt mellé hatalom morzsákat kunyerálni. 2004-ben egy puccsista milliárdos elfoglalta a magyar baloldal legnagyobb pártját; 2006-ban cca. 2,5 millió rá szavazó magyar választópolgárnak súlyos anyagi kárt okozva, a hatalom megszerzése érdekében őket tévedésbe ejtve és folytatólagosan tévedésben tartva, hatalomra került, végül 2006 őszén a magát liberálisnak mondó párt vigyorogva nézte végig a rendőrterror napjait. A rombolás ma is tart: a vagyontörvény és az E Alap széthordása következményeként, a jelenleginél súlyosabb, visszafordíthatatlan anyagi és társadalmi károk várhatók.
    Mint az öszödi beszédből kiderült, GYF-nek sikerült korrumpálnia és bűntárssá degradálnia az mszp elitjét, s elkezdte egy a rákosi-diktatúrára hajazó, öntelt és nagyképű rendszer kiépítését.
    Ez a rendszer hülyének nézi saját szavazóit is, lenézi a kisembereket – kommunikációs bábúvá silányítva őket; s az érdekképviseletek szétverésével demoralizálja a gondolkodó polgárokat. Mindehhez támogatást kap a magyar értelmiség kollaboráns részétől.
    Demokráciát játszanak, közben cselekedeteik gusztustalanul nagyképűek (pl. az érvényben lévő jogalkotásról szóló törvényt is semmibe véve, kizárólagos jogokat formálnak mindenre, amihez hozzáférnek).
    Vajon mit tett ez idő alatt az ellenzék? Kínosan próbálta betartani a demokrácia játékszabályait; választások megnyerésére és az emberek tájékoztatására törekedett. Naivan azt hitte (és hiszi ma is!), hogy a népszavazás megoldást hozhat. Mindezt egy olyan kormányzat regnálása alatt, amely a demokrácia minden értékét lábbal tiporja, s fogalma sincsen erkölcsről, tisztességről.
    Egy OV idézet, mellyel mélységesen egyetértek: „Avantgarde csapatokkal, legyenek azok utcaiak vagy parlamentiek, nem lehet eredményt elérni egy antidemokratikus, a demokrácia normáira fittyet hányó kormányzattal szemben!”
    Mit nem tettek meg?
    Nem szálltak ki a parlament látszat demokráciájából az öszödi beszéd után azonnal; nem adták vissza – tiltakozásul mindannyian egyszerre! – a mandátumukat, pedig meggyőződésem szerint ez lett volna akkor az egyetlen hatásos, demokratikus eszköz!
    Vajon miért? Féltették a képviselői juttatásaikat; az előnyöket és a költségtérítéseket? Ennyire nem hittek magukban, az igazukban? Tisztában vannak-e azzal, hogy az egész magyar politikai elit elvesztette mára a hitelét, s az emberek szemében megélhetési politikussá degradálódott?
    Nem gondoltak rá, hogy ezzel ország és a világ előtt Önök biztosítják GYF legitimitását???
    Tisztelt képviselők: hölgyek és urak!
    Minden egyes nappal, minden elfogadott ocsmány „többségi” törvénnyel, belesüllyednek Önök is a CINKOSSÁG bűnébe! Komolyan gondolják, hogy tönkretett emberi sorsokat, szétzilált egészségügyet, elrabolt milliárdokat rendeleti úton rendbe lehet hozni?
    Ha szótlanul várnak, míg a vagyontörvény alapján kilopják a nemzet vagyonát; ha végignézik a nemzeti egészségbiztosítás vagyonának átjátszását magánkezekbe, akkor ÖNÖK IS BŰNTÁRSAKKÁ VÁLNAK!!!
    Valóban úgy hiszik, hogy az eredményes és pozitív népszavazás miatt ez a kormány le fog mondani? Én biztos vagyok benne, hogy nem. Nem fognak az mszp pénzéhes haszonleső karrieristái új választást sem kezdeményezni, mert OV-tól még jobban félnek, mint saját bűntársuktól, s egyébként is csak akkor állnának fel, ha kihúzzák a fenekük alól a széket. Természetesen a népszavazásra mielőbb szükség van, már csak azért is, hogy ne lehessen többet packázni a népfelség elvével!
    Persze, könnyű volna ítélni mások felett: ha olyan „hangember” lennék csupán, mint az uralkodó elit egy jelentős része. Javaslatom, és egyben kérésem Önhöz, valamint minden demokratikus gondolkodású képviselőhöz a következő:
    Szerintem Mahatma Gandhi erőszakmentessége, bölcsessége és céltudatossága mutathat utat bajaink megoldásához: kérem, tegye meg a következőket MINDEN JÓÉRZÉSŰ KÉPVISELŐ, aki nem kíván súlyosan népellenes bűnökhöz asszisztálni, s fel kíván lépni a CSAK PARLAMENTI többség gátlástalan rombolása ellen.
    • Azok a képviselők, akik valóban a nép, a választóik szolgálatát tartják hivatásuknak, legkésőbb szeptember 30.-i hatállyal MONDJANAK LE KÉPVISELŐI MANDÁTUMUKRÓL. Ezzel jelezve azt is: ők nem pénzéhes, megélhetési politikusok! Lemondásuk mellé csatoljanak egy kérelmet a Parlament Elnökéhez és egyet a Köztársasági Elnökhöz címzetten, melyben kérik a parlament azonnali feloszlásának kimondását.
    • Forduljanak mindannyian levéllel az Európai Unió szerveihez, melyben a nemzetközi közösség támogatását kérik a magyar demokrácia feloldhatatlan válságának politikai-diplomáciai helyreállításához.
    • A demokráciáért dolgozó pártok vezetői a parlamenti mandátumukat visszaadó képviselők aláírásával egyetemben, forduljanak a világ demokratikus országainak nagykövetségeihez elvi támogatásért, a magyar demokrácia feloldhatatlan válságának erőszakmentes helyreállítása érdekében.
    • A demokráciáért felelősséget érző pártok vezetői, forduljanak bejelentéssel az illetékes hatóságokhoz: október 1. és 23. között NÉMA TILTAKOZÁST tartanak választóik részvételével a Parlament körül, a rendkívüli választás kiírása érdekében!
    • A demokráciáért felelősséget érző pártok vezetői, forduljanak szavazóikhoz támogatásért: az a polgár, aki a magyar demokrácia feloldhatatlan válságának erőszakmentes javításával egyetért, jöjjön NÉMA TILTAKOZÁSRA A PARLAMENT köré, s tüntessen együtt demokratikusan választott képviselőivel.
    Kedves Viktor, Tisztelt képviselők!
    Ne felejtsék: a személyes példa minden elcsépelt szónál többet ér!
    Álljon némán és fegyelmezetten a parlament körül minden demokrata polgár: VÁLASZTÓ ÉS KÉPVISELŐ EGYÜTT, míg ki nem mondják a parlament feloszlását.
    Álljon ott méltóságteljes csöndben százezres, milliós tömeg, amely nem szidalmaz, nem gúnyol, nem kér számon, de NEM FOG HAZAMENNI!
    Jelezze a csönd a kormány halotti csendjét!
    Ha javaslatom megvalósulna, akkor nem lenne módja egyetlen erkölcstelen, pénzéhes képviselőnek sem, a parlament látszat működésének fenntartására.
    Végül az OV idézet folytatása: „Amikor a demokrácia csak paraván, és mögötte egész más dolog történik, akkor az egész társadalomnak kell egyfajta szövetségre lépnie,…” Fontolják meg: most nem csupán fidesz-szövetségre, hanem a demokráciát akaró, MINDEN EGYES MAGYAR POLGÁRRA van szükség!
    Ha ÖNÖK ott lesznek, akkor én is ott leszek némán, csendben, mindaddig, míg jóra nem fordul beteg demokráciánk sorsa.
    Üdvözlettel:
    Menyhért Péter
    csepeli nyugdíjas tűzoltó
    A levelet kapják:
    fidesz@fidesz.hu; tibor.navracsics@parlament.hu; orbanviktor@orbanviktor.hu; fogadoora@orbanviktor.hu; ibolya.david@parlament.hu; csintalan@hirtv.net; arteria @hirtv.net; nezo.laszlo@hirtv.net; szerk@magyarnemzet.hu; vorostk@nepszabadsag.hu; up@mail.index.hu; gavra@hirszerzo.hu; irjonnekunk@mtv.hu; csaba.mezo@mtv.hu;
    2007. október 30.

    Legyen már vége!
    Felhívás mindenkihez,
    aki kénytelen eltűrni a magyar politikai elit rajtunk csattanó játékait!

    Minden magyar polgárhoz, aki nem akarja az üzleti egészségbiztosítás megnyomorító hatásait, aki nem akarja az országot a multinacionális tőke kezébe adni, akinek fontos az ország jövője csakúgy, mint gyermekeinek és unokáinak a tanuláshoz és a tudáshoz való joga!
    Menyhért Péter nyugdíjas tűzoltó vagyok, és elegem van abból, ahogyan a politikai elit szétszakította az országunkat, ahogy visszaélnek az emberek hitével és meggyőződésével!
    Az elmúlt időszakban, gyakorlatban is megtapasztalhattam, hogy egyik pártnak sem érdeke a változás; mindegyik csak süketel a tettek helyett.
    De vajon, megfelelő eszköz lehet a zúgolódó fiatalok tüntetése? Nem, hiszen ez is csak megoszt és szembenállásra buzdít!
    Kit képviselek?
    Most még csak magamat, de ha értő fülekre találok, akár sok millió békés, nyugalomra vágyó embert is! Nem jobb, és nem baloldalt, nem fideszt és nem mszp-t!
    Mire van szüksége az országnak?
    Mindenekfelett EGYÜTTMŰKÖDÉSRE és társadalmi PÁRBESZÉDRE!
    Nem gyurcsányi „nagy párbeszéd” marketing monológra, és nem is orbáni veretes nagy beszédekre.
    Tett kell ahhoz, hogy ne rabolhassák ki dúsgazdag körök a magyar egészségügyet, miközben az ellenzék pilátusként mossa kezeit!
    Tett kell ahhoz, hogy ne adhassa el az ország vagyonát egy néhány fős részvénytársaság!
    Tett kell ahhoz, hogy a magyar gazdaságpolitika ne a kisemberek zsebének kiforgatásában lássa az egyetlen megoldást!
    Tett kell ahhoz, hogy az adó és árreform után 17 évvel, megvalósításra kerüljön a BÉRREFORM is!
    Tett kell ahhoz, hogy megvalósuljon a vagyonarányos közteherviselés, s hogy a multinacionális tőke is tegyen az ország asztalára egy keveset.

    Mit tehetek, én, mint jelentéktelen kisember?
    November 4.-én (hogy ne csak az orosz tankok terrorjához fűződjön mindig ez a nap!) kiülök a Parlament elé: csendben, békésen, egyéni véleménynyilvánítási jogommal élve, körbebástyázva magam a követeléseimet tartalmazó transzparensekkel.
    Nem jelentem be a rendőrségen, hisz nem tüntetek, és én egyedül nem is csoportosulok!
    Nem hangoskodom, és nem szidok senkit: várom csupán, hogy megszólaljon a képviselők lelkiismerete!
    Addig ülök éhségsztrájkot vállalva, míg vagy nagyon sokan jönnek ki egyénenként, cselekvő emberként, támogatólag, vagy míg elfogyasztva igen nagy súlyfeleslegem, lefordulok a székemről.
    Mit akarok?
    1. Erkölcsi hitelüket, mint mandátumuk alapját elveszítették! – A magyar parlament oszlassa fel magát!
    2. A köztársasági elnök írjon ki még ez évben rendkívüli választásokat – de milliárdos politikai kampányok nélkül!
    3. Az induló pártok a 2008. évi költségvetéssel, és az egészségügy átalakításának társadalmi vitájával foglalkozzanak! Csak INGYEN az Interneten, és a médiák KÖZCÉLÚ fórumain mérjék össze magukat a versengő jelöltek. Elég volt a közel 5 éve folyó, nonstop politikai kampányból!
    Mit szeretnék?
    Csatlakozó tömegeket, akik Mahatma Gandhit-eszméit követve, az erőszakmentes, valódi megoldásokban hisznek;
    Mit kérek tőletek?
    Ne hozzatok más transzparenst, csak a parlament feloszlatására és a rendkívüli választásokra utaló szöveget!
    Ne bántsatok, ne szidjatok senkit sem, hisz az országunkat csak az emberek társadalmi összefogása mentheti meg!
    Kedves magyar polgárok, barátaim.
    Segíthettek, vagy megmosolyoghattok.
    Mozgósíthatjátok barátaitokat, ismerőseiteket; továbbadhatjátok a hírt a világ minden pontja felé: egy kisember is harcolhat a demokráciáért, mert ez nem csak a politikai pártok előjoga!
    2008. január 31.

  8. Jeniszej szerint:

    CSAK magunkra számíthatunk!
    Demokrácia csak lehetőséget ad a kibontakozásra. A szabad sajtó, szabad választás és jogrend csak lehetővé teszi, hogy meggyógyulhasson a magyar lélek, visszatérhessen népünkbe az önbizalom és önbecsülés, hogy újra Közép Európa (vagy a Kossuth megálmodta Dunai Konfederáció) vezető állama legyünk, de ezt a lehetőséget csak egy olyan társadalom tudja kihasználni, amelyik megértette, hogy rajta, az ő szavazatán múlik az unokái és nemzet jövője! Csak egy olyan társadalom, mely olyan állampolgárok közössége, akik mint a haza gazdái tartják kezükben a Magyar jövő gyeplőjét
    Meg kell értenünk azt, hogy amikor a rendszer úgy válik kommunistából kapitalistává, hogy közben az uralkodó osztály a helyén marad, akkor ez a réteg már nem az elveit, hanem csak a privilégiumait, a zsákmányát védi és ezért nem a köz, hanem az önérdekét szolgálja. Meg kell érteni, hogy van, ami fontosabb, mint a párt, fontosabb, mint az ideológia vagy a jobb és bal oldalak! Meg kell érteni, hogy a kibontakozáshoz szükséges, hogy legyen olyan is, amiben mindannyian egyet értenünk, amiért mindannyian összefogva dolgozunk, ami az egész nemzet közös célja, érdeke. Nem engedjük át a hazát a PR manipulátorok zsákmányának. Nem engedjük, hogy ezek a jól fizetett professzionális agymosók, – akik megpróbálnak az uralkodók véleményéből uralkodó közvéleményt formálni – a multik uralmát szocializmusnak, a hazaszeretetet sovinizmusnak, a hazug miniszterelnököt hősnek tüntessék fel (elvégre nem az a baj, hogy bevallotta, hanem az, hogy elkövette).

  9. miska72 szerint:

    Gazemberek vezetik az országot!
    Gazemberek vezetik a kerületet, meg egy Szélhámos!
    Nem győzöm ismételni! 😉

  10. miska72 szerint:

    Jeniszej, ez nem demokrácia! Ez DEMO krácia! Ez nem a végleges verzió! Ez a DEMO! 😉

  11. miska72 szerint:

    Demokrácia akkor lesz ha elszámoltathatók lesznek.
    Majd ha a nép elszámoltatja őket a tetteikért!
    Majd utána lesz demokrácia!
    De a népnek FELELŐSÉGRE kell vonni az ELKÖVETŐKET, FELELŐSÖKET!

  12. miska72 szerint:

    A válság közös ügyünk, még akkor is, ha a politika mára mindenhová beszivárgott és mindent megoszt – jelentette ki az MSZP kongresszusán Bajnai Gordon kormányfőjelölt. Bajnai szerint az út végén az euró van.

    “SOKAT TETTÜNK, DE MÉG NEM TETTÜNK ELEGET” – jelentette ki az MSZP kongresszusán mondott beszédében Bajnai Gordon kormányfőjelölt Gyurcsány Ferenc távozó miniszterelnök rövid bevezetője után. Bajnai arról beszélt, hogy a válság mindannyiunk problémája, amit nem szabad félvállról venni, nem szabad szóvirágokba csomagolni. “Muszáj lesz durva mondatokat kimondanunk, mert a válság egyre durvul” – mondta.

    Kárhoztatta a politikai pártokat, amiért megosztják az országot. A politika beszivárgott mindenhová, mindent megoszt, “az életünket szinte felzabálja a pártpolitika”, pedig minden belpolitikai vitával töltött hét 100 milliárdokba kerül – fogalmazott.
    Bajnai azt mondta, attól tart, hogy az emberek még mindig nem fogják fel, hogy mennyire súlyos a helyzet, és ez szerinte a politikusok felelőssége. Felfoghatatlan, hogy még mindig van olyan parlamenti politikus, aki szerint a válságot lehet fájdalommentesen kezelni – jelentette ki, majd megjegyezte, hogy varázslók nincsenek, legfeljebb csak szemfényvesztők és a válság újra és újra megtorolja az önámítást.
    A jómódúaktól kért példamutatást
    Jelezte, hogy a képviselők által aláírt nyilatkozat nem egyenlő a teljes válságkezelő programmal, az a dokumentum csupán a legfájdalmasabb intézkedéseket tartalmazza. Figyelmeztetett azonban arra, hogy a program többi eleme sem jóléti osztogatás, “nem cukormáz a keserű pirulán”. Részleteket nem mondott ezekről, csak annyit közölt, hogy ezek gazdaságélénkítő intézkedések. A válságkezelésről azt mondta, “a szolidaritás fontosabb, mint bármikor […] ezt mindvégig a fejünkben kell tartani”.
    Gyurcsány bevezetője és Bajnai beszéde
    Bajnai szerint a program végrehajtásával egy olyan úton indul el Magyarország, amelynek a végén az euró lesz. Megerősödik a gazdaság, a polgárok újra gyarapodnak – mondta a miniszter, de azt nem jelölte meg, hogy ez időben mikor várható.

    Kijelentette azt is, hogy nem akar politizálni, és nem várja el a szocialistáktól sem azt, hogyaz ő programját a sajátjuknak tekintsék. “Ez nem a baloldal programja, ez a józan ész parancsa” – mondta Bajnai, aki néhány mondattal hízelgett is az MSZP-nek, megjegyezve, hogy a szocialisták biztosították a demokratikus átmenetet és aktívan hozzájárultak a NATO- és EU-csatlakozáshoz. Szerinte egy ilyen helyzetben az államnak, a jómódúaknak és a politikai elitnek kell példát mutatni. Az államért vállalja a felelősséget ő, a politikáért vállalhatja az MSZP – mondta.

  13. miska72 szerint:

    “SOKAT TETTÜNK DE NEM TETTÜNK ELEGET”?
    Talán sokat loptunk, de nem loptunk eleget!
    Talán ELQRTUK!
    Talán 4 ÉVIG NEM CSINÁLTUNK SEMMIT! Mit négy évig, 7 évig!
    Sokat tettünk de nem tettünk eleget?
    TÖNKRETETTÉTEK AZ ORSZÁGOT!
    IGEN IGEN!
    MSZP!
    Szebb jövőt! miska 72

  14. Gordon szerint:

    Havas Szófia akciója volt az Internacionálé az MSZP-kongresszuson

    http://inforadio.hu/hir/belfold/hir-269063

  15. titok szerint:

    A megzsarolás tartja össze őket ,sokat tudnak egymásról.Ha az egyik kinyitja a száját……de jó lenne …..

Itt lehet hozzászólni !