Csepel.hu
Az önkormányzat 25 ezer forint értékű Erzsébet utalvánnyal és elismerő oklevelekkel jutalmazta meg a csepeli védőnőket
A Magyar Örökség Díjas Védőnői Szolgálat megalapításának 100. évfordulója alkalmából Borbély Lénárd polgármester elismerő oklevelet adott át három csepeli védőnőnek. Gergelyné Berényi Krisztina, Képes Anikó és Nagy Erzsébet kiemelkedő szakmai munkájukért vették át kitüntetésüket a Rákóczi Kert Civil és Közösségi Házban rendezett Védőnői Szakmai Napon június 9-én. Szintén a jeles évfordulóhoz kötődően az önkormányzat 25 ezer forint értékű Erzsébet-utalvánnyal ajándékozta meg a kerületben dolgozó védőnőket.
A Humán Szolgáltatások Igazgatósága által rendezett ünnepségen – amelyen részt vett Morovik Attila alpolgármester – a védőnői szolgálat múltjára emlékezett Borbély Lénárd köszöntőjében.
Magyarországon 1915. június13-án alakult meg az Országos Stefánia Szövetség az Anyák és a Csecsemők Védelmére. Hazánkban, két egyetemi tanár, dr.Tauffer Vilmos szülész az anyavédelem, dr. Bókay János gyermekorvos pedig a csecsemővédelem kialakítását támogatta – idézte fel beszédében a polgármester.
Továbbá hangsúlyozta, hogy a védőnők munkája kiemelten fontos a várandósok gondozásában és az egészséges babák világrajövetelében. „Kerületünkben is nagyon fontos szerepet töltenek be a védőnők. A területi védőnők találkoznak először a babával hazatérő édesanyákkal és ők adják a családnak az önkormányzat ajándékát, a babacsomagot. Iskolákban dolgozó védőnőink sokat tesznek a gyermekek egészséges életre neveléséért, az egészségügyi felvilágosításért. A gyermekvédelmi szakemberek is számíthatnak a védőnők jelzéseire, együttműködésére annak érdekében, hogy a gyermekek veszélyeztetettsége megelőzhető, vagy legalább megszüntethető legyen” – tette hozzá.
Borbély Lénárd beszédében utalt arra, hogy az Országgyűlés a Magyar Védőnői Szolgálat megalapításának 100. évfordulója alkalmából 2015. június 13. napját a magyar védőnők napjává nyilvánítja.
Ezután a polgármester virágcsokorral és oklevelek átadásával gratulált a kitüntetett csepeli védőnőknek. A nyugdíjba vonulóktól egy-egy szál virággal búcsúztak.
Elismerő oklevelet kapott védőnők
Gergelyné Berényi Krisztina
1979-ben szerzett védőnői diplomát Szegeden. 2000 óta, immár 15 éve dolgozik iskolavédőnőként kerületünkben. Az emberi kapcsolatai során tanúsított magatartása példaértékű. A rendre bekövetkező változások során sikeresen segítette a feladatok elfogadtatását, a munkatársak mozgósítását. Munkáját a pontosság, rugalmasság, a gyermeke, szüleik és a munkatársai iránti empátia és udvariasság jellemzi. Az iskolai egészségnapok aktív szervezője és résztvevője, rendszeresen készíti fel a tanulókat csecsemőgondozási versenyre. 2015-ben az általa felkészített csapat harmadik helyezést ért el.
Képes Anikó
A főiskola elvégzése után került a csepeli Védőnői Szolgálathoz. 2010 óta dolgozik kerületünkben körzeti védőnőként. Nyughatatlan természetével lendületet hozott a védőnői közösségbe. Aktív résztvevője és szervezője a várandós klubnak, anyatejes világnapnak. Okleveles csecsemőmasszázs-oktatóként folyamatosan szervezi és vezeti a babamasszázs-tanfolyamot. Gondozottjai szeretik, számítanak a szakértelmére. Sokat segít munkatársainak a védőnői online-jelentések elkészítésében, leadásában.
Nagy Erzsébet
1993 óta dolgozik védőnőként, Csepelre 2007-ben került. Körzeti védőnői feladatai mellett a Kossuth Lajos utcai telephelyen csoportvezetőként is tevékenykedik, ezzel is kamatoztatva jó szervezőkészségét. Szaktudása magas szintű, mindig naprakész, ismereteit folyamatosan fejleszti. Halk szavú, a gondozottak iránti empátia jellemzi. Pontos, megbízható, jól alkalmazkodik a változásokból eredő kihívásokhoz. A várandó klub, anyatejes világnap aktív szervezője, előadója. Pályakezdő munkatársait önzetlenül segíti, értékes tapasztalatait szívesen osztja meg velük.
Többet érdemel az egészségügy!
Azért a nyugdíjba vonulóknak az egy szál virág kicsit vékony.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.