Mno
Sorra javítják a hazai gazdaság idei és jövő évre vonatkozó növekedési kilátásait az elemzőházak, ez nagyban segítheti a magyar hitelminősítői besorolás javítását. A Morgan Stanley bankcsoport szerint akár már az idén jöhetnek további felminősítések.
Idén akár három és fél százalékkal is nőhet a magyar gazdaság – ismertették tegnap a Morgan Stanley bankcsoport londoni befektetési részlegének elemzői a közép- és kelet-európai térség gazdasági kilátásairól összeállított előrejelzésükben.
A Morgan Stanleynél optimistábbak, mint az EB-nél és az IMF-nél
Az elemzők jövőre lassulással számolnak, a bruttó hazai termék (GDP) 2016-ban két és fél százalékkal bővülhet. Fontos megjegyezni ugyanakkor, hogy mindkét prognózisát javította a Morgan Stanley, miután korábban az idei évre 2,9, míg jövőre 2,3 százalékos növekedéssel kalkulált.
A Portfólió.hu beszámolója szerint a bankcsoport hangsúlyozza, hogy ezzel optimistább az Európai Bizottság és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) legfrissebb előrejelzésénél. Az elemzésben kiemelték: sok piaci szereplő arra számít, hogy a magyar hatóságok gyengébb forintárfolyamban érdekeltek, azonban a folyó fizetési mérleg jelentős többlete a szakemberek szerint erősítheti a forintot. Vagyis ennek alapján nem biztos, hogy megvalósul majd a gyengébb forintról szóló forgatókönyv.
Jó pont lehet a csökkenő adósság
A hitelminősítők jobb besorolása mellett több érv is szól. Magyarország pénzügyi értelemben kevésbé sérülékeny, ily módon egyre kisebb mértékben van kitéve a külső pénzügyi sokkhatásoknak. Az egyre robusztusabb gazdasági növekedést is pozitívan értékelik a hitelminősítők, miközben fontos érv lehet a felminősítés mellett a csökkenő adósságráta.
Kiderült az elmúlt években: a kormány nemcsak abban elszánt, hogy folyamatosan csökkenő pályán maradjon az államadósság, hanem a szerkezetében is biztonságosabb állomány kialakítására törekszik. Folyamatosan csökken a devizában fennálló adósság, ezzel párhuzamosan nő a forintban kibocsátott állampapír-állomány. Biztonságosabb finanszírozást tesz lehetővé az is, hogy a kormány nagyobb súlyt fektet a hazai befektetők állampapír-vásárlására is, s ennek hatására folyamatosan emelkedik a lakosság kezében lévő államkötvények mennyisége.
A hitelminősítők pozitív ítéletének szempontjából kifejezetten jókor jött a devizaalapú hitelek forintosítása is, ez szintén csökkenti az ország pénzügyi kiszolgáltatottságát a gyakran változó forintárfolyam tükrében.
Forrás: Mno
Hiába leszünk befektetésre alkalmasak, ha a befektetők nem a hitelminősítőknek, hanem a zeddigi tapasztalataiknak hisznek! 😀 😀
A szokásos szoci hazugságot szerencsére nem olvassa a Bosch, a Mercedes, az Audi, az Apollo Tyres, az Emerson Process, az Invitel, a METRANS Danubia Kft.stb., stb.!
Ők nem félnek.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
Akik kivonultak, bezártak:
– Nokia
– Bricostore
– Cora
– TDK
– Triumph
– Baumax
– UPC Direct
– RTL-II group
– Lukoil
– Visa
– Norauto
– AXA
– Schlecker
– Sony
– Panasonic
– Danone
– Chevrolet
…
Vajon mely ágazatok növekednek hazai bázison?
Öreg Pötsch!
Az általad sorolt cégek nem befektetők, hanem jelentős állami támogatást és adókedvezményt élvező, az olcsó munkaerő előnyeit kihasználó vállalatok!
Abban a pillanatban, hogy ez megszűnik máris költöznek odébb! 😀
Eetásak! Egyéb hülyeséget nem tudnak? Mennyi a támogatás és mennyit hoznak a befektetők?
Több a bejövő, mint az elmenő, a szaldó pozitív! A zeetásokon kívül az elemzők pozitív képet festenek, nekik hiszek.
Ellenben elárulom a szoci trolloknak, hogy a cikk a felminősítésről szól.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
Vén pöcs.
Több tőke távozik az országból mint amennyi bejön.
A többi csak duma.