Hirado.hu
Felminősítette Magyarországot pénteken a Standard & Poor’s, egy fokozattal “BB plusz”-ra emelve az eddigi “BB”-ről a devizában és a forintban fennálló hosszú lejáratú magyar államadósság besorolását.
Az új osztályzat kilátása az eddigiekhez hasonlóan stabil. Az S&P eljárása – vagyis az, hogy a kilátás pozitívra javítása nélkül javította a magyar adósosztályzatot – viszonylag ritka a nemzetközi hitelminősítői gyakorlatban, gyakoribb ugyanis, hogy a hitelminősítők először a kilátást módosítják, és néhány hónappal később változtatják az osztályzatot.
A péntek este Londonban bejelentett felminősítés nyomán mindhárom nagy nemzetközi hitelminősítő – az S&P mellett a Moody’s Investors Service és a Fitch Ratings is – azonos, a befektetési ajánlású kategóriától egy fokozattal elmaradó besorolással és stabil kilátással tartja nyilván Magyarországot.
Magyarországra a pénteki osztályzatjavításig a Standard & Poor’s tartotta érvényben a leggyengébb besorolást: a hosszú lejáratú magyar államadósság-kötelezettségek osztályzata ennél a cégnél eddig “BB” volt. A “BB” magyar osztályzat – amelyet a cég most egy fokozattal emelt – az S&P listáján a befektetési ajánlású sáv aljától két fokozattal maradt el, és eggyel gyengébb volt a Moody’s és a Fitch Ratings szuverén magyar besorolásánál.
A Moody’s “Ba1” hosszú távú magyar államadós-osztályzata e cég besorolási módszertana alapján azonos a Fitch Ratings és immár a Standard & Poor’s által is “BB plusz” szintre sorolt hosszú futamú magyar szuverén minősítéssel.
A Standard & Poor’s a magyar adósosztályzat pénteki javítását egyebek mellett azzal a véleményével indokolta, hogy a globális pénzügyi válság elhatalmasodása után felhalmozódott külső egyensúlyi problémák mára jelentősen enyhültek a magyar gazdaságban.
Az S&P szerint a devizaalapú ingatlanhitelek átváltása, valamint a helyi valutában történő hitelfinanszírozást előtérbe állító kormányzati stratégia is enyhítette Magyarország sebezhetőségét a potenciális külső sokkoktól, köztük az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve monetáris szigorítási ciklusától, amely az általános piaci várakozás szerint néhány hónapon belül elkezdődhet.
A háztartások devizaalapú ingatlanhitel-állományának csaknem teljes körű átváltása nyomán a háztartásokkal és a pénzügyi szektoron kívüli vállalatokkal szembeni banki követeléseknek immár alig a harmada devizakövetelés, jóllehet még 2014 végén is a banki kinnlevőség-állomány több mint a fele volt devizában denominálva – áll a Standard & Poor’s pénteki londoni elemzésében.
Az S&P szerint a magánszektorbeli devizaalapú hitelállomány e visszaszorulása erősíti a monetáris politika kapacitását a reálgazdasági hitelellátás hozzáférhetőségének és a hitelek költségeinek befolyásolására jövőbeni külső sokkok esetén. A Standard & Poor’s londoni elemzői szerint ez a monetáris eszköz a devizahitelezés széleskörű elterjedtsége miatt nem állt rendelkezésre a 2008-2014 közötti időszakban.
A hitelminősítő az osztályzatjavítás fő tényezői között említette azt is, hogy megítélése szerint erőteljesek a magyar gazdaság versenyképességi mérőszámai. Az effektív reálárfolyam a 2007 végén mért szinthez képest február végéig csaknem 14 százalékkal gyengült, és egyre több jel van arra, hogy a bővülő magyar exportszektor hozzáadottérték-termelő képessége is javult.
A magyar munkapiac általánosságban rugalmas. A 7,30 eurónak megfelelő nemzetgazdasági szintű átlagos óránkénti munkaköltség – amelyben benne vannak a munkáltatók nem bérjellegű hozzájárulásai is – kevesebb, mint az egyharmada az Európai Unió átlagának, és jóval elmarad a környező közép- és kelet-európai EU-gazdaságok, például Szlovákia és Csehország átlagától is.
A Standard & Poor’s elemzői szerint a következő négyévi előrejelzési távlatban a magyar gazdaság versenyképessége több külföldi vállalatot késztethet magyarországi vállalkozások létrehozására, mint amennyire a legutóbbi időszak zöldmezős közvetlen külföldi tőkeberuházásainak szintjéből egyébként következtetni lehetne. A hitelminősítő hangsúlyozza, hogy megítélése szerint Magyarország EU-tagsága fontos vonzerő az Európai Unión kívüli, például ázsiai és észak-amerikai iparvállalatok számára.
Az S&P várakozása szerint a kormány az idén “közel jár majd” a 2,4 százalékos GDP-arányos államháztartási deficitcél teljesítéséhez. A cég előrejelzése szerint 2018-ig a kormány 70 százalékot valamivel meghaladó szintre csökkenti a “még mindig magas” bruttó államadósság-rátát. A Standard & Poor’s szerint ugyanakkor ezt a prognózist kockázatok terhelik, tekintettel arra, hogy a kormány eddig hajlamos volt előnyben részesíteni az állami vagyonvásárlást az adósságcsökkentéssel szemben.
A hitelminősítő az elemzésben felidézi, hogy jelenleg a 8-as csoportban tartja nyilván a magyar bankszektor országkockázati megítélését (Banking Industry Country Risk Assessment – BICRA).
A Standard & Poor’s BICRA-mutatója a vizsgált országok pénzügyi szektorainak egészét érintő, általános, a nemzetgazdaságra is kiható és onnan eredő kockázati tényezőket méri; a legjobb osztályzat az 1-es, a legrosszabb a 10-es.
A magyar bankrendszer 8-as BICRA-osztályzatával kapcsolatban a cég kiemeli, hogy ez a besorolás a magyar pénzügyi szektor gyenge jövedelmezőségét és a gazdaságban beágyazódott magas hitelkockázatot tükrözi, emellett figyelembe veszi, hogy még mindig magas a függőség a külső finanszírozástól. Az S&P becslése szerint a szektorszintű nem teljesítő kinnlevőség-állomány 18 százalék, amelyet a cég jelentősnek minősít.
A Standard & Poor’s közölte ugyanakkor, hogy várakozása szerint a legutóbbi brókercég-csődök okozta volatilitás költségvetési költségei nem fogják meghaladni a GDP-érték 1 százalékát.
Forrás: Hirado.hu
A Századvég Gazdaságkutató Zrt. prognózisa szerint a magyar gazdaság növekedési üteme idén elérheti a 3,1 százalékot.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
Még mindig a bóvlin belül.
Felix: Medgyessy, Gyurcsány, Bajnai vitték bóvliba az országot. Ezt miért nem tetted hozzá?
admin!
Orbánék csak benne hagyták abban a rohadt nagy iramú fejlődéssel?! 😛 😀
“Orosz sajtóértesülések szerint Moszkva megtiltaná több mint 200 amerikai és európai uniós politikus, állami tisztviselő és közéleti személyiség Oroszországba való beutazását, köztük magyarokét is.”
.
A bóvliba vivéssel vajon ki lehet az a magyar miniszterelnök, aki jutalmul kiérdemelte a zoroszoktól való kitiltást?!
Kíváncsian várjuk a magyar kormány által közzétett listát! 😛 😀
.
http://index.hu/kulfold/2015/03/20/moszkva_megtiltana_oroszellenes_nyugati_politikusok_beutazasat/?utm_source=facebook&utm_medium=share&utm_campaign=index
admin
Nem rémlik neked valami gazdasági világválság?
Még néhány stadion, esetleg felcsúti kisvasút, és máris 4% a növekedés!
felix!
A világválságot a Gyurcsány-Bajnai páros csinálta! 😛 😀
Amennyiben a leminősítés egy àrmànykodás akkor ezzel sem kell foglalkozni.
Eetásak! Kár hazudozni! A szocik hozzánemértésükkel csődhelyzetbe vitték az országot már a válság előtt!! A csődöt az IMF, EU megahitelével tudták elkerülni. Ezt fizettük vissza a 2. Orbán kormány alatt, úgy, hogy köszönhetően Matolcsynak, nem a dolgozók, a nyugdíjasok, hanem a bankok, multik fizettek (a szocik nagy jajongása mellett).
Ma már minden mutató pozitív (csak a bűnözési index negatív), ezért értékelődik fel az ország.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
Már megint nyomod a hülyeségedet szemétláda?
vén barom!
Már be van nyomva?
“Tavaly tovább emelkedett a lakossági adósok száma: már csaknem 1,9 millió mulasztást tartott nyilván a Központi Hitelinformációs Zrt. Az összes szerződés száma viszont egyelőre évről évre kevesebb.”
.
Magyarország egyre jobban teljesít! 😛 😀
.
http://www.napi.hu/magyar_vallalatok/egyre_tobb_magyar_nem_tudja_fizetni_hiteleit.594744.html
Grün Rikárdó.
Az nem lehet mert “Magyarországon a szegénység nem nő, hanem csökken”
Szemétláda!
Tőle megtudhatod, hogy miért vagyunk bóvli.
http://www.origo.hu/itthon/20150321-ferenc-papa-a-korrupt-tarsadalom-buzlik-es-nem-kereszteny.html
A gyurcsányi-bajnai tandem mindent tökéletesen csinált,szárnyalt a gazdaság,szegény ember egy szál se,adós se,csak a nagy jólét.És akkor jött ez a csúnya fidesz kormány és mindent elrontott.Ejnye-bejnye.
Tóth Kati!
Tudod őket leváltották.
Most meg ez a sz@r van, ezt kell eltakarítani.
már a leminősítések is kamuk voltak. politikai fegyverként használták/használják őket.
csak érdekességként: az osztrák és a magyar bankrendszer olyan szinten össze van kötve az osztrák bankok hazai súlyának hála, hogy anno sógorék be is szartak rendesen, hogy milyen hatása lesz odahaza az itteni bankadónak. na most ebből következően vagy a magyar besorolás nem lehet bóvli, vagy az osztrák nem lehet AAA. a kettő együtt egyszerre nem létezhet…
pár éve volt hír arról, hogy az EU saját hitelminősítőt akart. aztán 1 év tervezgetés után rájöttek, hogy nincs rá 300millió euro az EU-ban :)))) 300millió. persze…
mileszmár.
Amennyiben jól olvastam akkor a minősítés nem a bankrendszerről és a pénzügyi vonalról, hanem a vállalkozások és befektetések megbízhatatlan gazdaságpolitikai hátteréről szól mostanság.
Azt lássuk be, hogy ez messze nem olyan mint az osztrákoknál.
Szinte naponta látjuk megvalósulni azt az amcsi rágalmat, hogy a magyar hatalom, ha úgy akarja akkor elsöpri a haverok konkurenciáját. Nincs az a nagyságú feleslegesen kidobott közpénz, amit nem hajlandó beáldozni egy egy “sikerért”.
1/2eszű1/2x, a kis hülye bunkó! Nem kell mindenhez valami marhaságot röfögni!
Talán meséljen eetásaival együtt a brókerbotrányról!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
Arra a botrányra gondolsz ami a fidesz alatt is virágzott?
Aminek a vizsgálati anyagát Matolcsy írta alá és ezzel övé lett a felelősség?
Talán őt kéne kérdezned, mert neki velem szemben, van infója.
Nem várok sokat attól akinek 6 napra több munkaerőre van szüksége mint 7 napra.
Ugye okoska?
1/2eszű1/2x, a kis hülye bunkó! Kronológiai sorrendben:
– A zemút nyóc évben virágoztak a brókercégek
– 2009-ben a szocik hoztak egy törvényt, hogy a brókercégek ellenőrzése 5 évenként történjen, az addigi 2 helyett
– A Buda-Casht 2010 elején, a szoci vereség és az Orbán kormány beiktatása előtt ellenőrizte a PSZAF, természetesen minden rendben volt
– 2012-ben a parlament törvényt hozott az MNB és a PSZÁF összevonásáról, amit a szocik nem szavaztak meg (tudták miért), és egész Brüsszelig elmentek tíltakozni
– amint Brüsszel jóváhagyta az összevonást, lehetővé vált a vizsgálat és kiderült, hogy a Buda-Cash-nél és a Quaestornál 100 milliárdos nagyságrendű hiányok vannak
– Ájvé!! Rogán Antal törvényjavaslatot ad be, hogy a tolvajok egész vagyonukkal feleljenek és ne az adófizetők (ahogy a szocik szeretnék) állják a cechet
Lehet röfögni!!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
Vén farok!
KI arta alá az utolsó ellenőrzés jegyzőkönyvét?
Milyen megállapításokat tett?
A mit szó nélkül hagyott, az szerinte /szerintük/ is megfelelő volt.
Nem kell tologatni a felelősséget.
A fidesz éppen úgy benyalat a csalásokat mint a szocik. Őt évig a fidesz is jónak találta a szocik törvénymódosítását, sőt ha jól tudom akkor meg is szavazta, azaz a témában egy oldalon volt a beterjesztővel.
Úgyhogy pofa súlyba.
A kormánypárti képviselőcsoport a Buda-Cash- és a Quaestor-ügyre reagáló, az MTI-nek szerdán küldött közleményében azt írta: a szocialisták hiába próbálják hárítani a felelősséget, kormányzásuk alatt semmit nem tettek az évtizedes pénzügyi korrupció ellen, sőt törvényeikkel, a brókerek kormányzati kinevezésével segítették azt.
Az is kiderült – folytatták -, hogy “a baloldal ezer szálon kötődik a Buda-Cash körüli céghálózathoz: az MSZP, a DK, az Együtt, a PM emberei ülnek ezekben a cégekben”.
A Fidesz-frakció a Quaestor-ügyet már a harmadik szocialista brókerbotránynak tartja, amit azzal indokoltak, hogy az MSZP kormányzása idején a Magyar Fejlesztési Bank 17 milliárd forint hitelt adott a QUAESTOR-csoportnak úgy, hogy a hitelre megfelelő fedezet sem volt. Megjegyezték továbbá, hogy “a QUAESTOR-csoport tulajdonosa a 2010 előtti Gyurcsány-Bajnai-kormányban jó kapcsolatokkal rendelkezett”.
A kormánypárt elvárja, hogy a cégeket működtetők a személyes vagyonukkal is feleljenek a károsultak felé. A nyomozóhatóságoktól és a hamarosan felálló parlamenti vizsgálóbizottságtól pedig azt várják – írták -, hogy a bűnösök mielőbbi felelősségre vonása megtörténjen, és kiderüljön, hová lett a pénz, kik a felelősök, kik voltak a haszonélvezők.
1/2eszű1/2x, a kis hülye bunkó, megint Miértke!
Közleményükben azt is megjegyezték, hogy az ellenzéki képviselők egyszer sem támogatták az elmúlt években a “rendcsinálást” a pénzügyi szektorban. Ehelyett támadják a Magyar Nemzeti Bankot (MNB), amely keményen fellép a korrupció ellen – tették hozzá.
A Fidesz képviselőcsoportja hangsúlyozta: az évtizedes pénzügyi korrupcióról a megerősített jegybank rántotta le a leplet, ezzel bebizonyosodott, hogy a Fidesz-KDNP-frakció jól döntött, amikor az MNB és a pénzügyi szervezetek felügyeletének összevonása mellett tette le a voksát.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
Ki nem sz@rja le a kormánypárt nyilatkozatát.
Az aláírt jegyzőkönyvet tanulmányozzák, valamint azt, hogy mit kértek számon annak megállapításaiból az előző ciklusban.
A többi csak handabanda.