Hirado.hu
Tavaly január-novemberben 2,7 százalékkal nőttek a bruttó átlagkeresetek és a családi kedvezmény nélkül számított nettó keresetek is az egy évvel korábbihoz képest – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerdán.
A közfoglalkoztatottakat figyelmen kívül hagyva a nemzetgazdaságban 4,8, a vállalkozásoknál 4,4, a költségvetés területén 5,6, a nonprofit szervezeteknél 6,4 százalékkal nőttek a keresetek 2013 azonos időszakához hasonlítva.
A bruttó átlagkeresetek a pénzügyi, biztosítási tevékenység gazdasági ágban voltak a legmagasabbak, 480 900 forintot értek el. Ezt az információ és kommunikáció követte 447 500 forinttal, valamint az energiaipar – villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás – 416 300 forinttal.
Legkevesebbet, 143 000 forintot a humán-egészségügyi, szociális ellátásban dolgozók kerestek; a szálláshely-szolgáltatás, vendéglátásban 153 000 forint, a mezőgazdaság, erdőgazdálkodás, halászatban 175 800 forint volt a bruttó átlagkereset.
A költségvetési szférában és a nonprofit szervezeteknél foglalkoztatottak egy része, mintegy 217 ezer dolgozó kapott az adó- és járulékváltozások ellentételezését szolgáló, a keresetbe nem tartozó kompenzációt január-novemberben. A költségvetési szférában az erre jogosultak átlagosan 9700, a nonprofit szervezeteknél 9400 forintot kaptak ezen a címen.
Nemzetgazdasági szinten az átlagos, családi kedvezmény nélkül számított nettó kereset 154 500 forint, ezen belül a fizikai foglalkozásúaké 105 700, a szellemi foglalkozásúaké 209 100 forint volt.
A családi kedvezmények tavalyi változása további 0,8 százalékpontos emelkedést eredményezett a nettó keresetek előző évi átlagához viszonyítva. Ezt figyelembe véve a nettó kereseti átlag 161 300 forintra becsülhető – közölte a KSH. A rendszeres – prémium, jutalom, egyhavi különjuttatás nélküli – keresetek az átlagkeresetekkel szinte azonos mértékben változtak.
A 248 300 forintos nemzetgazdasági szintű, átlagos havi munkajövedelem 2,2 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakit. A munkajövedelmen belül az egyéb munkajövedelem aránya átlagosan 5,0 százalék volt.
0 % infláció mellett nem semmi növekedés!!
“Sajnos ez a 10 % maffiabalt nem érinti. Ők szegényednek, zokognak.”
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
szemétláda!
Muszáj mindenbe beleszólnod amihez hülye vagy?
Nőt és nő a jövedelmi különbség a szegények és a gazdagok között.
A 2,7 százalék meg átlag.
Próbáld egy kicsit emészteni az összefüggést.
1/2eszű1/2x, kis hülye bunkó! Az hagyján, hogy hülyeséget röfög, de hogy “hűjén” is? (Milyen nőt, szőkét?)
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
Szemétláda!
Ismét nincsenek érveid?
Maradt a helyesírás.
Majd ezentúl én is jelzek hasonlókat feléd, mert azért nálad is akad, igaz csak ritkán
1/2eszű1/2x! Mikor dühből ír valamit, várjon, olvassa el újra. Kevesebb hiba lesz.
A 2,7 % átlagban a bérből és fizetésből élők jövedelme van. Gyurcsány(i), Csányi, Puch, (Simon), stb. jövedelme nincs a statisztikában. A nagy magáncégek, multik, bankok vezetőinek keresete a csillagos ég. Az állami alkalmazottaknál az arány 1:15. Sok, kevés? Alulról nézve sok, felülről kevés.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
Szemétláda!
Milyen dühről beszélsz?
Rajtad itt röhögni szoktak.
Latod milyen ostoba vagy.
Az általad említettek közvetlen bér ágon felvett jövedelme benne van az átlagban.
Az különbség meg bárhonnan nézve sok. akárcsak a cinizmusod.
Ebben az országban milliók éheznek és egyre többen fognak a közmunka programnak és a segély megvonásoknak köszönhetően. A közmunka program jövedelmet vesz el.