Index
Csütörtök este átlépte a 291 forintos szintet az euró ára, ezzel megdőlt a múlt pénteki történelmi csúcs. Az újabb forintmélypontra már nem kellett hat napot várni: péntek reggel az euró ára előbb 292,62 forintig, majd egészen 295 forint közelébe menetelt.
Péntek reggel, nyolc óra után néhány perccel 292,62 forintos árfolyamon született kötés az euróra. Ezzel a forint újabb történelmi mélypontot ért el az előző esti 292,1 forintos szint után. Az árfolyam innen visszatért ugyan a 291,8-292 forintos szintre, ám negyed kilenc után néhány perccel már átlépte a 293 forintot.
A forintgyengülés ezután felgyorsult, az euró árfolyama percek alatt átlépte a 294 forintos szintet is, és egészen a 295 forint közelébe ment. Az új csúcs 294,91 forint/euró, majd az utóbbi kötések már a 294-294,5 forint/eurós sávban születtek.
Nemcsak az euróval szemben rogyott meg péntek reggel a forint. Az amerikai dollár árfolyama egyes kötéseknél már a 229 forintos szint fölött van, a svájci franké 198 forint közelébe emelkedett.
A mostani látványos forintgyengülés csütörtökön kezdődött. Már reggel óta kedvezőtlen hangulat uralkodott a feltörekvő európai devizák piacán. A vártnál is rosszabb amerikai makroadatok, illetve a rubel látványos gyengülése nyomán lejtőre kerültek a feltörekvő piaci devizák – mondta el a Napinak Kolba Miklós, az ING Bank devizaüzletágának vezetője.
Londoni alapkezelők kiszállása, illetve profitrealizálása küldhette lejtőre a fizetőeszközöket, köztük a forintot is. Az euró jegyzése 290,60 forinton tetőzött nap közben, este pedig átlépte a 292 forintos határt is. Ebben az időszakban a dollár 221,50, a svájci frank 193,50-en állt.
Az amerikai fizetőeszköz egyébként visszaerősödött a reggeli szintekre, az euró jegyzése napon belül egy dollárcenttel, 1,3070 dollárra süllyedt. A rubel az elmúlt tíz év legnagyobb zuhanását szenvedte el az elmúlt két napban. A jelek szerint a piac tesztelni akarja az orosz jegybankot, hogy az valóban megvédi-e 36 rubeles dollárárfolyamnál a nemzeti devizát, amely immár megközelítette a 35-ös szintet.
A forintgyengüléssel párhuzamosan folytatódott a hozamok emelkedése az állampapírok másodlagos piacán is. Éven belül a három hónapos benchmark ugyan nem mozdult, és a többi is csak tíz bázispontnál kisebb mértékben változott, ám éven túl 20-31 bázispont közötti növekedés történt.
Forrás: Index.hu
Belehúztak.
Minnél szarabb a forint,én annál több fizut kapok! 🙂
Miska72!
Nem kombinálod el magad? A fizetésed nem ugyanannyi, mint eddig?
Csak a vásárlóértéke lesz egyre kevesebb.
Nem. Németeknek dolgozunk, a pénzt a cég euroban kapja. Minnél rosszabb a forint a cég annál többt kap, meg én is. Eggyütt sítunk együtt nevetünk, ez a vezetés filozófiája. Nekünk is volt rossz! Mikor erős volt a forint! Amikor 242 Ft volt egy euro, akkor nem örültünk.
Azt hiszem, ideje már hogy lejjebb szálljon a forint értéke.
Szerintem túl magasra volt értékelve eddig is. Az egész csak arra volt jó, hogy leplezze a hazai bér és jövedelem viszonyok tarthatatlanságát, mert nem az a baj valójában, hogy az import sokba kerül.
Ha összehasonlítanánk például egy magyar és egy pl. osztrák mcdonaldszos dolgozó bérét, azt vehetnénk észre, hogy a magyar reálértéken az ötödét sem kapja meg a munkája értékének!
S hogy miért a macdonaldszossal példálózom?
Azért, mert abban a franchise rendszerben MINDEN összevethető: az alapanyagok, a teljesítmény és idő normák, a követelmények és a teljesítmények egyaránt.
Ott nem lehet süketelni, hogy “dolgozzunk jobban elvtársak”!
S hogy a devizahitelek megdőlnek? Ez is csak abból adódik, hogy a melós nem kapja meg a munkájának VALÓS ellenértékét.
Egyébként például legalább a lakáshitelek esetén az államnak kutya kötelessége lenne azt mondani a bankrendszernek, hogy eddig titeket konszolidáltunk KÖZPÉNZBŐL, most ti konszolidáljátok az ártatlan bedőlt adósokat!
Üdv menyus
Nyáron visszasírjuk még ezt az árfolyamot… mivel addigra 350 lesz.
Miska72!
M.O.-on a Ft a fizetőeszköz. Minden dolgozó Ft-ban kapja bérét, ezután fizet adót, Ft-ban és nem €-ban. Jó cég lehet az, ahol € van a borítékban. Még ilyen kellemes hely a kádkő gyártás, ahol jó a forint gyengülése.
Nekünk, egyszerű polgároknak drágább az import, miközben az export nem érint, mert az export 81 %-át a multik adják. Ellenben az adóknak csak 20%-át állják.
A kormány tovább folytatja a semmittevést, ezzel együtt óriási szövegelés folyik.
Hihetetlen mennyiségű kölcsönt vesznek fel a szocik, amit a következő kormányra hárítanak (2010-től kell kamatosan visszafizetni), és a polgároknak kell kinyögni, így megalapozzák az várható elégedetlenséget.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.
Ngyapó a fizetést Ft-ban kapjuk, csak van egy kiszállítási prémium, ez a kiszálitott megrendeléstől, és az euro árfolyamától függ.
Nem kádkövet gyártunk, hanem Röntgen gépet! Ott vagyunk a világon az elsők között! A topp kettőben benne vagyunk! Philips és SIEMENS. Egyébként a népszabadságban volt egy riport az ügyvezető igazgatónkal.
Miska!
A csepeli Siemens már tanitja a kinai munkásokat.
Mikor zárnak be teljesen?
Ez a cég NEM Csepelen van! És NEM is SIEMENS! Csak nekik dolgozunk! Ez egészségügy! 🙂 A csepeli SIEMENS meg ha jól tudom, trafókat gyárt.
Miska 72! Amit írtál az tényleg csak úgy lehetséges, hogy euróban fizetnek a németek, a fizut pedig a melósok az éppen esedékes árfolyamon forintban kapják . Nekem a fizum így euróba átszámítva kevesebb lett!! Akkor most ez kinek jó, kinek rossz??
nálunk euróban kapja a cég az elvégzett munkánk után a pénzt a partnerektől, és mi azt kapjuk meg forintba átszámolva. persze az árfolyamnyereséget elfelejtik leosztani. (ok, a veszteséget sem vonják le, de annyira sosem volt még erős a forint, hogy ez kérdés lett volna) szóval mindegy mennyi az euró, ugyanannyi forintot kapok minden hónapban, csak hónapról hónapra kevesebbet tudok venni belőle. és ez nagyon nem oké.
Hát akkor nem jó helyen dolgoztok.