Csepel.hu
Amennyiben a Nagy Imre ÁMK környékén nem lehet parkolni, az biztos jele annak, hogy az intézményben olyan rendezvény van, amire nem csak a szülők, de a csepeli lakosok is kíváncsiak. Legutóbb a tornacsarnokban adtak gálaműsort az iskola diákjai.
A rekkenő hőségben Körömi Gábor intézményvezető-helyettes először, a Budapest XXI. kerület Csepel Önkormányzata részéről megjelent Leimszinder Krisztina köznevelési ügyintézőt, majd Tóth János tankerületi igazgatót mutatta be.
Tóth János beszédében, az ÁMK harminc éves múltjára, így emlékezett:
„Az ÁMK nem más, mint együttműködés. Annak érdekében, hogy a gyerekek egy jó hangulatú, nyugodt intézmény keretein belül ismerkedjenek. Először egymással, a közösséggel, majd a világgal és az írás-olvasás rejtelmeivel, a tudományokkal és a művészetekkel. Az intézményt, családias, barátságos légkör jellemzi és elmondhatjuk, hogy már több generáció nőtt már fel. A szülők úgy hozzák ide a gyerekeiket, hogy ők is idejártak. Sokszínű integráció, az autista csoport, az olvasó osztályok, a fejlesztő csoportok és végül a művészeti iskolai osztályok is a beilleszkedést és a felzárkózást segítik. A tehetséggondozásban kiemelt szerepet vállal az Általános Iskola és az Alapfokú Művészeti Iskola is. Mind a két intézmény, 2013-től kiválóan akkreditált tehetségpontként működik.
A mai gálaműsor is arra példa, hogy csak akkor lehet sikeres egy nevelési folyamat, ha az együttműködésbe minél többen bekapcsolódnak. Mint jelen esetben is, az iskola, a művészeti iskola, a közművelődés, a tornacsarnok, a szülők, a gyerekek és a pedagógusok. Szeretettel köszöntök mindenkit. Boldog születésnapot kívánok, az intézmény minden egyes tagjának”.
Később, a műsorszámok között Kerepesi Ágnestől, az általános iskola igazgatójától megtudtam, a produkciók az év „termésének” legjobbjai, amire a gyerekek apait-anyait bele adva, készültek. Ez meg is látszott a produkciókon, hiszen a felcsattanó vastapsok az egészen kicsik és a már lassan „felnőtt” korba jutó nyolcadikosok teljesítményét jutalmazták. Nem járok messze a valóságtól, ha azt mondom, hogy többekkel találkozunk majd, esetleg nagyobb színpadokon. Ezt bizonyította az elsősök angolkeringője, a másodikosok kalózos jelenete és az ötödikesek discó tánca is. Állításomat Varga Zsófi, nemcsak a mai teljesítményével, hanem korábbi egyéni dzsessztánc kategóriában megnyert bajnoki címe is alátámasztotta. Az ötödik b osztályosok saját találmányát a Cupsont, már a farsangon is sikeresen bemutatták, de a zenés „részleg” is kitett magáért. A hatodik osztályos Darabos Virág, egy Gluck művet mutatott be fuvolán. Két ötödikes kislány, Suha Sára és Metál Dorottya két dalt is énekelt. Úgy éreztem magam, mint egy Ki Mit Tud-on. A zsűri a közönség volt, de sokszor látván és hallván a produkciókat, nem tudott dönteni. Ütemes tapsával egyformán jutalmazta, az első és második osztályos táncosokat is.
A harmadikos Uhrin Zsófia, a Budapesti Fitness Versenyen már elért egy első helyezést, és ezt a most is látott ügyességének, és rugalmasságának köszönhette. A körforgásból adódóan, a nagy meleg ellenére, senki sem érezhette unalmasnak a gálaműsort, mert ismét a hangszer, a hangszálak kis művészei következtek. Suha Sára és Virik Naomi először hegedűn, majd a kiskórus tagjaiként, éneklésben mutatták be tudásukat. A negyedikesek Zumbája (csak itt és csak most) után a hatodikos Bisi Viktória karikagyakorlata kápráztatta el a nézőket. Még egy RG-s gyakorlat után, a furulya trió és a fuvola duó, majd Jive és Sakktánc következett. A csodálatos gálaműsort a kamara kórus, és közös éneklés zárta.
Forrás: Csepel.hu