Csepel.hu
Országosan is követendő példával állt elő Budapest XXI. Kerület Csepel Önkormányzata, amikor május 23-án első alkalommal megrendezte az Iskolák Versenyét, amelyet a Nemzeti Ifjúságvédő és Tehetségkutató Egyesület is támogatott.
– A sportverseny főszervezőjét Varga Norman ifjúsági referenset arra kértem, hogy tájékoztassa a Csepel.hu olvasóit, hogy mi volt a fő cél, és milyen tapasztalatokat sikerült levonni a délelőtt folyamán?
– Sajnos egyre kevesebbet mozognak a fiatalok, és nehezen lehet őket rávenni a sportolásra. Úgy érzem, hogy ezzel az extrém elemekkel tarkított játékos formával sikerült a gyerekeket megmozgatni. Szeretnénk visszahozni az egykori Kihívás Napjának a hangulatát, ami egy iskolák közötti verseny volt. Valami hasonlót indítottunk útra, amit minden évben szeretnénk megrendezni. Jó hangulat és jó közösségi szellem jellemezte ezt a délelőttöt, mert együtt voltak a gyermekek. A kondíció mellett fontos volt az összetartás, a bajtársiasság, és az is, hogy tudtak a versenyzők egymásra figyelni.
– Hogy kell elképzelni a verseny menetét?
– A csapatok a betonpályán felállított versenyközpontban gyülekeztek. A rajtot követően 5 percenként indultak a csapatok. Minden csoport időeredménye rögzítésre került egy speciális, ujjra húzható érzékelővel. Az iskolai csapat felsős versenyzői az elindulást követően 4 akadályon haladtak keresztül, míg elértek a váltó zónába, ahol a felsősök az időchipet átadták az alsósoknak, akik egy könnyített akadálypályán (tájékozódási futás + légvár) keresztül visszavitték a chipet a váltózónába, ahol a felsős társaik várták őket, akik visszafordulva további 4 akadályt teljesítve érkeznek be a célba, ugyanoda ahonnan elindultak (versenyközpontba). Nagyon szoros volt a verseny és hősiesen küzdöttek a gyermekek. Akadt olyan is ahol másodpercek döntöttek így elismerést érdemel az összes induló”- ezzel búcsúzott is Varga Norman, mert hamarosan a vándorkupát kellett átadnia a győztes, Szárcsa Általános Iskola csapatának. Nagy taps fogadta őket, de a második Katona József Általános Iskola, és a harmadik helyezett Eötvös József Általános Iskola csapatainak is bőven kijutott az elismerésből. A látottak alapján azt hiszem, hogy minden iskolának érdemes lesz megfogadni a hangosbeszélőn közölt információt, miszerint: „egy év múlva újra megtartjuk az Iskolák Versenyét!”
Forrás: Csepel.hu
Ezt már korábban is kitalálták: régen úttörő, ma diákolimpia a neve.Nincs új a nap alatt, csak a régiről húzna le még egy bört a csodafuto
Szerintem jó kis kezdeményezés! 🙂
helyi!!A diákolimpia teljesen másról szól! Itt a verseny elemein van a hagsúly…! Én szemben lakok a táborral és jó volt látni, hogy végre értelmes program valósul meg! Az országban egyébként egyre elterjedtebb ez az extrém versenyforma, csak azt felnőttek játszák! Az hogy ezt leegyszerűsítették a szervezők és átültették az iskolákra, igenis jó ötlet volt! Hiszen a diákok egészsége, hasznos szabadidő eltöltése fontosabb annál minthogy az okostelefonokat nyomkodják, meg a számítógép előtt üljenek!
Marci!
Igasságod van!
Korunk szelleme már egészen más programokkal teszi színessé a szabadidő hasznos eltöltését!
Hol van már a futás, magas és távolugrás, kislabda dobás stb.
Ki tudott még akkor ujjra húzható jeladóról!
A légvárat is ez a rencer dobta be a köztudatba mint extrém sportot!
Köszönet érte! 😛 😀
helyi! Rövid a zemlékezet. Sokkal régebben 1907 óta működik a cserkészet.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
Cserkészek nem olimpiáztak Nagyapó!Rövid az emlékezet….
Marci!A diákolimpia még mindig sokkal értelmesebb, és ki van találva a lebonyolítása, ennek (bár elvonja a számítógép mellől a gyerekeket) sok értelmét nem látni…
“csodafutó”… röhögnöm kell! BESZARÁS!
Én a szárcsába jarok nagyon szeretem mert sokk gyerek jar oda és a táborok nem szigorúak hanem inkabb vicces sek ,sok a sportoló gyerek én is sportolok. Gyere te is a Szarcsa Általános Iskola-ba .NEM BÁNOD MEG!!!
Nem értem a negatívokat, a gyereknek minél több élmény, lehetőség stb. Szerintem ezzel lehet segíteni a fejlődésüket.