Falusi tolvajból nagyvárosi gyilkos

Mno

Hajléktalangyilkosságok tárgyalás 01

Lopások, rablások, testi sértés, marihuánatermesztés, emberölések – e bűncselekményeket egyetlen embernek, a szerb Dragan B.-nek rótta fel az ügyészség. Az öt halálos áldozattal járó csepeli gyilkosságsorozat elsőrendű vádlottja kétségtelenül beírta magát a magyar kriminalisztika történetébe. De ki is valójában az elkövető? Ennek igyekezett utánajárni a Magyar Nemzet.

Várhatóan sosem szabadul a börtönből a 2010-ben kezdődött csepeli gyilkosságsorozat elsőrendű vádlottja. A szerb állampolgárságú Dragan B. helyzetén az sem segítene, ha a terhére rótt öt gyilkosság helyett csak az általa vállalt három esetben mondanák ki bűnösnek, a számláján ugyanis több más erőszakos bűncselekmény – például emberölés kísérlete, rablás, kábítószerrel visszaélés – is szerepel, az életfogytiglant tehát aligha kerülheti el. Úgy tűnik, a negyvenes éveiben járó férfi a legádázabb gaztevők egyikeként vonul majd be a magyar kriminalisztikai tankönyvekbe. Dragan B. bűnözői pályafutása a hazájában kezdődött.

Családja Bácsföldváron, a Tisza mente legdélebbi magyar többségű településén lakott, ahol a verbászi születésű szerb fiatalember már tizenöt éves korában összeütközésbe került a törvénnyel. Akkor még csak kisebb értékű lopásokban vett részt, amiért javítóintézetbe zárták, így a középiskolát sem fejezte be. Később, 19 évesen katonának állt, ez már egybeesett a boszniai háborúval, amelyben egy évig harcolt. Szerbiai rendőrségi forrásaink szerint a fiatalember sosem szolgált hivatásos katonaként, és – a híresztelésekkel ellentétben – nem volt tagja sem Zseljko Razsnatovics Arkan szabadcsapatának, sem más félkatonai alakulatoknak.

Még a háború idején Görögországba utazott, majd szülőhazájába visszatérve ott folytatta, ahol korábban abbahagyta: többször elítélték közokirat-hamisítás, autólopás, rablás és egyéb bűncselekmények miatt. Különböző neveket használt, amelyeket a valamikori Jugoszlávia polgáraitól kölcsönzött. Egyes tudósítások arról számoltak be, hogy tizenhat álnevet használt, de a lap szerb forrásai szerint ezekhez nem tudott minden esetben papírokat szerezni. Honi pályafutásának egy betöréses lopás vetett véget, amiért 2005-ben négyéves börtönbüntetést kapott.

A nagybecskereki fegyintézetből két év múlva, 2007 szilveszterén szökött meg, ami után a szerb rendőrség elfogatóparancsot adott ki ellene, de sehogy nem tudtak a nyomára bukkanni. Családjánál nem jelentkezett többé, szülei úgy tudták, gyilkosság áldozata lett. Életéről ettől kezdve kevés biztosat tudunk, hiszen magyarországi ténykedéséről saját, többször módosított vallomásán és társai elfogultságtól aligha mentes beszámolóin kívül kevés forrás áll a rendelkezésre.

Forrás: Mno

Itt lehet hozzászólni !