Hirado.hu
Elfogadta a Fidesz választmánya a kormánypártok országos listáját, amelyet Orbán Viktor pártelnök-miniszterelnök vezet az április 6-i parlamenti választáson.
Elfogadta a Fidesz választmánya a kormánypártok országos listáját, amelyet Orbán Viktor pártelnök-miniszterelnök vezet az április 6-i parlamenti választáson – jelentette be Kósa Lajos, a Fidesz ügyvezető alelnöke.
Orbán Viktor után a listán Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, KDNP-elnök, Kövér László házelnök, Mátrai Márta, a parlament háznagya, Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, Kósa Lajos, Lázár János Miniszterelnökséget vezető államtitkár, Fidesz-alelnök, Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője, Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes és Harrach Péter, a kereszténydemokraták frakcióvezetője következik.
Őket a Fidesszel szövetséges szervezetek vezetői követik: a Nemzeti Fórumot vezető Lezsák Sándor, Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Országos Szövetségének (Magosz) elnöke, Győrffy Balázs, a Magosz alelnöke, Turi-Kovács Béla, aki a Kisgazda Polgári Egyesületet vezeti, Szatmáry Kristóf, a Vállalkozók Pártjának elnöke, Ágh Péter, a Fidelitas elnöke és Farkas Flórián, a Lungo Drom vezetője. Utánuk három tárcavezető, Fazekas Sándor vidékfejlesztési, Balog Zoltán erőforrás- és – a 20. helyen – Hende Csaba honvédelmi miniszter következik.
A lista jelenleg 150 nevet tartalmaz, de az országos választmány felhatalmazást adott a Fidesz elnökségének és választási előkészítő bizottságának, hogy ha kell, újabb jelölteket vegyenek fel rá – közölte Kósa Lajos, hozzátéve, hogy minden egyéni jelöltjük rajta van a listán.
A Fidesz honlapján közzétett listáról kiderül: várhatóan nem lesz tagja a következő parlamentnek a mostani kormánypárti képviselők közül mások mellett Ékes Ilona, Horváth János, az Országgyűlés jelenlegi korelnöke, Illés Zoltán környezetügyi államtitkár, Iván László, a Fidesz nyugdíjas- és Kontur Pál, a párt munkástagozatának elnöke, Koszorús László, Kupper András, Lanczendorfer Erzsébet, Lukács Tamás, aki eddig az emberi jogi bizottságot vezette a parlamentben, Meggyes Tamás, Esztergom volt polgármestere, Pálffy István, Szabó Erika, a közigazgatási tárca államtitkára és Wittner Mária sem. Emellett azok a jelenlegi polgármester-képviselők sincsenek a listán, akik már korábban jelezték, hogy – tekintettel az új összeférhetetlenségi szabályokra – nem parlamenti, hanem önkormányzati posztért indulnak 2014-ben. Így például Pokorni Zoltán, a Fidesz alelnöke, a XII. kerület polgármestere, Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere és a főváros VIII. kerületét vezető Kocsis Máté, a Fidesz kommunikációs igazgatója.
Visszatérhet ugyanakkor a magyar parlamentbe a lista 50. helyén szereplő Bánki Erik, aki 2012 júniusáig tagja volt az Országgyűlésnek, ám akkor ő került az államfővé megválasztott Áder János helyére az Európai Parlamentbe.
Rajta kívül az első százban “új név” a 66. Király Nóra, a Fidesz társadalmi kapcsolatokért felelős koordinátora és a 70. Doncsev András, aki jelenleg az erőforrástárca államtitkára, de nem képviselő.
Kósa Lajos a tájékoztatón kérdésre azt mondta, nem tartja kizártnak, hogy a jelenlegi politikai helyzetben újra kétharmados győzelmet arasson a Fidesz-KDNP. Becslése szerint listáról 40-45 – plusz-mínusz 5-10 – mandátumot szerezhetnek a jelenlegi kormánypártok, de hozzátette, hogy sok függ attól, hány párt jut majd be a parlamentbe, és milyen eredményt érnek el az ellenfelek. Mint fogalmazott, sok minden történhet még – példaként említette erre az MSZP-ből csütörtökön kilépett Simon Gábor ausztriai számláján tartott pénz ügyét -, ami akár lavinaszerűen is átalakíthatja a politikai mezőnyt, így az sem lehetetlen, hogy 70-80 egyéni választókerületben nyer jobboldali. Szerinte egyébként a szocialisták “lélekben már a vereségre készülnek”.
A kormánypártok jelöltjeiről úgy fogalmazott: mindegyikük kiáll a rezsicsökkentés és az igazságos, a multikra is kiterjedő közteherviselés mellett, támogatja az emberek terheinek csökkentését, a kormány család- és népesedéspolitikáját és az ország pénzügyi-gazdasági önrendelkezésének védelmét.
A választási kampányról kijelentette: önkénteseik “mindenhova bekopogtatnak”, mindenkit felkeresnek.
A Fidesz alelnöke szólt az ellenzékről is, “böszmefogásnak” nevezve a baloldali összefogást, amelyet szerinte csak a gyűlölet, “a megszorítások rögeszméje” és a korrupció tart össze.
Kósa Lajost arról is megkérdezték, hogy egy bohócnak öltözött férfi Hatvanban fenyegetően lépett fel Bajnai Gordonnal, az Együtt-PM szövetség vezetőjével, valamint az őt váró emberekkel szemben. A kormánypárt alelnöke erre azt mondta: elítél mindenkit, aki agresszióra ragadtatja magát. Hozzátette, a Fidesznek nincs köze a történtekhez.
Forrás: Hirado.hu
Végleges a Fidesz-KDNP választási listája???
Orbán Viktor pártelnök még nem tud róla, hogy a Bp. 17. VK. fideszes jelöltje, Németh Szilárd István, nem hajtotta végre a pártelnöki utasítást, miszerint vissza kell fizettetni az önkormányzati cégvezetők 2 Millió Forint feletti összeghatárt meghaladó 2013. évi prémiumát!
Január 13-ig kellett volna ezt jelentésben visszaigazolni a választókerületi elnököknek.
Az utasítást nem végrehajtókat törlik a jelölti státuszból!
Nem így van LÁZADÓ CSEPELI FIDESZESEK?
Mátrai Mártára komoly pozíció vár!
Figyelemre méltó Navracsics személyének tisztes távolságban tartása,de azért szem előtt tartva. Főnöke jobb szeretné “távolságát még tisztesebb távolságban tudni.” Mégpedig EU biztosként, esetleg külügyérként.