Csepel.hu
A nyár elteltével szeptember 2-án újra benépesültek a tantermek, eljött az első tanítási nap. Így van ez rendjén minden évben, mert ősszel az összes iskolásnak becsengettek. Idén több mint 1,3 millió diák ült ma iskolapadba. A csepeli általános iskolákban mintegy 5200-an kezdték meg tanulmányaikat, köztük 850 első osztályos. Talán ők várták a legnagyobb örömmel az új tanévet, tele izgalommal, kíváncsisággal, reménnyel.
A Mátyás Király Általános Iskola elsősei árgus szemekkel figyelték, hogy mi történik a tanévnyitón. Juhász Katalin intézményvezető Albert Einstein tanácsával nyitotta meg a 2013/2014-es tanévet: „Tanulj a tegnapból, élj a mának és reménykedj a holnapban. A legfontosabb azonban, hogy ne hagyd abba a kérdezést.”
Az új tanév – számos tanügyi átalakulás mellett – azért is különleges az iskola életében, mert ebben az évadban ünnepli fennállásának 75. évfordulóját. A háromnegyed évszázados intézményben közel négyszáz tanuló okosodhat, köztük 53 első évfolyamon. Nem csak számukra hozott változást a tanévkezdés, hanem azoknak a pedagógusoknak az életpályájában, akik új munkahelyükön kezdték meg oktatni tanítványaikat. Kis Edina matematikát, Szabados Mátyás informatikát, Bánkúti Zsolt testnevelést tanít szeptembertől. Gyenes Kornélia és Zajacz Ildikó pedig napközis nevelőként foglalkozik a gyerekekkel. Utóbbi matematikát is oktat majd felső tagozaton.
Az intézményvezető megnyitójában elmondta, hogy ettől a tanévtől lehetőségük nyílt második igazgatóhelyettes kinevezésére is. Ezt a posztot alsó tagozaton az iskolában régóta tanító Pergelné Hajlemász Ildikó tölti be.
Juhász Katalin beszédében kitért arra, hogy a 2012 szeptemberében életbe lépett nemzeti köznevelési törvény sok újdonságot tartalmaz, amelyről az Emberi Erőforrások Minisztériuma a közelmúltban „Tanévkezdő EMMInens” címmel jelentetett meg kiadványt.
A mindennapos testnevelés már az 1-2. és az 5-6. évfolyamokat érinti felmenő rendszerben.
Ettől a tanévtől 16 óráig tart a nevelés-oktatás az intézményekben, ahol részt kell venni az iskola által biztosított foglalkozásokon (pl. napközi, tanulószoba, szakkör, korrepetálás, egyéni fejlesztés). A tanintézet vezetője azonban szülői kérésre mentesítheti ezen kötelezettség alól a tanulókat.
Az általános iskolák első és ötödik osztályában kötelezően került bevezetésre az új tantárgy, az erkölcstan, illetve a helyette választható hit- és erkölcstan oktatása. Az iskolai beiratkozáskor a szülők nyilatkoztak arról, hogy melyikre szeretnék járatni gyermeküket. Ezen módosítani csak a következő tanévtől lehet.
Első osztályban ingyenes tankönyveket kaptak a kisiskolások, amit év végén az iskola könyvtárába vissza kell szolgáltatni. Az állam az 1-8. évfolyamokon felmenő rendszerben térítésmentesen fogja biztosítani a tankönyveket a diákoknak. A Könyvtárellátó Nonprofit Kft.1,2 millió könyvet szállított ki az iskolákba.
(A tanévkezdést érintő módosulásokról részletesebb információkat olvashatnak a Csepeli Hírmondóban.)
Forrás: Csepel.hu
„Tanulj a tegnapból, élj a mának és reménykedj a holnapban. A legfontosabb azonban, hogy ne hagyd abba a kérdezést.” A. Einstein
.
Dakota változat:
Hagyd abba a kérdezést!
Bölcs Vezérünk tudja mit csinál! A jövőért dolgozik, a sajátjáért! 😛
“Kósa: a jó gyerekek, ha ütik őket, jól teljesítenek
Meglepő dolgokat mondott Kósa Lajos, Debrecen fideszes polgármestere a hétfői tanévnyitón.”
.
Vagy hozzá hülyülnek a kétharmadhoz! 😛 😛 😛
.
http://www.atv.hu/belfold/20130903-kosa-a-jo-gyerekek-ha-utik-oket-jol-teljesitenek
Beindult a gyermekszabászat.
Az egész napos oktatással megvalósítható, hogy a tanárok ne lumpenproletárokat, hanem polgárokat neveljenek. Ehhez hozzájárul hangulatjavítóként, megemelt jövedelmük is.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.