Csepel.hu
Illusztráció
K. Tamást és Deme Gábort is a szegedi fegyházba, ismertebb nevén a Csillagba szállították, miután a Fővárosi Ítélőtábla jogerős ítéletet hirdetett ügyükben április 25-én. A csepeli kettős gyilkosság miatt elítélt K. Tamás soha nem bocsátható szabadlábra, Deme Gábor pedig leghamarabb 36 év múlva szabadulhat feltételesen.
A szegedi Csillag fegyházban különlegesen szigorú körülmények között őrzik a tényleges életfogytiglani büntetésüket töltő rabokat.
Enzsöl Péter és Galló István ügyvédek, akik K. Tamást és Deme Gábort védték másodfokon, megerősítették információnkat, hogy a két elítéltet Szegedre vitték. Enzsöl Péter elmondta: elképzelhetőnek tartja, hogy K. Tamás ügyében felülvizsgálati kérelemmel fordulnak a Kúriához, ehhez azonban előbb meg kell ismerniük a jogerős ítélet írásbeli indoklását.
Galló István szerint Deme esetében minimális az eshetőség arra, hogy jó eséllyel adhassanak be felülvizsgálati kérelmet. Perújítás csak akkor lenne lehetséges, ha olyan lényeges, konkrét, tényszerű bizonyíték merülne fel, amely eddig nem jutott a bíróság tudomására. Az ügyvéd szerint azonban erre jelen pillanatban gyakorlatilag semmiféle esély nincsen.
A szegedi Csillag fegyházban őrzik azokat a rabokat, akik a legsúlyosabb bűncselekményeket követték el Magyarországon. A tényleges életfogytiglani büntetésüket töltőket a fegyházon belül is egy különleges részlegben, az úgynevezett hosszúidejű speciális rezsimű (HSR) körletben tartják fogva. A ténylegeseken kívül ide helyezik azokat is, akiket „szökősnek” vagy „különösen veszélyesnek” tartanak. Itt tölti tényleges életfogytiglani büntetését mások mellett Magda Marinko, a szegedi családirtó, aki Szerbiában is életeket oltott ki; valamint Bódi Zsolt, aki 2000-ben az Oktogonnál lőtt le négy fiatalembert.
Az itt raboskodók egy- vagy kétszemélyes cellákban töltik a napok zömét, a zárkában mosakodnak, és ott esznek. Mindenkinek napi egy óra séta jár, de akad, aki ezt sem igényli. Minden fogvatartotthoz egyéni kezelési utasítást fogalmaztak meg a szakemberek, az újak pedig sokáig csak kéz- és lábbilincsben hagyhatják el a zárkájukat. Így, talpig vasban találkozhatnak családjukkal a havonkénti látogatásokon. A fegyház vezetői szerint a családtagok egy idő után általában elmaradoznak, legtovább az anyák tartanak ki.
Forrás: Csepel.hu
végre elfoglalhatták a nekik való szegedi egycsillagos szállót. csak azt kapták, amit megérdemeltek.
adnék nekik egy darab kötelet meg egy szöget, ha meggondolnák magukat…
Hazaértek.
Megérkeztek. Végállomás, nincs tovább.
Arra kíváncsi lennék, hogy Kun és Deme hogy jön majd ki Bódi Zsolttal, aki annak idején ugyanúgy hazudozott a négy ember lelövésével, mint most Deméék. Bódi azt hazudta, hogy belső sugallatra lövöldözött, és nem is ő volt a gyilkos, Kun meg betegesen hajtogatja a csuklyás sztoriját, Deme pedig ott sem volt.
Ennyi hazug egy rakáson…
Valahogy csak ellesznek… idejük, mint a tenger.
Olyan a börtön, mint az MSZP. Mindenki ártatlan…
Sokan fogtok ülni, mire ezt rólatok is ellehet majd mondani.
deme gábor mai naptól fogva a gabriella névre hallgat.
Ide miért nem írt hajós, grün, ?!, meg a többi vérkomcsi?
Túl szégyenteljes az ügy?
És a többi szoclib mikor kerül sorra?
Hova máshová?
Csepel szocialista vezetéséről mondtak ítéletet, amikor ezt a két gazembert örökre lecsukták.
Deme mérhetetlen aljassága a szocialista szellemiséget és erkölcsöt tükrözi.
Ahogy Marosán mondta: Elvtársak, most már lövünk…