Hirado.hu
A Fidesz frakcióvezetője szerint az év elején bevezetett tíz százalék után további díjcsökkentést is meg lehet lépni, hiszen a villamosenergia-ipari cégek tavaly – külön adó ide, külön adó oda – jelentős nyereséggel zárták az évet.
Elképzelhető, hogy ingyenessé teszik a kéményseprést, de mindenképpen tíz százalékot meghaladó díjcsökkentésben gondolkodik a Fidesz. Erről a párt frakcióvezetője beszélt vasárnap az M1 A lényeg című műsorában. Rogán Antal ugyanakkor hangsúlyozta: többféle javaslat van az asztalon, és ez ügyben még nem született döntés.
A díjak legutóbbi emelése az egész rendszert illetően gondolkodtatta el a Fideszt, hogy jelentős változásra van szükség ezen a szolgáltatási területen is – mondta a frakcióvezető, aki példaként említette, hogy van olyan település, ahol 1800 forintról 4500 forintra emelték a szolgáltatás díját, miközben – mint fogalmazott – a kéményseprők munkája, feladata lényegében nem változott.
A politikus megismételte: a Fidesz képviselőcsoportja szeptemberi kihelyezett frakcióülésén meg fogja hallgatni a kormány tájékoztatóját arról, hogy a fűtési szezon kezdete előtt tudják-e még tovább mérsékelni a villamosenergia árát, illetve a fűtési költségeket. Rogán Antal szerint van még tere a további rezsicsökkentésnek. Példaként említette, hogy már eddig is volt olyan cég, amely saját infrastruktúra nélkül, a más társaságoktól átvett ügyfeleknek 8-10 százalékkal olcsóbban nyújtotta ugyanazt a szolgáltatást, mint a korábbi szolgáltatójuk. De ennél többet is meg lehet lépni, hiszen a villamosenergia-ipari cégek tavaly – külön adó ide, külön adó oda – jelentős nyereséggel zárták az évet.
A frakcióvezető ismételten utalt arra, hogy 2002 és 2010 között nem volt olyan év, amikor a rezsiköltségek alapvető tényezői, vagyis a villamosenergia vagy a gáz ára az infláció alatti, vagy legfeljebb azzal megegyező mértékben emelkedett volna. Ebben a nyolc évben 58,8 százalék volt az összesített infláció, ehhez képest közel 100 százalékkal emelkedett a villamosenergia, és több mint 150 százlékkal a gáz ára. Most ennek az ellenkezőjét látjuk és ennek természetesen az inflációra nézve csökkentő hatása van – tette hozzá.
Rogán Antal arról is beszélt, hogy a vártnál kedvezőbb első negyedévi inflációs adatok azért is jók, mert még egy másik inflációs adat fényében tervezték meg az idei béremeléseket, vagy például az 5,2 százalékos nyugdíjelemlést, miközban ma már mindenki úgy véli, akár 2,2 százaélék is lehet, de mindenképpen 3 százalék alatt lesz az idei infláció. Mindez a reálkeresetek, ezen keresztül pedig a vásárlóerő növekedését eredményezheti, ami pozitív hatással lehet a gazdaság teljesítményére – magyarázta.
Az egyéni nyugdíjszámlák elindításával kapcsolatban a Fidesz frakcióvezetője elmondta: az állami nyugdíjkassza biztonságban van, a 2009-2010-re felhalmozott csaknem 400 milliárdos hiány az elmúlt években gyakorlatilag megszűnt, a nyugdíjak kifizetését az állam garantálni tudja, ugyanúgy, ahogy a reálértékük megőrzését is. Rogán Antal jó dolognak tartja, hogy most már az állami nyugdíjkassza is fog egyéni számlákat vezetni. Ez azt jelenti, hogy a jövőben figyelembe lehet majd venni, hogy ki, mennyi nyugdíjjárulékot fizetett. Azon még dolgozik a kormány, hogyan lehet majd átkönyvelni ezekre a múltbéli befizetéseket, akár a magánpénztárakban korábban elhelyezett összegekről, akár azoknak a befizetéseiről van szó, akik mindvégig az állami nyugdíjrendszerben maradtak.
Forrás: Hirado.hu
“Rogán: Lesz még rezsicsökkentés”
Sőt! “Lesz még szőlő, lesz még lágy kenyér……..!” 😛
“A rezsicsökkentéssel egyetértő személy aláírásával igazoltan beleegyezik….. hogy az adatait a FIDESZ (ez NEM ELÍRÁS) adatait nyilvántartásba vegye.
Azokat kampány célra is felhasználja. A FIDESZ a nyilatkozaton megadott telefonszámon,e-mail címen a későbbiek folyamán bármikor megkeresse.
Aláírásával beleegyezik abba, hogy ezen adatokat – nem csak a rezsicsökkentéssel kapcsolatban – szabadon felhasználhatja.
Szóval hogy is van az a fránya rezsicsökkentő aláírásgyűjtés???”
/Index-feketén-fehéren, 2013.04.13/
kispajti!
Ez benne a szopatás! 😛
“az év elején bevezetett tíz százalék után további díjcsökkentést is meg lehet lépni, hiszen a villamosenergia-ipari cégek tavaly – külön adó ide, külön adó oda – jelentős nyereséggel zárták az évet”
Barom! Hogyan érintette a tavalyi nyereséget az idén bevezetett díjcsökkentés?
“már eddig is volt olyan cég, amely saját infrastruktúra nélkül, a más társaságoktól átvett ügyfeleknek 8-10 százalékkal olcsóbban nyújtotta ugyanazt a szolgáltatást, mint a korábbi szolgáltatójuk”
Igen, a T-home, csakhogy a T-home kizárólag a jól fizető, megbízható ügyfeleket vette át más társaságoktól!
Az alább idézett adatokkal bizonyítom, hogy a fenti képen látható rezsibohóc Rozzant Tóni úgy halandzsázik az 1800 forintról 4500 forintra emelt kéményseprési díjról, hogy a szerencsétlennek fogalma sincs a kötelező kéményseprő-ipari közszolgáltatás körébe tartozó tevékenységekről és azok díjairól:
————————————
I.) A fideszes vezetésű Kaposvár címzetes főjegyzőjének az alábbi előterjesztése bizonyítja, hogy a kötelező kéményseprő-ipari közszolgáltatás áraival kapcsolatos káosz a kormány rendeletalkotási késedelmére vezethető vissza!
„ELŐTERJESZTÉS: a kötelező kéményseprő-ipari közszolgáltatásról szóló rendelet megalkotásáról
2012. július 3-án kihirdetésre került a kéményseprő-ipari közszolgáltatásról szóló 2012. évi XC. törvény, amely 2013. január 1-től lép hatályba.
A törvény végrehajtására vonatkozóan kormányrendelet fog megjelenni. A díjmegállapítás részletes szabályait, a megállapítható díjtételek összeghatárait, a díjak alkalmazásának részletes szabályait rögzítő kormányrendelet hiányában díjmegállapítási javaslatot nem tudunk tenni, ezért javasolom, hogy a jelenlegi díjételeket tartsuk hatályban.
Kaposvár, 2012. november 28. dr. Kéki Zoltán címzetes főjegyző.”
A gyengébbek kedvéért megismétlem az előterjesztés utolsó mondatának a lényegét, amely a kormány késedelmét bizonyítja:
“..kormányrendelet hiányában díjmegállapítási javaslatot nem tudunk tenni”.
——————————————-
II.) Az egy kéményseprési díjat emlegető hazudozós rezsikommandós Rozzant Tóninak fogalma sincs arról, hogy az általa emlegetett díj mellett még az alább felsorolt kéményseprési díjak is léteznek, ezért egyáltalán nem mindegy, hogy melyik tétel díját hasonlítjuk össze a más településeken alkalmazott díjakkal!
FŐKÉTÜSZ díjtételei
Égéstermék- Éves Nettó díj / alkalom
elvezető gyakoriság
jele
ENHS 2 1 675 Ft
ENHG 1 1 782 Ft
KNHS 2 838 Ft
KNHG 1 748 Ft
NNHS 2 1 194 Ft
NNHG 1 1998 Ft
ENTS 1 1 853 Ft
ENTG 1 1 925 Ft
KNTS 2 980 Ft
KNTG 1 855 Ft
NNTS 2 1 265 Ft
NNTG 1 1 034 Ft
EZHS 2 1 675 Ft
EZHG 1 1 782 Ft
KZHS 2 838 Ft
KZHG 1 748 Ft
NZHS 2 1 194 Ft
NZHG 1 998 Ft
EZTS 2 1 853 Ft
EZTG 1 1 925 Ft
KZTS 2 980 Ft
KZTG 1 855 Ft
NZTS 2 1 265 Ft
NZTG 1 1 034 Ft
GNHS 2 1 051 Ft
GNHG 1 1 034 Ft
GZHS 2 1 051 Ft
GZHG 1 1 034 Ft
GZTS 2 1 265 Ft
GZTG 1 1 283 Ft
ET 1 1 069 Ft
KT 1 481 Ft
NT 1 659 Ft
GT 1 499 Ft
Munkaráfordításra meghatározott összeg 3 564 Ft
Kiszállási díj megrendelés esetén 3 564 Ft
Az egyes karakterkódok magyarázata az alábbi:
1. karakter
E: Egyedi, egy építmény szintről igénybe vett, 60 kW és az alatti összes névleges bemenő hőteljesítményű, jellemzően függőleges tengelyirányú égéstermék-elvezető.
K: Központi, egy építmény szintről igénybe vett, 60 kW feletti összes névleges bemenő hőteljesítményű, jellemzően függőleges tengelyirányú égéstermék-elvezető, 4096 cm2 járat keresztmetszetig.
N: Nagy járat-keresztmetszetű, egy építmény szintről igénybe vett, 60 kW feletti összes névleges bemenő hőteljesítményű, jellemzően függőleges tengelyirányú égéstermék-elvezető 4 096 cm2 járat keresztmetszet felett, 10.000 cm2-ig.
G: Gyűjtő jellegű, több építmény szintről igénybe vett, jellemzően függőleges tengelyirányú égéstermék-elvezető.
2. karakter
N: Nyitott égéstermék-elvezető, azaz a rácsatlakoztatott tüzelőberendezés a felállítási helyiségéből veszi az égéshez szükséges levegőt.
Z: Zárt égéstermék-elvezető, azaz a rácsatlakoztatott tüzelőberendezés a külső légtérből veszi az égéshez szükséges levegőt.
T: Tartalék égéstermék-elvezető.
3. karakter
H: Huzat vagy mesterséges szívás hatása alatt álló égéstermék-elvezető.
T: Túlnyomás hatása alatt álló égéstermék-elvezető.
4. karakter
S: Szilárd- és olaj tüzelőanyagokkal üzemeltetett tüzelőberendezéseket kiszolgáló égéstermék-elvezető.
G: Gáznemű tüzelőanyagokkal üzemeltetett tüzelőberendezéseket kiszolgáló égéstermék-elvezető.
———————————————-
A fentiek miatt mindenekelőtt a rezsibohócok agyában kellene rendet tenni, majd a fent idézett kaposvári előterjesztésben hiányolt kormányrendelettel lehetne és kellene rendezni a kötelező kéményseprő-ipari közszolgáltatás díjait!!!
“Betett a rezsicsökkentés az alternatív szolgáltatóknak”
“Szinte teljesen ellehetetlenítette a januári 10 százalékos rezsicsökkentés azt a két alternatív energiaszolgáltatást, amelyet a lakossági fogyasztók is igénybe vehetnek. Mind a Magyar Telekom, mind pedig az Energetikai Központ Zrt. ugyanis most kénytelen a 10 százalékkal mérsékelt tarifához képest további kedvezményt adni. Utóbbi már csökkentette a diszkont mértékét, a Telekom pedig a szolgáltatás megszüntetését fontolgatja.”
http://www.energiafocus.hu/elemzes/betett-a-rezsicsokkentes-az-alternativ-szolgaltatoknak/
hajós megint csillogtatta nagy “szaktudását”. A cégek 2012. évi nyereségét 2013-ban számítják ki. Így 2013-ban értékelhető, hogy a 10 % csökkentés mit jelent egy cégnek. Mennyi a nyereség, amit külföldre utalhat.
Ezután a barom jelzőt vonatkoztassa saját magára!
hajós! Nincs piacgazdaság? Aki nem bírja, ne csinálja. “El is lehet menni!” . Szegény Magyar Telekom. A szocik szíve megszakad értük. És a zemberek?
Apropó! 2.3% az infláció!!!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Noé úr, fogja már fel, hogy a tavalyi nyereségbe az idén bevezetett rezsicsökkentés nem számít bele!
Amit a fideszesek rendre elhallgatnak az emberek elől:
A lakossági energiaszolgáltatás vastagon veszteséges a szolgáltatók számára évek óta, s a cégek egyedül azért tudnak nyereségesek lenni, mert a többi tevékenységükből, főként a vállalatoknak történő, szabadáras energiaszolgáltatásból származó bevételükkel ellensúlyozni tudják a lakossági szolgáltatásból származó veszteségeiket.
kíváncsi lennék , hogy a nagyapó félék ebből mit értenek , persze a kamun kívül.
hajós, csaba péter! Ismétlés a tudás anyja! “A cégek 2012. évi nyereségét 2013-ban számítják ki. Így 2013-ban értékelhető, hogy a 10 % csökkentés mit jelent egy cégnek.”
Írjam szótagolva?
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Szerintem ez szótagolva is hülyeség.
Ami érvényes 2012 – re, az 2013- ra, is.
Vén Hülye!
Írjam szótagolva?!
2013-as cégadatokból még az a nagy bunkós lópimpilimpi értékelhető!
Az majd csak 2014-ben derül ki a zelőző, 2013. évi adattal összehasonlítva, hogy mennyi a rezsicsökkentésből fakadó éves eltérés!
Mennyi?
Tíz!
Mi tíz?
Mi mennyi?! ))) 😛 (((
Kispajtás,ha félsz,ügyeletes rettegő vagy, ne írd alá,és akkor nem leszel listázva.Én támogatom a rezsicsökkentést,alá is írtam és nem érdekel a lista.Nem kell félni,csak a gyáva vinnyog egyfolytában.savanyú a szölő elvtársak?A nagy baloldal csak nyomorítani tudta a csórókat,miközben a fő elvtársak milliárdokat loptak,ezeket sírjátok vissza?Primitív népség!
Tóth Kati hátsót nyalt, nagyapó közgaszdászkodott, a szabadpiacon megvásárolható villamos energia ára meg drágult.
Hát ez az pont ilyen hülyék kellenek mint nagyapó. Éljen és virágozzék a debil nagyapó
Tóth Kati, te ostoba, tollas kapirgáló vagy!