Három csepeli I. hely a Mikulás Kupán

Csepel.hu

Immáron 12 éve annak, hogy a Csepeli Birkózó Club utánpótlása a Mikulás Kupával zárta le a maga mögött hagyott szezonját. Ez idén sem történt másként, s ezúttal 14 egyesület 92 ifjú sportolója mérlegelt, majd lépett szőnyegre a Baracsi Imre Birkózóteremben december 16-án.

A 2012. évi kupára a szerbiai Magyarkanizsáról is érkeztek versenyzők, de elfogadta a meghívást az FTC, az Újpest, a Tatabánya az Érd, a Monor, az ESMTK és a Vasas csapata is. A Diák II-es és Gyerek korcsoportú versenyeken 3 csepeli elsőség született, egy II. és két III. hely mellett.

A kék-piros klub sportolói közül a gyerek korcsoportban a 22 kg-os Pauer Szabolcs bizonyult a legjobbnak, míg a 29 kg-osok mezőnyébenCsókai Zétény a dobogó 3. fokára állhatott fel. A Diák II. korcsoportban Virág Bogdán (38 kg) és Rizmajer Márton (35 kg) az I., míg Arató Ármin (42 kg) a II. lett, a 32 kg-os Märtz Norbert pedig a III. helyen zárta a versenyt.