MHO
December 13-án a kerületekkel, a Budapesti Önkormányzati Szövetséggel (BÖSZ), 18-án pedig a főváros vezetésével tárgyalnak a kormány képviselői az önkormányzatok állami adósságátvállalásáról – tudta meg lapunk fideszes forrásokból.
Budapesten és a kerületeknél az adósság – az állami feladatátvállalással csaknem arányos mértékben való – részleges, negyvenszázalékos átvállalásáról lehet szó, de összességében ez is több tízmilliárdos tételt jelent. Tarlós István főpolgármestert, aki tegnap Orbán Viktor kormányfővel találkozott, zsúfolt programja miatt nem értük el. Láng Zsolt, a BÖSZ elnöke azt mondta lapunknak, várják a kormány megkeresését, de az ügyben ez eddig nem történt meg. A II. kerület fideszes vezetője szerint nagyon valószínű, hogy jövőre csúszik át ez az egyeztetés. Egyébként az ötezer fő feletti települések adósságrendezését a jövő év június végéig tervezi végigvinni a kormány.
A 2012-es költségvetésből finanszírozzák az ötezer fő alatti települések adósságának átvállalását. Tállai András önkormányzati államtitkár tegnap Sárbogárdon arról beszélt, az állam 1758, ötezer lakosúnál kisebb település adósságát rendezi az év végéig. Az önkormányzatok és a hitelezők vélhetően a két ünnep között hozzájutnak a pénzükhöz. A 2013-as költségvetési törvénybe bekerül egy olyan passzus, amely szerint a kistelepülések adósságrendezésénél a kormánynak egyedi mérlegelési lehetősége van. Amennyiben kiemelkedően magas az egy főre jutó adósságállomány, akkor a kormány megvizsgálja annak okát.
Megtudtuk, azoknál a városoknál és falvaknál, amelyek hitelből finanszírozták például a termálfürdő- vagy uszodaberuházásaikat, ezeket a vagyonelemeket az állam nem veszi át. Ez legfeljebb egy tucat települést érint. Azt a tájékoztatást kaptuk, hogy az adósságátvállalás menete egyszerű lesz. A napokban zajló és a fővárossal megkezdődő egyeztetések után az érintett települések önkormányzati testületeinek felhatalmazó döntése kell az adósságátadásról. Arról viszont nem lehet szó, hogy az önkormányzatok gazdasági társaságainak adósságait is átvállalja az állam.
Forrás: MHO
A saját, vagy az adózó állampolgárok pénzéből fizetik?
Bugi!
Most lehet tagadni az évi egy manitu megtakarítást! 😛
Csepel ráfázott, mert évente két milliárdot “takarított” meg.
Remélem, hogy ebből a pénzből fizeti ki az adósságát és nem hárítja át az országra, csak azért, hogy megmaradjon a megtakarítása.
“Megtudtuk, hogy azoknál a városoknál és falvaknál, amelyek hitelből finanszírozták például az uszodaberuházásaikat, ezeket a vagyonelemeket az állam nem veszi át.”
“Arról viszont nem lehet szó, hogy az önkormányzatok gazdasági társaságainak adósságait is átvállalja az állam.”
A fentieken tessék elgondolkodni!
Bele ne törjön a bicska, gyerekek!
Soha sem felejtem el a 2006-os választások második fordulója előtt a Gellért-szálló előtt haladva, megpillantottam egy választási plakátot, amelyen az alábbi szöveg volt olvasható: “Akárkire szavazol, úgyis nekik dolgozol.”
Nem tudom mondni valóját tekintve, változott-e, azóta?
“Budapesten és a kerületeknél az adósság – az állami feladatátvállalással csaknem arányos mértékben való – részleges, negyvenszázalékos átvállalásáról lehet szó, de összességében ez is több tízmilliárdos tételt jelent.”
Ez nagyságrendileg megegyezik a szoclib vezetés által ellopott, elherdált összeggel.
Ejj… ! Az milyen pénz volt, és hová került?
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Nagyon furcsa cikk!
A cím kijelentő módban, eldöntött tényként beszél az adósság átvállalásáról: “Budapest adósságát is átvállalják”.
Ezzel szemben a cikket olvasva kiderül: December 18-án fognak majd erről a lehetőségről tárgyalni, de valószínűleg ez is jövőre csúszik, és részleges átvállalásról lehet szó.
Tehát a hír egy lufi, semmi sincs eldöntve, majd egyszer valamikor beszélnek róla, hogy esetleg lesz ilyen.