Csepel.hu
Megváltozott munkaképességű embereknek szervezett állásbörzét Budapest Főváros Kormányhivatala (BFKH) Munkaügyi Központ Mansfeld Péter utcai Kirendeltsége a Rákóczi Kert Civil és Közösségi Házban december 3-án.
A fővárosi kerületekből sokan jöttek állást keresni, hiszen a mini börze célja is elsődlegesen a megváltozott munkaképességűek munkához juttatása és az elhelyezkedési lehetőségekről adott felvilágosítás volt. A munkáltatói fórummal egybekötött állásbörze a „Megváltozott munkaképességű emberek rehabilitációjának és foglalkoztatásának segítése” nevű kiemelt TÁMOP projekt keretében valósult meg.
Az ötéves program eredményeiről, a törvényi feltételekről, a támogatási formákról, valamint a munkaerőpiacra való be-, illetve visszajutásáról tájékoztatta a résztvevő munkáltatókat Kovács Nóra, a BFKH Munkaügyi Központ projektvezetője. Elmondta, hogy a jelenleg hatályos törvény szerint ma Magyarországon az számít megváltozott munkaképességűnek, akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű.
„25 fő fölött foglalkoztató cégeknél rehabilitációs hozzájárulást kell fizetni abban az esetben, ha a létszám 5%-át nem éri el a megváltozott munkaképességűeknek a száma. Ennek a mértéke 2011 januárjától 965 000 forint/fő. Ekkor növekedett meg a munkaügyi központok által tapasztalt, munkáltatók részéről beküldött munkaerőigény. Emellett a TÁMOP program keretében a munkaügyi központok a foglakoztatásokhoz akár 100 százalékos támogatást nyújthatnak” – ismertette a projektvezető. A munkáltatók fórumán továbbá szó esett a munkaügyi ellenőrzések aktuális kérdéseiről és a munkahelyvédelmi akciótervekről is.
Az emberi méltóság tiszteletben tartása végett ma már nem állja meg a helyét az a régi szemléletmód, miszerint a megváltozott munkaképességűek csak gombot tudnának válogatni – vallotta a rendezvényen Kőrösi Regina, a BFKH Mansfeld Péter utcai kirendeltség-vezetője.
A csepeli állásbörzén nyolc munkáltató kínálatából – mely tartalmazta a könnyű fizikai munkától kezdve az adminisztrációs területeket – válogathattak az érdeklődők.
Az MTI mai közleményében az olvasható, hogy a kormány bővítené a rehabilitációs ellátásban részesülők foglalkoztatását. Jövő év elejétől csak abban az esetben szünetelne a rehabilitációs ellátás folyósítása, ha az ellátás mellett az érintettek napi négy vagy heti húsz órát meghaladóan folytatnak kereső tevékenységet – ezt tartalmazza az Emberi Erőforrások Minisztériumának (EMMI) javaslata, amelyet a kormány elé terjesztettek.
Az EMMI keddi közleménye szerint így komoly segítséghez jutnak azok a megváltozott munkaképességű emberek, akik állapotuk miatt nem tudnak teljes munkaidőben dolgozni. A javaslat elfogadása esetén az átlagosan 30-40 ezer forintos ellátásukat a részmunkaidős foglalkoztatásukból származó további 30-40 ezer forinttal tudnák kiegészíteni az érintettek. A módosítás nem vonatkozik a heti húsz órát meghaladó munkaidőben foglalkoztatottakra, náluk a továbbiakban is szünetel majd az ellátás folyósítása. Az érvényes szabályozás szerint szünetel a megváltozott munkaképességűek ellátása, ha a rehabilitációs ellátás melletti kereső tevékenységet folytatnak – emlékeztet közleményében a szaktárca.
Fülöp Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és esélyteremtési politikáért felelős helyettes államtitkára A munka méltósága elnevezésű projekt hétfői záró rendezvényén felhívta a figyelmet arra, hogy Magyarországon mindössze a megváltozott munkaképességűek tíz százaléka dolgozik, ami az európai átlagnál lényegesen alacsonyabb arány. A helyzet javítását szolgálja, mint mondta a helyettes államtitkár, hogy az elkövetkezendő két évben mintegy 25 milliárd forint összegben lehet pályázni a megváltozott munkaképességűek képzésének támogatására.
Forrás: Csepel.hu
A meg nem változottaknak is fognak egyszer tartani és munkahelyeket teremteni?
Állásbörze volt Csepelen – 2012. 11. 06.-án a Csepeli Munkásotthonban. Aki dolgozni akart, elment.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.