Magyar Birkózó Szövetség, Magyar Birkózó Liga, Csepel.hu
A napokban ért véget a veterán korú birkózók világbajnoksága a budaörsi sportcsarnokban. A szeptember 18-23. között lezajlott világversenyen 49 ország közel 500 indulója, hét kategóriában lépett szőnyegre. A magyar résztvevők teljesítménye kiválóra sikerült és a rendezés is jelesre vizsgázott, az egykori csepeli birkózók közül pedig Magnucz Ferenc teljesítménye emelkedett ki.
A magyar veterán válogatott tagjai 7 arany-, 11 ezüst-, és 26 bronzérmet szereztek a korosztályok legjobbjainak vetélkedésén. Magyarország csapata kötöttfogásban az élen végzett, míg szabadfogásban második lett a nemzetek közötti pontversenyben. A kitűnő eredmények mellett a magyar rendezőgárda is világszínvonalon teljesített a verseny kiváló szervezésével, lebonyolításával.
A viadal 3. versenynapján a kötöttfogásúak 35-40 éves korcsoportjában szőnyegre lépő Magnucz Ferencegészen a döntőig menetelt, ahol azonban alulmaradt a 2002. évi vb svéd győztesével, Samuelssonnal szemben.
A negyedik versenynapon Lukács Imre képviselte a csepeli színeket, és jól is ment neki a birkózás, amíg szembe nem találta magát az orosz Pogorjelovval, akitől szoros csatában kikapott, és a vigaszágra került. Ott sajnos az amerikai Kulich került az útjába, akitől kikapott és búcsúzni kényszerült.
Nem járt nagyobb szerencsével Dr. Kléber István sem, aki bronzéremért birkózhatott, és végül az V. helyet sikerült megszereznie.
Az utolsó, azaz a 6. napon álltak rajthoz a szabadfogású birkózók, s Magnucz Ferenc ott is próbára tette tudását, ami végül egy bronzéremhez volt elegendő.
A szabadfogásúak pontversenyében – az oroszok mögött – Magyarország szerezte meg a második helyet.
A csepeli vonatkozású eredményeket az alábbi linkre kattintva olvashatják el.
Légrádi Gábor- csepel.hu
Forrás és fotók: Magyar Birkózó Szövetség és Magyar Birkózó Liga
Végre egy versengés ahol mindenki nyer!
Van aki érmet, de egy derék-masszázst a vesztes is! ))) 🙂 (((
“Janics Natasa kimondta: elmegy
Csütörtök délután Douchev-Janics Natasa személyesen jelezte a Magyar Kajak-Kenu Szövetség székházában, hogy máshol folytatná a pályafutását.”
Vajon mi folyik e honban, a kajakosok között? MO. egyik legnagyobb, ha nem a legtehetségesebb sportolója is veszi a lapátjait, s tovább áll. Micsoda ellentétek feszülnek a lepel alatt, ha a kapott elismerések is eltörpülnek a szándékok mellett? Menni kell? Tényleg?
Janics mellett további kajakosok válthatnak országot. A hétszeres világbajnok Benedek Dalma jelezte, férje, Dusan Ruzicic miatt a jövőben szerb színekben indul. A vb-bronzérmes Sarudi Alíz Cipruson folytathatja pályafutását, míg a kilencszeres vb-első Paksy Tímea Ausztriába távozna.
Érdekes ennek a cikknek megjelenése, talán csak szerencsétlen időzítés.
Remélhetőleg a távozási szándékhoz semmi köze. Az olimpiát követően, az elnök úr
néhány napra már nem rejtette véka alá, miszerint Rióban már nem Storcz Botondnak fogják hívni a kapitányt. Valóban mi izzik a lepel alatt? Ki kit, mivel zsarolhat, hogy ilyen amilyen kiváltságokat élvezhetnek valakik? Mint amilyent.
Moto GP
Golf
Téli Sportok
Retrosport
Ló
Kosárlabda
NFL
Bringa
Baseball
Vancouver
Peking
London
Ez nem sícirkusz, hanem pornócirkusz
2012.09.27. 21:36 – Index
|
Önéletrajzi könyvet jelentett meg Maria Höfl-Riesch, a németek 27 éves olimpiai bajnok síelője. A saját karrierjét bemutató írás mellett külön érdekesség, hogy a sportoló nyíltan beszél a világkupa-sorozatban, városról városra utazó sportolók és az őket kísérők szexuális kapcsolatairól – írta a síelők.hu.
A könyvből kiszivárgott részletek szerint az edzéseken és a versenyeken összezárt síelőkre jobban illett a pornócirkusz, mint a sícirkusz. Többen nehezen bírták a szezonon át tartó összezártságot, és mindenki kavart mindenkivel, a síelők, a szervizesek, a terapeuták, az edzők, mindenki. Ha valaki egyedül érkezett a szállodába, ritkán töltötte egyedül az éjszakát.
Egy példát is említ a Geradeaus. Höhen und Tiefen meines Lebens című könyvében. Az előző szezon negyedik versenyét a kanadai Lake Loiuse-ben rendezték. Itt szinte az összes versenyzőt egy helyen szállásolták el, és esténként beindult az élet a szálloda bárjában. Ahogy a 2011 óta házas Höfl-Riesch írja, itt aztán magasba emelkedik a flört-faktor, tökéletes hely az alkalmi kapcsolatokhoz.
De nem csak a síelőknél létezik ez a fajta kapcsolatkiépítés. A londoni olimpia előtt már több sportoló is nyíltan beszélt arról, hogy a versenyzők közel hetven százaléka szexel az olimpiai faluban, vagy akár annak környékén is, így levezetve a versenyek feszültségét. Nagyjából mindenki tudja, mi történik a faluban a villanyoltás után.
A könyv a napokban került utcára Németországban.
Akár hogyan is van, mindenképpen fájó ilyen nemzetközileg is komoly eredményeket produkáló remek versenyzőinktől elköszönni, akik nem a Magyar Nemzetnek szereznek elsősorban örömet. Akik, igen csak erősítették eredményeik és személyiségeik révén, óhatatlanul is a nemzeti identitásunkat! Én azt mondom, távozásuk nagy-nagy vesztesége az egyetemleges magyar sportnak, a hazánknak. Gondoljanak bele, milyen sok gyerkőc kezdte el e sportágat űzni, mert valamiért megszerették nevezett versenyzőinket, mert ők példaképpé váltak sokak számára.
Van bőven tehetség, jó magyar szokás szerint, lehet pazarolni az értékeinket. Aztán meg sírunk, mert alig akad adott feladatokra megfelelő személy. Lásd az elitet!? Miközben százezer számra képezzük, -adó forintokon is,- a használhatatlanná váló (jórészt munkahely hiánya miatt is) remek diplomásainkat. Sláger a kommunikációs szakok, mert ugye bár ők hozzák létre az új értéket, majd a profitot! Hajrá………
Bocs a tudós jogászokat kihagytam, akik a politikusokat is hivatottak megvezetni. Mióta is?
Így már érthetőbb az óriási magyar profit teremtés, szerzés. (avagy vesztés) Kinek, hogy tetszik?