Itt a névsor, ők szavazták meg a dugódíjat

Hiába tagadják, az MSZP–SZDSZ döntött a díjról

Magyar Hírlap, Csepel.info

Az előző ciklusban az MSZP, az SZDSZ és az MDF fővárosi frakciói szavazták meg a dugódíj bevezetését – derül ki a Magyar Hírlap birtokába került 2009. január 29-i közgyűlési jegyzőkönyvből.

Az Európai Bizottság, a 4-es metró első szakaszának pénzügyi támogatásával kapcsolatos határozatában ez olvasható: „Összhangban a Budapesti Közlekedésfejlesztési Tervében lefektetett intézkedésekkel, úgynevezett hozzáférési díj (vagy dugódíj) kerül bevezetésre a főváros belső, legforgalmasabb területein, legkésőbb a 2007–2013-as programozási javaslat végéig.” A bizottság határozata és a szavazási jegyzőkönyv is alátámasztja Tarlós István főpolgármester szavait, aki korábban elmondta, a dugódíjat muszáj bevezetni, mert az előző városvezetés által a 180 milliárd forintos uniós támogatásokról kötött megállapodásban feltételként szabták meg a díj bevezetését, amit Demszky Gáborék el is fogadtak. Természetesen az MSZP csepeli képviselője, Horváth Gyula is megszavazta a dugódíj bevezetését.

A jelenleg is fővárosi képviselőként dolgozó szocialista Andó Sándor, Bánsághi Tamás, Havas Szófia, Horváth Csaba, Móricz Eszter, Szaniszló Sándor és Tüttő Kata is igennel voksolt 2009. januárban a dugódíj bevezetésére. Ez a névsor két politikus kivételével az egész jelenlegi MSZP-frakciót lefedi. 2009-ben az azóta – más ügyekből kifolyólag – büntetőeljárás alá vont képviselők is igent mondtak a dugódíj bevezetésére, így Wieszt János, Hunvald György és Hagyó Miklós is. Mellettük a teljes SZDSZ-frakció és a háromtagú MDF-képviselőcsoport – Hock Zoltán, Katona Kálmán, Vaskor László – is rábólintott a dugódíjra. A Fidesz és a KDNP képviselői tartózkodtak, a fideszes Szatmáryné Jahl Angéla elutasította a tervezetet. A fővárosi rendelet elfogadásáról megkapta a szavazási jegyzőkönyvet az Európai Közösségek Bizottságának Főtitkársága, Karl von Kempis főtitkár. Az ő nevében küldték meg a 4-es metró első szakaszának támogatásával kapcsolatos határozatot 2009 szeptemberében az Európai Unió mellett működő magyar állandó képviseletnek, azzal a kéréssel, hogy azt adják át Göncz Kinga (MSZP) akkori külügyminiszternek. A dugódíj 2012-es bevezetéséről Demszky Gábor (SZDSZ) kabinetje 2009-ben, még a közgyűlési döntés előtt egy koncepciót fogadott el. Ebben 400–600–800 forintos behajtási díjakkal kalkuláltak. Sőt Horváth Csaba, az MSZP főpolgármester-jelöltje 2010. május elsején a parkolási díjakból és a környezetvédelmi zöldzónák kialakításából, tehát a dugódíj bevezetéséből fedezte volna a BKV használatának ingyenessé tételét. Demszky akkor ezt azzal ütötte el, hogy eszerint brutális mértékű dugódíjat kellene bevezetni.

Németh Zoltán, a Fidesz frakcióvezetője lapunknak kifejtette, az új városvezetés kontójára Demszky Gábor és csapata, az MSZP–SZDSZ–MDF intézte el a fővárosnak a dugódíjat, hiszen 2009-ben ők vállalták az EU felé annak bevezetését 2013-ig. Emlékeztetett, a Fidesz–KDNP nem szavazta meg a javaslatot.

Forrás: Magyar Hírlap

20 hozzászólás “Itt a névsor, ők szavazták meg a dugódíjat” bejegyzésre

  1. Bugi szerint:

    Csak nem? Már megint a tolvaj banda? Miért nem tudunk ezen meglepődni?

  2. Dr. grün szerint:

    Nem a mértékét (ami lehetne akár 0+ÁFA Is) hanem a bevezetését!
    Különben régebben a Margit szigeten 200 forint volt a dugó-díj! ))) 🙂 (((

  3. Gr.drün szerint:

    Ha az Alkotmányt meg lehetett változtatni akkor egy fővárosi rendeletet is meg lehet!

  4. Mari nénye szerint:

    Jaj Grün-Grün ejnye bejnye 😀

  5. Bugi szerint:

    Akkor lehet megváltoztatni, ha a főváros visszafizeti a metróra kapott uniós milliárdokat. A komcsik szerintem innentől fogják be a szájukat, mert megint kiderült, hogy hazudtak.

  6. robi szerint:

    A történetből 12 egy tucat: a vádak gyenge lábakon álltak, ezért a felelősségre vonás elmaradt. Demszkyék nyugodtan alszanak.
    Az adósságot Tarlósék a dugódíjon akarják bevasalni.

    A cikkben idézett szavazásban a képviselők a dugódíj tényét és nem a mértékét vállalták.
    Ezt az uszítók elhallgatták a fröcsögésre tartott Bugi-félék elől?

  7. SNOOPY! szerint:

    MOCSKOS BANDA!NEM LOPTATOK MÉG ELEGET?IGAZAD VAN Bugi!

  8. Manitu szerint:

    Nyugodtan lehet beszélni a témáról. Szóval: a dugódíjat is annak az MSZP-SZDSZ-nek köszönhetjük, amelyik a dugódíjjal Tarlóst bírálja.

    Akinek ettől nincs hányingere, az biztosan MSZP-szavazó.

  9. robi szerint:

    Manitu!

    Elakadt a lemez?

    Sajnálom, hogy nem érted, mit jelent a mérték!
    Nem a bevezetés, hanem a mértéke miatt bírálják Tarlóst.

    (Segítek: lehet 1 Ft de akár lehet 500 Ft alkalmanként)

  10. robi szerint:

    Bocs: “Elakadt a tű”-t akartam írni, csak elfogott a röhögés.

  11. figyelj21 szerint:

    Itt van egy névsor ami nem teljes. Azért el kell mondani a tisztesség kedvéért, hogy aki tartózkodott mint ellenzéki az is elfogadta, valójában csak egy személy mondott nemet! Az ellenzék minden alkalommal vagy nemet, vagy tartózkodást nyom. Aki valójában nem ért egyet az nemmel szavaz az ellenzék részéről! Én a tartózkodást a szavazásnál eltörölném!

  12. kkk szerint:

    mi az hogy tartózkodik? azért fizetjük hogy igennel vagy nemmel szavazzon, nem azért hogy még dönteni se tudjon az idiótája.
    Egy gerinces ember volt az egész bandában, aki nemmel mert szavazni.
    ingyenélő sz.rházi politikusmaffia, a kamera előtt köpködnek egymásra aztán hétvégén együtt mennek golfozni, meg kokaint szippantani a k.urvákról.

  13. Gordon szerint:

    “kkk szerint:
    2012. július 06., péntek – 21:55

    mi az hogy tartózkodik? azért fizetjük hogy igennel vagy nemmel szavazzon”

    Ez butaság. Volt olyan idő, amikor nem lehetett tartózkodni, de adott esetben helye van egy tartózkodásnak.

  14. felix szerint:

    A négyes metró meg szóra sem érdemes.
    A mérték az érték.
    Kell a pénz a tehetséges Tarlósnak. A szocik meg jók bűnbaknak.
    A metró meg szarban van, mert a tehetségesek elküldték az egyetlen hozzáértőt.
    Nem az apátok a hibás mert megcsinált, hanem az aki nem tud mit kezdeni az életével.

  15. felix szerint:

    A tartózkodás annyit jelent, hogy egyetértek vele, de ellenzéki vagyok.

  16. felix szerint:

    A tartózkodás annyit jelent, hogy egyetértek, de ellenzéki vagyok.

  17. kispajtás szerint:

    Mitől tartózkodik, aki ezért kapja a fizetését? Ki az, aki bemegy a munkahelyére és azt mondja a főnökének:” bocs, ma tartózkodom a munkától, a felelősségtől, de a fizetésre igényt tartok! ”

    Ennek a listának a nyilvánosságra hozatala elég nagy öngól volt, fiúk! Főleg úgy, hogy közben a parlamentben pont az ellenkezőképpen szavaztatok erről a dugódíjas baromságról.
    Mostmár tényleg érik a kérdés, hogy valójában mit is csinált a Tarlós az elmúlt két év alatt ebben a koszos-retkes-húgyszagú városban?

  18. Cs.Pepe szerint:

    Kedves Gordon Tarzan! Megmagyaráznád a földi halandoknak, hogy ebben az esetben mi is az értelme a tartózkodásnak? Mert egyszerű halandónak úgy tűnik, hogy az elvel egyetértenek, csak egy körülményekkel nem. Ez így nagyon agitprop izű. Még szerencse, hogy Ti nem vagytok komcsik, bár úgy tesztek :).
    ,

  19. Politikusuk a Pokolba kerülnek!!!! szerint:

    Száz szónak is egy a vége a fidesznek menni e kell a politikátol,meert csak rententő nagy kárt csinálnak.én is rájuk szavasztam de már bánom mint a kutya aki kilencet ellett.PáPá Fidesz.Meg kérnék minden fideszest ,hogy ne reagáljanak az irásom ra csak akkor mikor vissza adják az ellopt fizetésünkböl a pénzt.Minden re van pénzünk csak a fidesz ossa be nekünk meg Az előre látó kedves Matolcsy György.

Itt lehet hozzászólni !