Vasárnap játszák a foci EB döntőjét

EB 2008

Június 7-én kezdődött meg az Európa Bajnokság a Svájc-Csehország nyitómérkőzéssel, ahol a házigazdák egy gólos vereséget szenvedtek. Mára már a csoportmérkőzéseken és a negyeddöntőkön is túl vagyunk.

A nagyok közül sokan már elvéreztek, így például a világbajnok olaszok és a jelenlegi Európa bajnok címvédő görögök is kisetek. A negyeddöntők során egyedül Németország tudta megszerezni a továbbjutást jelentő győzelmet a rendes játékidőben Portugáliával szemben, míg az oroszok a hosszabbítás 2 x 15 percében tudtak – nem kis meglepetésre – győzelmet aratni a hollandok felett. Törökország és Spanyolország a továbbjutását csak a tizenegyes párbajban tudta kiharcolni a horvát, illetve az olasz csapatokkal szemben.

Az első elődöntőt ma este Németország – Törökország játssza, míg holnap, június 26-án (csütörtökön) Oroszország  Spanyolországgal küzd meg a döntőbe jutásért.

Az EB döntőjére június 29-én, Vasárnap kerül sor. Ennek apropóján honlapunkon új szavazást indítottunk.

A kérdés: Ön szerint ki nyeri az EB-t?

• Németország
  • Törökország

• Oroszország

• Spanyolország?

A Csepel.info szerkesztősége további jó szurkolást kíván!

Június 19. 20:45: Portugália-Németország 2-3
Június 20. 20:45: Horvátország-Törökország 1-1 (tizenegyesekkel: 1-3)
Június 21. 20:45: Hollandia-Oroszország 1-3
Június 22. 20:45: Spanyolország-Olaszország 0-0 (tizenegyesekkel: 4-2)

1. Laja szerint:

“A foci az a sport, ahol 22-en futnak a labda után, és a végén a németek győznek.”

2. Bombi szerint:

Én a spanyoloknak szurkolok a játékban maradt csapatok közül, de szerintem Arsavinék hasonló csodát érhet el, mint a Zenit az UEFA kupában.

3. Laja szerint:

Németország döntös, Vasárnap este pedig már Európa bajnok lesz!

Viszont a törökök meglepően jól játszottak!

4. Laja szerint:

Kár, hogy már nincs bronzmeccs.

5. Bombi szerint:

A törökök jobban megérdemelték volna a győzelmet, mint bármelyik meccsükön. Ez persze nem azt jelenti, hogy a németek érdemtelenül nyertek. Mint ahogy az sem jelenti azt, hogy a spanyolok megérdemelten jutottak be az elődöntőbe, hogy a taljánok megérdemelten estek ki.

6. Laja szerint:

Megérdemelten győztek a spanyolok. Gratula.

7. Lora :) szerint:

Június 7-től nem volt egy nyugodt perc sem az esti órákban, barátok jöttek össze, bespájzoltuk hideg söröcskénket, rágcsálnivaló, mások DVD-re vették a meccseket, éjszakánként a csepeli sörözőkben még egyesek mulatoztak kedvenc csapatuk tiszteletére, óriás LCD TV-n nézhették sokan a Rádayban is az EB-t, volt pár szerencsés magyar, aki kijutott a rendező helyszínekre, megvolt a mostani nagy reklámkampány is, mondj nemet a rasszizmusra, hát ezt a horvátok nem bizonyították Bécsben, szétverték a várost, a németek is szorosan a csürhe bagázs mögött…..

Szeretem a focit! Most Olimpia jön, két év múlva VB, annyi sport van a képernyőn, lehet nekiállok futkosni kicsit a kertben 😉

Ui: annak elmondhatatlanul örülnék, ha a 4 év múlva megrendezésre kerülő EB-n a magyarok végre ott tündökölhetnének, és torkunk szakadtából énekelhetnénk nekik a magyar himnuszt!