Csepel.hu
A BVK Holding Budapesti Városüzemeltetési Központ Zrt. (BVK) tájékoztatása szerint a szippantott szennyvíz elszállítását fővárosi közszolgáltatóként a Fővárosi Településtisztasági és Környezetvédelmi (FTSZV) Kft. és szerződött partnerei végzik. Az új rendszerben a vízfogyasztás alapján, a vízszámlával együtt kell fizetni azoknak, akiknek az ingatlanja csak részlegesen vagy egyáltalán nem csatornázott. A díj nettó 337,70 forint köbméterenként.
Az első évben, azaz 2012. március elsejétől 2013. március elsejéig átmeneti megoldásként lehetőség van arra, hogy a díjat az átvett folyékony hulladék mennyisége alapján állapítsák meg. Az erre vonatkozó igényt az FTSZV Kft. ügyfélszolgálati irodáin (melyek a FŐTÁV ügyfélszolgálati irodáin belül találhatóak) lehet személyesen jelezni, március 19-től április 13-ig. Az ügyfélszolgálati irodák címei megtalálhatóak az FTSZV Kft. honlapján (http://ftszv.hu/kapcsolat/elerhetosegek.html).
Az ügyintézéshez az alábbi dokumentumokra van szükség: egy hónapnál nem régebbi, az ingatlan tulajdonlását igazoló dokumentum, továbbá a Fővárosi Csatornázási Művek igazolása, mely azt bizonyítja, hogy az ingatlant nincs lehetőség rákötni a közcsatorna hálózatra (ezt az igazolást az FTSZV Kft. együttműködve a Fővárosi Csatornázási Művekkel le tudja hívni), valamint egy, az FTSZV Kft. által kiállított, szennyvíz elszállítását igazoló számlára.
2013 március elseje után már csak az ivóvízfogyasztáson alapuló elszámolásra lesz lehetőség.
Forrás: Csepel.hu
Ha gondolkodás nélkül fizetek, elég nekik a vízszámla. Ha a tényleges mennyiséget akarom fizetni, akkor tulajdoni lap, Csat.mű igazolás és még egy szippantási számla!
Ehhez miért nem elég a vízszámla? Ezek mocskok!
Kedves hölgyek és urak?
Nem állunk össze egy pertársasággá a Fővárosi Közgyűlés alkotmánysértő határozata és a szolgáltató cég el nem végzett munka díjkövetelése ellen?
Valami nagyon sántít: milyen alapon kell nekem szolgáltatási díjat fizetnem egy olyan cégnek, amellyel semmilyen szerződéses kapcsolatban nem állok?
Ha a főváros adót kíván kivetni, akkor azt tegye, de akkor nem fizetek egy közműszolgáltató vállalatnak!
Ha a főváros környezetvédelmi hozzájárulást akar kivetni, akkor miért nem a Környezetvédelmi Alapjába kell befizetni?
Én nem fogom kifizetni egy gazdasági társaság el nem végzett szolgáltatását!
Ügyvédek, jogászok! Segítsetek összehozni a tiltakozásnak e POLGÁRI és emberhez méltó formáját!
Kedves “ebihal”, kedves Menyhért Péter!
A cégnek január 16-án küldtem egy E-mail-t,
hogy meg nem rendelt szolgáltatásért nem kívánok fizetni.
A mai napig nem reagáltak rá.
Ami azonban még nagyobb baj:
2011.decemberében a NEM tisztelt ház
megszavazta a talajterhelési díj tízszeresét
a LXXXIX.2003.évi törvény módosításaként,
mely ez év február elsejével jogerőre emelkedett!
E törvénymódosítás szerint azok, akik a meglévő szennyvízcsatornára nem kötnek rá,
a bemenő víz mennyisége alapján köbméterenként 1.200 x 3 Ft-ot kötelesek fizetni!!!
Magyarul: ha egy háztartás havi 10 m3 vizet fogyaszt, akkor havonta talajterhelési díj címén 36.000Ft-ot perkál! (Plusz a vízdíj + ÁFA, természetesen.)
Csak hab a tortán, hogy ahol van csatorna, de a tulajdonos valamiért nem csatlakozott rá, attól az önkormányzat 5 évre VISSZAMENŐLEG bevasalja a talajterhelési díjat.
Egyelőre ott tartok, hogy polgári engedetlenség? ombudsman? fogyasztóvédelem….?
És csak 3 hónapnál nem régebbi számlát fogadnak el, innentől az emberek 90% nem élhet a lehetőséggel.
A témában már több kört futottam, leveleztem a Városüzemeltetési Főosztály illeté-
keseivel. Hivatkoznak a 2000. évi XLIII. törvényre, mely a környezetvédelemről szól, úgy
általánosságban, de sem szakmai, sem elfogadható jogi érv nincs. Környezetvédelemről beszélnek, de arról hallgatnak, hogy a szikkasztókból továbbra is elszivárog a víz,
tehát szakmailag semmit sem értek el. Ha valakinél az első akna 4-5 kútgyűrű, azaz
2-3 m3, az egy 4 fős családnál hetente megtelik, hetente egy nap szabi, hogy várjam a szippantóst! Az is érdekes, hogy eddig 2000 körül vittek egy köbmétert, most 430 is jó!
Eddig ötszörös áron dolgoztak?
Ez elég gusztustalan eljárás! Én nem tehetek arról, hogy itt emésztő van! Csatorna ki tudja mikor lesz, szerintem soha, mert a mi kis utcánkkal senki nem törődik, hiába csatornázták körbe a hosszabb utcákat…
Nem tartom korrektnek azt, hogy fizessek a nem létező szolgáltatás után, mindemellett persze időt pazaroljak a telefonálgatásra, hogy mikor tud jönni a szippantós és természetesen vegyek ki szabit, amikor jön szippantani!! Mert ugye nem akkor jön, amikor nekem jó….Ez nevetséges!
Vagy: vigyek egy szippantós számlát + tulajdoni lapot stb. és akkor mi lesz? Havonta annyit fognak kiszámlázni ami azon a bizonyos számlán van, vagy továbbra is marad a régi rendszer 2013. márciusig??? Nem értem és nem is találtam róla sehol érthető leírást. De bárhogy is van, mi közük a tulajdoni lapomhoz és miért köteleznek arra, hogy egy csomó pénzért kiváltsam? Nem adás-vételről van szó!
Nyilvánvaló, hogy aki a díjbeszedőnek vagy vízműveknek a vizet fizeti, az használja az emésztőt is, tehát miért nem elég egy vizes számla?????
Ja, és akinek történetesen nincs internet elérése, és nem jön fel a csepel.infora, honnan tudhatja meg ezeket az információkat? Mert sem az FTSZV, sem senki nem küldött róla semmiféle levelet, hogy márciustól mégsem feltétlenül a vízszámla után kell fizetni a nemlétezőcsatorna díjat….
T. Menyhért Péter ! ” Ha a főváros környezetvédelmi hozzájárulást akar kivetni, akkor miért nem a Környezetvédelmi Alapjába kell befizetni? ” Talaj terhelési díjat ,csak azokra vethetnek ki ,akik nem kötöttek rá a kiépített csatornára! Ahol nincs kiépített csatorna hálózat,ott nem vethet ki még zorbán csapata sem, semmilyen adót! Pl. : Az általad említett környezetvédelmi hozzájárulás is jogellenes lenne,arról nem beszélve ,hogy a többek által is írt FTSZV-nek mi a fasz köze van a víz fogyasztásomhoz? Én azt fogom tenni,hogy a postán kérek ,egy sárga csekket ,és azon feladom a régi vízdíjjal megszorzott fogyasztásomat. Utána jártam a polgári engedetlenségnek: ” polgári engedetlenség – A politikai tiltakozás sajátos típusa a fejlett polgári demokráciákban. Nincs általánosan elfogadott fogalmi meghatározása. Többnyire azt a szándékos, nyilvános és erőszakmentes, ugyanakkor jogellenes cselekvést jelenti, amelynek célja nem az adott ország teljes jogrendjének, hanem bizonyos jogi normáknak, ill. a kormány politikájának a megváltoztatása egy magasabb rendűnek tekintett erkölcsiség és igazságosság alapján. Alkalmazására akkor kerülhet sor, ha a úgymond a rendelkezésre álló jogállami eszközökkel a cél már nem érhető el és ha nem származik belőle nagyobb sérelem, mint amelyet el akar hárítani. – Elméleti megalapozójának az amerikai Henry David Thoreau-t (1817–1862) tartják. A polgári engedetlenség legitimitását hirdető gondolkodók szerint a demokratikus jogállamban élő polgároknak joguk van és képesek is az állam működéséről erkölcsi ítéletet mondani, és ha szükségét érzik, akár jogellenes módon is elősegíteni az alkotmányos rend továbbfejlesztését. A polgári engedetlenség leggyakoribb formái: az adófizetés megtagadása, a katonai szolgálat megtagadása, ülősztrájkok, útlezárások (pl. katonai támaszpontok… Bárki is olvassa ,az láthatja,hogy komoly eredményre ez sem vezethet,ha egyedül csinálom! Erre az arrogáns politikai vezetésre nyomást gyakorolni??????
Azt hiszem, mindösszesen annyit kellene megérteni a következő cikkből, hogy a főváros a háztartások korszerűsítésére akarja ösztönözni a lakosságot. Ezt már több városban megtették az önkormányzatok, a lakosság kedvezményeket kapott a csatornázásra, amennyiben meghatározott időn belül elvégeztette a munkákat és azokat számlákkal igazolta. Akik nem éltek a lehetőséggel, később már teljes áron kellett ugyanezt elvégeztetniük, illetve talajterhelési díj megfizettetésével sújtották.
Itt egy 2012-re vonatkozó budapesti példa:
http://www.bp22.hu/hivatal/2284
Na, ez még érthetőbb!
http://www.greenfo.hu/hirek/2012/01/26/tizszeres-talajterhelesi-dij
O.K., “meghát…. “, okoskodjál csak. Majd jön a számla! Te is megkapod a magadét! 😀
T. Minden lében kanál szerint ! Ez a baj barátom,hogy jön a számla… De milyen törvénytelenségeken alapuló számla? Azt látom ,hogy te nem osztod a véleményemet. Jogod van hozzá,de ettől még igen csak empátia hiányos pógár vagy!! ” O.K., “meghát…. “, okoskodjál csak. Majd jön a számla! Te is megkapod a magadét! 😀 ” Remélem ez csak irónia volt részedről.
Drága “meghát….”, én szívem szerint persze, hogy veled értek egyet, de azt is tudom, hogy kár minden okoskodás, mert ha ezek kivetik ezt az újabb adónak éppen nem csúfolható valamit, akkor nincs mit tenni. Te szívod meg, velem együtt, és annyi 🙁
Igen, félig-meddig irónia volt, annak is a keserűbb fajtája… 🙁
Minden lében kanál
2012. március 20., kedd – 07:03
Na, ez még érthetőbb!
http://www.greenfo.hu/hirek/2012/01/26/tizszeres-talajterhelesi-dij – Úgy vélem Te engem hülyének nézel a kioktató stílusodból kiindulva. Az én esetemben ( nincs kiépített csatorna hálózat az utcánkban ) A bekopizott anyagod , még érthetetlenebbé teszi a törvény kiterjesztését rám nézve.
T.Minden lében kanál !
2012. március 20., kedd – 07:41 Közben te is nyomtad a gombokat … Örülök az egyet értésednek.
O.K., “meghát…. “. Akkor, hogy jobban értsd az általam fentebb írtakat: ez a szívatás az önkormányzatok részéről akkor lenne korrekt, ha előzőleg kidolgoztak volna egy korszerűsítési programot, azt közzétették volna mihez tartás végett a lakosságnak, hogy lássa, értse, miről van szó. Több vidéki önkormányzat már végrehajtotta ezt a programot: szórólapokon, tévében, újságban ösztönözték az embereket a csatornáztatásra kedvezményes áron. Határidőket is szabtak a munkák befejezésére, számlákkal lehetett igazolni az elvégzett munkát. Aki ezt nem mulasztotta el, sokkal olcsóbban juthatott a csatornájához, mint akik később kaptak észbe. Aki ezt megcsinálta, mentesült az emelt talajterhelési díj fizetése alól. Ilyen egyszerű! Ugyanez a gázzal is megtörtént. Nem értem, a csepeli és még sok önkormányzat miért nem képes átvenni az ilyen jó példákat. Sok sárral-kővel (jogosan) dobálózó ember felháborodott és értetlen véleménynyilvánításától védené/védte volna meg magát.
T. Minden lében kanál !
2012. március 20., kedd – 07:08 Egy kicsit vissza mennék az időben,és elmesélek egy történetet,lehet így is! Kb. 1988-90 között a Matáv lehetőséget adott a csepeli lakosoknak,hogy részvényt vegyen .Az ára 26000 ruppia volt. Az összeg ,a telefonhálózat kiépítésének fedezésére kellett .A munkát a beígért időre befejezték,és minden ” részvényes ” megkapta a beígért telefon vonalát. A Matáv ígéretet tett ,hogy x idő alatt vissza fizeti a fejlesztésre befizetett összeget. Az idő múlásával ez is lerendeződött.Tehát lehet így is csinálni,más kérdés : A Matáv nem adott lehetőséget a befizetett összeged után igazi részvényesként működnöd a bizniszben,inkább kifizette a kölcsön vett pénzt! Az idő utazást visszafelé lehetne folytatni a közüzemi beruházásokkal kapcsolatban.Ezt majd legközelebb.
1./ Mátyásföldön pl. úgy vezették be a csatornát, hogy a bekerülés költségeit betudták a csatornaszámlába. Magyarul: addig nem kellett fizetniük, amíg a befizetett összeg vissza nem térült a lakóknak.
2./ Speciális a helyzetem: az utolsó pillanatban fizettem be a hozzájárulást,
de mint később kiderült, a telkünkre nem hozták be, mert állítólag mégis elkéstem.
Se pénz, se posztó.
3./ Az önkormányzat 2004 óta élhetett volna a lehetőséggel, hogy kivesse a talajterhelési díjat, de 2012.március 15-ikén (!) még nincsenek képben, kik nincsenek rácsatlakozva a meglévő csatornára. Ezért gusztustalan, hogy mégis megpróbálja 5 évre visszamenőleg bevasalni!
4./ Elméletileg arra hivatkoznak, hogy az EU kötelezi az országot a környezetvédelemre,
de sem a talajterhelési díj, sem a FTSzV aknamunkája ezt nem segíti elő!
Sima pénzlenyúlás nulla szolgáltatásért!
5./ A csepeli szennyvíztisztító EU-s pénzből épült,
a minimum az lenne, hogy a csepeli polgárok féláron tisztíttathassák a szennyvizüket,
hiszen a mi értékes telkünkön épült!
T .Haza csak ott van, hol jog is van, S a népnek nincs joga !
2012. március 20., kedd – 19:47 – Örülök az ilyen hozzászólásnak, mint a tiéd.Érthetetlen ,hogy a csepeli lakosokat (Már akinek van internet hozzáférése),abszolút nem érdekli ez a témakőr….Régebben sűrűn írogattam,de belefáradtam az emberek közönyébe.Társadalmi összefogás …. ,amikor sérül az emberhez méltó élethez való jogod …….? Bármilyen az életünkhöz tartozó érdeksérelemről is legyen szó.
Kedves “meghát….” !
(2012. március 20., kedd – 21:54 )
A végsőkig elmegyek, mert kénytelen vagyok.
Az eredményről, részeredményekről beszámolok,
remélve, hogy másoknak is tudok segíteni.
T. Haza csak ott van, hol jog is van, S a népnek nincs joga. !
2012. március 21., szerda – 19:31 Már négyen vagyunk !!!! -Kevesen vagyunk,de még többen leszünk.
milyen ösztönzés,a ma világban!? annakidején hogy az utcába behozzák a csatornát,a népnek kellett nem kevés pénzt összedobni!! akinek akkor nem volt pénze,hogy az udvarában átköttese az emésztőről a csatornára,annak ma,miért lenne!! mertnem két fillér a terveztetés,ásás,anyag,újra betonozás ahol kell!!!! mi az hogy küldik a számlát????!! ha birkák vagyunk,és mindent hagyunk,akkor küldik a számlát!! hova lett a vizitdíj?? felhördült a nép,akkor azt kihagyták!! csak itt mindenki tűr mindent!! csatlakoznék én is a menyhért péter társaságához,csak segítséget kérek,hogyan tudom felvenni vele a kapcsolatot!! az a mátyásföldi történet nem rossz,de akkor is kölcsönöket kellene felvenni,a többi sok hitel mellé sokaknak,amit már nem tudnak bevállalni!! a lényeg tényleg az,hogy lehúzzák az embereket,és a szennyezés attól még nem áll meg!! nem kell fizetni a nem létező szolgáltatásért!! álljunk össze,mert megnyerjük!!!
Én csak most kaptam számlát és most vettem észre ezt az egészet FTSZV 13000 ft azt sem tudtam miről lehet szó azért vagyok most itt. SOKAN LESZNEK MÉG.
Üdvözlök Mindenkit!
Sajnos, az a gyanúm, hogy szél ellen nem tudunk….
Ma voltam a Fővárosi Önkormányzatnál,
egy ellenszenves Zalán György nevű ügyintézőnél,
akitől megtudtam, hogy semmit nem tehetünk.
(Bp.V.Városház u.11. 431.szoba)
1./ Akinek van lehetősége, csatlakozzék a csatornára,
mert úgy a talajterhelési díj beszedése,
mint a szippantás számlázása ellen nincs apelláta.
2./ Mindkét rablásról tudomása van/volt a
csepeli polgármesternek, Németh Szilárdnak,
hisz úgy országgyűlési képviselőként
mint a fővárosi közgyűlés tagjaként
mindkét törvényt ill.rendeletet megszavazta.
3./ Most már feltették a honlapjukra, hogy a talajterhelési díj 2012.febr. elsejétől 3.600,-Ft köbméterenként!
http://www.csepel.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=3152:informaciok-a-talajterhelesi-dij-valtozasarol&catid=57:kiemelt-hirek
Próbálkoztam a Fogyasztóvédelemmel, de kudarcot vallottam:
Csepelen, a Petz Ferenc u.8-ban csak egy üres irodahelyiség van.
A fővárosi pedig, –dacára az e percben is élő honlapra !!!
elköltözött, állítólag a Lehel útra.
(Aki esetleg ez ügyben kitartóbb és talál más megoldást, kérem, jelezze.)
1./ Most ott tartok, hogy az ombudsmanhoz fordulok, mert
igénybe nem vett és meg nem rendelt szolgáltatásért nem vagyok hajlandó fizetni!
2./ Az önkormányzat által bevasalandó 3.6oo,- -os talajterhelési díjjal sem vagyok hajlandó az egzisztenciámat veszélyeztetni!
3./ A csatornára rácsatlakozom szívesen, feltéve, hogy EU-s támogatást vehetek igénybe, de minimum kamatmentes hitellel megoldhatom!
Elnézést, hogy kissé hosszú voltam.
“Zsolt szerint:
2012. május 04., péntek – 17:00”
Igen, sokan leszünk, de félek, hogy nem megyünk semmire.
Egyébként a lényeg, amit már sokan megírtak:
attól, hogy a Település-tisztasági és az Önkormányzat bevasalja a pénzt,
ki fogja megvédeni a talajt?
Azért az emésztőből/derítőből folyik a talajba a hígabbja!
Ja, az ellenszenves fazon szerint a teljesen zárt,
az előírásoknak megfelelő emésztő sem a jövő útja.
Üdvözlök Mindenkit!
Most kaptam meg az első számlát. A tényleges vízfogyasztásért számlázott összeg több, mint másfélszerese lett az el nem végzett szennyvízelszállítás számlája!! Többet kellene fizetni a semmiért, mint az ivóvízért!
Hol tart ez az ügy? Sikerült valakinek egy ombudsmannal beszélni? Kell fizetnünk, vagy van némi remény, hogy jogellenesnek nyilvánítják az el nem végzett szolgáltatást kiszámlázását?
Köszönöm a választ előre is!
Ahol nincs csatorna:
El van végezve a szolgáltatás, mert ha kihívod a szippantóst, akkor elviszi (nem kell neki a helyszínen fizetni) és kezeli azt ami mindenütt termelődik, csak épp sokan ezt le merik tagadni. Helyette megy a szivattyúzás a kútba vagy az utcára.
Ahol van csatorna, de nem hajlandóak rákötni az emberek:
A csatornára meg már régen rá kellett volna kötni.
Azért, hogy ne a kútba, a kertbe, meg az utcára csordogáljon ki, ami nem oda való.
Ezen mit nem lehet érteni?
Ezen azt nem lehet érteni, hogy épp most próbáltam interneten megrendelni a szippantást, és azt a választ kaptam, hogy nem adhatok fel rendelést, mert hátralékom van.
Konkrétan kiszámláztak 9.864 forintot a semmiért, és nem vesznek fel rendelést sem, míg ki nem fizetem.
Szerintem nem túl korrekt. Ha már számláztak, legalább utólag hagy rendeljem már meg.
Merthogy nálunk nincs csatorna, csak évek óta igérgetik. Pedig én bizony rákötnék és nem mérgezném a kertemet.
Ha ugyanannyit szippantatnál ki a régi rendszerben, akkor nem 9 ezer lenne, hanem több mint 30 ezer.
Persze ha a kútba csordogál, akkor csak vödrözni kell, esetleg a szivattyú fogyaszt energiát.
Erdőlakó!
Egy jól megépített, 2 aknás, bővített oldómedence, képes évekig szippantás nélkül
üzemelni! Ezt ma is így tanítják. Az, hogy egyesek az utcára, vagy a kertbe szivaty-
tyúzzák, a a szélsőség. De egy szikkasztó rendszerből sose tudsz annyi anyagot
visszanyerni, mint amennyit beleengedtél!
Köszönöm Ebihal!
Pontosan erről van szó! Amikor a házunk épült (40 éve), akkor még nem volt kötelező a teljesen zárt derítő gödör, hanem édesapám szikkasztó rendszert csinált. Tudom, hogy ez így sem túl környezetkímélő, de én lennék a legboldogabb, ha nem a kertembe kerülne, hanem csatornába. Az, hogy az önkormányzatunk nem képes évtizedek óta megcsinálni a csatornát, az nem az én hibám. Erre nem képesek, viszont arra van pénz, hogy megfizessenek embereket, akik kiügyeskedik, hogy valamilyen jogon azért mégis pénzt vasaljanak ki a lakosságból. Nem beszélve arról, hogy az Uniónak gyakorlatilag hazudunk, mégpedig azt hazudjuk, hogy a szennyvízelszállítás és a környezetvédelem nálunk működik. Hát ez a probléma.