Új lelkipásztor és főgondnok a református gyülekezet élén

Csepel.hu

A Budapest-Csepel-Központi Református Egyházközségben (Károli Gáspár u. 13.) november 27-én, advent első vasárnapján egyházközségi közgyűlést tartottak, amikor az istentiszteletet követően megválasztották a gyülekezet új lelkipásztorát és főgondnokát.

Az egyházügyi törvények ismertetése után 116 választójoggal rendelkező tag vett részt a titkos szavazásban. Ennek eredményeként a szavazók 56%-a úgy döntött, hogy az új lelkészi feladatokat Kéri Tamás jelenleg Gyöngyösön szolgáló lelkipásztor lássa el, míg a főgondnoki tisztséget 72%-os többséggel Polik Attila nyerte el.

A lelkész és a gondnok alkotja az egyházközség elnökségét, melynek feladata a gyülekezet ügyeinek közvetlen intézése, vagyonának felelős kezelése, valamint képviselete a külvilág felé.

csepel.hu – Antal Zsuzsa

15 hozzászólás “Új lelkipásztor és főgondnok a református gyülekezet élén” bejegyzésre

 1. Zoli049 szerint:

  Az melyik utca??? 🙂

 2. Gepetto szerint:

  A volt Tanácsház utca. Komolyan ennyire degenerált vagy? Vagy ennyire korlátolt?

 3. Zoli049 szerint:

  Nem, csak a faszom tudta, hogy mit és minek kereszteltek át te fasz!

 4. nagyapó szerint:

  Gepetto! Nem kell felülni egy komcsi provokátornak!

  Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.

 5. Zoli049 szerint:

  Kaptál szót, köcsög?!

 6. Gordon szerint:

  Zoli még ezt sem tudja?

  Döbbenetes.

 7. Zoli049 szerint:

  Ha Tarlós Moszkva teret mond???
  Ilyen hülye ország van még egy, ahol a Görgey téren, Petőfi Sándor nézi a Tóth Ilona fedőnevű SZTK-t??? 🙂

 8. Zoli049 szerint:

  Van kint ilyen tábla????
  Ma voltam az utcában és nini, Tanácsház van kiírva. 🙂

 9. *#06# szerint:

  Értelmezném a posztot, de nem értem.

  A gyöngyösi illetőségű lelkipásztor valakit vált???
  Mert itt is ott is együttesen ezt a feladatot nem tudja ellátni!
  Kik a presbiterek???

  A főgondnoki tisztség nem azonos a lelkipásztorával! Szóval???

 10. Vátesz szerint:

  Az előző lelkipásztor, Hantos Jenő nyugdíjba ment. A presbitereket az egyházközség tagjai közül választják, feladatuk dönteni az egyházközség ügyeiről, mivel a református egyháznál minden egyházközség önállóan gazdálkodik. A főgondnok az egyházközség napi anyagi ügyeit rendezi, például az ingatlan fenntartásával kapcsolatos teendők.

 11. *#06# szerint:

  Rendben, Vátesz!

  Akkor a lelkipásztor hogyan látja el ennek az egyházközségnek a feladatát maradéktalanul? Ezt nem értem! Mivel Gyöngyösön kívül még 25 falu tartozik hozzá. Jogosítványa nincs, mert rosszul lát. Együtt ennyit, egyszerre? Esetleg csak ezt fogja ezentúl ellátni? Csak hiányos ez a poszt.

 12. grün szerint:

  Zoli049!
  Van bion! Egy db. bitti!
  A főpolgi sk. szerelte fel! 🙂

 13. grün szerint:

  bocs. Polgármester úr!

 14. Vátesz szerint:

  Az egyházközség üresedés esetén pályázatot ír ki, a jelentkezők egymást követő vasárnapokon próbaprédikációt tartanak, ezek alapján választ a gyülekezet új lelkipásztort. A régi helyén meg vagy pályázattal keresnek lelkészt, esetleg a segédlelkész veszi át a helyét.
  A cikk írója valószinűleg nem járatos a református egyház életében, ezért nem adott részletesebb tájékoztatást.

 15. Zoli049 szerint:

  grün!

  Valami dereng, de az az volt, nem az ex Bajáki? Erre lentebb egy darab sem van! 🙂

Itt lehet hozzászólni !