Index
Antal és Hagyó
Antal Attila volt BKV-vezérigazgató szerint egy Hagyó Miklós által közvetítőnek jelölt személy a jelenlétében kétmilliárd forint kenőpénzt kért a Swietelsky Építő Kft.-től azért, mert BKV-s belső információkkal hozzásegítették a 4-es metró 40 milliárdos belsőépítési tenderének megnyeréséhez.
Birtokunkba került a Hagyó-ügy nyomozati iratai közül Antal Attila volt BKV-vezérigazgató aláírt tanúvallomása, amelyben azt állítja, hogy szemtanúja volt egy kétmilliárd forintos korrupciós ügy előkészületének. Ha a kihallgatáson Antal igazat mondott, ez lenne az eddigi legnagyobb összegű nyilvánosságra került vesztegetési kísérlet Magyarországon.
A kihallgatási jegyzőkönyv szerint Antal azt vallotta, hogy Hagyó Miklós többször is érdeklődött nála a 4-es metró 40 milliárdos tenderéről, majd egy beszélgetés során megjelölte azt a személyt, akivel egyeztetnie kell a majdani kivitelezőről.
Antal Attila 2007 nyarán találkozott ezzel a közvetítővel és Bognár Árpáddal, a Swietelsky Kft. ügyvezetőjével (akinek a neve a vallomásban tévesen Bogdánként szerepel, őt később Bognár Árpádként azonosították a nyomozók, a közvetítő nevét kitakarták a jegyzőkönyvben). Bognárnak elmondta, hogy a 4-es metró belső beépítésére hamarosan kiírják a tendert. Mivel a BKV-nak kevés a pénze, tájékoztatta az igazgatót, hogy csak az nyerhet a tenderen, aki a megadott 39,6 milliárd forintos összeghatáron belül tesz ajánlatot.
Ez azért volt fontos információ, mert az építkezés során az volt a gyakorlat, hogy az ajánlattevők mindannyian a kiírt tenderösszegnél magasabb ajánlatot tettek, majd mivel nem volt a kiírásnak megfelelő ajánlat, a magasabb összegben állapodtak meg a BKV-val. A belső építési tenderen is erre számított mindenki, kivéve a Swietelskyt, ami éppen az árhatár alá ajánlott, így egyedüli érvényes pályázóként elvitte a munkát.
A győztessel még az Antal Attila jelenlétében zajló megbeszélésen tudatta a közvetítő, hogy a pályázat fejében a teljes érték 5 százalékát kell letennie. Ekkor Antal, vallomása szerint kiment a helyiségből, és már nem hallotta Bognár és a közvetítő közötti tárgyalás végét, ezért nem tudja, hogy ki, mikor és hol, milyen részletekben fizeti ki a körülbelül kétmilliárd forintot, vagy hogy a Swietelsky képviselője egyáltalán rábólintott-e a korrupciós ajánlatra..
A nyomozati iratokban addig lehet követni a történetet, hogy a rendőrök kikérték a Swietelsky Kft. számláit, hogy lekövessék a pénzmozgást, de azok a jelentéstétel időpontjáig nem érkeztek meg. Annyit lehet még tudni, hogy a 4-es metró ügyében a Hagyó-ügytől külön is folytat nyomozást a BRFK.
Kerestük a Swietelsky Építő Kft-t, mi az álláspontja az ügyben, de egyelőre nem kaptunk választ.
A szerződés innen letölthető.
A magyar Wikileaks-iratok
Múlt héten számoltunk be arról, hogy elkezdődött az iratismertetés Hagyó Miklós volt MSZP-s főpolgármester-helyettes és húsz társa (több BKV-s vezető, valamint a főpolgármester-helyettes munkatársai) ellen indult eljárásban.
Antal vallomása a Hagyó-ügy nyomozati irataiból származik, mint az általunk korábban ismertetett vallomások, amelyeket Balogh Zsolt vagy Mesterházy Ernő tettek. Sőt innen tudtuk meg, hogy Csapó Gábort is meggyanúsították. A napokban a hvg.hu vagy a Magyar Nemzet hozott le vallomásokat a szépen szivárgó nyomozati iratokból.
A 45 ezer oldalas nyomozati irat számos érdekességet, belső információt tartalmaz, ami amellet, hogy megalapozza az egyes bűncselekmények elkövetésének gyanúját, korhű képet fest a Demszky-Hagyó korszak kulisszák mögött zajló folyamatairól is.
Forrás: Index
“Birtokunkba került a Hagyó-ügy nyomozati iratai közül Antal Attila volt BKV-vezérigazgató aláírt tanúvallomása”
Rend lehet azon a bíróságon. 🙂
A többi az más történet, persze.
van aki így, van aki úgy.
http://youtu.be/7nMfp-wVg5E
Ez most itt? A másikban felraktad…
Azért a MÁV-Cargó privatizációjakor az osztrákok által a hárommillió Ft-os Kft-nek kifizetett kétmilliárd Forint jutalék sem semmi. Ma sem tudja senki, mit végeztek érte, vagy a döntéshozók “megolajozására” szolgált.
Vátesz szerint:
2011. október 20., csütörtök – 21:16
Hogy így írod.
Nem is kft volt, hanem egy 50 ezres bt! De ezt a Budai miért nem piszkálja?
Mocskos tolvaj banda! És ilyenekért vannak oda az emeszpések. Hagyó, pinokkió, hun-vald, cusi stb. Agyrém.
Érdekes lenne ha az adóhatóság vagyongyarapodási vizsgálatot tartana a nevezett bt tagjainál, s nem találnák a kétmilliárd Forintot. Biztos azt mondanák, hogy elkaszinózták nagy részét, azért nincs ekkora vagyongyarapodásuk. Mások meg kaszinón nyerik a vagyonukat, ez már csak így van, a kaszinó a legjobb pénzmosoda. Nemhiába akart Yoav Blum és Ronald Lauder kaszinót építeni a Velencei-tónál.
Vátesz szerint:
2011. október 20., csütörtök – 21:37
Ez a lé már valahol ki van mosva, meg gondolom, hogy nem snassz tranzakcióval jött ide a szomszédból? Egy kis kanyarral. Erre van az offshore, ami ellen harcolnak, írva és szóban is, nem csak itthon, de az OECD is, csak a látványos cselekedet mindíg elmarad. Az összes nagy bulik ott mennek. Ld. Coca cola,…
Ezzel a kétmilliárddal is az a baj, mint a viccben:
– Mi a közös a tőzsdei árfolyamemelkedés és a gruppenszex között?
– Egyikből sem érdemes kimaradni! 😉
Komolyra fordítva a szót, arról se tudunk semmit, eladta-e Simor András az off-shore cégét!
Az, hogy eladta, azzal semmi gond, meg hogy volt is neki, semmi törvénytelen ebben, csak haza hozta-e a pénzt?
Vélelmezem, hogy nem ennyire ökör már valaki ebben a kategóriában.