A Heti Válasz szerint titkos alkut kötött Gyurcsány és Bajnai
Mno.hu, MTI
Gyurcsány vádaskodása
Legalább három tanúvallomás és okirati bizonyítékok is alátámasztják, hogy Gyurcsány Ferenc a sukorói korrupciós ügyben hivatali visszaélést követhetett el – értesült a Magyar Nemzet. Eközben még nem dőlt el, hogy a főügyész sértegetése miatt indul-e újabb eljárás a gyanúsított exkormányfő ellen.
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. egykori vezérigazgatójának, Tátrai Miklósnak a vallomásán kívül még legalább két tanúvallomás erősíti a Gyurcsány Ferenccel a Központi Nyomozó Főügyészségen (KNYF) hétfőn közölt hivatali visszaélés gyanúját – értesült lapunk.
Úgy tudjuk, a volt miniszterelnök meggyanúsításához nemcsak ezen vallomások, hanem több okirati bizonyíték is rendelkezésre áll – részletek a Magyar Nemzet csütörtöki számában.
“A szabad védekezés joga mindenkit megillet, de senki sem vádolhat hamisan”
Mindenkit megillet a szabad védekezés joga, ezért vissza is utasíthatja a vádakat, de mást, meghatározott személyt nem vádolhat hamisan bűncselekmény elkövetésével – mondta Tóth Mihály büntetőjogász szerdán az MTI-nek.
Az MTI annak kapcsán kereste meg a jogi szakértőt, hogy Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök nyilvánosságra hozta a hétfői, a Sukoró-üggyel összefüggő ügyészségi kihallgatásán készült vágatlan videofelvételt, amelyből kiderül az is, hogy a főügyész figyelmeztette a volt kormányfőt: a gyanúsított védekezésében nem vádolhat hamisan. A büntetőjogász, egyetemi tanár a konkrét üggyel kapcsolatban – mivel nem látta felvételt – nem akart nyilatkozni, de attól elvonatkoztatva elmondta: a gyanúsított védekezése azt is magában foglalhatja, hogy a vádat koncepciós eljárásra hivatkozva utasítja vissza. Az, hogy valaki a kihallgatót vádolja, nagyon ritka és furcsa szituáció, de ettől függetlenül, őt sem vádolhatja hamisan – jegyezte meg.
“Nem hiszem, hogy valaha előfordult, hogy valakit azért vontak eljárás alá, mert a kihallgatóját vádolta hamisan” – tette hozzá Tóth Mihály.
Gyurcsány Ferenc a nagyjából kétperces vallomásáról készült videofelvételt már kedden nyilvánosságra hozta. Ebben esküszegéssel vádolja meg az ügyészeket, akik szerinte nem az alkotmányhoz, hanem a miniszterelnökhöz és pártjához hűségesek. A konkrét ügyet illetően kinyilvánítja, az ügyészség gyanúja megalapozatlan, hamis, konstruált. Keresztes Imre főügyészhez fordulva azt mondja: a gyanúsítás “abból a politikai igényből építkezik, amelyet a mai kormánypárt évek óta hangoztat, és amelynek teljesítését Önökre bízta, amely teljesítés elősegítése érdekében Önt kitüntette”.
A kihallgatáson készült vágatlan felvételből viszont az is kiderül, hogy a főügyész – aki márciusban a Magyar Köztársasági Érdemrend nagykeresztjét vehette át – válaszul megjegyzi: “személyi körülményei” nem képezik az eljárás tárgyát, a gyanúsított védekezésének pedig korlátja a hamis vád elkerülésének követelménye. “Erre a jövőre vonatkozóan is felhívom a figyelmét” – mondja. Gyurcsány erre úgy felel: a főügyész kezdeményezzen ellene eljárást hamis vád miatt, ha szükségesnek érzi, Keresztes Imre azonban azt mondja, hogy csak figyelmeztette.
MTI
A Heti Válasz szerint titkos alkut kötött Gyurcsány és Bajnai
A Heti Válasz információja szerint Gyurcsány Ferenc egy Bajnai Gordon vezette, Orbán-ellenes úgynevezett “Olajfa Szövetség” létrehozásán dolgozik.
A lap csütörtökön megjelenő cikke szerint – amelynek kivonatát a szerkesztőség szerdán az MTI-nek is eljuttatta – az elmúlt hetek “MSZP-n belüli ütközetei” nem a szocialista párt birtoklásáról szólnak, hanem arról, hogy ki tud “megkerülhetetlenebb” lenni: a “Mesterházy Attila-féle MSZP-elit vagy Gyurcsány Ferenc majdani új, szakadár pártja”.
A cikk állítása szerint a két volt kormányfő, Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon egy ideje “közös stratégiát” épít, amelynek az a végcélja, hogy “a Bajnai-ernyő alatt (ahova beférhet a meggyengített MSZP, a Schiffer András alól kihúzott LMP, az Árok Kornél – Kónya Péter-féle szolidaritási mozgalom, illetve az Egymillióan a magyar sajtószabadságért nevű Facebook-csoport is) Gyurcsány új pártja legyen a legerősebb”. A Demokratikus Koalíció vezetője ehhez maga mögött szeretné tudni az aktív – ma még MSZP-s – baloldaliak többségét – olvasható a cikk összefoglalójában.
A lap arról is beszámol: a volt miniszterelnök számára létkérdés, hogy ne ő tűnjön cserbenhagyónak, hanem a szocialista elnökség “tessékelje ki” a pártból. Mint írják, Gyurcsány Ferenc továbbra is támadás alatt tartja Mesterházy Attiláékat, információik szerint most Puch László pártigazgató gazdasági ügyeinek “kiteregetésére” készül.
A Heti Válasz Bajnai Gordon közelmúltbeli tevékenységére is kitér, jelezve, hogy a volt kormányfőt fel lehet kérni “egy majdani szivárványkoalíció élére”.
Az olasz balközép erők Olajfa elnevezésű koalícióját 1995 februárjában alapította Romano Prodi, a koalíció egy évre rá győzött a parlamenti választásokon, Prodi miniszterelnök lett. A szövetséget eredetileg hat párt és három kisebb csoportosulás alkotta, 1996-2001-ig három kormányfőt is adott: Prodin kívül Massimo D’Alemát és Giuliano Amatót. Ezt követően Silvio Berlusconi jobbközép kormányának ellenzékét alkotta. Romano Prodi, aki közben az Európai Bizottság elnöki tisztét töltötte be, mandátumának lejárta után visszatért az olasz belpolitikába, és 2005-ben őt választotta elnökévé az akkor már négy balközép párt alkotta Olajfa Szövetség.
MTI
“Oszkó Péter az MTI-nek azt mondta, meglepte a hír, ezért felhívta a külföldön tartózkodó Bajnai Gordont. A telefonbeszélgetésen kiderült, olyan “titkos szövetségről” lehet szó, amelyről még Bajnai Gordon sem tud – közölte. Oszkó Péter hozzátette: a volt miniszterelnök marhaságnak nevezte a hetilap cikkében írtakat.”
Akkor biztos igaz a hír.A kommunisták lételeme a hazudozás,tehát nyugodt lehetsz benne Lajos Bajnai és Gyurcsányi már régóta szövetkeznek a sötétség! leple alatt.Bajnait meg- hívták mindösszesen négy óra előadást tartani valami himi-humi egyetemre ,valami pitiáner témában.Ez a nagy Bajnai féle egyetemi előadás.
Gyurcsányihoz visszatérve,minden börtönlakó ártatlan és koncepciós per áldozata.Legalábbis ők így tartják.
“Áder János lehet az Országos Igazságszolgáltatási Tanács helyébe lépő Országos Bírói Hivatal elnöke – írja a Magyar Nemzet és Magyar Hírlap. Az igazságszolgáltatás reformja után ez a hivatal nevezné ki a bírókat és döntene a költségvetésről. Áder János hírlapi kacsának nevezte a hírt.”
Most akkor vagy Áder a kommunista, vagy a fidesz sajtó megint hazudik, és akkor ők a kommunisták, hisz a kommunisták lételeme a hazudozás. 🙂
A sötétség leple az agyadban van kedves Kati. Érezd magadat megtisztelve, hogy válaszoltam. Többet nem fog előfordulni esküszöm. 🙂
Gyurcsány Tyimosenkót próbálja utánozni, aki addig sértegette a bíróságot, hogy lecsukták. Remélem őt nem ezért csukják le.
Bolemann!
Áder a hétórási Híradóban már cáfolta a dolgot!
Manitu.
A szokásos csúsztatás. De ez magas labda. Hogy a bíróságot szidná Gyurcsány?
Nem. Az ügyészséget. A bíróságot még nem sikerült lenyelni. Sebaj, majd nyugdíjba mennek a független bíróság független bírái.
Egyben mégis egyetértek Maynituval. Ez az ország lassan lesüllyed Ukrajna jogállami szintjére. Jó példa volt, “barátom”. Te mondtad, nem én.
Kedves “gyalog”, menj a ..csába!
Menyire függetlenek politikailag azok a most nyugdíjba menő bírók, akik 1990 előtt csak a szocialista rendszer elkötelezett híveként kaphattak helyet az akkori ügyészi és bírói szervezetben?
Ezek a személyek 1990 előtt tagjai voltak az MSZMP-nek, és (tisztelet a kivételnek) ideológiai szempontból jelenleg is csak azért számítanak semlegesnek, mert törvény tiltja, hogy párttagok legyenek, miközben továbbra is az MSZMP utódpártjainak a szimpatizánsai maradtak.
Nos, egyrészt nem szeretnék utánad menni. Egy.
Kettő: a fél Orbán-kormány kimosakodott komcsi – már ahogy Ti mondanátok.
Három: Olyan jó fej vagy – bírlak!
ez a véleményem!
http://youtu.be/6LwGEQL_HQ4
Négy: Üdvözöllek Új-Ukrajnában!
Te építed!
Szeretettel, gyalog
Színjáték az egész.
Csepp a tengerben ez ahhoz képest amit elkövetett egy ország ellen.
Túl sokan buknának vele együtt ha a fő vörös igazából megbukna.
Minden színű pártból lenne ember a legszínesebb szivárvány lenne 😀
Néhányan akkora (narancs) ökörségeket tudnak írni, hogy siralmas már! 🙂
Milyen komcsi az, aki a vad kapitalizmust űzi? 🙂
Meg, ha már MSZMP, akkor a narancs oldalon is kutakodjunk már egy ici-picit, így lenne fair play, nem? Ja, hogy narancs oldalon nem? Értem! 🙂
Ha Fletóék buknak, akkor ezek mekkorát fognak a hibás gazdaságpolitika miatt? Hmmm?
Gyalog, ha nem tudod mi volt Tyimosenkóval, talán ne beszélj csúsztatásról. Ő a bíróságot szidta, Gyurcsány már az ügyészséget is szidja. Fogja majd a bíróságot is, hiszen egyre inkább úgy látszik, hogy megáll a vád, és elítélik. Az LMP-sek szerint csak pénzbüntetést fog kapni, ami szerintem elég gáz lenne.
Én börtönben szeretném látni. Al Capone nem a gyilkosságokért került börtönbe, hanem adócsalásért. Ha Gyurcsány Sukoróért kerül börtönbe, és nem 2006-ért, akkor legyintek: sebaj. Az a fő, hogy ott legyen, ahová való.
Gyurcsány Ferenc hatvan rajongó fiatallal sörözés, csocsózás közben alázta az MSZP-t.
http://index.hu/video/2011/10/06/a_fidesz_az_apple_az_mszp_a_dunai_vasmu/
A Magyar Köztársaság Ügyészsége határozottan visszautasítja Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök gyanúsítása alkalmával tett kijelentéseit, egyben megerősíti: továbbra is törvényesen, pártatlanul és elfogulatlanul, politikai befolyástól mentesen fog eljárni – közölte a Legfőbb Ügyészség csütörtökön.
A közleményben emlékeztettek: a Központi Nyomozó Főügyészség hétfőn a Schiffer András LMP-s frakcióvezető feljelentésére indult büntetőeljárásban hivatali visszaélés bűntette miatt, gyanúsítottként hallgatta ki Gyurcsány Ferencet. Mint írták: a gyanúsított érdemi vallomást nem tett, a védekezés számára biztosított e jogával nem élt, ellenben az ügyben eljáró ügyészekkel szemben azt a véleményét hangoztatta, hogy „hivatali esküjüket megszegve, politikai ellenfeleinek megrendelésére járnak el”.
Az ügyészség szerint „politikai jellegű nyilatkozatában az Alkotmányra felesküdött és a törvényes kötelességeiket teljesítő ügyészek irányába olyan, lényegében fenyegető kijelentéseket tett, amely kijelentések kirívóak, bár a politika részéről nem ismeretlenek a magyar demokratikus jogállam történetében”. A megalapozott gyanú közlését követően Gyurcsány Ferenc személyéhez, illetve pártjához köthető további személyek is hasonló megnyilvánulásokkal éltek.
A közleményben az áll: „azokban a korábbi esetekben, amikor a fentiekhez hasonló megnyilvánulásokat (például Szabó Zoltán volt MSZP-s országgyűlési képviselőét, vagy Kovács László volt MSZP-s pártelnökét) követően az ügyészség bírósághoz fordult”, a bíróság megállapította, hogy megalapozatlanok és sértőek az állítások, emiatt elmarasztaló ítéletet hozott. (Az MTI megkeresésére Horányi Miklós, a Legfőbb Ügyészség szóvivője elmondta: személyiségi jogi perekről van szó.)
Az ügyészség szerint Gyurcsány Ferenc sem először kérdőjelezi meg a Magyar Köztársaság igazságszolgáltatása egészének, benne a független ügyészség és bíróság elfogulatlanságát. 2009 márciusában, pártja kongresszusán tett kijelentéseit az Országos Igazságszolgáltatási Tanács és Kovács Tamás akkori legfőbb ügyész egyaránt közleményben utasította vissza. A Legfőbb Ügyészség csütörtöki közleményében hangsúlyozta: „az ügyészség az Alkotmányban és a reá vonatkozó törvényekben előírt kötelességeit teljesíti, amely kötelesség teljesítésétől nem fogja elriasztani semmilyen fenyegetés vagy provokáció”.
Gyurcsány Ferenc a nagyjából kétperces vallomásáról készült videofelvételt már kedden nyilvánosságra hozta. Ebben esküszegéssel vádolja meg az ügyészeket, akik szerinte nem az alkotmányhoz, hanem a miniszterelnökhöz és pártjához hűségesek. A konkrét ügyet illetően kinyilvánítja, az ügyészség gyanúja megalapozatlan, hamis, konstruált. Keresztes Imre főügyészhez fordulva azt mondja: a gyanúsítás „abból a politikai igényből építkezik, amelyet a mai kormánypárt évek óta hangoztat, és amelynek teljesítését Önökre bízta, amely teljesítés elősegítése érdekében Önt kitüntette”.
A kihallgatáson készült vágatlan felvételből viszont az is kiderül, hogy a főügyész – aki márciusban a Magyar Köztársasági Érdemrend nagykeresztjét vehette át – válaszul megjegyzi: „személyi körülményei” nem képezik az eljárás tárgyát, a gyanúsított védekezésének pedig korlátja a hamis vád elkerülésének követelménye. „Erre a jövőre vonatkozóan is felhívom a figyelmét” – mondja. Gyurcsány erre úgy felel: a főügyész kezdeményezzen ellene eljárást hamis vád miatt, ha szükségesnek érzi, Keresztes Imre azonban azt mondja, hogy csak figyelmeztette.
Gyurcsány Ferenc hétfői gyanúsítotti kihallgatásával hétre nőtt a sukorói telekcsere miatt indult büntetőeljárás gyanúsítottjainak a száma; az eljárás alá vontak kivétel nélkül tagadják, hogy bűncselekményt követtek volna el, valamennyien szabadlábon védekeznek.
(MTI)