Szabó Zoltán azt mondta, az MSZP-nek, ha muszáj, békésen kell szakadnia

Magyar Hírlap

Gyurcsány és Bokros. Régi dicsőségük hol késik az éji homályban?

Orbán Viktor rémuralma után vissza kell állítani a demokráciát, és akkor minden megoldódik – nagyjából ebben foglalható össze a Demokratikus Charta tegnapi rendezvényén felszólalók mondanivalója. Gyurcsány Ferenc egyelőre nem távozik a pártból, Bokros Lajos pedig nem csatlakozik a chartához.

Körülbelül százötven, döntő többségében nyugdíjaskorú hallgató részvételével tartott tegnap konferen­ciát a Gyurcsány Ferenc által fémjelzett Demokratikus Charta, „a Fidesz utáni világ víziójáról”. A konferencián megjelent maga a bukott miniszterelnök is, aki újságírók előtt cáfolta, hogy a pártból való távozását készítené elő, bár úgy látja, sokan vannak az MSZP-ben, akik azon az áron is megspórolnák a párt átalakítását, hogy őket kiebrudalják. Gyurcsány nem tett le az MSZP megújításáról, és nem érti, miért kellene félni attól a javaslatuktól, hogy a listás képviselők adják vissza mandátumukat. A volt kormányfő szerint a novemberi pártkongresszus környékére végképp eldől, hogy lehet-e az MSZP-ből létrehozni egy demokratikus közösséget, vagy másban kell gondolkodni.

A gyurcsányista Szabó Zoltán volt parlamenti képviselő lapunknak azt mondta, hogy ő hisz a kompromisszumban, ha viszont szakításra kerül a sor, akkor az inkább békés szétválás legyen, amelynek során nem vadásszák le egymás szavazótáborát, és nem rontják egymás esélyeit.

A konferencián először a Gyur­csány vezette Demokratikus Koalíció Platform alelnöke (DKP), Vitányi Iván szólalt fel, aki azt ecsetelte, hogy a nép saját akaratából ismét az autokrácia felé tart, amely már elkezdte felszámolni a demokratikus intézményrendszert. „Azonban megindult a felvilágosodás, és ebben először nyílik lehetőség, hogy magunk akaratából demokráciát teremtsünk” – mondta Vitányi. A jelenleg európai parlamenti képviselőként dolgozó Bokros Lajos populista, nacionalista, arisztokratikus és autokratikus rendszernek nevezte a jelenlegit, és azt hangoztatta, hogy a „Orbán után nem lesz itt más, csak romhalmaz”. Ez szerinte nem is gazdasági, hanem társadalmi szempontból lesz tragikus. A jogszociológus Fleck Zoltán a jogi normákhoz kötődő negatív mítosz uralmáról és a jogkerülés kultúrájának elterjedéséről beszélt, amit kihasznál a jobboldal. Fleck úgy látja, nem lehet megmondani, mikor bukik meg Orbán Viktor és rendszere. Nem hagyta azonban kétségek között a közönséget Gyurcsány házi írója, Debreczeni József, aki a kevés tapsok egyikét kiváltva határozottan kijelentette, hogy a jelenlegi rezsim még a következő választások előtt megbukik. A közíró azt is hozzátette, hogy illegitimnek kell tekinteni mindazt, ami 2010 óta zajlik.

A kulturantropológus Niedermüller Péter az MSZP-t is kiosztotta, mondván, hogy a szocialistáknak a súlyos vereség után meg lett volna a lehetőségük újraépíteni magukat, ám ezt elmulasztották. „Az MSZP a legjobb úton halad az önfelszámolás felé” – jelentette ki. „Véget kell vetni az ígérgetéseknek, a mellébeszélésnek, a hazudozásnak” – mondta a demokrácia megteremtéséhez szükséges lépésekről a Gyurcsányt is soraiban tudó közönségnek Niedermüller. A DKP tegnap bejelentette: tüntetést szerveznek Gyurcsány ügyészségi meghallgatásának időpontjára.

Forrás: Magyar Hírlap

3 hozzászólás “Szabó Zoltán azt mondta, az MSZP-nek, ha muszáj, békésen kell szakadnia” bejegyzésre

  1. Incike szerint:

    Jaj de cukik :))))

  2. guriga szerint:

    Baloldali mikor megy már a börtönbe???????????????

  3. Anikó (Krizantém utcából) szerint:

    Két díszpinty, úgylátszik nagy az egyetértés.

Itt lehet hozzászólni !